PDA

View Full Version : За живота и смъртта



Djenka
06-10-2012, 22:34
Какъв е смисъла на живота? Какво става, когато настъпи смъртта? Има ли нещо и след това?

prosto_chovek
06-10-2012, 22:42
42. Край. Вероятно.

На тези три въпроса никой не може да даде отговор наистина :)

stefcho88
06-11-2012, 07:06
Смисъла на живота е да си го направиш смислен и то по своя собствена преценка, а не по тази на някой, който ти е отговорил на въпроса в някакъв форум.
А за другите два въпроса - ако някога човечеството достигне до ясен и категоричен отговор на тях, то живота на Земята ще загуби всякаква стойност и никой няма да цени повече нищо тук.

gandalfepi4
06-11-2012, 11:25
^ Така и не мога да го разбера това изказване че ако се знае "смисъла на живота" няма да има смисъл да се живее. Повечето хора в 90% от случаите знаят че като гледат филм в края добрия батко ще изтрепе лошите и ще се забие с пичето, като четат книги знаят горе=долу как ще се развие действието и тн.

Това никой не е спряло от такива действия. Не знам за някой който ако е знаел spoiler-и за филм вместо да се поразкисне малко тотално да откаже да го гледа.

Толкова празно ми звучи това изказване.

defender
06-11-2012, 11:48
Какъв е смисъла на живота?
да се усъвършенстваме в добродетелите


Какво става, когато настъпи смъртта?
каквото си посял тук (добро или лошо), това ще пожънеш там.


Има ли нещо и след това?
вечност в състояние на духовен комфорт или духовен дискомфорт.................

defender
06-11-2012, 12:19
^
защо, няма съпротива............... айде бе 4 пак заспа, не ми трябват лекета.

xXWinnerXx
06-11-2012, 12:26
не мога да приема defender че каквото сгрешиш тук за 80-90години (нормално) после ще ти се връща тъпкано цяла вечност, човек трябва да може да осъзнае греховете и грешките си и да съжали за тях, но пък цяла вечност да страдаш за едни 80 години... не говоря за това да живеем като тъпаци и идиоти защото после ще кажем едно извинявай и хоп! комфорт, ама 5-6 грешки или дори повече не е чак толкова. ако греховете за 80 години се изкупуват цяла вечност егати и съществуването безмислено

defender
06-11-2012, 12:36
80-90 години стигат за да се разбере към какво е предразположена душата,
всички правим грешки, просто човек трябва да осъзнава тези грешки и да се стараем да не ги повтаря с надежда за милост.
не случайно в Библията е казано ........... дошъл съм за да призова грешници към покаяние.
като под грешници се разбира хора осъзнаващи злото в себе си, стараещи се да го очистят и надяващи се на милост.

gandalfepi4
06-11-2012, 17:41
^ И много интересно как някой който току-що е станал пубер и си трие пишченцето до кръв знае познава толкова интимно мислите на вековни, дементирани старци

Ilikeliljon
06-11-2012, 17:44
Смисълът на живота и индивидуален в това съм се убедил. Няма такова нещо като смисъл на живота изобщо, има само конкретен смисъл на живота за конкретен човек.

scrooper
06-11-2012, 18:03
defender, да разбирам, че отричаш прераждането?

defender
06-11-2012, 19:07
defender, да разбирам, че отричаш прераждането?
разбира се.......

Ospi
06-12-2012, 15:21
Просто ей така да има край, не вярвам. А за смисъла на живота, моя е да си живея готино.

draid
06-12-2012, 15:32
42. Край. Вероятно.

На тези три въпроса никой не може да даде отговор наистина :)

Евала колега (:

Смисъла на живота наистина е 42 :)

WeNeedMoreDrugs
06-12-2012, 16:54
Най-изтърканата тема е тази за смисъла на живота. Няма абсолютно никакъв смисъл. По-горе предложиха, че човек е по-добре сам да си намери някакъв личен смисъл, но общ смисъл за всичко и всички няма.
Втората най-изтъркана тема е за смъртта. И тя няма никакъв смисъл - няма кой да ти разкаже какво има след нея. Ако има обикновено разказващите са травмирани от някаква грозна случка (катастрофа, инфаркт, опит за самоубийство...), заради която са изпаднали в клинична смърт за няколко минути. През това време описват, че са преживяли неща, които и те самите не разбират (често тунел с ярка светлина в края, срещи с близки или непознати, но по някакъв начин участвали в събития касаещи живота им, родените слепи пък описват как за първи път в "живота" си са прогледнали... http://www.youtube.com/watch?v=5HbtoX3Q5OI ) Други пък дори описват, че са попадали в ада и често се намесва някаква религиозна пропаганда...

npp
06-12-2012, 17:33
Просто ей така да има край, не вярвам. А за смисъла на живота, моя е да си живея готино.

ако нямаше край, защо досега в този свят имаше толкова милиарди човеци и други одушевени същества?!, защо сега не сме в Раят на Вечният Живот?!

Djenka
06-12-2012, 17:43
Не зададох тези въпроси, очаквайки само един отговор. Исках да разбера какво мислите вие по тези въпроси, тъй като се въртят из главата ми от известно време.

Какво мисля аз? Не мисля, че смъртта е краят. Не би трябвало. Няма никакъв смисъл да живееш 50-60-100 години, да градиш, да се учиш, да побеждаваш, ако накрая завършиш като храна за червеите. Надявам се, че когато биологичното ни тяло умре, духовното в него (т.е. съзнанието ни, мислите, спомените) ще продължи да съществува и да бди над любимите си хора.

WeNeedMoreDrugs
06-12-2012, 17:57
^ Точно - няма смисъл! Но е полезно да живееш добре, защото животът не всякога изглежда кратък, особено ако живееш над 60 г., и именно поради това е хубаво да си създаваш хубави спомени заради самия себе си, така че в моментите, когато ти е тежко да намираш утеха в някои от тях. Смисъла за своя живот трябва да откриеш сам, а смисъл от живота ти сам по себе си има може би за тези, които са те създали (родителите) и тези, които те обичат (близки, приятели...). :)

npp
06-12-2012, 18:15
има смисъл, обаче за съжаление досега нямаше достатъчно хора, които са посветени на истинският смисъл на досегашното съществуване, а смисълът на съществуването е живота в неговата пълнота(пълна форма), който живот би трябвало да бъде вечен(сиреч пълен) още сега и тук в този свят, обаче по-голямата част от вярващите/духовните служители/работници се оказа че обичат "тъмнината" повече от "Светлината", и точно в това се състояше основният недостатък, поради който постигането на пълен живот за всички човеци остана неосъществено

"ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците(т.е. обаче вярващите/духовните човеци) обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли." Йоан 3: 19

prosto_chovek
06-12-2012, 23:24
знаеш ли колко малко са 50 - 60 - 100 години за планетата Земя, че да твърдиш, че няма смисъл :)

B.Kingston
06-13-2012, 16:08
Относно за ''След смъртта''- мисля,че има нещо след нея,не може всичко да е толкова кратко.Би трябвало да има някакво продължение на сагата,наречена ЖИВОТ :D .. А до колкото това,как да живеем живота си- всеки е индивидуалист в изборът си как да го изживее.Моето мнение,е че трябва да не обръщаме много внимание на дразнителите,защото те са ежедневни и да използваме всеки един момент за да релксираме поне малко от малко. :)

SmilezZz
06-14-2012, 18:16
Аз също съм си задавала тия въпроси, но отговора не е бил никога точен, сигурен и достоверен. Получавала и съм и най - различни отговори от вярващи и невярващи:
- Съществува задгробен живот. Каквото си пожънал тук - там ще получиш и това. Рая или ада?
И някакви подобни изречения. Или:
- Какво да става след смъртта? Изчезваш просто и това е.
Не вярвам в нито едно от отговорите, които съм получавала, но втория ми се струва по .... някак си за мен. Не съм от вярващите и някак си ми се струва тъпо след смъртта да продължавам да си обитавам пространството, само че в друга форма на тялото и всичко останало.

Djenka
06-14-2012, 18:57
Да, биологично погледнато с теб се свършва, но просто не мога да си представя да ме няма. Не мога да си представя какво ще е чувството ако просто изчезна. Знам, че все още съм млада, за да мисля подобни неща, но просто се замислих и сега тези мисли се загнездиха в главата ми. Надявам се да има нещо, просто не би било честно за човешката същност да затвориш очи и просто вече да те няма, заедно с личността ти, спомените, мислите и всичко останало. Надявам се и науката да се развие до такава степен, за да докаже каквото и да било свързано със смъртта и това, което става след нея.

npp
06-14-2012, 20:10
всяка душа е безкрайно съществуваща(в смисъл безкрайно присъстваща) в вселената, всички ние сме преминали през безброй много повторения на вечността*, а сега се намираме просто в следващата поред вечност, душата не може да спре да съществува(в смисъл не може да заспи) веднъж завинаги

* вечността в Библията е дълъг период с начало и край

Ilikeliljon
06-14-2012, 22:02
Да, биологично погледнато с теб се свършва, но просто не мога да си представя да ме няма. Не мога да си представя какво ще е чувството ако просто изчезна. Знам, че все още съм млада, за да мисля подобни неща, но просто се замислих и сега тези мисли се загнездиха в главата ми. Надявам се да има нещо, просто не би било честно за човешката същност да затвориш очи и просто вече да те няма, заедно с личността ти, спомените, мислите и всичко останало. Надявам се и науката да се развие до такава степен, за да докаже каквото и да било свързано със смъртта и това, което става след нея.

Моята идея, донякъде основаваща се на будизма и на физиката е, че нищо не се губи. В основата си ние сме енергия и от един тип енергия преминаваме в друг тип, но енергията никога не се губи, а само сменя формата си. Дали това означава, че спомените ни се запазват не мога да отговоря, но мисля че има поне частица истина в това. От тук според мен идва и уважението на будистите към природата - жива и нежива, защото не знаеш какъв е бил този камък преди да стане такъв, нито кой човек (по-точно неговата енергия) какъв би бил станал - камък, дърво или животно (пак повтарям става въпрос за енергия, а не за форма).

Rebirthing
06-16-2012, 19:41
Като казаха наука, последните док. филми на тема физика които гледах с физика Брайън Грийн са леко разочароващи за всеки който вярва в задгробния живот. Оказва се, че Вселената върви към пълен хаос още от първите секунди след зараждането си, а минало, настояще и бъдеще са една шибана илюзия, накрая дори се оказа, че живота е предопределен. Тогава започвам да си мисля, защо изобщо го живеем ако не можем поне малко да го контролираме ? До тук с нещата които казва физиката.
Реално погледнато за момента няма как да изключа съществуването на висша крайна цел, интелигентен разум който може би изпълзва Вселената и живот след този ни живот и т.н. Все пак Вселената колкото и да е странна се е зародила от вакуум, т.е от нищото, но все пак нищото накрая се оказва нещо и това нещо кипи от енергия, абе изобщо луда работа ;д. Като цяло това което е дало живот на Вселена е вечно, друг въпрос е до колко е логично, дали имаме висша крайна цел и прочие, но дори и да не съществуваме след смъртта едва ли ще ни пука особено, все пак ще сме мъртви, та дори да сме само храна за червеите пак сме били полезни по някакъв начин на природата. Малко съм далеч от мисълта, че като умрем бдим над близките си, в крайна сметка и те някой ден ще умрат, тогава какво ще правим ? Може би ще хапваме с тях нар на някой облак. Надали. Всичко във Вселената се изменя и непрекъснато е в движение, така че такова статично състояние е по-скоро на измислено и ментално ниво.

HTYZ
06-16-2012, 19:58
1. Животът е за да страдаш
2. Когато настъпи смъртта умираш
3. след смъртта виждаш само черно
:D дай малко по весело, и не се вкарвайте в такива разни филми.
просто се отпускаш по течението, и живей ден за ден!

koshtramba
06-17-2012, 19:32
Аз пък съм сигурна, че мойта мисия в живота е да ям. Все пак, като се наям и живота ми изгубва смисъл. :D

HTYZ
06-17-2012, 22:23
ми браво на тебе, после да не те гледаме в форума с диетите :D

Riddle069
07-06-2012, 19:37
След като има хора,които общуват с духове=>има продължение след живота на земята.В малка България има доказателства за хора,които са говорели с духове,а какво остава в световен мащаб.

ScarlettS
07-06-2012, 19:52
Оф почти съм сигурна какъв тип "доказателство" ще дадеш, ама айде длъжна съм да пробвам. Може ли да споделиш и с нас някое от тези достоверни доказателства?

In_Nomine_Sathanas
07-06-2012, 20:09
Доста изтъркана е темата за живота и смъртта, наистина. Според мен живота няма никакъв обективен смисъл, освен този който природата ни е дала - да се борим да оцелеем и да продължим рода. Останалото е man-made простотии. Именно страхът от това че един ден просто ще спрем да съществуваме, е в основата на религиите. Човек толкова много иска да живее, че си измисля глупости, с които да оправдае съществуването си. В деиствителност на смъртта не и пука дали си преуспял бизнесмен или наркозависим клошар, и в двата случая за вселената си нищо. Конфликтът между заложените инстинкти в човека(оцелей и се размножи) и човешкият разум, който се опитва да обясни и придаде смисъл на всичко, е причина за тези хилядолетни спорове за живота след смъртта и т.н. Идеята, че след теб ще остане само храна за червеите, е наистина ужасяваща и затова хората не искат да я приемат и предпочитат да се залъгват с простотии.

Riddle069
07-06-2012, 21:42
Оф почти съм сигурна какъв тип "доказателство" ще дадеш, ама айде длъжна съм да пробвам. Може ли да споделиш и с нас някое от тези достоверни доказателства?
Ако си напрегнеш малко мозъка може да се досетиш.Ако не са ти се случвали "интересни неща",ако нямаш такива приятели,които са били свидетели или на тях им се е случвало,тогава ти остава само видео,но и то е достатъчно.Разходка до някои точки на света,а дори на България също биха могли да те убедят.
Всъщосст повечето хора търсят под вола теле,май така се оказва.И философстват без да са си направили труда да се поинтересуват,да вникнат по-дълбоко в нещата,повечето хора сякаш НЕ ИСКАТ да знаят истината.Ако хората наистина вярваха,че има продължение след живота на земята,нямаше да са такива каквито са.Човешката наивност и желание за неповторимост е в основата на разните секти.И сега,и преди е имало хора,които разговарят с духове,но е имало и много такива,които търся под вола теле и не им се иска да вярват,че има продължение и то зависи от живота на земята.

In_Nomine_Sathanas
07-06-2012, 21:59
Ако си напрегнеш малко мозъка може да се досетиш.Ако не са ти се случвали "интересни неща",ако нямаш такива приятели,които са били свидетели или на тях им се е случвало,тогава ти остава само видео,но и то е достатъчно.Разходка до някои точки на света,а дори на България също биха могли да те убедят.
Всъщосст повечето хора търсят под вола теле,май така се оказва.И философстват без да са си направили труда да се поинтересуват,да вникнат по-дълбоко в нещата,повечето хора сякаш НЕ ИСКАТ да знаят истината.Ако хората наистина вярваха,че има продължение след живота на земята,нямаше да са такива каквито са.Човешката наивност и желание за неповторимост е в основата на разните секти.И сега,и преди е имало хора,които разговарят с духове,но е имало и много такива,които търся под вола теле и не им се иска да вярват,че има продължение и то зависи от живота на земята.
Само защото някакви хора вярват в нещо, виждат го и си говорят с него, не значи че то съществува(справка - религиите)

ScarlettS
07-06-2012, 22:13
Ако си напрегнеш малко мозъка може да се досетиш.Ако не са ти се случвали "интересни неща",ако нямаш такива приятели,които са били свидетели или на тях им се е случвало,тогава ти остава само видео,но и то е достатъчно.Разходка до някои точки на света,а дори на България също биха могли да те убедят.
Всъщосст повечето хора търсят под вола теле,май така се оказва.И философстват без да са си направили труда да се поинтересуват,да вникнат по-дълбоко в нещата,повечето хора сякаш НЕ ИСКАТ да знаят истината.Ако хората наистина вярваха,че има продължение след живота на земята,нямаше да са такива каквито са.Човешката наивност и желание за неповторимост е в основата на разните секти.И сега,и преди е имало хора,които разговарят с духове,но е имало и много такива,които търся под вола теле и не им се иска да вярват,че има продължение и то зависи от живота на земята.

Приятели, общуващи с духове, спрях да имам откакто завърших втори клас. Това 'достатъчно' видео би ли бил така добър да го споделиш все пак с нас? До кои точки на България се предполага, че трябва да се поразходя? Изобщо в целия ти отговор не видях нито едно обективен, дори теоретично смислен аргумент на тезата ти, само някакви празни приказки. Сигурно предполагаш, че всеки човек като си 'напрегне мозъка' мигновено достига до състояние на приемане и съгласяване с твоите празни и недоказани убеждения, но трябва да те разочаровам - на мен нещо не ми се получава. Чакам великите ти доказателства. :D

npp
07-07-2012, 17:02
Само защото някакви хора вярват в нещо, виждат го и си говорят с него, не значи че то съществува(справка - религиите)

ако го има, независимо как, значи (че) по един или друг начин (то) съществува, но едно са добрите неща, а друго злите, добрите не са лоши за никого, докато злите могат да бъдат лоши за един или друг човек, ако "храниш" дявола, значи "храниш" собствената си погибел

"Има тежко зло, което видях под слънцето, именно, Богатство пазено от притежателя му за собствената му вреда;" Еклесиаст 5: 13,

"дявола..... той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината(т.е. в доброто); защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа(т.е. зло), от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща." Йоан 8: 44

това е като да предоставяш свобода и средства на някой садист, с които той да ти причинява най-големи и продължителни мъки

In_Nomine_Sathanas
07-08-2012, 16:05
ако го има, независимо как, значи (че) по един или друг начин (то) съществува
Не разбирам....." Ако го има значи съществува"..... Да, и ако ходи, значи върви :D :D . Ако си глупав, значи си тъп. :D
И мен ме има, значи съществувам. Бог го няма(освен може би в промития ти мозък) следователно не съществува. Ако трябва да съм честен, Господ наистина съществува, щом има хора които вярват в него. Толкова силен е човешкият ум. За теб може би съществува, също както и за тези, които вярват в НЛО съществуват летящи чинии и извънземни. Но иначе са пълни глупости. Също както и останалите неща в който хората сляпо вярват.


