PDA

View Full Version : Допуснах грешка като го зарязах, има ли връщане?:(



Gwendoline
06-09-2012, 12:17
Здравейте, до преди 2 седмици всичко си вървеше горе долу нормално с приятеля ми до колкото може да се каже, че една връзка върви. Понякога се чувствах пренебрегната, защото е постоянно с приятелите си и не можехме да прекараме време само двамата насаме и реших да му задам директен въпрос на няколко пъти "искаш ли да сме заедно, защото освен да правим секс друго двамата на правим" (виждахме се всеки ден, дори по цял ден бяхме заедно, но никога само двама заедно да излезем, все викаше свои приятели)... той отговори положително и каза, че е сигурен-преди две седмици. Поуспокоих се.. но последните 2 седмици забелязах някаква промяна в него, не правихме секс(може би заради това, което му казах). Преди примерно ми се обаждаше към обяд и излизахме, сега само се чувахме на обяд и той казваше, че ще ми се обади по-късно. Почнах да се филмирам, че вече не ме иска, не ме харесва, не иска да сме заедно, скапваше ми се настроението, което се отразяваше и в отношенията ни - режех го като ми се обаждаше, не му говорих, правих му напук... а и като цяло в самата връзка винаги той е бил по-инициативен и макар да се чувствах пренебрегната аз не давах всичко от себе си по.. незнайна наистина причина за мен. Така последните две седмици все нямаше време кога да правим секс, обясних ви как се държах аз, тази седмица понеделник се видяхме чак към 7 вечерта, вторник очаквах да се реваншира, но той се уговорил да ходи на плаж с приятели и пак ми стана кофти, но отидох и се държах резервирано, срядата се чухме няколко пъти все "после, после" и накрая не се видяхме. Ревах цяла вечер и на другия ден в четвъртък отидох и проведохме следния разговор:

Аз: Не виждам смисъл да сме заедно
и той се опули насреща
Той: Защо?!
-Защото не се държим все едно сме заедно, не сме близки, не правим нищо заедно
-За някои неща съм съгласен, за други не съм.
-Какво ще кажеш ти по въпроса?
-Ами какво да кажа, след като си го решила... няма какво да кажа. Няма да тръгна да се защитавам
-Не е нужно да се защитаваш, а просто да кажеш нещо
-Еми... "нещо".
-... Ето виждаш ли защо няма смисъл да сме заедно
той замълча
омълчахме се
Аз: Значи се разбрахме, така ли
той пак замълча
Аз: Стига сме мълчали, тъпо е
Той: Тъпо, нетъпо... за какво да говорим, че сме се раздели ли?
.... бяхме на кафе и станахме
като се разделяхме каза, че ще ми се обади по-късно, но не го направи.


Като се отърсих малко от негативизма разбрах, че съм се държала като пълна идиотка, хлапе, тъпачка, лигла и т.н. Най-добрия му приятел ми каза, че той иска да сме заедно наистина и че ще говори с него, но трети ден няма развитие... Допусках грешка, трябваше да му дам време, да поговорим... щото и той сега има проблеми и то големи... а аз тръгнах да правя фасони ще кажеш е вързан или ще се женим... иска ми се да се оправят нещата, но той е мъж, няма да си потъпче егото и самочувствието и да дойде да ми се моли. Макар, че всички ми казват, че не е положил никакво усилие да ме задържи и не се е борил. Но сигурно и мен да ме бяха отрязали и да исках пак нямаше да се обадя от обида и напук... или може би от това, че не му пука. Не знам какви изводи да си вадя за това как реагира той, очаквах поне да се опита да ме разубеди или да каже, че той вижда смисъл, но... греда. Какво да направя... не мога да му се обадя, разчитам на приятеля му, но не сме си писали по тая тема...

umri
06-09-2012, 13:09
Преди да режеш, си ползвай главата. Мисли си дали това не е моментно скарване, период, проблем, настроение. Да теглиш чертата означава да теглиш чертата. След това, дори да се съберете, нищо не остава същото.

draid
06-09-2012, 13:38
Тъпо си постъпила, какво очакваш да ти отговори. Обади му се и му се извини.

SuperSizee
06-09-2012, 13:50
Каквото и да направиш въпроса е дали той иска отново да сте заедно. Радвай се, че излиза с приятели, а не ти изневерява. Аз не виждам какво лошо да излизаш с неговите приятели, наистина понякога трябва да сте сами, но пък да се разходите 1-2 през седмица мисля, че не е нещо ненормално.

Аз лично с моя приятел винаги излизаме заедно и приятелката му никога не се е оплакала. Даже си говорим с нея и се включва в разговорите, симпатично момиче е и ми по-лесно, но в крайна сметка и да беше грозна е приятелка на моя приятел. Може да оправиш нещата стига той да реагира положително, че и той е съгласен.

