PDA

View Full Version : Препоръка за гинеколог



mey_si
06-09-2012, 21:15
Здравейте момичета,можете ли да ми препоръчате добър гинеколог в София..предпочитам да е жена и да работи със здравна каса..Също имам въпрос в кой период от женския месец е най-добре да се отиде ?И колко горе-долу ще е прегледа и цитонамазката без направление например (информативно)

Благодаря ви :)

Tikche
06-09-2012, 22:10
Обади се в Токуда. Има 2 гинеколожки, които работят заедно и са адски добри. Работят чрез здравната каса, имат модерна апаратура, ако се наложат изследвания ще ти ги направят на долния етаж и резултатите можеш да си видиш в интернет. дават ти карта и код, чрез който влизаш в личния си акаунт на болницата и си следиш резултатите. Аз имам поликистозни яйчници и 2 години ме разиграваха лекари из цяла София, докато накрая не намерих тези 2 чудесни гинеколожки. Много ти ги препоръчвам и съм адски доволна. От раз ме диагностицираха и ми решиха проблемите.

mey_si
06-09-2012, 22:22
Благодаря ти,ще се поинтересувам :)

mey_si
06-10-2012, 10:32
Други предложения...спешно е :S

Мечо_Буболечо
06-10-2012, 12:05
Не е хубаво да се препоръчват гинеколози, защото няма гаранция, че щом аз съм доволна от някого- и ти ще бъдеш доволна от същия. От всеки лекар има доволни и недоволни. Хората си имат различни критерии. Набелязваш си някого случайно, отиваш, ако не си доволна - отиваш при друг. Приготви си някакви пари с теб, защото по време на прегледа, може да се окаже, че ти трябва повече от една цитонамазка, например.

kalpazanka
06-10-2012, 14:21
^Такам, с първата част съм съгласна. Обаче в даден момент може да се стигне до безконечни претенции към ОПЛ за направления и сравняване на мнения.

На мен ми препоръчаха Светла Иванова, ВМА.

Мечо_Буболечо
06-10-2012, 14:28
То какви претенции да има- има право само на едно направление по дадена диагноза и клинична пътека за 1 месец. Ако не е доволна- отива при друг и сис плаща. За това е добре сама да си избере гинеколога, а не да и го препоръчват, да знае, че доволна- недоволна- сама си го е избрала. Личният лекар не е длъжен на никого да дава по 2-3 направления, само защото пациента си е избрал гинеколог, от който е недоволен.
Лично на мен винаги ми е било смешно като се каже- на личния ми лекар му се свидят направленията.. то здравната каса го ограничава с лимит, на него за какво да му се свидят.

kalpazanka
06-10-2012, 14:29
То какви претенции да има- има право само на едно направление по дадена диагноза и клинична пътека за 1 месец. Ако не е доволна- отива при друг и сис плаща. За това е добре сама да си избере гинеколога, а не да и го препоръчват, да знае, че доволна- недоволна- сама си го е избрала. Личният лекар не е длъжен на никого да дава по 2-3 направления, само защото пациента си е избрал гинеколог, от който е недоволен.
Лично на мен винаги ми е било смешно като се каже- на личния ми лекар му се свидят направленията.. то здравната каса го ограничава с лимит, на него за какво да му се свидят.
Да беше всеки с такова мислене.... :)

bloodfrozen
06-10-2012, 17:14
Ще използвам темата, за да отправя и аз едно питане. Извинявам се предварително на авторката, но проблемът е сходен и не намирам за необходимо да създавам нова тема. :)

Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог в Плевен? Добри отзиви чувам за д-р Янкулов, д-р Бързашки, д-р Конова, но не съм сигурна към кого да се насоча. Помощта и предложенията ви са добре дошли. :)

mey_si
06-10-2012, 19:54
Ох моля ви..Попитах ви за гинеколог при който сте отишли и сте били доволни от отношението,евентуалното лечение..Просто ще ходя за първи път и искам насоки..а и аз така или иначе пак сама ще си го избера,спрямо вашите предложения и не се притеснявайте ,няма после да кажа "Ти си виновна,че ми го препоръча" :D

kalpazanka
06-10-2012, 20:17
bloodfrozen, д-р Конова е по-скоро имунолог /и е леко доцент :D, ако говорим за едно и също лице/.
Янкулов го чувам за пръв път, а за Бързашки имам отзиви от други лица, че е внимателен, че разбира от ендокринни проблеми и е отзивчив. :)
Лични впечатления нямам за нито един от тримата посочени, да уточня :)


Tikche, драсни едно лично, ако нямаш против какъв е проблема и как са подходили при теб. :)

bloodfrozen
06-10-2012, 20:38
Благодаря ти за мнението, kalpazanka! Предполагам, че говорим за една и съща д-р Конова, тъй че допускам да има неточности в информацията, с която разполагам. :D

Май ще заложа на Бързашки. :)

cyclops
06-11-2012, 14:07
Аз ходя при д-р Тюфекчиева от Майчин дом, но има частен кабинет в центъра. От всички гинеколкози при които съм ходила от нея съм най-доволна. Изключителен специалист, много внимателна,любезна и отдаедна на работата си. Проблемът е, че не работи със здравната каса и за да си запишеш час трябва да се обадиш 2 месеца по-рано. Обаче ако отидеш на място можеш да минеш след тези с часовете директно, но трябва да почакаш.

Footbalgirl
06-11-2012, 21:30
Знам, че предпочиташ жена, но мога да ти препоръчам много добър мъж- казва се д-р Янчо Делчев, до колкото знам има частен кабинет, но работи и в V МБАЛ, ако се интересуваш ми пиши ЛС да ти дам адреса на кабинета му, а и номерата, на които можеш да се свържеш с него. Много е внимателен, обяснява ти всичко, което прави, а и изчерпателно отговаря на въпросите ти, няма да съжаляваш, ако отидеш при него :)

6y6a
06-11-2012, 23:28
Единствения гинеколог от който бях доволна беше доктор Шуменов, но той работи в частна клиника.Изобщо те отпуска без да се притесняваш, обръща ти внимание дори и за най-малкото нещо и ти обяснява нещата точно както са си. Не си мисли, че има от какво да се притесняваш като е мъж имай едно на ум, че има много жени гинеколожки, които не си вършат работата както трябва.Ако те интересува ми пиши на лична да ти дам номера му и да ти обясня точно къде е.

mey_si
06-13-2012, 18:58
:))))) ))))