добрите не са лоши за никого, докато злите могат да бъдат лоши за един или друг човек
You don't say!!! Това сам ли го измисли? Или накакъв злокобен брадат чичко от небето ти ги говори тези заплетени и неразбираеми, за нас простосмъртните, мъдрости?

"дявола..... той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината(т.е. в доброто); защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа(т.е. зло), от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща." Йоан 8: 44
Този цитат доколкото си спомням беше за евреите. Че техният баща е дяволът и затова те лъжат и в тях няма истина. Но ти явно си си направил труда уместно да скриеш пълният цитат. Не мога да ви разбера вас християните как вадите от контекста разни притчи, едното не го четете и не вярвате в него, другото го приемате буквално, третото пък трябвало да се разбира в преносен смисъл......пълни глупости.


това е като да предоставяш свобода и средства на някой садист, с които той да ти причинява най-големи и продължителни мъки
Всъщност Сатаната е бунтовник, който като един Прометей, е донесъл разума и просветлението на хората, докато Бог е кръвожаден и отмъстителен и само изтезава хората, като им дава нарочно критическо мислене, за да провери кой му е верен. Това е доста жестоко. Кой би искал такъв Бог, който подлага своите творения на изпитания? Който нарочно им дава свободна воля и после очаква да му се кланят като безмозъчни марионетки. Християнството ми е непонятна форма на мазохизъм.....

koshtramba
07-08-2012, 17:34
Ако си напрегнеш малко мозъка може да се досетиш.Ако не са ти се случвали "интересни неща",ако нямаш такива приятели,които са били свидетели или на тях им се е случвало,тогава ти остава само видео,но и то е достатъчно.Разходка до някои точки на света,а дори на България също биха могли да те убедят.
Всъщосст повечето хора търсят под вола теле,май така се оказва.И философстват без да са си направили труда да се поинтересуват,да вникнат по-дълбоко в нещата,повечето хора сякаш НЕ ИСКАТ да знаят истината.Ако хората наистина вярваха,че има продължение след живота на земята,нямаше да са такива каквито са.Човешката наивност и желание за неповторимост е в основата на разните секти.И сега,и преди е имало хора,които разговарят с духове,но е имало и много такива,които търся под вола теле и не им се иска да вярват,че има продължение и то зависи от живота на земята.

Божеее, ти на колко си, на 13?!
Речника ти, начинът ти на изказ и мисловната ти насока са ориентирани в тази цифра.
Общо взето, в мнението ти не казваш НИЩО. Какво ще рече, че повечето хора търсят под вола теле?! Би ли се обосновал какво имаш предвид, че аз нещо не те разбрах?! (а може би не само аз)

npp
07-09-2012, 11:27
Не разбирам....." Ако го има значи съществува"..... Да, и ако ходи, значи върви :D :D . Ако си глупав, значи си тъп. :D
И мен ме има, значи съществувам. Бог го няма(освен може би в промития ти мозък) следователно не съществува. Ако трябва да съм честен, Господ наистина съществува, щом има хора които вярват в него. Толкова силен е човешкият ум. За теб може би съществува, също както и за тези, които вярват в НЛО съществуват летящи чинии и извънземни. Но иначе са пълни глупости. Също както и останалите неща в който хората сляпо вярват.


You don't say!!! Това сам ли го измисли? Или накакъв злокобен брадат чичко от небето ти ги говори тези заплетени и неразбираеми, за нас простосмъртните, мъдрости?

Този цитат доколкото си спомням беше за евреите. Че техният баща е дяволът и затова те лъжат и в тях няма истина. Но ти явно си си направил труда уместно да скриеш пълният цитат. Не мога да ви разбера вас християните как вадите от контекста разни притчи, едното не го четете и не вярвате в него, другото го приемате буквално, третото пък трябвало да се разбира в преносен смисъл......пълни глупости.


Всъщност Сатаната е бунтовник, който като един Прометей, е донесъл разума и просветлението на хората, докато Бог е кръвожаден и отмъстителен и само изтезава хората, като им дава нарочно критическо мислене, за да провери кой му е верен. Това е доста жестоко. Кой би искал такъв Бог, който подлага своите творения на изпитания? Който нарочно им дава свободна воля и после очаква да му се кланят като безмозъчни марионетки. Християнството ми е непонятна форма на мазохизъм.....

досега света беше пълен с хора като теб, които си мислеха че са единствените или най-уникалните като се правят на лоши, а в същото време почти никой не искаше да бъде съпричастен на истинските Светии, които са всецяло отдадени на осигуряването на пълен/вечен живот за всички човеци в вселената, ако не бяха Те, сега всички ние щяхме да живеем (или по-точно съществуваме) с хиляди пъти в по-лоши условия, а Те малцината пак останаха сами в единствената дейност, чрез която се работи за осигуряването на изобилен живот за всички човеци а не само за някои, защото са Верни докрай, а досега почти всеки друг човек, който се бърка(-ше) в Божиите работи се оказа (че е) съпричастен на неправдата/лошотията, и то без никаква благодарност към истинският Господ Бог и истинските Светии, благодарение на Които досега винаги имаше възможно най-изобилен живот за всички, като се има предвид че дори и много от християните бяха противници на Правдата - досега бяхме изгонени от почти всеки християнски форум заради Божията Правда, а я свидетелствувахме в десетки такива, така че ето как никак не си единственият, който постъпва така, но дори ти харесва да бъдеш един от милиардите такива посредствени хора, които иначе получават живота (си) даром от Бога, и благодарение на Исус Христос го имаха в изобилие

дявола не е одушевено същество, това е главното явление на "тъмнината", което е неодушевен дух, чиято природа е да причинява зло на човеците/одушевените до колкото се може повече, това е просто безмилостна машина за убиване, а не някакъв паднал ангел, понеже всеки такъв е възможно да бъде доведен до покаяние, но не и неодушевените явления/духове на "тъмнината", които не могат да станат добри, понеже природата им е да бъдат зли докрай, така че в голяма зблуда си ако си мислиш че дявола е същество, което донася нещо полезно и безвредно за хората, той е просто като един терминатор, който е направен (за) да убива колкото се може повече хора, и който не може да бъде препрограмиран с нещо добро/полезно за човеците, такава му е природата, а хора като теб се втурват за да му служат/угаждат или за да се възползват от неговите услуги?!, какво ти дава той?!, той убива всичките ти роднини и приятели а също и теб, и е причинителят на всички(-те) злини, а ти си тръгнал да го славиш?!, това е все едно да срещнеш някакъв окован маниакален убиец психопат, и да го освободиш от оковите и да му дадеш оръжия и всичко необходимо за да убие теб и много други хора

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 12:49
досега света беше пълен с хора като теб, които си мислеха че са единствените или най-уникалните като се правят на лоши, а в същото време почти никой не искаше да бъде съпричастен на истинските Светии, които са всецяло отдадени на осигуряването на пълен/вечен живот за всички човеци в вселената, ако не бяха Те, сега всички ние щяхме да живеем (или по-точно съществуваме) с хиляди пъти в по-лоши условия, а Те малцината пак останаха сами в единствената дейност, чрез която се работи за осигуряването на изобилен живот за всички човеци а не само за някои, защото са Верни докрай, а досега почти всеки друг човек, който се бърка(-ше) в Божиите работи се оказа (че е) съпричастен на неправдата/лошотията, и то без никаква благодарност към истинският Господ Бог и истинските Светии, благодарение на Които досега винаги имаше възможно най-изобилен живот за всички, като се има предвид че дори и много от християните бяха противници на Правдата - досега бяхме изгонени от почти всеки християнски форум заради Божията Правда, а я свидетелствувахме в десетки такива, така че ето как никак не си единственият, който постъпва така, но дори ти харесва да бъдеш един от милиардите такива посредствени хора, които иначе получават живота (си) даром от Бога, и благодарение на Исус Христос го имаха в изобилие


Ахахахахаха, не мога да си представя че си възрастен човек и вярваш в тези глупости. "Пълен и изобилен живот за всички хора" - ама ти сериозно ли? Животът е такъв какъвто си го направят хората. Животът не е справедлив и поравно за всеки. Въпрос на воля и късмет.... Странно е съвпадението че хората който живеят най-добре не вярват в Бог. А тези дето се кланят като идиоти, и дори облак на небето обясняват като божи знак, те живеят като скотове и умират от глад. А хората който се вмесиха в т.нар. божи дела, тези които измислиха физиката, биологията, медицината и т.н. всички те са атеисти. Всичките по-добри условия за които говориш са осъществени от хора опълчили се на посредствената овча вяра. Така че това, което говориш са глупости.


той е просто като един терминатор, който е направен (за) да убива колкото се може повече хора, и който не може да бъде препрограмиран с нещо добро/полезно за човеците

http://i579.photobucket.com/albums/ss238/Xich_liebe_dichX/Supernatural/tumblr_likzheeWqf1qbls4t.gif
Хахахахаха.....нямам думи

Ама ти си помисли че вярвам в Сатаната и той ми дава нещо.......:D Говорех в преносен смисъл, като символ, не като някакво реално съществуващо създание. Ако вярвах в Сатаната щях да вярвам и в Бог....Въпреки че ако трябва да съм честен бих предпочел Дявола, поне в образа които християнството му създава. Но иначе не съществува, за мен е само символичен. А ти наскоро да си чувал Дявола да е убил някого, защото аз не съм.... Същото не може да се каже за Господ, който е главна причина за смъртта на милиони, да не кажа милиарди, хора през историята.

npp
07-09-2012, 14:47
Ахахахахаха, не мога да си представя че си възрастен човек и вярваш в тези глупости. "Пълен и изобилен живот за всички хора" - ама ти сериозно ли? Животът е такъв какъвто си го направят хората. Животът не е справедлив и поравно за всеки. Въпрос на воля и късмет.... Странно е съвпадението че хората който живеят най-добре не вярват в Бог. А тези дето се кланят като идиоти, и дори облак на небето обясняват като божи знак, те живеят като скотове и умират от глад. А хората който се вмесиха в т.нар. божи дела, тези които измислиха физиката, биологията, медицината и т.н. всички те са атеисти. Всичките по-добри условия за които говориш са осъществени от хора опълчили се на посредствената овча вяра. Така че това, което говориш са глупости.



Хахахахаха.....нямам думи

Ама ти си помисли че вярвам в Сатаната и той ми дава нещо.......:D Говорех в преносен смисъл, като символ, не като някакво реално съществуващо създание. Ако вярвах в Сатаната щях да вярвам и в Бог....Въпреки че ако трябва да съм честен бих предпочел Дявола, поне в образа които християнството му създава. Но иначе не съществува, за мен е само символичен. А ти наскоро да си чувал Дявола да е убил някого, защото аз не съм.... Същото не може да се каже за Господ, който е главна причина за смъртта на милиони, да не кажа милиарди, хора през историята.

ако Господ Бог беше поне малко лош или виновен за страданията на някого от човеците/одушевените, Той сега нямаше да е Господ Бог, защото или въобще нямаше да може да седне на върховният престол, или щеше да отпадне от него и някой друг да го наследи, обаче вие прибързаните в духовните/философските въпроси/работи обикновено не разсъждавате тези неща, иначе ако ги бяхте разсъдили, сега нямаше да има злини по света, понеже именно извършваната в вярата (или както можем да я наречем още духовната/религиозната) неправда е причината за съществуването на злото в този свят, а това че дадено нещо не се вижда, не означава че то не съществува и че не е активно, точно както атомите/молекулите, например онези на въздуха, които по принцип не ги виждаме, обаче разни учени успяха да ги заснемат посредством модерни технически средства, такива като електронният микроскоп, и така те чак тогава станаха видими за всички, но иначе ги е имало и преди, така и Бога и дявола са невидими, но това не означава че те не съществуват, а това дали учените ще успеят да заснемат нещо от съставляващата ги финна субстанция е друг въпрос

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 15:26
Аз се доверявам на това което виждам, а то е че всеки ден умират и страдат хора, навсякъде и по-всяко време, без значение дали вярват в Господ. Така че дори и да има Господ, то той съвсем не е всемогъщ, не съди никого, и най-общо казано не му пука. Това дали съществува е едно, това дали прави нещо е съвсем друго. Аз доколкото виждам не прави нищо в момента, също така не мога и да го видя никъде, следователно не съществува. Пък и дори да съществуваше, след като не прави нищо и не взима отношение, то той все едно не съществува. За разлика от атомите и молекулите навсякъде, Бог не само че не можем да го видим, но и никъде не се проявяват деиствията му. И не започвай да ми говориш за чудеса, ясно е че това са просто съвпадения или най-чисти църковни лъжи. Та едно нещо ако не го виждаш, то поне трябва да виждаш деиствията му, а такива не се забелязват, така че сравнението ти с атомите е невалидно.

За да ти докажа че Господ не е всемогъщ или поне не е милостив ще споделя нищо от личният си живот. Когато майка ми влезе в болницата и в последствие разви оток на главният мозък, докторите казаха че все пак има някакъв шанс да се оправи. Близък приятел ни каза да отидем в църквата и да се молим. Там в продължение на часове съм стоял и съм се молил, от най-дълбокото дъно на моята същност. И все пак чудеса не се случиха. Какво показва това - че или Господ не е всемогъщ, тоест явно Сатаната е причинител на всички болести, а Господ няма сила да ги излекува. Или пък е чул молитвите ми и не е направил нищо по въпроса, значи иска да ме накаже за нещо и не иска да ми прости. Или пък най-вероятното е че изобщо не съществува Бог и Сатана, а всичко живо умира и се разболява на случаен принцип. Или по точно на приинцип базиран на страшно много малки фактори - с една дума теория на хаоса. Ако погледнеш навсякъде около нас, ще видиш абсолютен хаос, множество малки причини, водещи до големи промени. Така е при хората, така е и във вселената. А в хаоса, Господ не се вписва особенно добре. Так че всичко е 50 на 50, същото с християнството, същото с исляма, същото със заешкото краче, четирилистната детелина и другите глупости. Ако си дете или с детско съзнанание, каквото християнската догма проповядва, тогава може би ще виждаш света по различен начин, но това не значи че е реален. Затова порасни и виж грозната деиствителност.

ledenakrasota
07-09-2012, 15:35
За всеки човек животът е нещо различно. Ти сама трябва да намериш смисъла за твоя. По този въпрос още древните гърци са развили чудесни теории. Учите ги в у-ще. Поинтересувайте се. :)

kadishona
07-09-2012, 16:37
казва се, че Вселената върви към пълен хаос още от първите секунди след зараждането си, а минало, настояще и бъдеще са една шибана илюзия, накрая дори се оказа, че живота е предопределен. Тогава започвам да си мисля, защо изобщо го живеем ако не можем поне малко да го контролираме ?
Tова, за което говориш е детерминизъм и индетерминизъм. Подготвял съм курсова работа по въпроса и ще се опитам да го разясня с едно изречение:
Детерминизмът е философско гледище, според което всичко, което се случва е предопределено от изминали събития. От тук като се връщаме назад по причинно-следствената връзка стигаме до изначалния момент, който е определил всичко, което се случва (този момент е също наричан Бог). Според детерминизмът свободната воля е илюзия. Предполагам сам си се досетил вече, че индетерминизмът е обратното. Естествено, че отново има причинно следствена връзка, но този път хората имат избор и много от нещата зависят от това, което сме правили, правим и ще направим.

Според много хора въпросът е философски и никой не може да каже със сигурност, дали имаме свободна воля или не. Е да, ама не!
През 1927г физикът Вернер Хайзенберг въвежда Принципът на несигурността, според който когато разглеждаме елементарна физична частица, не можем едновременно да знаем 2 от нейните характеристики като спин, момент или положение. От тук можем да извадим изводът,че във вселената има случайност => има свободна воля => индереминизмът печели над детерминизмът => това, което си гледал са глупости. Physics 1, Philosophy 0



Какъв е смисъла на живота? Какво става, когато настъпи смъртта? Има ли нещо и след това?


1. "Смисълът на живота е да придадеш смисъл на живота"
Ако си религиозна животът ти има ясно определен смисъл. Всеки предпочита да мисли, че го чака вечно блаженство, ако живее праведно, но лошото е, че не това е истината. Ако си атеистка нещата изглеждат доста по-различно. Осъзнавайки, че ти си една от трилионите форми на живот, които ще умрат и после ще се разложат в почвата не дава много спокойствие на ума на по-нискоинтелигентните хора. Нямаш ясно определена цел както религиозните хора и това ти възлага задачата сама да намериш смисъл в живота си!

2. Какво си чувствала преди да се родиш? Същото е. Предполага се, че твоето съзнание са електрични импулси в мозъка ти. Когато умреш тези импулси спират. Молекулите и частиците, които представляват твоето съзнание остават, но тяхната функция се нарушава. Представи си, че мобилният ти телефон е мозъкът ти. Неговите съставни части и специалната подредба на частиците, от които е направен му позволяват да извършва множество функции. Сега обаче си представи, че телефонът ти се разтапя до някакво еднородно течно състояние. В него пак има въглерод, силиций, калций и кислород, но тези елементи вече не изпълняват същата функция.
Да попиташ какво човек чувства след като умре е малко като да попиташ "какво има на север от северния полюс" и малко като да си представиш ултравиолетов цвят.
3. Не, нищо. (Тук съм 90% сигурен, че е така)

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 17:35
От тук можем да извадим изводът,че във вселената има случайност => има свободна воля => индереминизмът печели над детерминизмът => това, което си гледал са глупости.
Не искам да се заяждам, но имам един въпрос. Как ако всичко е случайно има свободна воля? Ако сега метеорит падне случайно върху твоята къща и те убие, ще имаш ли някакъв избор или свободна воля? В крайна сметка има неща които не зависят от теб, това не е ли доказателство че няма свободна воля и случайният късмет определя всичко?
Колкото до това дали самите ние в решенията си имаме свободна воля, това също не е така, поради няколко причини:
1. Всичко което решаваме също е базирано на предишни фактори, т.е. за него отново има причинно-следствена връзка. В този ред на мисли, как е възможно, непредубедено и независимо да направим някакъв избор?
Тук не се заяждам и ако може да обясниш по-подробно ще се радвам, защото това за елементарната частица и двете характеристики не го разбрах.
2. Подсъзнанието - там където се съхранява всичката важна информация - спомени, морални предубеждения и дори първични инстнкти, и изобщо всички тези неща които влияят върху взимане на решения..... как при наличието на такава част от човешката психика, можем да имаме свободна воля.
3. Отдавна има спор дали средата формира човека или човека е генетично предопределен какъв да стане. И в двата случая няма свободна воля.
4. Ето още няколко примера: Биологията показва че всяко живо същество се стреми да избегне болката и да достигне удоволствието.И при хората е така, дори и при онези дето се молят по цял ден и се самобичуват. Те отново търсят удоволствието само че в отвъдното и завинаги. Друг пример е че всяко живо същество прави това което му се струва правилно. Няма човек или същество, което да направи нещо, което не смята за правилно. И от тук се вижда че сме обвързани не само със случайността, но и със законите на природата и човешкото мислене. Как тогава можем да приемем свободната воля?
Струва ми се че не съм те разбрал достатъчно, ако може да поясниш малко....