Пусни му един СМС или обаждане от сорта на :
Постъпих грешно; Не беше нужно това мое поведение; На моменти не разбирах какво точно исках за което се извинявам, ако не е късно?;

SisiStrange
06-09-2012, 14:14
Добре де, аз от темата разбирам, че те все не са двамата, все са със странични хора, когато са насаме само секс правят. Е, съжалявам, ама това не е връзка. Една двойка трябва да си има време и за двамата насаме, да правят нещо, дет се вика да си поговорят, да се погушкат, да излязат на разходка заедно. Без купчина пичове наоколо. А от реакцията му не си личи да му пука за теб, авторке. Не може да не иска да поговорите, да не се опита поне да изкаже някакво мнение така защо са се развили нещата. Това е, ако се интересува. Според мен си в правото си да го скъсаш. Айде сега, идеален бил, защото не и изневерява. Това не трябва да е единствения критерии при избор на гадже, за бога. Има и други неща.

Gwendoline
06-09-2012, 17:29
Каквото и да направиш въпроса е дали той иска отново да сте заедно. Радвай се, че излиза с приятели, а не ти изневерява. Аз не виждам какво лошо да излизаш с неговите приятели, наистина понякога трябва да сте сами, но пък да се разходите 1-2 през седмица мисля, че не е нещо ненормално.

Аз лично с моя приятел винаги излизаме заедно и приятелката му никога не се е оплакала. Даже си говорим с нея и се включва в разговорите, симпатично момиче е и ми по-лесно, но в крайна сметка и да беше грозна е приятелка на моя приятел. Може да оправиш нещата стига той да реагира положително, че и той е съгласен.

Пусни му един СМС или обаждане от сорта на :
Постъпих грешно; Не беше нужно това мое поведение; На моменти не разбирах какво точно исках за което се извинявам, ако не е късно?;

Няма лошо да излизам с неговите приятели и той да излиза с приятелите си , разбира се. Това е абсолютно нормално, имал е социален живот и преди мен... въпросът е, че дори да се уговорим на кафе да излезем или на разходка или на домашно и понякога да имам нуждата да сме само двамата, винаги се обажда на тоз или оня да дойде... мисълта, която ми минава е, че не му е интересно като е с мен и затова вика свои приятели. Честно казано , или моите разбирания са грешни или..., но 1-2 в седмицата да сме само двамата ОСВЕН когато правим секс... е малко О_о. Той винаги намира време да е с приятелите си, но не и да е само с мен. Не съм го правила на проблем никога, само веднъж му споменах, че нищо не правим заедно двама само... той реши, че искам да прекарваме още повече време заедно, а ние всеки ден се виждаме по 1-2-3 пъти или направо цял ден сме заедно, но не това беше моята идея, като му го казах. Избъзика ме веднъж, че съм се сърдела, когато не ме викал като е с приятели, но... не е така.

Gwendoline
06-09-2012, 17:38
Добре де, аз от темата разбирам, че те все не са двамата, все са със странични хора, когато са насаме само секс правят.

Да, но все пак излизаме и двамата само ... на разходка, на кафе или в тях, или в нас, но рядко сме само двамата... примерно МАКС 3 пъти седмично. Не ми пречи да сме с приятелите му, никак даже, много са забавни, но примерно понякога искам да му споделя нещо или да му кажа... трябва да търся удобно време - или не веднага, или на ухо, или да го викам в другата стая... или въобще да не му казвам, както става повечето пъти.


А от реакцията му не си личи да му пука за теб, авторке. Не може да не иска да поговорите, да не се опита поне да изкаже някакво мнение така защо са се развили нещата. Това е, ако се интересува.
Така е, и аз останах очудена, по-скоро разочарована, че не каза нищо, а просто "щом си го решила"... но и аз малко прекалявах... защото през две-три седмици все ми прещраква нещо и все го викам на "разговор" да му говоря за "проблеми", то писва... а и се държа резервирано, чакам все той да предприеме първата крачка, ако ми е скапано настроението, му мълча, рядко го наричам "мило" или нещо подобно, и такива неща от сорта...

AnOHuMeH
06-09-2012, 17:46
http://www.youtube.com/watch?v=V3yVTYhNB4E

Ако още чакаш, ще стане същата история като тази от песента. Ако имаш желание чуй песента и се вслушай в думите :)

DisappointedDreamer
06-09-2012, 17:47
Е какво? Скъсала си го поради горе изброените причини. Мислиш ли че ако сега отново се съберете (което е малко вероятно) нещо ще се промени? Защо продължаваш да умуваш над това, което е вече отдавна загубено? Остави го. Не се занимавай повече с него. Може да не ти е изневерявал, но липсата на прекарано време заедно и желанието на такова и повече от достатъчно да се фръцнеш и да си тръгнеш, повече не го погледждайки. Започни наново с някой, който ще иска да бъде и да излиза с теб.

