PDA

View Full Version : Помогнете ми, моля Ви..



Jassminn
06-09-2012, 10:12
Здравейте!

С приятеля ми сме заедно вече 6 месеца, но до сега никога не ми е казвал,че ме обича.. Първите 3 месеца беше нормално, не можеш да изпитваш такива чувства за толкова кратко време, но това вече си е половин година. Дали е нормално, може би не ме обича или просто е рано.. не знам кажете ми какво мислите.. Нямала съм този проблем до сега и не знам какво да мисля..

AnOHuMeH
06-09-2012, 10:16
Кажи му "Аз те Обичам" а ти ? На шега разбира се :)

eclipse3
06-09-2012, 10:28
здравей , веднага ще ти отговоря от личен опит.. ходих с едно момче 7 месеца . След като минаха първите няколко месеца ( третият и четвъртия някъде) нещата станаха по-сериозни и май някъде петият месец ми каза ,че ме обича. Нооо след като скъсахме продължихме да се занимаваме един с друг ( в продължение на една година,но без обвързване) и мога спокойно да кажа ,че в този период абсолютно всеки път когато аз съм му казвала ,че го обичам,както и той на мен , съм разбирала какво всъщност е да обичаш някого.. т.е любовта ни беше станала мннооого по-силна ,отколкото в началото. Та на твоя въпрос..емии 6 месеца не са малко да ти кажа(права си да си задаваш такъв вид въпроси),ама не са и много :) така че не се притеснявай,според мен това е напълно нормално. А и за какво ще е с теб 6 месеца ,ако не изпитваше нещо силно и не държеше на теб? Има различни типове момчета и Не всички (сигурно и ти го знаеш тва) разкриват чувствата си.
Ще видиш ,че след време или защо не много скоро , ще ти го каже . Хубаво ,че не е от онези дето казват 'обичам те' като здрастиии .
Мнооого любов ви желая!

Jassminn
06-09-2012, 10:41
eclipse3 , може би си права, може би съвсем скоро ще разкрие чувствата си. Много ти Благодаря за това,че си обърнала внимание на моята тема. Желая и на теб многоооо любов!!!

3oPuTy
06-09-2012, 10:49
А ти казвала ли си му,че го обичаш?!
Има момчета,които се страхуват първи да го изрекат,защото не са сигурни в чувствата на половинката си или си мислят,че е странно мъж пръв да го каже ... Индивиди всякакви :)
Защо просто не поговориш с него и не го попиташ,какво изпитва към теб?!

eclipse3
06-09-2012, 11:02
А ти казвала ли си му,че го обичаш?!
Има момчета,които се страхуват първи да го изрекат,защото не са сигурни в чувствата на половинката си или си мислят,че е странно мъж пръв да го каже ... Индивиди всякакви :)
Защо просто не поговориш с него и не го попиташ,какво изпитва към теб?!


аз не бих задала подобен въпрос на човека до мен.. ей така да го питам '' кво изпитваш към мен '' миии не знам,не ми звучи някак добре . Най-малкото мен ако ме попитат такова нещо ще се изплаша,ще се отдръпна(може би) ,ще се почувствам някак притисната .. бих оставила нещата така, той ще го каже рано или късно

3oPuTy
06-09-2012, 11:05
Оф,грешка ... Помислих,че авторката ми отговори :)

Jassminn
06-09-2012, 11:27
А ти казвала ли си му,че го обичаш?!
Има момчета,които се страхуват първи да го изрекат,защото не са сигурни в чувствата на половинката си или си мислят,че е странно мъж пръв да го каже ... Индивиди всякакви :)
Защо просто не поговориш с него и не го попиташ,какво изпитва към теб?!

Не, не съм му казвала..
А за разговора не знам.. един вид ми се струва,че бих го притиснала...