Иначе за смисъла на човешкият живот и за това какво става след смъртта, съм съгласен.:)

npp
07-09-2012, 18:03
Аз се доверявам на това което виждам, а то е че всеки ден умират и страдат хора, навсякъде и по-всяко време, без значение дали вярват в Господ. Така че дори и да има Господ, то той съвсем не е всемогъщ, не съди никого, и най-общо казано не му пука. Това дали съществува е едно, това дали прави нещо е съвсем друго. Аз доколкото виждам не прави нищо в момента, също така не мога и да го видя никъде, следователно не съществува. Пък и дори да съществуваше, след като не прави нищо и не взима отношение, то той все едно не съществува. За разлика от атомите и молекулите навсякъде, Бог не само че не можем да го видим, но и никъде не се проявяват деиствията му. И не започвай да ми говориш за чудеса, ясно е че това са просто съвпадения или най-чисти църковни лъжи. Та едно нещо ако не го виждаш, то поне трябва да виждаш деиствията му, а такива не се забелязват, така че сравнението ти с атомите е невалидно.

За да ти докажа че Господ не е всемогъщ или поне не е милостив ще споделя нищо от личният си живот. Когато майка ми влезе в болницата и в последствие разви оток на главният мозък, докторите казаха че все пак има някакъв шанс да се оправи. Близък приятел ни каза да отидем в църквата и да се молим. Там в продължение на часове съм стоял и съм се молил, от най-дълбокото дъно на моята същност. И все пак чудеса не се случиха. Какво показва това - че или Господ не е всемогъщ, тоест явно Сатаната е причинител на всички болести, а Господ няма сила да ги излекува. Или пък е чул молитвите ми и не е направил нищо по въпроса, значи иска да ме накаже за нещо и не иска да ми прости. Или пък най-вероятното е че изобщо не съществува Бог и Сатана, а всичко живо умира и се разболява на случаен принцип. Или по точно на приинцип базиран на страшно много малки фактори - с една дума теория на хаоса. Ако погледнеш навсякъде около нас, ще видиш абсолютен хаос, множество малки причини, водещи до големи промени. Така е при хората, така е и във вселената. А в хаоса, Господ не се вписва особенно добре. Так че всичко е 50 на 50, същото с християнството, същото с исляма, същото със заешкото краче, четирилистната детелина и другите глупости. Ако си дете или с детско съзнанание, каквото християнската догма проповядва, тогава може би ще виждаш света по различен начин, но това не значи че е реален. Затова порасни и виж грозната деиствителност.

донякъде имаш право, и това не се е случвало само с теб, но и на доста хора - щеше да е най-добре ако не се беше случвало нищо лошо на никого, аз също изгубих не един от моите близки/роднини и то при все че за някои от тях се молех дори в продължение на месеци и години, като даже съм правил онези неща с носенето на вещ в църква, която е собственост на болния, с цел да се (по-)молят за него и да оздравее, и най-лошото е че неизбежното определено зло винаги ще се случва през първите 5-6 хилядолетия от началото на всяка следваща вечност, така както бе досега (и) в тази, понеже Бог(-ът) Отец бе в състояние на хилядолетен полусън, който досега продължаваше 5-6 хилядолетия, което бе и причината за страданията, но вината не е (и) негова, защото нямаше как да остане напълно буден от седмият ден нататък, понеже това винаги се случва в началото на всяка вечност, и наистина цялата тази лоша ситуация е много идиотска, защото хем имаше Всемогъщ Бог, хем сякаш нямаше, съжалявам както за майка ти, така и за всички останали жертви/потърпевши, но все пак истинските Светии не са виновни, защото Те бяха винаги активни в доброто дело без въобще да причинят каквото и да било зло на когото и да е от човеците, всички Те предпочетоха да останат най-последни в много отношение, а за да се реши проблема, едва ли каквато и да е омраза към единствените източници на истинското спасение може да помогне, иначе в това отношение помага само праведният гняв т.е. що се отнася до гневът, наричан още Божият Гняв в Писанието, но това означава да се бориш против "тъмнината", не против човеци/одушевени, истината е че дори и лично аз през целият си живот не можах да срещна нито един човек, който да желае истинското спасение за всички човеци/души, и то инициативно, което наистина е много жалко, а и нито един от истинските Светии/Праведни не би се осмелил да въвлече когото и да е от човеците в това, защото никой от Тях не би предпочел някой да пострада дори и когато е в името на съвършената любов - правдата от Бога, така че, дори и аз няма как да кажа на когото и да е от невярващите/нерелигиозните/неокултистите да започне да прави каквото и да е от нещата в правилната вяра, а и по принцип не е проблем да се започне поне с най-основното - поне по малко и полека, понеже истинският Бог не е насилник, нито е деспотичен, Той няма изисквания към Праведния, например дали е вярващ или невяравщ, но никак не толерира неправдата в вярата, или както още можем да я наречем - духовно/религиозно беззаконие, понеже именно то е източникът на всички злини в вселената, истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос както и всички истински Светии и Ангели, никога не са причинявали зло на когото и да е от човеците, но същото никак не може да се каже за явленията/духовете и духовните служители/работници на "тъмнината"/неправдата, така че, сметка ще имаш ако си на страната на истинският Господ Бог, а най-вече на страната на съвършената любов - Правдата, понеже дори и Бог да не е в състояние да я изяви, човек винаги може да се стреми към Вярността към съвършеното добро, иначе (за) онези, които са все още млади, е нормално да са привлечени от живота предимно в неговата потребителска страна, която всъщност е (и) основната, но лошото е и когато такива хора са улавяни от една или друга секта за да вършат неправда в вярата, дори и сатанизмът (както и самото име подсказва) е такава човешка религия, и така, ако се работи за всеспасението, чийто изпълнител е истинският Господ Бог сиреч Отца и Исус, тогава ще има най-добра надежда, не само за все още живите, но и за онези, които вече не са измежду живите в този свят, а също и за всички души в вселената, но това е за онези, които наистина искат да участват, понеже (и) истинският Бог никога не е искал да въвлича когото и да е от онези, които не желаят истински това, но това не означава че след като (така да се каже) управниците са по-малък(-ият) процент от общото население, е редно да бъдат поругавани от страна на останалите, но независимо от всичко това, човек винаги може да се старае да бъде верен на онова, което всяко най-малко дете предпочита, а именно чистото добро - нищо не може да отлъчи "жадния/гладния" за всичко онова, което е в единственият истински Господ Исус Христос

а да се разчита на явленията на "тъмнината": дявола, звяра, смъртта, ада, злите духове, и пр., никак не е полезно, защото именно те са източниците/причинителите на всички злини, това е все едно да се опитваш да усмириш огромният трактор, чието управление е изтървано, като му препречиш пътят единствено с собственото си тяло - едва ли такава машина ще се смили над такъв човек

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 18:28
но независимо от всичко това, човек винаги може да се старае да бъде верен на онова, което всяко най-малко дете предпочита, а именно чистото добро - нищо не може да отлъчи "жадния/гладния" за всичко онова, което е в единственият истински Господ Исус Христос
Не знам за теб, но в мен тъмнината е откакто съм се родил. В резултат на това съм причинил доста зло на някои хора и винаги съм мислел за себе си. Не смятам че мога да се отрека от нещо което е в мен. Всъщност през целият си живот съм се опитвал, но това само ме разяждаше отвътре. Навярно не съм прав като казвам че всички хора са зли, но за себе си съм сигурен.... Все пак смятам че ако те затворя с още няколко човека в тъмна стая, без храна, само за 2-3 дена ще се върнеш в каменната епоха . Тогава няма да има добро и лошо, Бог и Сатана, ще има само оцеляване.... И това според мен доказва че хората по начало са зли, а това че сега сме сравнително добри, е единствено защото можем да си го позволим. Та не знам за каква чистота в детският ум говориш. Ние с приятелите в детството си спомням че ловяхме паяци от полето и ги гледахме в бурканче как се бият, ловяхме скакалци и им махахме задните крака за да не могат да скачат, след което ги горяхме с лупи под слънцето. Спомням си в детската градина как убивахме стотици божи кравички и ги заравяхме в пясъчника.... Какво по очевидно доказателство за характера на човешката природа, от поведението на едно дете. Имам и друго интересно наблюдение. Защо като малки всички момчета изпитват интерес към войнството и войната и си представят че са войници, докато в същото време момичетата си играят с кукли, и си представят че се грижат за собствените си деца. И съвсем случайно точно позицията на мъжът войн и жената, която отглежда децата, са в основата на човешките общества през изминалите хилядолетия. Мисля че от това по-ясно няма - войната, кръвопролитието и убийството, било на животно или човек, е човешки инстинкт. Естествено че има хора, които са добри с другите и не искат да причинят лошо никому, но както казах, това е защото могат да си го позволят. В момента в който свърши храната и дойде страхът, тогава вече важи закона на джунглата. А с този закон, които е програмиран в нас, мисля че всякакви идеи за изначална човешка доброта са излишни....

npp
07-09-2012, 18:56
Не знам за теб, но в мен тъмнината е откакто съм се родил. В резултат на това съм причинил доста зло на някои хора и винаги съм мислел за себе си. Не смятам че мога да се отрека от нещо което е в мен. Всъщност през целият си живот съм се опитвал, но това само ме разяждаше отвътре. Навярно не съм прав като казвам че всички хора са зли, но за себе си съм сигурен.... Все пак смятам че ако те затворя с още няколко човека в тъмна стая, без храна, само за 2-3 дена ще се върнеш в каменната епоха . Тогава няма да има добро и лошо, Бог и Сатана, ще има само оцеляване.... И това според мен доказва че хората по начало са зли, а това че сега сме сравнително добри, е единствено защото можем да си го позволим. Та не знам за каква чистота в детският ум говориш. Ние с приятелите в детството си спомням че ловяхме паяци от полето и ги гледахме в бурканче как се бият, ловяхме скакалци и им махахме задните крака за да не могат да скачат, след което ги горяхме с лупи под слънцето. Спомням си в детската градина как убивахме стотици божи кравички и ги заравяхме в пясъчника.... Какво по очевидно доказателство за характера на човешката природа, от поведението на едно дете. Имам и друго интересно наблюдение. Защо като малки всички момчета изпитват интерес към войнството и войната и си представят че са войници, докато в същото време момичетата си играят с кукли, и си представят че се грижат за собствените си деца. И съвсем случайно точно позицията на мъжът войн и жената, която отглежда децата, са в основата на човешките общества през изминалите хилядолетия. Мисля че от това по-ясно няма - войната, кръвопролитието и убийството, било на животно или човек, е човешки инстинкт. Естествено че има хора, които са добри с другите и не искат да причинят лошо никому, но както казах, това е защото могат да си го позволят. В момента в който свърши храната и дойде страхът, тогава вече важи закона на джунглата. А с този закон, които е програмиран в нас, мисля че всякакви идеи за изначална човешка доброта са излишни....

напротив, ето какво пише и в Писанието:

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство. И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема..... Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките, защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата." Матей 18: 1-10,

"Тогава доведоха при Него дечица, за да се докосне до тях; а учениците ги смъмриха, Но Исус като видя това, възнегодува и рече им: Оставете дечицата да дойдат при Мене; не ги възпирайте, защото на такива е Божието царство. Истина ви казвам: Който не приеме Божието царство като детенце, той никак няма да влезе в него. Прегърна ги и ги благослови като положи ръцете Си на тях." Марк 10: 13-16,

"онова, което сте чули отначало, нека остане у вас. Ако остане у вас това, което сте чули отначало, то и вие ще пребъдете в Сина и в Отца." 1 Йоаново 2: 24

както се вижда и от написаното, всяко най-малко дете е абсолютно чисто и в него има само чисто добро, а това че някои бяха съблазнявани от страна на разни секти (както вече казахме и по-горе), наистина е лошо, понеже доста хора бяха "промивани" с всякакви нечисти и погрешни впечатления, представи и възгледи, от които немалко станаха и убийци, и то (в крайна сметка) по един доста лекомислен начин, или както е писано:

"поръчката(т.е. препоръката), която чухте от начало, е това: да любим един другиго; и да не бъдем както Каин, който беше от лукавия и уби брата си. И защо го уби? Защото неговите дела бяха нечестиви, а братовите му правдиви." 1 Йоаново 3: 11-12,

"Наистина насилието изумява мъдрия(т.е. Святия/Праведния не може да проумее защо някои вършат зло)" Еклесиаст 7: 7

от написаното също се вижда че не е нужно да има някакво напълно разумно обяснение за извършваното от хората зло, злото е просто нередно, дори е абсолютно неразумно

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 19:13
Оффф това че е написано някъде не значи че е истина.... Аз ти говоря за мои неблюдения, а не какво някой си религиозен фанатик е написал преди 15 века. Както и да е, стига сме спамили .....

npp
07-09-2012, 19:40
Оффф това че е написано някъде не значи че е истина.... Аз ти говоря за мои неблюдения, а не какво някой си религиозен фанатик е написал преди 15 века. Както и да е, стига сме спамили .....

ти си видял с физическите (си) очи, но не си видял така какво има в основата, а там е духовното, сиреч невидимото за физическите очи, ето какво казва самият Господ Исус Христос по въпроса:

"Пазете се да ви не заблуди някой; защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос(или: Бог/Христос ме праща), и ще заблудят(или: съблазнят) мнозина. И ще чуете за войни и за военни слухове(т.е. и от тях ще чуете враждебни на Правдата вероучения и подстрекателства да се воюва против човеци/одушевени); но внимавайте да се не смущавате(т.е. но внимавайте да не вярвате на такива); понеже тия неща трябва да станат(т.е. може да се окаже неизбежно да дойдат/да се случат); но това още не е свършекът. Защото ще се повдигне народ(т.е. вероизповедание) против народ, и царство(т.е. и религия) против царство; и на разни места ще има глад и трусове(т.е. духовни кризи и сътресения). Но всичко това ще бъде само начало на страдания, Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име. И тогава мнозина ще се съблазнят(т.е. ще вършат неправда в вярата), и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят. И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина. Но понеже ще се умножи беззаконието(т.е. духовното/религиозното беззаконие), любовта на мнозинството ще охладнее. Но който устои(т.е. но всеки вярващ, който устои в правдата) до край, той ще бъде спасен. И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи(т.е. на всички вероизповедания); и тогава ще дойде свършекът. Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място(сиреч, духовното/религизното беззаконие), (който чете нека разбира), тогава ония които са в Юдея(т.е. онези, които следват човешката религия), нека бягат по планините(т.е. нека да бягат от там, сиреч от човешката(666) религия);" Матей 24: 4-16

ето как и от този пасаж на писанието се вижда че именно неправдата в вярата (или както още можем да я наречем - духовното/религиозното беззаконие) е източникът на всичкото зло, нещо, което не може да бъде видяно (напълно) с физическото зрение, понеже духовното не е напълно видимо за човека

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 20:32
Добре, добре, успокой се.... Ясно е че говорим на различни езици. Или ти си инфантилен и говориш безсмислици, или аз не съм достатъчно дорасъл за да видя от другата страна. Но и в двата случая само спамим и нищо няма да постигнем. Затова нека спрем дотук.


ПС: Ето ти готин gif
http://goinglikesixty.com/wp-content/uploads/2012/01/alienvpredator.gif

ScarlettS
07-09-2012, 21:24
Близък приятел ни каза да отидем в църквата и да се молим. Там в продължение на часове съм стоял и съм се молил, от най-дълбокото дъно на моята същност. И все пак чудеса не се случиха.

В момента, когато този приятел го е казал, бил ли си вярващ? В последствие заради липсата на резултат от молитвите ли си станал атеист?


Не знам за теб, но в мен тъмнината е откакто съм се родил. В резултат на това съм причинил доста зло на някои хора и винаги съм мислел за себе си. Не смятам че мога да се отрека от нещо което е в мен. Всъщност през целият си живот съм се опитвал, но това само ме разяждаше отвътре. Навярно не съм прав като казвам че всички хора са зли, но за себе си съм сигурен.... Все пак смятам че ако те затворя с още няколко човека в тъмна стая, без храна, само за 2-3 дена ще се върнеш в каменната епоха . Тогава няма да има добро и лошо, Бог и Сатана, ще има само оцеляване.... И това според мен доказва че хората по начало са зли, а това че сега сме сравнително добри, е единствено защото можем да си го позволим (...)Естествено че има хора, които са добри с другите и не искат да причинят лошо никому, но както казах, това е защото могат да си го позволят. В момента в който свърши храната и дойде страхът, тогава вече важи закона на джунглата. А с този закон, които е програмиран в нас, мисля че всякакви идеи за изначална човешка доброта са излишни....

А това, че в противен случай не могат да си позволят алтернатива, не ги ли оправдава? Против подобни определения съм, но ако трябва да дефинирам "лош", то понятието би се отнасяло за тези, които извършват убийство например, но не защото им се налага, а само за удоволствие. Смесваш двете неща без да вземаш под въпрос мотивът. Разбира се, що се отнася до жертвата той не е особено важен, но не можем да правим характеристика на извършителя само на базата на самото действие.