Колкото до това как е реагирал, когато си му съобщила че искаш да скъсате, е нормално. Видял е че вече си решила, видял е че не е могъл да промени каквото и да е било, и е решил да не пикае срещу вятъра. Не става - не става. Следващата, моля.

SuperSizee
06-09-2012, 18:31
Наистина трябва време да сте заедно, но пък няма нищо страшно. Колкото по дълго сте, толкова повече време ще иска да прекарва с тебе.

Bloody-girl
06-10-2012, 09:43
Да теглиш чертата означава да теглиш чертата. След това, дори да се съберете, нищо не остава същото.

^^ ТОВА !!!

anonymous708973
06-10-2012, 15:05
Единствената ти грешка са тъпите ти съмнения в момента.
Въпросният си го е изпросил направо. Далеч не е необходимо да си го вързала или да се жените, че да искаш и да имаш нужда от елементарно отношение. Като има проблеми, точно ти си му необходима като опора. След като очевидно не му трябваш, защо се буташ при него? Най-глупавото, което можеш да направиш, е да го търсиш и да го искаш обратно. Това автоматично го поставя във водеща позиция, което във вашия случай далеч не е плюс.

SmilezZz
06-11-2012, 18:02
Добре де, аз от темата разбирам, че те все не са двамата, все са със странични хора, когато са насаме само секс правят. Е, съжалявам, ама това не е връзка. Една двойка трябва да си има време и за двамата насаме, да правят нещо, дет се вика да си поговорят, да се погушкат, да излязат на разходка заедно. Без купчина пичове наоколо. А от реакцията му не си личи да му пука за теб, авторке. Не може да не иска да поговорите, да не се опита поне да изкаже някакво мнение така защо са се развили нещата. Това е, ако се интересува. Според мен си в правото си да го скъсаш. Айде сега, идеален бил, защото не и изневерява. Това не трябва да е единствения критерии при избор на гадже, за бога. Има и други неща.

От една страна е така, съгласна съм.
Никакво действие, нищо. Не знам каква изобщо ви е връзката, при условие, че не можете да говорите, а само секс можете да правите. Вие сте заедно и е трябвало първо да проведеш един разговор с него. От друга страна - и двамата не сте цвете за мирисане. В началото на връзката ми с моя приятел, постоянно излизахме или с неговите, или с моите приятели (най - често неговите), постоянно. Та, накрая поговорих с него и му обясних, че трябва да отделяме време и за нас двамата, само двамата. И добавих,че това в никакъв случай не означава, че не искам да излизам с приятели, нито пък му забранявам. Просто така да си организираме времето, че да стане така - да излизаме само двамата, след това с приятели. Идеално се получи. Нито сме игнорирали приятелите си, нито нищо. Тука ти е грешката, че ти директно си решила да го зарежеш. Връщане назад? Само и единствено той може да реши. И престани с тия глупости от рода да очакваш да действат по въпроса приятелите му. Ти си го направила така, ти ще оправяш нещата. Пиши му или най - добре го покани да се разходите и да му кажеш всичко. Сама ще разбереш дали има връщане назад или не.

Gwendoline
06-11-2012, 20:52
Ами писах му, ако има желание да поговорим; каза, че има, но в момента няма време, някой друг път. И от два дена стои инкогнито във фейсбук, иначе ми излизат разни снимки на други момичета, които харесва. Днес се засякохме по улицата и не ми каза нищо.

soshy97
11-08-2012, 05:26
Аз съм в абсолютно същата ситуация.
Зарязах го и като се замислих след това се почувствах ужасно.. Разбрах от един негов приятел, че той още има чувства към мен, но понеже докато се карахме аз реагирах много остро, не е искал да ми пише след това . И няколко дни след караницата, след като разбрах от приятеля му, му писах и се изяснихме. Той сам ми каза че има чувства към мен.. аз му отвърнах че има промяна в отношението си към мен и той ми каза че е заради това че съм го зарязала..


Преди да режеш, си ползвай главата. Мисли си дали това не е моментно скарване, период, проблем, настроение. Да теглиш чертата означава да теглиш чертата. След това, дори да се съберете, нищо не остава същото.

^^ Това мнение най-точно описва ситуацията ...колкото и да ни се иска всичко да е същото...(все пак има шансове)

Искрено се надявам да се съберете и да изгладите отношенията си !!! Това смятам да направя Аз!

Имам само един въпрос към мъжката аудитория. Какво точно променя отношението ви.. Как се чувствате когато едно момиче постъпи така с вас ?

Amore-Mio*
11-08-2012, 06:11
Вместо да караш тоя и оня да говори с него - действай ти.
Все пак ти си го скъсала, ти си прекратила отношенията им. Пък и смятам, че е напълно нормално той в момента да не ти се обажда, дори и да му се иска - потъпкала си му егото, не си го разбрала и не си му помогнала, когато е имал проблеми. Научи се да използваш мозъчните си клетки;