3oPuTy
06-09-2012, 12:02
А след като ти не си му го казвала,защо се цупиш,че той не го прави?!
Защо не се замислиш,че и той може би си мисли същите неща,за които споменаваш в първия си пост ... Може да смята,че не го обичаш щом до сега не си му го казвала и да не иска да е пръв,защото се страхува,че може да не изпитваш същото.
А в разговора няма нищо страшно.Не е казано,че трябва да го питаш директно "Обичаш ли ме?!/Защо никога не си ми казвал,че ме обичаш?!",а просто може да поговорите за вас и за това,което се случва във връзката ви.В една връзка е много по-добре картите да са на масата и да знаете,какво точно изпитва човека срещу вас,а не да се чудите дали ви обича и защо въобще сте заедно :)
Ти обичаш ли го?!Ако да - защо до сега не си му го казвала?!
Има доста момчета,които се страхуват първи да признаят по-силните си чувства,защото се страхуват да не бъдат разочаровани.Ако всеки един от вас чака първо другия да го каже ... То тогава може и да си останете с чакането,а и нали знаете - не са важни думите,а делата.Ако той ти показва с действията си и държанието си,че те обича,то един израз няма да промени много нещата :)

babity
06-09-2012, 12:10
Кога ще разберете, че няма срок, в който това или онова трябва да бъде казано/направено? В най - стабилните и сериозни връзки на мои приятели въпросното е казано чак след година и повече. Което няма никакво значение всъщност. Ако ти е добре с него, ако получаваш това, което искаш... к'ва е разликата дали ще ти казва, че те обича или не?

Jassminn
06-09-2012, 13:18
babity не съм споменавала никъде,че един вид това е пречка за мен и за връзката ни, а просто се чудя и искам съвет :)

draid
06-09-2012, 13:25
Ако го обичаш, кажи му.

SuperSizee
06-09-2012, 14:07
Аз за 20 години никога не съм казвал на нашите, че ги обичам по какъвто и да е повод и един единствен път съм казвал на момиче "Обичам те". Много трудно казвам тези две думи и като цяло предпочитам да го усещам отколкото да го казвам.

Много гадно звучи когато момиче с което съм бил ми казва обичам те, а аз просто си мълча, защото мразя да ги изричам тези думи. И сега разбирам, че е нужно по някога да се казват, но не съм сигурен, че ще направя. Дори и да ми каже обичам те, ще кажа и аз, но няма да кажа " и аз те обичам".

don't say anything.
06-09-2012, 16:38
Според мен не е нужно, нито задължително да го чакаш той да го каже.
Ако го чувстваш ти - кажи му.
Ако не ти отвърне, недей да се обиждаш, има хора, които просто по-трудно се привързват и по-трудно обикват някого.

DisappointedDreamer
06-09-2012, 17:53
А след като ти не си му го казвала,защо се цупиш,че той не го прави?!

Точно. Бахти човека. Сърди се че не и бил казал, че я обича, ама тя самата не го е правила. Пхх.

heartshapedbox
06-09-2012, 17:58
Ако го обичаш, кажи му.

После имай очакването и той да го направи.

SuperSizee
06-09-2012, 18:21
Точно. Бахти човека. Сърди се че не и бил казал, че я обича, ама тя самата не го е правила. Пхх.


Е то по тази логика никой не трябва да поема отговорност.

babati
06-09-2012, 18:23
Здравейте!

С приятеля ми сме заедно вече 6 месеца, но до сега никога не ми е казвал,че ме обича.. Първите 3 месеца беше нормално, не можеш да изпитваш такива чувства за толкова кратко време, но това вече си е половин година. Дали е нормално, може би не ме обича или просто е рано.. не знам кажете ми какво мислите.. Нямала съм този проблем до сега и не знам какво да мисля..


Мъжете трудно признаване силни чувства. Считаме го за срамно, лигаво и гейско. Но това не означава, че не ви обичаме :) А и трудно ви се доверяваме вече, защото станахте много студени и курвендилски... Тази втората част за курвендилството мислех да я пропусна, но го приемете като протест. Не ми харесва. На моето извънземно не му харесва също :(

TheBeliever
06-09-2012, 18:30
Вие това "Обичам те" за нищо го нямате. Може пък да не те обича все още. Обичта идва с времето и я дойде, я не. Не си търси излишни драми.

Jassminn
06-09-2012, 19:03
Точно. Бахти човека. Сърди се че не и бил казал, че я обича, ама тя самата не го е правила. Пхх.