За свободната воля съм съгласна, в пълния смисъл на думата я има в много малка степен и то в най-добрия случай. В крайна сметка ти си продукт на стечението на обстоятелствата, но в последствие и те са продукт на твоята воля и мисъл. Не можем да ги разграничим, след като (както почти всички други двойки противоположни понятия) взаимно се допълват и не биха могли да съществуват самостоятелно.

In_Nomine_Sathanas
07-09-2012, 21:59
В момента, когато този приятел го е казал, бил ли си вярващ? В последствие заради липсата на резултат от молитвите ли си станал атеист?
Не, никога не съм бил вярващ. Освен може би в този момент. Все пак когато се надяваш на чудо, религията е най-удачна.


А това, че в противен случай не могат да си позволят алтернатива, не ги ли оправдава? Против подобни определения съм, но ако трябва да дефинирам "лош", то понятието би се отнасяло за тези, които извършват убийство например, но не защото им се налага, а само за удоволствие. Смесваш двете неща без да вземаш под въпрос мотивът. Разбира се, що се отнася до жертвата той не е особено важен, но не можем да правим характеристика на извършителя само на базата на самото действие.
Да, безспорно убийството от нужда и убийството за удоволствие се разграничават.Ще го дефинирам така: В човека има много стремежи и умения нехарактерни за животните : например създаването на музика или рисуването. Творчеството е силно заложено в човешката природа още от времето но пещерняците. Същото е и с убийството. То е просто заложено. Остави няколко човека и след известно време ще започнат да се делят на групички и да се избиват. Това не е убийство за удоволствие, нито пък за самозащита, не знам как точно да го дефинирам, то няма мотив. Защо се страхуваш от тъмното, дори и да знаеш че няма нищо там? И защо децата като малки се страхуват от тъмното и трябва да минат години за да осъзнаят че там няма нищо? Защото това е първичен инстикт, останал ни от варварските времена. Същото е и с убийството, всеки го има в себе си(поне по мое мнение), и заради цивилизацията ние сме се научили да се държим възпитано, имаме морал и т.н. , но всичко това е много крехко. Ако си присъствала на буен протест и си ставала свидетел на колективната човешка омраза, ще видиш че не сме се толкова цивилизовани. Така че ако ме питаш дали всеки човек изпитва удоволствие като убие някого - НЕ, но определено убийството е нещо повече от механизъм за защита. Човекът е социално и териториално животно, което предполагам има някаква намеса. За тези които убиват за удоволствие бих казал: Каквото са творците спрямо хората, това са тези които убиват за удоволствие спрямо престъпниците. Поне аз така го разбирам. Тези хора вярват че убийствата им имат някакво значение, ако не за света, то поне за тях. И да, повечето са извратени умове с разклатена психика, така че не ги величая. Те просто придават артистичност на вътрешните си настроения и пориви.

kadishona
07-10-2012, 06:34
Колкото до това дали самите ние в решенията си имаме свободна воля, това също не е така, поради няколко причини:
1. Aко може да обясниш по-подробно ще се радвам, защото това за елементарната частица и двете характеристики не го разбрах.
При детерминизмът ВСИЧКИ неща са предопределени от началото, а при индетерминизмът разумните същества могат да се намесват и да променят планът (или части от него). В случаят с метеорита аз няма да имам избор, но може би ще има друг човек в НАСА, който си е задал въпроса дали си струва да се бомбардира този метеорит или не. Неговото РЕШЕНИЕ влия на моя живот. Все още обаче не знаем дали неговото решение е предопределено или не.

Ето пример:

Детерминизъм: Планетата XYZ е предопределена да съществува 100 000 000 години, но тъй като хората достигат необходимите технологии техният начин на мислене ще ги накара да разрушат планетата за ресурси. Планетата ще спре да съществува.

Индетерминизъм: Планетата XYZ е предопределена да съществува 100 000 000 години, но тъй като хората достигат необходимите технологии техният начин на мислене ще ги доведе до решението дали да разрушат планетата за ресурси. В зависимост от решението на хората, планетата ще спре да съществува или ще остане.

Както забелязваш при индетерминизмът имаме свободна воля, а при детерминизмът - не.


А сега относно Принципът на несигурността ще ти пратя линкове, защото се съмнявам, че ще мога да го обясня толкова добре, колкото други хора и мога да направя грешки

Защо квантовата физика прекратява дебата за свободната воля (http://www.youtube.com/watch?v=lFLR5vNKiSw) - видео от Мичиу Каку - най-видният теоретичен физик, един от създателите на Струнната теория.

Wikipedia - Принцип на несигурността (http://en.wikipedia.org/wiki/Uncertainty_principle) - тук можеш да разбереш за какво точно става въпрос.

Всяка една частица има много характеристики - маса, спин, местоположение и др. Според принципът ако знаеш една характеристика, например спинът в същият момент НЕ МОЖЕШ да знаеш къде се намира (местоположението) или пък как се върти (спинът), което означава, че тези неща са случайни и непознаваеми. Важи и обратното. Ако знаеш местоположението то не можеш да знаеш какъв е спинът. Във една детерминирана вселена няма нищо случайно, но ето че Хайзенбърг доказва, че "Бог наистина си играе на зар с Вселената" и съществуват неща, които не могат да се знаят и са случайни!

kadishona
07-10-2012, 07:07
@npp Спри да пълниш главите ни с глупости. Разбери най-накрая, че религията е средство за масова заблуда.


Как може да си толкова голям идиот, че веднъж не пусна някаква извадка от истински и реално приложими книги и автори?
Знаеш ли, че освен Йоан и Матей има автори като Бъртранд Ръсел, Ноам Чомски или Марк Твен.
Нека аз ти дам една извадка:

"Всички мислещи хора са атеисти" - Ърнест Хемингуей
И за да подкрепя горе-написанотоЦЪК (http://en.wikipedia.org/wiki/Religiosity_and_intelligence).

In_Nomine_Sathanas
07-10-2012, 07:48
Аха, мерси много, сега ми се разясни и поставено по този начин, наистина има свободна воля. И все пак тя не е пълна, а в живота на обикновенният човек е направо липсваща. Май че най-права е ScarlettS като казва че детерминизма и индетерминизма са две взаимно допълващи се противоположности.


ПС: Не се хаби да поучаваш npp, безсмислено е.

In_Nomine_Sathanas
07-10-2012, 09:52
Сега отделен е фактът, че мотивите не се изчерпват с удоволствие и самозащита. Желание за власт, отмъщение, депресия и нестабилно психическо състояние и много други.
Е всичките тези неща също са често срещани у хората. Безспорно зад всяко едно убийство има мотив, но това са едни древни нужди заложени в нас, който в суровото минало са имали своята природна полза и затова са се превърнали в нещо което се предава. Иначе никой днес не би убил някого само заради едната нужда, винаги има някаква полза или мотив, но ако погледнеш отвъд това ще видиш че тези ползи и мотиви често са били само оправдание пред психиката на убииците. В крайна сметка не можем да сложим всички убийци на едно ниво.....
И все пак оставам с убеждението че човека е садист и изпитва удоволствие от това да причинява зло. Сега може тази кръвожадност да не е необходима, но в миналото е била, и според мен тя е причината за "убийствата от удоволствие" които се наблюдават в сегашно време..... Поне така си мисля.
Спирам да спамя....

Колкото до детерминизма и индетерминизма, смятам че се наслагват едно върху друго и деистват едновременно, поне в по-общ план. Но случайностите в космоса нямат нищо общо с живота на човека. Човекът е изцяло зависим от подсъзнанието си, приживяванията си и външните фактори. Всеки избор които правим е на базата на това какво смятаме за правилно или според условията. И в двата случая това зависи от предишни фактори, върху които не сме имали контрол и възможност за избор. Може би ако си знаем бъдещето, ще имаме някаква свободна воля. Но иначе ако всеки наш избор или решение ще доведе до друг избор, и ако всеки избор е зависим от предишни избори, то тогава цялата идея за свободната воля пропада. Тук някой би казал че човек може да стане какъвто поиска, може да стане клошар или политик, и това зависи само от неговата воля и избор. Но мотивацията за такива 2 деиствия идва от предишни деиствия, решения и процеси, които са формирали мнението на човека какъв иска да стане. Не отричам напълно свободната воля, но аз бих заложил на детерминизма.

ScarlettS
07-10-2012, 09:55
Същото е и с убийството. То е просто заложено. Остави няколко човека и след известно време ще започнат да се делят на групички и да се избиват. Това не е убийство за удоволствие, нито пък за самозащита, не знам как точно да го дефинирам, то няма мотив.

Винаги има мотив, освен ако някой е натиснал спусъка без да иска(?!) и случайно пред него е имало човек. Сега отделен е фактът, че мотивите не се изчерпват с удоволствие и самозащита. Желание за власт, отмъщение, депресия и нестабилно психическо състояние и много други. Това с групичките го разбирам ако приемем, че е аналогия на реалния свят, където групичките представят страните и в крайна сметка излиза, че войните са неизбежни ако ползваме историята като източник. Разбира се, възможно е и да има убийства измежду членовете на една групичка поради някоя от гореизброените причини. Обаче зависи от хората и зависи от периода време. Примерно ако събереш някакви хора за 1 година, вероятността изобщо да има убийство е много малка, пък изобщо не може да става въпрос за масово избиване.
Това е толкова относително, че няма как да се използва като аргумент. Всъщност аз отдавна съм се съгласила, че убийството е заложено така или иначе, така че нямаш и нужда от аргумент.


Всяка една частица има много характеристики - маса, спин, местоположение и др. Според принципът ако знаеш една характеристика, например спинът в същият момент НЕ МОЖЕШ да знаеш къде се намира (местоположението) или пък как се върти (спинът), което означава, че тези неща са случайни и непознаваеми. Важи и обратното. Ако знаеш местоположението то не можеш да знаеш какъв е спинът. Във една детерминирана вселена няма нищо случайно, но ето че Хайзенбърг доказва, че "Бог наистина си играе на зар с Вселената" и съществуват неща, които не могат да се знаят и са случайни!

По принцип и аз съм привърженик на индетерминизма, но и на философията. Не мисля, че с каквито и да е научни доказателства може да се опровергае с абсолютна сигурност детерминизмът.

Това, че не можеш да знаеш спина или местоположението, не значи че не са предопределени. В следствие на случайния принцип има да кажем милиони различни възможности и една се оказва реална. Откъде знаеш, че не е предопределено точно тя да бъде такава? Случайността е фактор, който ни показва, че няма как да предскажем изхода дадено събитие, защото например има равен шанс една частица да има 5 различни местоположения. Този равен шанс обаче не изключва възможността вече да е решено коя точно ще е позицията на частицата, независимо от нашата неспособност да го определим.

Времето не съществува отвъд възприятието на хората. Представи си, че всичко за нас е предопределено, защото вече се е случило. Космосът, такъв какъвто го виждаме днес, е всъщност минало. Чела съм всякакви теории за илюзията за минало, настояще и бъдеще, но не ми се занимава да ги търся в момента.

Отново повтарям, че и аз предпочитам индетерминизма, но някак частиците ти не ме убедиха, че детерминизмът е невъзможен.

ScarlettS
07-10-2012, 10:19
И все пак оставам с убеждението че човека е садист и изпитва удоволствие от това да причинява зло.

Нали в предния пост каза, че не всеки изпитва удоволствие. Това ти убеждение на базата на твоето собствено вътрешно чувство спрямо убийството ли е? :D


Колкото до детерминизма и индетерминизма, смятам че се наслагват едно върху друго и деистват едновременно, поне в по-общ план. Но случайностите в космоса нямат нищо общо с живота на човека. Човекът е изцяло зависим от подсъзнанието си, приживяванията си и външните фактори. Всеки избор които правим е на базата на това какво смятаме за правилно или според условията. И в двата случая това зависи от предишни фактори, върху които не сме имали контрол и възможност за избор. Може би ако си знаем бъдещето, ще имаме някаква свободна воля. Но иначе ако всеки наш избор или решение ще доведе до друг избор, и ако всеки избор е зависим от предишни избори, то тогава цялата идея за свободната воля пропада. Тук някой би казал че човек може да стане какъвто поиска, може да стане клошар или политик, и това зависи само от неговата воля и избор. Но мотивацията за такива 2 деиствия идва от предишни деиствия, решения и процеси, които са формирали мнението на човека какъв иска да стане. Не отричам напълно свободната воля, но аз бих заложил на детерминизма.

Виж сега, дори решенията да са в следствие на минали действия и събития, те пак се характеризират като свободна воля. Затова са лични решения, защото са продукт на нашия разум, който се изгражда и развива заедно с изминалите събития от живота ни. Така че дотук идеята за свободна воля си е в сила. Това, което ти явно приемаш като такава е някакво спонтанно решение, неповлияно от никакви външни фактори, което действително не е преобладаващ елемент при хората.

Дори всяко решение да е продукт на предишните, то взима под въпрос и се влияе от толкова много разнообразни и на пръв поглед незначителни фактори, че е идеята на детерминизма губи своето приложение. Мисля, че в този филм се говореше за това: http://zamunda.net/details.php?id=213079&hit=1

In_Nomine_Sathanas
07-10-2012, 10:45
Нали в предния пост каза, че не всеки изпитва удоволствие. Това ти убеждение на базата на твоето собствено вътрешно чувство спрямо убийството ли е? :D

Да, предполагам че е така. :D Все пак всички ние сме преживели и видели различни неща. Няма човек който да притежава цялото човешко познание. Примери че това което казвам е вярно, могат да се дадат безброй много, също както могат да се дадат примери и в подкрепа на обратното.... не претендирам за истина, само споделям наблюдения.


Дори всяко решение да е продукт на предишните, то взима под въпрос и се влияе от толкова много разнообразни и на пръв поглед незначителни фактори, че е идеята на детерминизма губи своето приложение.
Да влияе се от толкова много фактори, но върху тези фактори ние нямаме контрол.
Явно разбиранията ни за свободна воля се разминават.

ScarlettS
07-10-2012, 10:59
^

Тоест, предполагаш, че ти самият ще изпиташ удоволствие от убийство?

Така е, нямаме контрол. Затова в началото казах, че в пълния смисъл на думата има свободна воля в много малка степен. Оттук нататък имаме някаква свободна воля, но тя е относителна, точно заради факторите от миналото, върху които не сме имали контрол. Поддържам си тезата, че животът е съвкупност от двете взаимосвързани и допълващи се теории.

In_Nomine_Sathanas
07-10-2012, 11:28
^
Тоест, предполагаш, че ти самият ще изпиташ удоволствие от убийство?


Еее дори и да беше така, едва ли бих го огласявал публично. :D Но и по принцип не мога да отговоря.Нямам база за сравнение. Като убия някой ще ти кажа дали ми е харесало. :D

Съгласен съм с тезата ти че живота е сбор от детерминизъм и индетерминизъм .

ScarlettS
07-10-2012, 11:49
Добре, поне постигнахме съгласие... сега поне мога да разчитам, че няма да убиеш мен :D

npp
07-10-2012, 12:48
@npp Спри да пълниш главите ни с глупости. Разбери най-накрая, че религията е средство за масова заблуда.


Как може да си толкова голям идиот, че веднъж не пусна някаква извадка от истински и реално приложими книги и автори?
Знаеш ли, че освен Йоан и Матей има автори като Бъртранд Ръсел, Ноам Чомски или Марк Твен.
Нека аз ти дам една извадка:

"Всички мислещи хора са атеисти" - Ърнест Хемингуей
И за да подкрепя горе-написанотоЦЪК (http://en.wikipedia.org/wiki/Religiosity_and_intelligence).

а защо трябва истината непременно да се прочете от някоя книга?!, кога ще се започне да се използва например здравият разум?!, примерно, ако ти имаше начин да построиш цял небостъргач напълно сам и то само за един ден, и после да компенсираш изразходваната енергия и умората от усилията, които (ще) положиш, спейки в продължение на 5 години, но след като се събудиш, няма ли да си един от най-богатите хора на свега?!, така и в началото на всяка вечност Бог сътворява цялата вселена само за шест дена, която (вселена) за нас човеците е абсолютно безгранична, след което Той изпада в състояние на полусън в продължение на 5-6 хилядолетия, обаче всичко, което Бог сътворява го прави веднъж завинаги, т.е. веднъж с резултат, който трае до краят на вечността, например, ако ти си на Негово място, и в даден момент от началото на вечността осъзнавайки че ти си Богът на цялата вселена и че там долу е пълно с погълнати от "тъмнината" души, и че именно Ти си отговорен за тях и имаш дълг да бъдеш Администратор(-ът) на(-д) цялата вселена, как би постъпил?!, ще се постараеш да сътвориш цялата вселена осигурявайки пълен/вечен живот на всички одушевени същества, или ще допуснеш всички те да страдат вечно, при положение че (както вече казахме и по-горе) именно ти си единственият (истински) Бог/Администратор на(-д) цялата вселена с отговорност/дълг към неизброимо за нас (човеците) множество от одушевени същества?!

"Той е направил всяко нещо хубаво на времето му; Положил е и вечността в тяхното сърце, Без обаче да може човек да издири Отначало до край делото, което е направил Бог." Еклесиаст 3: 11,

"Познах, че всичко що прави Бог ще бъде вечно; Не е възможно да се притури на него, нито да се отнеме от него; И Бог е направил това, за да се боят човеците от Него(сиреч, за да осигури пълен/вечен живот на всички човеци)." Еклесиаст 3: 14,

"Седемте глави са седем хълма, на които седи жената(т.е. на които е основана човешката религия); те са и седмина царе(т.е. седем времена), от които петимата паднаха(т.е. от които считано от седмият ден нататък, пет хилядолетия ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът на царуването на "тъмнината" ще настъпи в шестото хилядолетие), а другият още не е дошъл(т.е. а времето през което "тъмнината" ще (продължи да) царува през шестото хилядолетие още не е настъпило (забележка: това е било пророкувано преди 2 хилядолетия)), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. продължителността му ще бъде кратка);" Откровение 17: 9-10

In_Nomine_Sathanas
07-10-2012, 13:27
а защо трябва истината непременно да се прочете от някоя книга?!, кога ще се започне да се използва например здравият разум?!

http://25.media.tumblr.com/tumblr_ltzs843Eky1qm5la9o1_500.gif

Смея се че точно ти го казваш....

