PDA

View Full Version : Искам обяснение за браузърите...



chochkoo
06-09-2012, 23:11
Искам едно добро обяснение за интернет браузърите. Знам че Гугъл Хром е най-използваният и най-бързия браузър в света, но не знам защо при мен толкова много товари РАМ паметта на компютъра ми... Според диспечера на задачи с включен Хром (и още някои програми) използваната РАМ е около 1.50 Гб а след като изключа Хром пада до 750-800 Мб и това без да затварям нищо друго освен браузъра... Имам и Опера при която го няма този проблем... При процесите с име Chrome.exe ми излизат 5-6 процеса. 2 от тях винаги използват около 170-180 МБ РАМ. Останалите 3-4 използват РАМ от 30 до 50 МБ. Когато го затворя се затварят всички и сякаш на компютъра ми му олеква някак си... Процесора не изпитва затруднение, нито пък РАМ паметта, но защо така се получава с "уж" най-добрия браузър в света? Ако оставя браузъра минимизиран и включа някоя игра (примерно ПЕС2012) усещам как компютъра се затормозява от към РАМ памет. Обаче ако спра Хром с лекота пускам каквото и да било ... Е ако ми обясни някой защо така се получава ще съм му благодарен... :)

RageAgainstTheMachine
06-10-2012, 00:53
Колко приложения си изтеглил/а от Google Web Store ?

Sh@d0w
06-10-2012, 06:22
Ако си наблъскал хрома си с екстеншъни и разширения от уеб стора им, нормално да ти взима толкова памет, понеже хрома за всяка една инсталирана добавка към него създава нов процес.

npp
06-10-2012, 10:45
сега вече минималните препоръчителни системни изисквания са поне 4 GB ram, дори и това че някой браузър използва до 1 GB или повече никак не е учудващо

prosto_chovek
06-10-2012, 11:38
съвет от мен - ползвай мозила файърфокс. И аз като пробвах хрома ми беше тегаво, а добавките са просто дразнещи. И бавят. За целта на едно добро браузване - ползвай по - лек браузър :)

Daydreamer3
06-10-2012, 11:43
+1 за мозила и си махни всичките излишни екстри като туулбарове например.

jumpin
06-25-2012, 12:55
Без никакви добавки,Google Chrome си остава най-бързият и лек браузър. :)