Някъде да пише,че се цупя..... просто исках мнения и да съм по-наясно със ситуацията.. :)

DisappointedDreamer
06-09-2012, 21:59
Е то по тази логика никой не трябва да поема отговорност.

Говоря за авторката.

ForzaFelipe
06-09-2012, 22:08
Обичам те се казва когато се чувства,ако той не е напълно сигурен още,не иска явно да го казва,или пък може да не е сигурен че ти ще му отвърнеш ;)

error92
06-10-2012, 07:11
Не сме ви длъжници...това, че е по-приемливо момчето да прави първата крачка не значи, че винаги трябва и че ще е така...като го обичаш - действай, кажи му го ! Няма нищо страшно в това да му кажеш какво изпитваш : ))

eclipse3
06-10-2012, 08:13
Вие това "Обичам те" за нищо го нямате. Може пък да не те обича все още. Обичта идва с времето и я дойде, я не. Не си търси излишни драми.

НЕ се заяждам ,но се дразня като някой поставя даден човек(или повече) под общ знаменател с това въпросното ''Вие това обичам те за нищо го нямате'' без да познава в случая авторката и да знае подробно нейното мислене,история и т.н. Плюс тва според мен Jassminn не търси драми ,както ти казваш,ами просто задава въпрос! Естествено,винаги ,когато някой пусне тема, ще има човек,който да каже ''кво се цупиш бее , ти сама не си му го казала '' или пък нещо друго,заядливо!
Авторке, вече си казах мнението по-горе,ако искаш като има развитие при вас с твоето момче, пиши ;д :)

Jonnyman
06-10-2012, 08:30
Това, което започва бързо, свършва бързо :)

Hilary_
06-10-2012, 08:49
хаха и като ти го каже дали ще стане истина? (ако реално не го чувства) .. НЕ!
Тия неща се доказват, а на думи всеки може да обича. ;)
Не се впрягай толкова за две думи .. радвай се на връзката ти с него. Всичко идва с времето си. :)

Jassminn
06-12-2012, 17:24
НЕ се заяждам ,но се дразня като някой поставя даден човек(или повече) под общ знаменател с това въпросното ''Вие това обичам те за нищо го нямате'' без да познава в случая авторката и да знае подробно нейното мислене,история и т.н. Плюс тва според мен Jassminn не търси драми ,както ти казваш,ами просто задава въпрос! Естествено,винаги ,когато някой пусне тема, ще има човек,който да каже ''кво се цупиш бее , ти сама не си му го казала '' или пък нещо друго,заядливо!
Авторке, вече си казах мнението по-горе,ако искаш като има развитие при вас с твоето момче, пиши ;д :)

Поне има хора като теб, които точно и ясно ми разбраха въпроса, за което благодаря :)

IseeDEADbodies
06-12-2012, 17:56
Еми ако не го чувства на 100% за к'во да те лъже. И 6 месеца не са толкова много време колкото ги изкарваш. Пф..

anonymous708973
06-12-2012, 18:13
Ако ти е добре с него, ако получаваш това, което искаш... к'ва е разликата дали ще ти казва, че те обича или не?

А ти кога ще разбереш, че в сериозна връзка не стига "да се чувстваш добре с някого"?
Не се заяждам, но твоето изказване ми прозвуча така. И ми изглежда, че не си имала връзка, поне не в смисъла, който аз влагам.

Има доста голяма разлика. И е добре за душевния ти мир да знаеш, че човечето до теб те обича.

horacio
06-12-2012, 18:18
babity не съм споменавала никъде,че един вид това е пречка за мен и за връзката ни, а просто се чудя и искам съвет :)

просто се чудиш а заглавието е зов за помощ... все едно е адския проблем
ако всичко друго върви както трябва и ти показва, че се интересува от теб какво искаш още
на някои хора им трябва доста време за да го кажат това, едва ли щеше да ти е по-хубаво да ти каже, че те обича още 2-рата седмица и ти да се чудиш да вярваш ли или не и да се съмняваш и т.н.
така поне ако ти го каже след време, ще знаеш че наистина го чувства, а по-хубаво от това няма :)