пAteNцЕ
07-11-2012, 07:57
Какъв е смисъла на живота? Какво става, когато настъпи смъртта? Има ли нещо и след това?
Смисълът на живота е да го изживееш така, че да не съжаляваш, че изобщо си бил жив.Принципно не съм мислила много какво става,когато настъпи смъртта...Може би защото не знам как да си го обясня, кой знае? какво е смъртта(освен мъртвите) ? о.О И сега,ще ме нападнете,обаче вярвам че има прераждания, и всяко едно действие(или нещо друго) се отразява на следващите ни животи, а този,който е живеем в момента е съвкупност от предишните ни животи....

npp
07-11-2012, 10:46
Смисълът на живота е да го изживееш така, че да не съжаляваш, че изобщо си бил жив.Принципно не съм мислила много какво става,когато настъпи смъртта...Може би защото не знам как да си го обясня, кой знае? какво е смъртта(освен мъртвите) ? о.О И сега,ще ме нападнете,обаче вярвам че има прераждания, и всяко едно действие(или нещо друго) се отразява на следващите ни животи, а този,който е живеем в момента е съвкупност от предишните ни животи....

не че те нападам, но откъде знаеш че има прераждане?!, защото си го чела отнякъде, или защото някой човек ти е казал?!, обикновено онези, които твърдят такива неща, научават за тях по тези два начина, което означава че това са просто раздувани измислици/басни, още повече че всичко онова за кармата и самсара е доста неправедно, което означава че едва ли е истина, например, ако ти беше на мястото на самият истински Бог, щеше ли да направиш така че всяка душа да преминава през осем милиона животински и четиристотин хиляди човешки прераждания изпълнени с много страдания и то умножени чрез кармични(-те) дългове от миналите прераждания?!, нима Бог е неправеден та да стори такова зло на всяка една душа?!, колко много човеци никога не биха го направили, а колко повече Бог?!, или Той е по-неправеден от човеците?!, и ако през цялото време досега Той беше неправеден, нямаше ли някой най-праведен човек да се окаже по-достоен от Него и така Той да отпадне от престола Си на Бог, а онзи праведния човек да седне на него?!

"И никой не е възлязъл на небето, освен Тоя, Който е слязъл от небето, сиреч, Човешкият Син(т.е. самият Господ), Който е на небето." Йоан 3: 13,

"Тоя, Който е слязъл, е същият, Който и възлезе по-горе от всичките небеса, за да изпълни всичко" Ефесяни 4: 10

ScarlettS
07-11-2012, 15:54
не че те нападам, но откъде знаеш че има прераждане?!, защото си го чела отнякъде, или защото някой човек ти е казал?!, обикновено онези, които твърдят такива неща, научават за тях по тези два начина

Че какъв е третия начин? Да се е преродила и да говори от личен опит ли искаш? Тя знае и може да го докаже точно толкова, колкото и ти твоя бог. Не виждам какво толкова се впечатляваш.


ако ти беше на мястото на самият истински Бог, щеше ли да направиш така че всяка душа да преминава през осем милиона животински и четиристотин хиляди човешки прераждания изпълнени с много страдания и то умножени чрез кармични(-те) дългове от миналите прераждания?!, нима Бог е неправеден та да стори такова зло на всяка една душа?!

Ъм... първо не знам откъде го измисли това число, но 8 400 000 живота, изпълнени със страдания, не е ли по-малкото зло от цяла вечност в ада?

npp
07-11-2012, 19:20
Че какъв е третия начин? Да се е преродила и да говори от личен опит ли искаш? Тя знае и може да го докаже точно толкова, колкото и ти твоя бог. Не виждам какво толкова се впечатляваш.

правилният начин е най-малкото като се разсъждава по добрият начин


Ъм... първо не знам откъде го измисли това число, но 8 400 000 живота, изпълнени със страдания, не е ли по-малкото зло от цяла вечност в ада?

а защо Бог да вкара някого в ад цяла вечност, особено когато той не е причинил вечни мъки на когото и да е от другите човеци/одушевени?!, а това за числото 8,400,000 е в основата на всичката теория за прераждането, която произхожда от индийските религии и е наричана "самсара", всяка една от основните индийски религии вярва в 8-те милиона и 400-те хиляди прераждания, и йога, и хиндуизма, и джайнизма, и будизма, както и сикхизма, някои го наричат просто "осемдесет и четирите" - както е в сикхизма и будизма, иначе в основните интернет страници тази информация е доста прикрита, защото всички индо-вярващи лъжат - никъде в Библията не се говори за такива прераждания, ето линкове:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sa%E1%B9%83s%C4%81ra

http://en.wikipedia.org/wiki/Reincarnation#Jainism

http://sawaal.ibibo.com/puja-and-rituals/what-reincarnation-475401.html

http://www.honestinformation.com/why-do-we-dream/hindu.html

http://sawaal.ibibo.com/puja-and-rituals/what-reincarnation-686153.html

http://www.thaiexotictreasures.com/reincarnation.html

http://sikhism.about.com/od/historicalgurdwaras/tp/Goindwal_Baoli.htm

http://books.google.bg/books?id=4WZTj3M71y0C&pg=PA228&lpg=PA228&dq=samsara+8400000&source=bl&ots=jceasIcydo&sig=Rzg57tgvO3f2Z-V_e1yMVo5BWg8&hl=bg&sa=X&ei=dsv9T-ftAsmg4gT-vuXRBg&ved=0CEwQ6AEwAw#v=onepage&q=samsara%208400000&f=false

https://meetthefather.wordpress.com/2011/12/05/transmigration-of-the-soul-through-8400000-different-forms/

Kaena Smith
07-11-2012, 20:33
не че те нападам, но откъде знаеш че има прераждане?!, защото си го чела отнякъде, или защото някой човек ти е казал?!, обикновено онези, които твърдят такива неща, научават за тях по тези два начина, което означава че това са просто раздувани измислици/басни,
някои хора вярват в прераждането,какъв си ти да ги съдиш?Откъде знае за прераждането,а ти откъде знаеш за Ада и Рая.От Библията,а не е ли и тя една книжка,пълна с измислици.

"още повече че всичко онова за кармата и самсара е доста неправедно",някои биха казали това и за християнството.Това,че ти вярваш в една религия,не прави всички останали неправедни или грешни.Всеки има правото да вярва в каквото си иска,а според мен една религия е неправедна,когато вреди на теб или други хора по някакъв начин.Не когато не я изповядваш!Би било твърде глупаво да вярвам в определена религия и да намирам всичко в нея за редно,а в същото време да си затварям очите за всички останали истини.

"или Той е по-неправеден от човеците?!, и ако през цялото време досега Той беше неправеден, нямаше ли някой най-праведен човек да се окаже по-достоен от Него и така Той да отпадне от престола Си на Бог, а онзи праведния човек да седне на него?!"Вече съм оспорвала това с престола в друга тема,но определено(ако приема,че Бог има),има хиляди пъти по-праведни хора от него.Прост пример:обичаш един човек и искаш да ти докаже обичта си по някакъв начин,никога няма да го накараш да направи жертвоприношение или още по-малко да убие собствения си син.Докато Бог го е правил.И още повече,че Бог е безучастен към всичко,случващо се на земята(ти сам каза,че спи хилядолетен сън),а безучастността е равна на съучастие или в случая със съня на безпомощност...

"а защо Бог да вкара някого в ад цяла вечност, особено когато той не е причинил вечни мъки на когото и да е от другите човеци/одушевени?!",защо на Бог му е притрябвал в Рая някой,който го отрича,мрази или оспорва религията му ,а и няма как да знаеш какво е направил или не Бог,ти си просто заблуден смъртен,вярващ в книжки за Бог и т.н.Когато се запознаеш с истинския Господ,се обади,ако не си се разочаровал...

"иначе в основните интернет страници тази информация е доста прикрита, защото всички индо-вярващи лъжат - никъде в Библията не се говори за такива прераждания",по-рано говореше за Бог и карма :D .Това е недопустимо,се свързвай останалите религии с християнската.Индо-вярващите лъжели,а не ти ли мина през ума,че вярват в напълно различни неща и справката ти на база Библия е не само излишна,но и нелепа.

npp
07-12-2012, 11:43
някои хора вярват в прераждането,какъв си ти да ги съдиш?Откъде знае за прераждането,а ти откъде знаеш за Ада и Рая.От Библията,а не е ли и тя една книжка,пълна с измислици.

аз не съдя никого, а що се отнася до това дали зная нещо, знам само че истинският Бог знае, и ако единственото Официално Св. Писание(сиреч Библията) е пълно с измислици, което Писание представя как самият Господ и Неговите Ученици спасяват съвършено всеки срещнат нуждаещ се, то колко повече индийските писания са пълни с измислици(безсмислици), след като представят богове/господари(христосовци), които не представят съвършено спасение в сравнение с Исус и Учениците Му?!, но както се вижда и от написаното дотук, ние говорим с нови думи, а ако цитираме, то цитатите (ни) са най-накрая, като обикновено са пояснени


"още повече че всичко онова за кармата и самсара е доста неправедно",някои биха казали това и за християнството.Това,че ти вярваш в една религия,не прави всички останали неправедни или грешни.Всеки има правото да вярва в каквото си иска,а според мен една религия е неправедна,когато вреди на теб или други хора по някакъв начин.Не когато не я изповядваш!Би било твърде глупаво да вярвам в определена религия и да намирам всичко в нея за редно,а в същото време да си затварям очите за всички останали истини.

не всеки има право да вярва в каквото си поиска, ето какво пише в Св. Писание:

"Да нямаш други богове освен Мене(т.е. не бива да имаш какъвто и да е бог/господ(христос) освен единствено истинкият Бог Отец и истинският Господ Исус Хирстос). Не си прави кумир(т.е. не си мисли че знаеш нещо в вярата като от себе си), или какво да било подобие на нещо(т.е. или че по такъв начин си способен или можеш в това отношение, независимо в връзка с или на основанието на каквото и да е нещо), което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята(сиреч, в сферата на окултното); да не им се кланяш нито да им служиш(т.е. нито да вярваш в такива неща, нито да им служиш)" Изход 20: 3-5,

"А относно идоложертвеното(т.е. що се отнася до неправдата в вярата): Знаем, че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса(т.е. обикновено тенденцията в това отношение сред вярващите е че всички те уж имат знания за да се справят с проблема)! Но знанието възгордява(т.е. обаче придобиването на духовни знания води към възгордяване), а любовта назидава(т.е. докато пътят на любовта води към смирение). Ако(т.е. в това отношение е така че ако) някой мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава. Но, ако някой люби Бога(т.е. истинският Бог), той е познат от Него(т.е. Бог ще се (по-)грижи съвършено за всичо в неговият живот). Прочее, относно яденето от идоложертвеното(т.е. относно вършенето на неправда в вярата), знаем, че никакъв бог(т.е. че никакъв истински Бог), изобразен от идол(т.е. който е основан на неправда), няма на света, и че няма друг Бог освен един. Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христосовци) много), но за нас(т.е. обаче за всички човеци в вселената (е така че)) има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него. Но това знание го няма у всички(т.е. но тази съвест я/това разбиране го нямаше в всички вярващи/духовни); и някои(т.е. и някои от тях), като и до сега имат съзнание за идолите, ядат месото(т.е. упражняват/практикуват вярата) като жертва(т.е. в служба) на идолите; и съвестта им като слаба(т.е. като отслабва по този начин), се осквернява." 1 Коринтяни 8: 1-7

казваш че една религия е неправедна когато вреди на хората, а нима всичко онова за "кармата" и "самсара" не изразява враждебност против човеците/одушевените, след като претендира всички те неминуемо да преминат през многомилионни супер идиотски страдания в течение на многомилионни супер дребнави прераждания?!, докато Библията въобще не претендира за когото и да е от човеците да премине през каквото и да е страдание, при това, не само че според Св. Писание, но и според Словото на истинският Господ Бог, е така че истината е само доброто, докато всяко зло нещо е лъжа

"дявола..... Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината(т.е. в доброто); защото в него няма истина(т.е. в него няма добро). Когато изговаря лъжа(т.е. зло), от своите си говори, защото е лъжец(т.е. защото е зъл), и на лъжата баща(т.е. и е баща на злото)."
Йоан 8: 44,

"Всеки, който мрази брата си, е човекоубиец; и вие знаете, че в никой човекоубиец не пребъдва вечен живот." 1 Йоаново 3: 15

а нима да вярваш в многомилионните страдания на "карма" и "самсара" не е (израз на) омраза против човеците/одушевените, и не е човекоубийство?!


"или Той е по-неправеден от човеците?!, и ако през цялото време досега Той беше неправеден, нямаше ли някой най-праведен човек да се окаже по-достоен от Него и така Той да отпадне от престола Си на Бог, а онзи праведния човек да седне на него?!"Вече съм оспорвала това с престола в друга тема,но определено(ако приема,че Бог има),има хиляди пъти по-праведни хора от него.Прост пример:обичаш един човек и искаш да ти докаже обичта си по някакъв начин,никога няма да го накараш да направи жертвоприношение или още по-малко да убие собствения си син.Докато Бог го е правил.И още повече,че Бог е безучастен към всичко,случващо се на земята(ти сам каза,че спи хилядолетен сън),а безучастността е равна на съучастие или в случая със съня на безпомощност...

както и ти самата си разбрала, през цялото време от седмият ден нататък истинският Бог и до сега беше в състояние на полусън, поради което (и) Той не бе в състояние да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени, ето защо Той (съз-)даде нещото наречено "вяра" заедно с четвъртата заповед и всички останали Св. заповеди на вярата, с цел Той да бъде събуден по-скоро, понеже святата дейност на вярата в Него ускорява Неговото събуждане, или както казва самият Господ Исус Христос:

"И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните(т.е. но поради Св. дейност на истинските Светии), ония дни ще се съкратят(сиреч, понеже Св. дейност на вярата в Него ускорява Неговото събуждане)." Матей 24: 22

ето защо в четвъртата заповед е пише:

"Помни съботния ден, за да го освещаваш(т.е. помни просъницата на истинският Бог Отец докато Той се намира в това състояние, за да освещавате Неговото Създание/Творение). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно вие сте напълно свободни да правите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на когото и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. но докато истинският Бог Отец се намиира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. не пропускайте да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Здравето, Неприкосновеността, Благодатта, Добродетелта и Целостта, които Бог положи за всеки един от човеците още в началото, при Сътворението), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейността ти), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(сиреч, в вярата); защото в шест дни Господ(т.е. Бог Отец) направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. обаче на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. затова Той благослови времето, през което ще се намира в това състояние, и положи "вярата" като средство, чрез което духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в полусън - понеже това ускорява Неговото събуждане)." Изход 20: 8-11

npp
07-12-2012, 11:43
"а защо Бог да вкара някого в ад цяла вечност, особено когато той не е причинил вечни мъки на когото и да е от другите човеци/одушевени?!",защо на Бог му е притрябвал в Рая някой,който го отрича,мрази или оспорва религията му ,а и няма как да знаеш какво е направил или не Бог,ти си просто заблуден смъртен,вярващ в книжки за Бог и т.н.Когато се запознаеш с истинския Господ,се обади,ако не си се разочаровал...

а това че ако даден компютър не функционира правилно, означава ли че не може да бъде поправен?!, нима Онзи, Който създава човеците от нищото, не може да ги поправи?!, а ако за Него е лесно да направи това, то колко по-лесно е да ги въведе в Раят?!, особено след като е писано:

"за Бога всичко е възможно." Марк 10: 27,

"Невъзможното за човеците за Бога е възможно." Лука 18: 27,

"Защото за Бога няма невъзможно нещо." Лука 1: 37

ето един случай, в който един доста развратен човек, за чийто съседи не е имало надежда (той) да бъде спасен, е бил доведен до пълно поправление:

"И тъй минаха отвъд езерото в гадаринската страна. И като излезе от ладията, на часа Го срещна от гробищата човек с нечист дух. Той живееше в гробищата, и никой вече не можеше да го върже нито с верига; защото много пъти бяха го връзвали с окови и с вериги; но той бе разкъсвал веригите и счупвал оковите; и никой нямаше сила да го укроти. И всякога, нощем и денем, в гробищата и по бърдата, той викаше и се изпосичаше с камъни. А като видя Исуса отдалеч, затече се и Му се поклони; и изкрещя със силен глас и рече: Какво имаш Ти с мен, Исусе, Сине на Всевишния Бог? Заклевам Те в Бога, недей ме мъчи. (Защото му казваше: Излез от човека, душе нечисти). И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина. И много Му се моли да не ги отпраща вън от страната. А там по бърдото пасеше голямо стадо свине. И бесовете Му се молиха, казвайки: Прати ни в свинете, за да влезем в тях. Исус им позволи. И нечистите духове излязоха и влязоха в свинете; и стадото, на брой около две хиляди, се спусна по стръмнината в езерото, и се издавиха в езерото(т.е. и злите духове бяха хввърлени в "огненото езеро"). А ония, които ги пасяха, побягнаха и известиха това в града и по селата. И жителите дойдоха да видят какво е станало. И като дохождат при Исуса, виждат хванатия по-преди от бесове, в когото е бил легиона, че седи облечен(т.е. в превъзходно състояние/здраве) и смислен; и убояха се." Марк 5: 1-15


"иначе в основните интернет страници тази информация е доста прикрита, защото всички индо-вярващи лъжат - никъде в Библията не се говори за такива прераждания",по-рано говореше за Бог и карма :D .Това е недопустимо,се свързвай останалите религии с християнската.Индо-вярващите лъжели,а не ти ли мина през ума,че вярват в напълно различни неща и справката ти на база Библия е не само излишна,но и нелепа.

