PDA

View Full Version : Съвет!Какво да направя! :)



bvlgarione
06-10-2012, 21:29
Имам малък проблем (не до толкова).Правихме класна по Литература и направих огромната грешка да препиша от телефона (за, което адски съжелявам).Та госпожата ме хвана, не в момента а след това е проверила и го е сверила.В четвъртък ни рададоха класните и каза на мен и на още едно момче, че ще ни остави на поправителен изпит само затова, че сме преписали.А оценките не са ми ЧАК толкова лоши (5,4,3,2,2(последна двойка е от проблемната класна)).Та въпроса ми какво да направя за да избегна този Проблем и да вразумя госпожата.Все някой трябва да се е сблъскал с подобен проблем и да е намерил решение за него.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :)


П.П. в 10 клас съм :)

thegreenzombie
06-10-2012, 21:35
ем да не си преписвал/а ... а и без тази 2-ка, ако последната ти оценка за срока е 2 си оставаш на изпит по правилник .. честито

bvlgarione
06-10-2012, 21:43
Принципно е така за преписването.(пак казвам, че съжелявам).Но за това, че ако последната оценка е 2 си остава 2 за срока не е така.Все някак си трябва да има някакво изключение.Един вид ПО МИЛОСТ!

prosto_chovek
06-10-2012, 22:44
докато пишеш врЪзОмя няма да вразумиш госпожата си по литература :)

ChubbyBunny
06-11-2012, 08:11
Еми то трябва да се мисли малко преди да се стигне до действия.

Nakadah
06-11-2012, 08:47
да вразумя госпожата

С точно е те това мислене заслужаваш да останеш на поправка!

sm_95
06-11-2012, 19:37
Ако имаш последна оценка две независимо от какво - изпит. (по правилник е така де)
А ти просто говори с госпожата, опитай се да я убедиш да ти даден някакъв шанс.

ParadOx
06-12-2012, 11:04
Ако имаш последна оценка две независимо от какво - изпит. (по правилник е така де)

НЯМА такова нещо в какъвто и да е правилник.. всичко е по преценка на учителя

tiger220
06-12-2012, 11:09
Ами аз лично точно такъв проблем съм нямала... Помоли учителката ти да те изпита за някоя добра оценка (5 или 6) и така като си пресметнеш срочната оценка е невъзможно да те остави на изпит. Ако реши да го направи, ще е най-добре да кажеш на директора, че въпросната учителка има лично отношение.... това е най-редовния ми трик винаги действа.

Ospi
06-12-2012, 14:58
В моето училище ще е чудо да хванат някой, който не преписва. Извини и се, помоли я да ти даде още един шанс. Друго не виждам какво може да направиш. Оценката по принцип е средно аритметична, но даскала може да ти напише по-висока/ниска.