PDA

View Full Version : Давайте идея бързо!



fear4o
06-09-2012, 09:14
Какво да сготвя на приятелката ми, за обяд? Най-вече ме интересуват салатите всъщност, защото тя самата друго почти не яде.
Нека се вземе в предвид факта, че не може да яде много солено, пържено и тестено.

Ще съм ви благодарен ако ме подсетите за нещо!

anonymous708973
06-09-2012, 09:16
Взимай един айсберг от магазина - питай продавачката, тя ще знае.
оцет "Балсамико" - тъмен
зехтин
синьо сирене
орехи
домати

Не знам с какви пари разполагаш, защото това не излиза особено евтино, ама пък е сууупер вкусно.

Друг вариант е печени чушки, варен грах, варени яйца, царевица и майонеза (ама малко - само колкото да слепи продуктите).

Можеш да й направиш и великденска салата - маруля, краставици, варени яйца.

AnOHuMeH
06-09-2012, 09:18
Шопска салата, с хубаво сирене. Е най - добрия вариант за салата :)

3oPuTy
06-09-2012, 09:52
Ти сам прецени,защото ние не знаем вкуса на приятелката ти.Ето,например,аз не бих опитала нищо от менюто,предложено от Пантерката (освен великденската салата,може би) ... :)

Мечо_Буболечо
06-09-2012, 10:03
Нещо съвсем просто и масово харесвано- домати, краставици, варено яйце, сирене, кашкавал и царевица. Царевицата е от замразената в пакетите, около 2 лв и стотинки максимум. Доматите и краставиците ги нарязваш като за салата, вариш яйце и го нарязваш в салатата или на едри парчета, или на ситно.Кашкавалът го нарязваш на кубчета, сиренето също, но може и натрошено, ако не ти се занимава. Може и маслинки да прибавиш, става вкусно. Не прави неща със сосове, защото не знаеш дали обича. Щом не знаеш точно какво яде, най-добре направи такава салата, че ако не яде нещо от нещата, лесно да може да го острани, ако има сос, майонеза и т.н. трудно ще изчоплиш нещата, които не яде.
Или друго лесно- можеш да и направиш един таратор. Кой не обича лятото един студен таратор?!