не просто различното, но всичко противно на написаното в Св. Писание е лъжа, в Библията пише че на човеците е дадено да умрат само веднъж, но никъде не пише два или повече пъти, ето:

"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд, така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват." Евреи 9: 27-28

никъде в Бибилията не е дадено обяснение нито информация за каквото и да е прераждане, но изрично пише че Бог е определил всеки човек да се ражда само по веднъж, понеже в небитието е пълно с души, които никога не са се раждали нито веднъж, а ако Бог направи всяка душа да се преражда по милиони пъти, тогава това ще лиши много неродени души от населяваното от родените пространство и от времето на вечността, и така за много от душите ще се отнеме от вечният живот, поради което за тях ще бъде възможно да го живеят единствено за много по-кратко, като за немалко от тях може (и) въобще да не стигне до това да бъдат извадени от небитието и да бъдат родени поне веднъж, просто няма как Бог да си позволи да направи да има многомилионни прераждания, плюс това в Писанието изрично пише че тази вечност е започнала преди около 5-6 хилядолетия, и че свършекът(краят) на царуването на "тъмнината" ще настъпи точно след толкова т.е. някъде след около 5-6 хилядолетия считано от седмият ден нататък, което означава че съвсем скоро вече никога повече до краят на вечността няма да има смърт за нито една от душите в вселената, докато вярванията на индо-вярващите са че досега е имало милиони/милиарди години множество прераждания за всяка извадена от небитието душа, и че ще има още много милиарди години множество прераждания, както за немалко раждани досега, така и за всички останали нераждани досега души - това е голяма лъжа, плюс това те не представят съвършено спасение в сравнение с Исус и Неговите Ученици, но най-вече само разни ритуали, каквато е и т.нар. "медитация", които са твърде неефективни като полезен резултат, а е писано:

"Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители. От плодовете(т.е. по резултатите) им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи? Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове. Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове. Всяко дърво(т.е. всяка неправедна вяра), което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън. И тъй, от плодовете им ще ги познаете." Матей 7: 15-20

filmimilmi
07-12-2012, 14:23
плюс това в Писанието изрично пише че тази вечност е започнала преди около 5-6 хилядолетия, и че свършекът(краят) на царуването на "тъмнината" ще настъпи точно след толкова т.е. някъде след около 5-6 хилядолетия считано от седмият ден нататък, което означава че съвсем скоро вече никога повече до краят на вечността няма да има смърт за нито една от душите в вселената

Къде пък прочете в Библията кога е започнала "тази вечност"?
Второ, нали само Бог знае(ше) кога ще настъпи краят?
Трето, в измерението "вечност" не би трябвало да има край. И, ако изобщо допуснем фундаментална промяна в досегашносто значение на думата "вечно", и приемем, че това е просто период (твърде голям, за да може да бъде измерен от нашите умове с конретно начало и край), както казваш, тогава след края му какво ще стане с душите?

Моля те, отговори ми как възприемаш/разбираш тези неща?

npp
07-12-2012, 17:32
Къде пък прочете в Библията кога е започнала "тази вечност"?
Второ, нали само Бог знае(ше) кога ще настъпи краят?
Трето, в измерението "вечност" не би трябвало да има край. И, ако изобщо допуснем фундаментална промяна в досегашносто значение на думата "вечно", и приемем, че това е просто период (твърде голям, за да може да бъде измерен от нашите умове с конретно начало и край), както казваш, тогава след края му какво ще стане с душите?

Моля те, отговори ми как възприемаш/разбираш тези неща?

в евангелието от Лука 3: 23-38 са изброени около 75 поколения от родовата линия на първият човек адам до раждането на Исус Хростос в този свят, това плюс двете хилядолетия оттогава досега прави не повече от около 5-6 хилядолетия, както и пророчеството от Откровение 17:10 открива, ето го:

"Седемте глави са седем хълма, на които седи жената(т.е. на които е основана човешката религия); те са и седмина царе(т.е. седем времена), от които петимата паднаха(т.е. от които считано от седмият ден нататък, пет хилядолетия ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът на царуването на "тъмнината" ще настъпи в шестото хилядолетие), а другият още не е дошъл(т.е. а времето през което "тъмнината" ще (продължи да) царува през шестото хилядолетие още не е настъпило (забележка: това е било пророкувано преди 2 хилядолетия)), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. но продължителността му ще бъде кратка);" Откровение 17: 9-10

иначе наистина е така (както пише и в Матей 24:36) че само истинският Бог Отец знае точният ден и час когато ще настъпи свършекът на царуването на "тъмнината"

"вечността" в Библията е дълъг цикличен период с начало и край, или както пише в Откровение 21:6 и 22:13

"Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят(т.е. началото и краят на вечността)." Откровение 22:13

след краят на вечността душите загубват вечният живот и попадат в "прегръдката" на "тъмнината", ето какво пише:

"Как си паднал от небето, ти Деннице(т.е. как душите са паднали от Небето), сине на зората(т.е. те, жителите/обитателите на вечният живот)! Как си отсечен до земята(т.е. как са се оказали погълнати от "тъмнината"), ти, който поваляше народите(т.е. те, които заедно имаха вечен живот изобилно);"

човек трябва да има правилна вяра в истинскят Господ Бог за да може да разбира този род неща без помощта на когото и да е от другите човеци

Kaena Smith
07-12-2012, 18:00
WOW.Не знам дали това е точното място,където трябва да го напиша,но едва сега осъзнавам какъв е npp.По мое наблюдение е адвентист,едва сега нещата ми се изясняват.Доказателствата, които ме наведоха на това предположение:

(Цитат от npp)

"Помни съботния ден, за да го освещаваш(т.е. помни просъницата на истинският Бог Отец докато Той се намира в това състояние, за да освещавате Неговото Създание/Творение). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно вие сте напълно свободни да правите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на когото и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. но докато истинският Бог Отец се намиира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. не пропускайте да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Здравето, Неприкосновеността, Благодатта, Добродетелта и Целостта, които Бог положи за всеки един от човеците още в началото, при Сътворението), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейността ти), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(сиреч, в вярата); защото в шест дни Господ(т.е. Бог Отец) направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. обаче на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. затова Той благослови времето, през което ще се намира в това състояние, и положи "вярата" като средство, чрез което духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в полусън - понеже това ускорява Неговото събуждане)." Изход 20: 8-11

Счита съботния ден за седми и почивен,подобно на адвентистите от седмия ден.Цитира Изход 20:8-11,отново подобно на адвентистите,които го признават.

Адвентисти (лат. adventus — пристигане, идване) се наричат християнски вярващи, които очакват близкото идване или завръщане (второто пришествие) на Исус Христос.(източник : Wikipedia) http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B7%D 1%8A%D0%BC

npp неведнъж е говорил за полу-съня на Господ и пробуждането му след хилядолетия,което се припокрива с убежденията на адвентистите.( http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_ %D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D 1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_%D1%81%D0%B5%D 0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BD )

Всичко това ме наведе на мисълта,че е адвентист.Може би си мислите,че предположението ми е базирано само на Wikipedia,но моя съученичка и най-добра приятелка е адвентистка.Немалко пъти,дори ме е канила да присъствам на някои от проповедите им в Събота...крайно време е да го сторя :D .

Бих се радвала,ако npp потвърди или отрече предположението ми.

In_Nomine_Sathanas
07-12-2012, 18:20
Да, и на мен ми е интересно..... npp какво точно е наименованието на това течение в християнството, което ти изповядваш. Сигурно ще кажеш че си просто "свидетел на Бога", но все пак ми е интересно..... идентифицираш ли се с някоя християнска/ко група, църква, течение или там както се нарича?

npp
07-12-2012, 20:09
WOW.Не знам дали това е точното място,където трябва да го напиша,но едва сега осъзнавам какъв е npp.По мое наблюдение е адвентист,едва сега нещата ми се изясняват.Доказателствата, които ме наведоха на това предположение:

(Цитат от npp)

"Помни съботния ден, за да го освещаваш(т.е. помни просъницата на истинският Бог Отец докато Той се намира в това състояние, за да освещавате Неговото Създание/Творение). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно вие сте напълно свободни да правите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на когото и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. но докато истинският Бог Отец се намиира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. не пропускайте да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Здравето, Неприкосновеността, Благодатта, Добродетелта и Целостта, които Бог положи за всеки един от човеците още в началото, при Сътворението), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейността ти), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(сиреч, в вярата); защото в шест дни Господ(т.е. Бог Отец) направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. обаче на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. затова Той благослови времето, през което ще се намира в това състояние, и положи "вярата" като средство, чрез което духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в полусън - понеже това ускорява Неговото събуждане)." Изход 20: 8-11

Счита съботния ден за седми и почивен,подобно на адвентистите от седмия ден.Цитира Изход 20:8-11,отново подобно на адвентистите,които го признават.

Адвентисти (лат. adventus — пристигане, идване) се наричат християнски вярващи, които очакват близкото идване или завръщане (второто пришествие) на Исус Христос.(източник : Wikipedia) http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B7%D 1%8A%D0%BC

npp неведнъж е говорил за полу-съня на Господ и пробуждането му след хилядолетия,което се припокрива с убежденията на адвентистите.( http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_ %D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D 1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_%D1%81%D0%B5%D 0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BD )

Всичко това ме наведе на мисълта,че е адвентист.Може би си мислите,че предположението ми е базирано само на Wikipedia,но моя съученичка и най-добра приятелка е адвентистка.Немалко пъти,дори ме е канила да присъствам на някои от проповедите им в Събота...крайно време е да го сторя :D .

Бих се радвала,ако npp потвърди или отрече предположението ми.

не, не сме адвентисти, нито онова, което свидетелствуваме относно състоянието на полусън, в което Бог Отец се намираше вече близо 5-6 хилядолетия, се припокрива с адвентистката доктрина, ето и доказателството, което е извадка от този сайт (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_ %D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D 1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_%D1%81%D0%B5%D 0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BD), който си дала:

"Съботата

След шестте дни на Сътворението благодетелният Творец си е починал на седмия ден и учредил съботата за всички хора като паметник на Сътворението. В тази връзка разглеждат адвентистите четвъртата заповед от Божия непроменим закон като изискваща съблюдаване на този седми ден - събота - като ден на почивка, поклонение и служба в съгласие с учението и практиката на Исус, Господаря на съботата. За тях, съботата е ден за радостно общение на вярващите с Бога и един с друг. Тя е символ на изкуплението чрез Христос, белег за тяхното освещение, знак за тяхната вярност, предвкусване на вечно бъдеще в Божието царство. Въз основа на библията означава съботата за тях Божия вечен знак за вечен завет между Него и народа Му. Радостното съблюдаване на това свято време от вечер до вечер, от залез до залез слънце, е за тях честване на Божието творческо и изкупително дело."

т.е. те може би все още си мислят че Бог Отец просто си е починал един ден, иначе е близо до това че в крайна сметка "съботата"(s(h)abbat) в Писанието е дейността на самата правилна вяра в истинският Господ Бог, което ние свидетелствуваме, но има доста разлики между истинското Слово и адвентистката доктрина, например адвентистите вярват че да се яде свинско месо е един от най-големите грехове, докато в истинското Слово свинското месо въобще не е посочвано за греховно само по себе си.....

ние нямаме деноминация, но сме просто свидетели на истинският Господ Бог

In_Nomine_Sathanas
07-12-2012, 20:25
Да, предположих че това ще кажеш. Но да питам още нещо : Кои сте вие? В смисъл няколко човека пишете от един компютър, или сте няколко човека в един човек, или сте някаква група а ти пишеш вместо нея или какво? Кои сте вие? Това че сте свидетели на истинският Бог го разбрах, но понеже ту говориш от единстевно, ту от множествено число и затова се чудя. Обясни ми, физически кои сте вие?

Kaena Smith
07-12-2012, 20:47
не, не сме адвентисти, нито онова, което свидетелствуваме относно състоянието на полусън, в което Бог Отец се намираше вече близо 5-6 хилядолетия, се припокрива с адвентистката доктрина, ето и доказателството, което е извадка от този сайт (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_ %D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D 1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D1%82_%D1%81%D0%B5%D 0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BD), който си дала:

"Съботата

След шестте дни на Сътворението благодетелният Творец си е починал на седмия ден и учредил съботата за всички хора като паметник на Сътворението. В тази връзка разглеждат адвентистите четвъртата заповед от Божия непроменим закон като изискваща съблюдаване на този седми ден - събота - като ден на почивка, поклонение и служба в съгласие с учението и практиката на Исус, Господаря на съботата. За тях, съботата е ден за радостно общение на вярващите с Бога и един с друг. Тя е символ на изкуплението чрез Христос, белег за тяхното освещение, знак за тяхната вярност, предвкусване на вечно бъдеще в Божието царство. Въз основа на библията означава съботата за тях Божия вечен знак за вечен завет между Него и народа Му. Радостното съблюдаване на това свято време от вечер до вечер, от залез до залез слънце, е за тях честване на Божието творческо и изкупително дело."

т.е. те може би все още си мислят че Бог Отец просто си е починал един ден, иначе е близо до това че в крайна сметка "съботата"(s(h)abbat) в Писанието е дейността на самата правилна вяра в истинският Господ Бог, което ние свидетелствуваме, но има доста разлики между истинското Слово и адвентистката доктрина, например адвентистите вярват че да се яде свинско месо е един от най-големите грехове, докато в истинското Слово свинското месо въобще не е посочвано за греховно само по себе си.....

ние нямаме деноминация, но сме просто свидетели на истинският Господ Бог

Разбирам,но не съм сигурна за това със свинското месо.Най-добрата ми приятелка е адвентистка, разпитвала съм я и никога не ми е казвала нещо подобно.По принцип,мюсюлманите не ядат свинско месо.Иначе въпросите на In_Nomine_Sathanas са доста интересни ...аз съм любопитна какви християни сте точно : католици,православни,проте станти,евангелисти и т.н.В зависимост от това : къде се събирате,имате ли икони,отричате ли кръвопреливането и трансплантацията на органи,празнувате ли рождените и именните си дни и много др.

defender
07-12-2012, 20:50
Кои сте вие? В смисъл няколко човека пишете от един компютър, или сте няколко човека в един човек, или сте някаква група а ти пишеш вместо нея или какво? Кои сте вие?

аз мисля, че са Отеца, Сина и "свидетеля" пущиняк, палавник.

In_Nomine_Sathanas
07-12-2012, 20:58
аз мисля, че са Отеца, Сина и "свидетеля" пущиняк, палавник.

Айде, айде че и ти не оставаш много по-назад.

defender
07-12-2012, 21:05
поредното нахакано бунтарче, атеист....

In_Nomine_Sathanas
07-12-2012, 21:23
Не ме ли позна, аз съм Doctor_Satan :D Бунтарството ми е природа и не смятам, че е нещо негативно. А ти си тиха овчица, лесно манипулируем и вярващ в глупости. Не е редно да се присмиваш на npp, той знае и разбира от религията си много по-добре от теб, а ти само се правиш на интересен. Npp е стоик и в някои от постовете му намирам смисъл, в повечето не де, но това е защото вероятно не съм изчел, това което той е прочел. Личи си че човека не е глупав, затова и гледам да не го съдя. Но ти от друга страна си просто претенциозен оръфляк и вярваш в неща само за да оправадаеш нещо пред себе си, и да се направиш на много възвишен....което не се получава....

defender
07-12-2012, 21:42
ок, браво на тебе докторе.

ти си някакъв доктор мастърс психолог, братче.

мустака ви е хипнотизирал, всички почнахте да говорите като него.

като агент Смит от Матрицата сте.

http://www.webmiastoto.com/wp-content/uploads/2012/06/Agent_Smith2.jpg

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 07:13
Mr. Anderson...Surprised to see me?
Doctor Satan e просто персонаж от филма Devil's Rejects. Не съм никакъв доктор, въпреки че ще следвам медицина.
Отново се опитваш да използваш някакъв хумор, които както винаги е по-скоро жалък отколкото смешен и иронизиращ.
Имам малко контакти с други хора, не гледам телевизия и подлагам всичко на критика, с което целя да избегна вредни внушения, така че да ме сравняваш с агент Смит е неподходящо.

За да върна жеста, това според мен те описва бегло http://www.vbox7.com/play:5709ac43


BTW на кого викаш мустака?

Revenger
07-13-2012, 11:40
Смисълът на живота всеки сам трябва да го намери за себе си. Смъртта си е един вид край , това е ясно. За вярващите , като мен , има нещо след смъртта ... дали Рай или Ад , ще видиме , като умрем. :)

npp
07-13-2012, 12:15
Разбирам,но не съм сигурна за това със свинското месо.Най-добрата ми приятелка е адвентистка, разпитвала съм я и никога не ми е казвала нещо подобно.По принцип,мюсюлманите не ядат свинско месо.Иначе въпросите на In_Nomine_Sathanas са доста интересни ...аз съм любопитна какви християни сте точно : католици,православни,проте станти,евангелисти и т.н.В зависимост от това : къде се събирате,имате ли икони,отричате ли кръвопреливането и трансплантацията на органи,празнувате ли рождените и именните си дни и много др.

що се отнася до вярата, едва ли на фона на милиарди страдащи човеци ще бъде уместно да говорим за такива неща като ядене, пиене, и пр., има нужда от осигуряване на пълно и вечно спасение за много човеци, докато това другото е по-скоро като джиджи-биджи по отношение на вярата, това е все едно лекарите да си говорят само за ядене и пиене на работното място, но не и за лечението на нуждаещите се от такова там

filmimilmi
07-13-2012, 12:44
що се отнася до вярата, едва ли на фона на милиарди страдащи човеци ще бъде уместно да говорим за такива неща като ядене, пиене, и пр., има нужда от осигуряване на пълно и вечно спасение за много човеци, докато това другото е по-скоро като джиджи-биджи по отношение на вярата, това е все едно лекарите да си говорят само за ядене и пиене на работното място, но не и за лечението на нуждаещите се от такова там

Само да вметна, че гладните не могат да станат духовни/просветени/вярващи... Върви да буташ някаква Библия пред очите на сомалийче чиито ребра могат да се преброят. Тя няма да го нахрани нито ще го излекува от СПИН-а. А и нека ти напомня какво каза по-назад в настоящата тема.

