PDA

View Full Version : Windows 8 - има ли начин да го махна сама или да го давам на специалист?



eti725
06-09-2012, 21:44
Инсталирах си Windows 8 сама (най-тъпото нещо, което съм правила). Опитах се да свикна, но не мога - нито кратките команди от сорта на Ctrl+C/V/X важат, нито без Старт-бутона ми е гот, абе.. излагация пълна. Искам да го разкарам, рових доста как да стане, но май няма да мога да се справя сама, защото иска да тегля допълнителни програми и иска да трия разни работи, за които не съм сигурна. Сега ми идва да си ритна сама един шут в лицето, защото съм идиот и си играя на програмист. Мисълта ми е, да го давам ли на компютърджията ми или да го мъча сама? Ако има идеи, сега е времето да ми споделите как да се отърва от гадината :D

doomkillerr
06-09-2012, 22:42
Щом си успяла сама да си инсталираш Windows 8, не виждам какъв е проблема по същия начин да си инсталираш и Windows 7, като по време на самата инсталация форматираш дял "С"? Прехвърляш си важната информация на другия дял и инсталираш 7-цата...

eti725
06-09-2012, 23:04
Щом си успяла сама да си инсталираш Windows 8, не виждам какъв е проблема по същия начин да си инсталираш и Windows 7, като по време на самата инсталация форматираш дял "С"? Прехвърляш си важната информация на другия дял и инсталираш 7-цата...

страх ме е да тегля от замундата, защото там са тъпкани с вируси торентите, а осмицата е рилийз в сайта на уиндоус и оттам я дръпнах.

babati
06-09-2012, 23:40
Аз както знам майкрософт не предлагат опция да се върнеш към по-стара версия на windows. Демек най-добре е да си форматираш дяла (ц-то), където е операционната ти система и да направиш една чиста инсталация на 7. Ето ти версия

http://zamunda.net/details.php?id=184035&hit=1

за която ти гарантирам. Записва се на диск с опцията image на nero на ниска скорост. На диска не създаваш никакви папки, а само посочваш големия фаил от това, което ще ти изтегли и нищо повече.

Стой си с 8 като те е страх или ходи си я купи. При мен няма проблем. Иначе си потърси и свестен активатор и го инсталирай следвайки инструкциите след като качиш виндовс (чрез run as administrator)

SurfSky
06-10-2012, 07:10
Ако беше така бъкано с вируси , хората нямаше да теглят от там ... Аз съм с Win 7 от замундата , и нямам проблеми.

npp
06-10-2012, 09:37
много лесно може да се изтрие всеки windows като се изтрият папките и файловете му от главната директория на устройството/дялът където е инсталиран, това става най-лесно с линукс дистрибуция cd, а ако нямаш такова, можеш да изпечеш едно cd с hiren's bootcd - изтегли го оттук: http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=download&id=1175

boot-ва се с него и от главното меню се избира linux

prosto_chovek
06-10-2012, 10:42
как се маха ОС:
1) Взимаш диск или флашка с друга ОС.
2) Влизаш в БИОС - а на компютъра - обикновено като се пуска на черния екран пише еди кое си копче за сетъп (при мен е еф11, примерно)
3) нагласяш на Буут фром да не е от HDD, а примерно от CD или USB, в зависимост от това на какъв носител ти е системата.
4) форматираш Це-то.
5) следваш стъпките и си инсталираш новия ОС
6) рестартираш компютъра (ако не се рестартира сам)
7) задаваш на Boot from - HDD
8) рестартираш
9) ползваш.
В общи линии така се преинсталира компютър.
В замунда има и хубави работи, но и големи глупости. Съветвам те ако теглиш оттам ОС да четеш внимателно коментарите :)

eti725
06-10-2012, 17:30
как се маха ОС:
1) Взимаш диск или флашка с друга ОС.
2) Влизаш в БИОС - а на компютъра - обикновено като се пуска на черния екран пише еди кое си копче за сетъп (при мен е еф11, примерно)
3) нагласяш на Буут фром да не е от HDD, а примерно от CD или USB, в зависимост от това на какъв носител ти е системата.
4) форматираш Це-то.
5) следваш стъпките и си инсталираш новия ОС
6) рестартираш компютъра (ако не се рестартира сам)
7) задаваш на Boot from - HDD
8) рестартираш
9) ползваш.
В общи линии така се преинсталира компютър.
В замунда има и хубави работи, но и големи глупости. Съветвам те ако теглиш оттам ОС да четеш внимателно коментарите :)

Не изглежда толкова сложно, ама смятам все пак да си се видя със компютърен специалист. Не знам, прецаках го веднъж :D не ми се иска пак да си правя експерименти, защото да не се наложи направо нов да купувам... :D

prosto_chovek
06-10-2012, 18:35
ако искаш ми пиши на лично скайп и ще ти обясня какво да правиш да не даваш пари на тия изедници :)

draid
06-10-2012, 19:53
Какъв специалист, какви 5 лв. Щом си инсталирала 8 ще се справиш и с 7. Няма вируси в windows-ите в замунда, тегли си спокойно. Да не говорим че за 8 няма начин да има вирус който да направи нещо.