след краят на вечността душите загубват вечният живот и попадат в "прегръдката" на "тъмнината"

Пълно и вечно спасение значи няма. И щом душите ще загубят вечния си живот и ще попаднат в тъмнинаната, тогава какъв е смисъла от това да отложиш агонията на душата си за известно време. (по-късното й попадане в "прегръдката")

Kaena Smith
07-13-2012, 13:40
що се отнася до вярата, едва ли на фона на милиарди страдащи човеци ще бъде уместно да говорим за такива неща като ядене, пиене, и пр., има нужда от осигуряване на пълно и вечно спасение за много човеци, докато това другото е по-скоро като джиджи-биджи по отношение на вярата, това е все едно лекарите да си говорят само за ядене и пиене на работното място, но не и за лечението на нуждаещите се от такова там
говориш ми за свинско месо,а после като ти опровергавам погрешното мнение за адвентистите,едва ли не ме изкарваш мизантроп.Знаеш ли изобщо защо вярваш или просто цитираш Библията,за да се правиш на интересен?!?Наивното ти мислене и вярата не спасяват гладуващите,бездомните и т.н.С вярата не лекуваш никой,ако си мислиш,че даваш надежда на някого,грешиш.Докато наизустяваш Библията,животът си тече,не си мисли,че като си вярващ си по-добър от останалите.И за какво спасение продължаваш да говориш,хората нямат пари за хляб и да изхранват децата си,а ти се занимаваш с глупости като Бог спи,нека вярваме,за да го събудим.На фона на милиардите страдащи си смешен,не го ли разбра?!?
Всъщност май аз съм тъпата,защото едва сега проумявам какъв лицемер си.Вярваш само,за да се спасиш - душата си от Ада и духа от смърт.Вярваш,защото така ти е изгодно,по-лесно е,вместо цял живот да се чудиш смъртта ли е края,се спасяваш от терзания с мисли като ""ще бъда добър,ще следвам сляпо вярата,ще отида в Рая".А ние тъпите нерелигиозни си блъскаме главите,вместо да прочетем Библията и да приемем някакви си теории наготово.Поправи ме,ако лъжа...,но за мен не си никакъв свидетел на Бог или там,както се наричаш.Ти си просто един объркан човек,търсещ някакво избавление в противоречаща на себе си вяра!Жалко е,че има такива като теб,първо се ядосвам,но всъщност е много тъжно,че живея в свят с толкова наивни,заслепени и безполезни на останалите,хора.До какво може да доведе вярата само...

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 16:12
Kaena Smith вярваш ли че убийствата трябва да присъстват в живота на всеки човек?
Вярваш ли че всеки трябва да има право да убива, поругава, изнасилва, разрушава и т.н.?
Вярваш ли държавата трябва да граби народа и да го контролира?
Вярваш ли че злото трябва да победи доброто, в общ и субективен план?
Предполагам че не вярваш, даже напротив, отричаш, тези неща.
Следователно ти ВЯРВАШ че в живота има правилни и неправилни неща. Кажи ми тогава по какво толкова се различаваш от npp? Той го прави същото, даже го е изкривил и е поел по нестандартен път, открил е истината за себе си и света. Разликата е че той го е открил сам за себе си, а ти просто повтаряш това което си чула откакто си се родила. За да бъдеш истински мислещ човек, трябва да захвърлиш напълно вярата, не само в Господ, а и в доброто и злото, защото и те като него съществуват само в човешкият ум. Но докато npp е поживял повече от нас, той е изпаднал в други илюзии, по стечение на обстоятелствата. Искам да кажа че твоите илюзии не се различават съществено от неговите. А много от това, в което ти вярваш или смяташ че е напълно правилно, две неща които са почти идентични, също произхожда от религията. И ти като останалите се луташ наляво-надясно и вярваш в това което ти подадат отгоре. Ти си жертва на времето си, също както и аз. При всички случаи, ако искаме да бъдем обективни, трябва да спрем да съдим другите. Ти някъде призоваваш за същото, но ето че самата ти не го правиш. Отхвърли всички абсолютизми, и не приемай нищо за пълна истина, защото няма истина. Истината човек или си я прави сам, или му я подават отгоре. И в двата случая почти няма разлика, но Npp поне си я е създал сам. Реалностите се променят, истината става лъжа и после пак истина. Приемаш ли нещо насериозно, не се различаваш от религиозните фанатици.

npp
07-13-2012, 16:39
говориш ми за свинско месо,а после като ти опровергавам погрешното мнение за адвентистите,едва ли не ме изкарваш мизантроп.Знаеш ли изобщо защо вярваш или просто цитираш Библията,за да се правиш на интересен?!?Наивното ти мислене и вярата не спасяват гладуващите,бездомните и т.н.С вярата не лекуваш никой,ако си мислиш,че даваш надежда на някого,грешиш.Докато наизустяваш Библията,животът си тече,не си мисли,че като си вярващ си по-добър от останалите.И за какво спасение продължаваш да говориш,хората нямат пари за хляб и да изхранват децата си,а ти се занимаваш с глупости като Бог спи,нека вярваме,за да го събудим.На фона на милиардите страдащи си смешен,не го ли разбра?!?
Всъщност май аз съм тъпата,защото едва сега проумявам какъв лицемер си.Вярваш само,за да се спасиш - душата си от Ада и духа от смърт.Вярваш,защото така ти е изгодно,по-лесно е,вместо цял живот да се чудиш смъртта ли е края,се спасяваш от терзания с мисли като ""ще бъда добър,ще следвам сляпо вярата,ще отида в Рая".А ние тъпите нерелигиозни си блъскаме главите,вместо да прочетем Библията и да приемем някакви си теории наготово.Поправи ме,ако лъжа...,но за мен не си никакъв свидетел на Бог или там,както се наричаш.Ти си просто един объркан човек,търсещ някакво избавление в противоречаща на себе си вяра!Жалко е,че има такива като теб,първо се ядосвам,но всъщност е много тъжно,че живея в свят с толкова наивни,заслепени и безполезни на останалите,хора.До какво може да доведе вярата само...

честно казано и на мен винаги ми се е искало да мога да кажа само една дума относно вечното спасение за всички човеци(души), и това да бъде достатъчно истинският Господ Бог да ги спаси всичките, но уви забавянето идва от фактът че Той досега беше в състояние на полусън в продължение на 5-6 хилядолетия, и ние не сме първите изправени пред проблемите идващи вследствие от сънливото състоянието, в което Той се намираше досега, иначе ако Той беше напълно буден, тогава едва ли сега щеше да има каквото и да е зло на света, но затова е и вярата, за да Го призоваваме с цел да се събуди и да спаси всички човеци, това е единственият шанс за всичките, а не само за някои, а колкото до свинското и адвентизма, не лъжа, ето чети тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Seventh-day_Adventist_Church#Health_and_diet (върни малко нагоре ако не се показва заглавието на абзаца "Health and diet")

ако човек не работи, как ще спечели пари, така е и в вярата, трябва да вярваш в истинският Господ Бог и да се упражняваш в молитвата до съвършенство за да може Той поне в някакъв послешен момент да изпълни добрата молитва за спасение на човеците, иначе това може и да не стане сега или поне възможно най-скоро, точно както и досега все още не е станало веднъж завинаги, например, лично аз вярвам от десетки години и се упражнявам в молитвата вече хиляди дни, но това не е просто да говориш, но проява на съвършена любов, което изисква вътрешно уединение, а ако се наложи дори и външно, за нас личната слава няма никаква стойност, ние сме напълно отречени от всякаква такава, понеже разбираме че си заслужава да се упражнява вяра единствено когато там се работи за истинското и съвършено добро спасение на всички човеци, което идва единствено от истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос

npp
07-13-2012, 17:00
Само да вметна, че гладните не могат да станат духовни/просветени/вярващи... Върви да буташ някаква Библия пред очите на сомалийче чиито ребра могат да се преброят. Тя няма да го нахрани нито ще го излекува от СПИН-а. А и нека ти напомня какво каза по-назад в настоящата тема.

затова и ние не насилваме никого да вярва, всеки който иска е свободен да го прави, обаче имаше и много такива, които упражняваха неправилна вяра като по този начин всъщност вършеха неправда, вместо да допринасят единствено на делото за спасение(-то) на човеците от истинският Бог, и това дори е основната причина, поради която вярата не е редно да се натрапва на когото и да е от човеците, понеже в това отношение Бог не се нуждае от човеци, които вършат неправда в вярата, но от праведни вярващи


Пълно и вечно спасение значи няма. И щом душите ще загубят вечния си живот и ще попаднат в тъмнинаната, тогава какъв е смисъла от това да отложиш агонията на душата си за известно време. (по-късното й попадане в "прегръдката")

вечността е дълга, може да се окаже че е от порядъка на милиарди години или дори (и) повече, затова и истинските Светии я наричат "вечност", която дума идва от думата "век", само че е с окончанието "-чност", което подчертава че става въпрос за много по-продължителен период отколкото е един век от 100 години

npp
07-13-2012, 17:14
Kaena Smith вярваш ли че убийствата трябва да присъстват в живота на всеки човек?
Вярваш ли че всеки трябва да има право да убива, поругава, изнасилва, разрушава и т.н.?
Вярваш ли държавата трябва да граби народа и да го контролира?
Вярваш ли че злото трябва да победи доброто, в общ и субективен план?
Предполагам че не вярваш, даже напротив, отричаш, тези неща.
Следователно ти ВЯРВАШ че в живота има правилни и неправилни неща. Кажи ми тогава по какво толкова се различаваш от npp? Той го прави същото, даже го е изкривил и е поел по нестандартен път, открил е истината за себе си и света. Разликата е че той го е открил сам за себе си, а ти просто повтаряш това което си чула откакто си се родила. За да бъдеш истински мислещ човек, трябва да захвърлиш напълно вярата, не само в Господ, а и в доброто и злото, защото и те като него съществуват само в човешкият ум. Но докато npp е поживял повече от нас, той е изпаднал в други илюзии, по стечение на обстоятелствата. Искам да кажа че твоите илюзии не се различават съществено от неговите. А много от това, в което ти вярваш или смяташ че е напълно правилно, две неща които са почти идентични, също произхожда от религията. И ти като останалите се луташ наляво-надясно и вярваш в това което ти подадат отгоре. Ти си жертва на времето си, също както и аз. При всички случаи, ако искаме да бъдем обективни, трябва да спрем да съдим другите. Ти някъде призоваваш за същото, но ето че самата ти не го правиш. Отхвърли всички абсолютизми, и не приемай нищо за пълна истина, защото няма истина. Истината човек или си я прави сам, или му я подават отгоре. И в двата случая почти няма разлика, но Npp поне си я е създал сам. Реалностите се променят, истината става лъжа и после пак истина. Приемаш ли нещо насериозно, не се различаваш от религиозните фанатици.

а ти би ли искал докато си вървиш примерно из тъмното, и изведнъж отнякъде да изскочи някакъв освирепял непознат, който преди години е повярвал в твоите съвети, които е чел в интернет, сиреч за това че човек спокойно може да убива и да прави всякакви злини на другите, и така самият ти да се окажеш жертва на собствените си лъжесвидетелства бидейки отвелечен, държан в плен и измъчван най-непоносимо в продължение на месеци от един от твоите прозелити?!, затова най-добре спри да си копаеш собственият гроб, и започни да бъдеш смислен човек, а не безумец като всички онези сатанисти, които най-безрасъдно предават себе си на дявола, заблуждавайки се най-идиотски че той е просто един паднал ангел, а не си дават сметка че това е неодушевено същество, което е просто една безмилостна машина за убиване и нищо повече, ако си гледал филма "терминатора", може би си забелязал как онзи "терминатор" просто беше програмиран да убива най-безмилостно и нищо повече, така е и с дявола, това е едно неодушевено същество, което не може да почувства жалост и пр., но е изпълнен единствено с лукавства и коварства, понеже природата му е такава и не може да бъде променена

Kaena Smith
07-13-2012, 17:44
"Kaena Smith вярваш ли че убийствата трябва да присъстват в живота на всеки човек?
Вярваш ли че всеки трябва да има право да убива, поругава, изнасилва, разрушава и т.н.?"

Неминуемо убийството присъства в живота на всеки от нас,макар и да го отричаме.Пилето,което си купуваш от супермаркета,не е ли било убито,за да задоволиш глада си с него.И ако кажа,че убийствата не трябва да присъстват в живота на хората,не казвам ли на човечеството да станат вегетарианци,за да не се убиват пилета и други животни.Хранителната верига е вид убийство,а ние сме начело на нея.Но това,че ям пиле не ме прави убиец,а това,че убивам човек - да.Къде е смисъла?Ясно пилето го ям,за да оцелея,инстинкти,но не е ли заложено убийството в кръвта ни също?Убивам човек и съм зла.Не е толкова просто.Ако убия за удоволствие,най-вероятно съм болна,а ако убия при самозащита,убиец ли съм?Нима вкъщи ще дойдат крадци,ще изнасилят майка ми,мен и сестра ми,а баща ми ще гледа безучастно,за да не стане убиец?!?Или ще гледа как след това убиват жена му,за да не присъства убийството в живота му ?!?Ако кажа,че убийството не трябва да присъства в живота ни,нищо няма да променя,убийства ще продължават да стават.Но ще приема,че убийството при самозащита и самоубийството също не трябва да ги има.А аз не го вярвам,защото ако утре ми кажат,че имам СПИН,ще направя следващата седмица най-прекрасната за близките ми хора,след което ще си "тегля куршума",само за да не ме гледат как ще умирам всеки божи ден,а в същото време ще съм жива.

За бащата,който убива дъщеря си,защото не е честна(девствена),това не е убийство,а дълг,но ние го намираме за нередно,нали?За майката на момчето,което се е опитало да изнасили или убие сестра ти,ти,който си я защитил като го убиеш,си убиеца.За вегетарианеца,аз съм убийцата,защото,заради мен КОЛЯТ животни,за да заситя глада си,който мога да утоля и с зеленчуци,например.Войникъ т,който убива за страната си,не е ли убиец,но го посрещаме като герой с почести и медали.Опитвам се да кажа,че убийството е въпрос на гледна точка и не само...то присъства,присъствало е и ще присъства в живота ни винаги.Какво значение има какво вярвам аз или ти,когато всички сме различни и вярваме в различни неща,нищо няма да се промени с промяната на мисленето ни,докато всички хора не започнат да разсъждават еднакво,а това никога няма да стане и честно казано,не бива...

Ще отговоря и на останалите ти въпроси In_Nomine_Sathanas,просто сега нямам много време...

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 17:55
Това какво обслужва интересите на обществото и на отделинте хора, няма нищо общо с истината. Това да ми навираш детската си вяра, също не ми харесва, но понеже служи на обществото, хората са готови да направят изключение за нея. Същото важи и за останалите самозаблуди на "малките" хора, които оправдават всичко, колкото и налудничаво да е , само за да отъждествят или подкрепят с нещо съществуването си. Ти като различен от останалите, би трябвало да ме подкрепиш тук.... Но не можеш защото си взел една детска идея, служеща за умствено удовлетворение на духовно нисши индивиди, и си я развил философски. Но въпреки това си остава детска идея.
Това дали някой освирепял ще ме убие, или държавата ще го направи, със стабилното одобрение на човеко-мравките, за мен е безразлично. Иначе си прав за едно, с това "копая собственият си гроб", или режа "клона на които седя", на които всъщност всички "седим", но в крайна сметка живееш живота си заради един "КЛОН" ли? Само за да бъдеш някой, в очите на другите и да се самозаблуждаваш че съществуваш, че си там, с всички заедно на "клона"? Като духовен човек ти трябва да търсиш Истината, а се продаваш на евтини лъжи, за плоските мозъци. Жалко за теб..... Впрочем на колко години си npp?

Аз не се предавам на никой, предавам се единствено на това да съм честен със себе си. И ти ако беше честен със себе си, щеше да видиш, че не си толкова праведен. А това че се опитваш е просто проекция на твоето "недостатъчно АЗ", живеещо в сянката на твоята "личност".
Убийствата не ги подстрекавам, казвам само че предразсъдъците ви за тях идват от самозаблуди, служещи на групата и човеко-мравуняка, но в крайна сметка си остават заблуди и нищо повече.С което идеята са добро и зло, се принизява до нивото на обикновен полит-коректен булшит, също както и правата на всеки човек, свободата и т.н простотии.
Психически процеси на компенсиране, насадени от обществото комплекси, жажда за смисъл и достигане на нещо,което няма крайна точка. Всичко това е просто служеща на нещо или някой, илюзия. Затова и сравних твоите глупости с тези на Kaena Smith.

Supermassive____
07-13-2012, 18:14
Смъртта не е такава,каквато повечето хора си я представят.На всеки от нас предстои да види и да изпита много неща,за които не сме подготвени.Мнозина вярват,че смъртта е нещо като сън без сънища.Затваряш очи,заспиваш и друго нищо няма.Само че на сутринта сънят свършва,а смъртта е завинаги.Мнозина се плашат най-вече от неизвестността:"А какво ще стане с мен?".Стараят се да не мислят за това,но дълбоко някъде усещат неизбежното и изпитват смътна тревога.Всеки ще трябва да премине през този праг,за това следва да помислим за това.
Някой ще попита: "А за какво да мислим и за какво да се готвим? От нас нищо не зависи.Като ни дойде времето - ще умрем и толкоз.Докато имаме време,да вземем от живота всичко,което може да ни предостави:да ядем и пием,да обичаме,да придобиваме власт и почести,да печелим пари.. да не мислим за трудности и неприятности и разбира се,да не мислим за смъртта".Много хора така и правят.
И все пак ни сполетяват обезпокояващи мисли:"Ами, ако това не е така? Ако смъртта не е краят?Ако след смъртта на тялото неочаквано се озова в съвършено нови условия,като запазя способностите си да виждам,чувам и чувствувам?".И най-главното:"Ами ако нашето бъдеще в някаква степен зависи от това как сме прекарали живота си и какви сме били преди да преминем този праг?"
...

npp
07-13-2012, 19:04
Това какво обслужва интересите на обществото и на отделинте хора, няма нищо общо с истината. Това да ми навираш детската си вяра, също не ми харесва, но понеже служи на обществото, хората са готови да направят изключение за нея. Същото важи и за останалите самозаблуди на "малките" хора, които оправдават всичко, колкото и налудничаво да е , само за да отъждествят или подкрепят с нещо съществуването си. Ти като различен от останалите, би трябвало да ме подкрепиш тук.... Но не можеш защото си взел една детска идея, служеща за умствено удовлетворение на духовно нисши индивиди, и си я развил философски. Но въпреки това си остава детска идея.
Това дали някой освирепял ще ме убие, или държавата ще го направи, със стабилното одобрение на човеко-мравките, за мен е безразлично. Иначе си прав за едно, с това "копая собственият си гроб", или режа "клона на които седя", на които всъщност всички "седим", но в крайна сметка живееш живота си заради един "КЛОН" ли? Само за да бъдеш някой, в очите на другите и да се самозаблуждаваш че съществуваш, че си там, с всички заедно на "клона"? Като духовен човек ти трябва да търсиш Истината, а се продаваш на евтини лъжи, за плоските мозъци. Жалко за теб..... Впрочем на колко години си npp?

Аз не се предавам на никой, предавам се единствено на това да съм честен със себе си. И ти ако беше честен със себе си, щеше да видиш, че не си толкова праведен. А това че се опитваш е просто проекция на твоето "недостатъчно АЗ", живеещо в сянката на твоята "личност".
Убийствата не ги подстрекавам, казвам само че предразсъдъците ви за тях идват от самозаблуди, служещи на групата и човеко-мравуняка, но в крайна сметка си остават заблуди и нищо повече.С което идеята са добро и зло, се принизява до нивото на обикновен полит-коректен булшит, също както и правата на всеки човек, свободата и т.н простотии.
Психически процеси на компенсиране, насадени от обществото комплекси, жажда за смисъл и достигане на нещо,което няма крайна точка. Всичко това е просто служеща на нещо или някой, илюзия. Затова и сравних твоите глупости с тези на Kaena Smith.

ние не угаждаме на каквото и да е зло, нито го развиваме философски, нито караме някой човек да прави нещо, нито казваме че естествените нужди и консумации са грях, но все пак свидетелствуваме че никак не е естествено да се причинява зло на другиго, особено когато другия не причинява, например истинските Светии дълготърпят, а дори и някои от тях да са зашлевили шамар на някой друг, то с сигурност са го направили след като са търпяли неговите набези или посегателства хиляди пъти подред, при това те може да са ударили веднъж, но не и всеки път, с което те пак са останали верни на правдата, но какво би станало ако всеки човек на тази планета започне да си отмъщава на другите всеки път без въобще да пропусне нито веднъж, няма ли резултата да бъде една непрестанна вендета, която няма край и така всички да се изтребят един друг?!, нещото, което пропускаш не само ти, но и много други като теб, е именно търпението, понеже именно липсата на търпение е причината за толкова много убийства и въобще посегателства човек над човека

"Тук е нужно търпението на светиите" Откровение 14: 12

Kaena Smith
07-13-2012, 19:12
Kaena Smith вярваш ли че убийствата трябва да присъстват в живота на всеки човек?
Вярваш ли че всеки трябва да има право да убива, поругава, изнасилва, разрушава и т.н.?
Вярваш ли държавата трябва да граби народа и да го контролира?
Вярваш ли че злото трябва да победи доброто, в общ и субективен план?
Предполагам че не вярваш, даже напротив, отричаш, тези неща.
Следователно ти ВЯРВАШ че в живота има правилни и неправилни неща. Кажи ми тогава по какво толкова се различаваш от npp? Той го прави същото, даже го е изкривил и е поел по нестандартен път, открил е истината за себе си и света. Разликата е че той го е открил сам за себе си, а ти просто повтаряш това което си чула откакто си се родила. За да бъдеш истински мислещ човек, трябва да захвърлиш напълно вярата, не само в Господ, а и в доброто и злото, защото и те като него съществуват само в човешкият ум. Но докато npp е поживял повече от нас, той е изпаднал в други илюзии, по стечение на обстоятелствата. Искам да кажа че твоите илюзии не се различават съществено от неговите. А много от това, в което ти вярваш или смяташ че е напълно правилно, две неща които са почти идентични, също произхожда от религията. И ти като останалите се луташ наляво-надясно и вярваш в това което ти подадат отгоре. Ти си жертва на времето си, също както и аз. При всички случаи, ако искаме да бъдем обективни, трябва да спрем да съдим другите. Ти някъде призоваваш за същото, но ето че самата ти не го правиш. Отхвърли всички абсолютизми, и не приемай нищо за пълна истина, защото няма истина. Истината човек или си я прави сам, или му я подават отгоре. И в двата случая почти няма разлика, но Npp поне си я е създал сам. Реалностите се променят, истината става лъжа и после пак истина. Приемаш ли нещо насериозно, не се различаваш от религиозните фанатици.

Май няма особен смисъл да отговарям на останалите ти въпроси,щом

"Затова и сравних твоите глупости с тези на Kaena Smith. "

Ако не си склонен,дори да видиш как мисля,а смяташ,че всичко ми е втълпено от "Босфор TV" и т.н.,няма смисъл да отговарям на останалите въпроси.Ти си този,който си е втълпил нещо...Правилно и неправилно?Мисля,че ако си си направил труда да прочетеш отговора ми на първите ти 1 или два въпроса

"Kaena Smith вярваш ли че убийствата трябва да присъстват в живота на всеки човек?
Вярваш ли че всеки трябва да има право да убива, поругава, изнасилва, разрушава и т.н.?"

Неминуемо убийството присъства в живота на всеки от нас,макар и да го отричаме.Пилето,което си купуваш от супермаркета,не е ли било убито,за да задоволиш глада си с него.И ако кажа,че убийствата не трябва да присъстват в живота на хората,не казвам ли на човечеството да станат вегетарианци,за да не се убиват пилета и други животни.Хранителната верига е вид убийство,а ние сме начело на нея.Но това,че ям пиле не ме прави убиец,а това,че убивам човек - да.Къде е смисъла?Ясно пилето го ям,за да оцелея,инстинкти,но не е ли заложено убийството в кръвта ни също?Убивам човек и съм зла.Не е толкова просто.Ако убия за удоволствие,най-вероятно съм болна,а ако убия при самозащита,убиец ли съм?Нима вкъщи ще дойдат крадци,ще изнасилят майка ми,мен и сестра ми,а баща ми ще гледа безучастно,за да не стане убиец?!?Или ще гледа как след това убиват жена му,за да не присъства убийството в живота му ?!?Ако кажа,че убийството не трябва да присъства в живота ни,нищо няма да променя,убийства ще продължават да стават.Но ще приема,че убийството при самозащита и самоубийството също не трябва да ги има.А аз не го вярвам,защото ако утре ми кажат,че имам СПИН,ще направя следващата седмица най-прекрасната за близките ми хора,след което ще си "тегля куршума",само за да не ме гледат как ще умирам всеки божи ден,а в същото време ще съм жива.

За бащата,който убива дъщеря си,защото не е честна(девствена),това не е убийство,а дълг,но ние го намираме за нередно,нали?За майката на момчето,което се е опитало да изнасили или убие сестра ти,ти,който си я защитил като го убиеш,си убиеца.За вегетарианеца,аз съм убийцата,защото,заради мен КОЛЯТ животни,за да заситя глада си,който мога да утоля и с зеленчуци,например.Войникъ т,който убива за страната си,не е ли убиец,но го посрещаме като герой с почести и медали.Опитвам се да кажа,че убийството е въпрос на гледна точка и не само...то присъства,присъствало е и ще присъства в живота ни винаги.Какво значение има какво вярвам аз или ти,когато всички сме различни и вярваме в различни неща,нищо няма да се промени с промяната на мисленето ни,докато всички хора не започнат да разсъждават еднакво,а това никога няма да стане и честно казано,не бива...



,ще разбереш,че това са просто понятия.Зависи от мирогледа на човек или общество.Какво ме различава от npp ли,дишам като него,живея в същата страна,имам някакви убеждения или предрасъдъци...Най-вероятно това,че не си обяснявам всичко с бог и ми е противно всичко различно да се нарича зло или да се свързва с Дявола.Несъзнателно постъпих по първия начин като започнах да го съдя,че вярва в нещо,в което аз отказвам.Така,че дори съм постъпила по-наивно и смешно отколкото той някога във форума.Да опровергавам всичките му "глупости",както ми се струваха и струват и сега,отчасти,беше черешката на тортата.Но съм убедена,че това,което ме различава от него е ,че имам някакво чувство за мярка и мисля да си взема поука като спра да оспамвам темата с никого ненужното си мнение.И както вече казах малко по-нагоре : "Какво значение има какво вярвам аз или ти,когато всички сме различни и вярваме в различни неща,нищо няма да се промени с промяната на мисленето ни,докато всички хора не започнат да разсъждават еднакво,а това никога няма да стане и честно казано,не бива..."

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 19:25
Идеята за Бог е проекция на недостатъчното, на липсата в човека, онова което всички пишещи тук, включително и аз, ни липсва и тук се стремим да го компенсираме. Човек още от раждането си получава възпитание, образование, мотива за желанието и постигането, които в крайна сметка му създават два образа - това което е и това което искат другите да бъде. Така това което е той всъщност, остава скрито в сенките, но продължава да деиства и определя характера на това което човек търси в живота. Това търсене прераства в компенсиране, тъй като човека не може да го намери и винаги иска още, за да захрани скритата в сенките личчност. Така хората на които им липсва съвършенство, взаимно си "разправят приказки" за съвършените черти - Всемогъщ,Щедър, Милостив, Всезнаещ, Перфектен и т.н. - т.е. с една дума БОГ. Хората търсят съвършенството защото то им липсва, и на теб ти липсва, та ако се вгледаш дълбоко в себе си, ще разбереш че просто играеш роли и подражаваш на това което ти харесва и с което искаш да се идентифицираш. БОГ е детската представа за подражание и копиране, на идоли и герои. В умът на мислещият човек, тези неща не съществуват.
Иначе си прав, че ако това което казвам стане, то деиствително всички ще се изтрепят. Но защо ти смяташ че е нередно. Защото си жив, обичаш живота и искаш да оцелееш, не защото Господ е казал така. Господ е просто извинение на това кое е удобно и кое не. Хората създават правилата и това което е добре за тях, го възприемат като обективно и всеобхващащо добро, но то е просто в ума и инстинктите на човека. А всичко което е в ума на човека, аз го приемам за нереално и изопачено. Гръмките фрази просто се опитват да придават някакъв божествен характер на този морален бъркоч, но в крайна сметка тези простотии са валидни само за групово-ориентирания, духовно нисш, човек, който не се различава по нищо от маймуната и също като нея , търси само това което е добро за него или групата. Доста примитивен начин на мислене....

filmimilmi
07-13-2012, 19:53
затова и ние не насилваме никого да вярва, всеки който иска е свободен да го прави, обаче имаше и много такива, които упражняваха неправилна вяра като по този начин всъщност вършеха неправда, вместо да допринасят единствено на делото за спасение(-то) на човеците от истинският Бог, и това дори е основната причина, поради която вярата не е редно да се натрапва на когото и да е от човеците, понеже в това отношение Бог не се нуждае от човеци, които вършат неправда в вярата, но от праведни вярващи

Добре, как може да се спасят онези, които упражняват "неправилна" вяра, ако "правилната" не намери пътя до тях? (Да речем поради причини на пълна изолация от нея или защото Бог не избира/няма възможност да "проговори/се разкрие" на всеки както в твоя случай) Бог приема ли душите, които не упражняват "правилната" вяра или изобщо никаква, ако все пак биха могли да "преминат теста", защото чрез действията си на Земята ясно са разграничавали разликите между добро и зло и са били "праведни" макар и без каквато и да било или макар и с "неподходяща" вяра?


вечността е дълга, може да се окаже че е от порядъка на милиарди години или дори (и) повече, затова и истинските Светии я наричат "вечност", която дума идва от думата "век", само че е с окончанието "-чност", което подчертава че става въпрос за много по-продължителен период отколкото е един век от 100 години

По-назад в темата каза, че от сътворението са изминали само няколко хиляди години. Може ли да се смята, че вечността едва сега започва?
С оглед на всички логични научни доказателства за раждането на вселената, нейната възраст (изчислявайки според скоростта на светлината, непрекъснатото отдалечаване на видимите галактики от нас и съответно доказвайки разширяването на пространството с някаква непрекъснато увеличаваща се скорост, проследявайки чието ускороение назад във времето ... не съм физик и спирам до тук, че може да се оплескам...) то е прието, че възрастта на вселената е около 20 милиарда години. Възрастта на слънчевата ни система е около 4-5 милиарда години, животът на Земята е възникнал преди около 2 милиарда години, еволюцията е започнала своя ход от тогава насам и така до появата на човека... Да кажем, вярващите в това вместо в семплото обяснение от Бибилията, обречени души ли са, ако все пак са "праведни"?

npp
07-13-2012, 20:34
Идеята за Бог е проекция на недостатъчното, на липсата в човека, онова което всички пишещи тук, включително и аз, ни липсва и тук се стремим да го компенсираме. Човек още от раждането си получава възпитание, образование, мотива за желанието и постигането, които в крайна сметка му създават два образа - това което е и това което искат другите да бъде. Така това което е той всъщност, остава скрито в сенките, но продължава да деиства и определя характера на това което човек търси в живота. Това търсене прераства в компенсиране, тъй като човека не може да го намери и винаги иска още, за да захрани скритата в сенките личчност. Така хората на които им липсва съвършенство, взаимно си "разправят приказки" за съвършените черти - Всемогъщ,Щедър, Милостив, Всезнаещ, Перфектен и т.н. - т.е. с една дума БОГ. Хората търсят съвършенството защото то им липсва, и на теб ти липсва, та ако се вгледаш дълбоко в себе си, ще разбереш че просто играеш роли и подражаваш на това което ти харесва и с което искаш да се идентифицираш. БОГ е детската представа за подражание и копиране, на идоли и герои. В умът на мислещият човек, тези неща не съществуват.
Иначе си прав, че ако това което казвам стане, то деиствително всички ще се изтрепят. Но защо ти смяташ че е нередно. Защото си жив, обичаш живота и искаш да оцелееш, не защото Господ е казал така. Господ е просто извинение на това кое е удобно и кое не. Хората създават правилата и това което е добре за тях, го възприемат като обективно и всеобхващащо добро, но то е просто в ума и инстинктите на човека. А всичко което е в ума на човека, аз го приемам за нереално и изопачено. Гръмките фрази просто се опитват да придават някакъв божествен характер на този морален бъркоч, но в крайна сметка тези простотии са валидни само за групово-ориентирания, духовно нисш, човек, който не се различава по нищо от маймуната и също като нея , търси само това което е добро за него или групата. Доста примитивен начин на мислене....

ако питаш мен, още от десет години насам самият аз предпочитам въобще да не съществувам отколкото (да трябва) да търпя цялата тази идиотска суета на неспасението и погибелта за милиарди души, която неправомерно набъркващите се в Божиите Работи човеци създават, но въпреки това самият истински Господ Бог ми се яви наяве и най-малкото от онзи момент нататък смъртта побягна от мен, като Той ме превърна в свидетел на Неговото Слово, а през това време дявола и неговите духовни служители направиха хиляди уви неуспешни опити да ме погубят, та след като преживях всичко това, което от всички човеци само аз съм наясно точно какво беше отначало докрай, сега никой не е в състояние да ме убеди че истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос не съществуват, камо ли ти, това че с толкова много обяснения посочваш и представяш доброто като най-голяма суета, и то в форум за религия, едва ли е напълно безопасно за теб, и за всички други, които се осмеляват да правят така, като показват мъдрост, това никак няма да ги оправдае когато постъпват неправедно на мястото, което е определено за вяра(-та), ние никак не крием за Кой Бог свидетелствуваме, нито крием Неговото Слово дори и малко, за разлика от онези, които съвсем подмолно се представят за такива каквито не са, търсейки начин да се наложат като похлупак на всяка тенджера, така щото ако може да царуват като богове над всички човеци от вселената и то с всякакви средства на неспасението и погибелта без въобще да се осъвестят че това никак не е редно, така че, никак не се прави на мъдър, защото ние разпознаваме келешите отдалече, а и ти сам изповяда че си сатанист от школата на някой си сатанински лидер на име лавей, ако ще и с глас на славей да е, ние не се боим от човеци, но единствено от Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, така че, по-добре за теб е да си спестиш глупашките обяснения, за които отделяш толкова време да пишеш, сякаш така щото всички да видят и да разберат че ти шикалкавиш всякакви щуротии, които никак не изповядват спасение за всички човеци, което е възможно единствено за Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог - сатанистите отдавна се славят с изключително голяма глупост, което ти също го доказваш

npp
07-13-2012, 21:07
Май няма особен смисъл да отговарям на останалите ти въпроси,щом

"Затова и сравних твоите глупости с тези на Kaena Smith. "

Ако не си склонен,дори да видиш как мисля,а смяташ,че всичко ми е втълпено от "Босфор TV" и т.н.,няма смисъл да отговарям на останалите въпроси.Ти си този,който си е втълпил нещо...Правилно и неправилно?Мисля,че ако си си направил труда да прочетеш отговора ми на първите ти 1 или два въпроса



,ще разбереш,че това са просто понятия.Зависи от мирогледа на човек или общество.Какво ме различава от npp ли,дишам като него,живея в същата страна,имам някакви убеждения или предрасъдъци...Най-вероятно това,че не си обяснявам всичко с бог и ми е противно всичко различно да се нарича зло или да се свързва с Дявола.Несъзнателно постъпих по първия начин като започнах да го съдя,че вярва в нещо,в което аз отказвам.Така,че дори съм постъпила по-наивно и смешно отколкото той някога във форума.Да опровергавам всичките му "глупости",както ми се струваха и струват и сега,отчасти,беше черешката на тортата.Но съм убедена,че това,което ме различава от него е ,че имам някакво чувство за мярка и мисля да си взема поука като спра да оспамвам темата с никого ненужното си мнение.И както вече казах малко по-нагоре : "Какво значение има какво вярвам аз или ти,когато всички сме различни и вярваме в различни неща,нищо няма да се промени с промяната на мисленето ни,докато всички хора не започнат да разсъждават еднакво,а това никога няма да стане и честно казано,не бива..."

и какво си мислиш че ще постигнеш като демонстрираш неодобрение към свидетелствуваното от нас Слово на Бога, което при това никак не претендира да бъде причинено зло на когото и да е от човеците/одушевените?!, защо си мислиш че някой от човеците е виновен за това каква е Божията Истина и каква не е, особено след като и самият истински Господ Бог не може да избира каква да бъде и каква не?!, тя е такава каквато е още от незапомнени времена, а както вече казахме дори и самият Бог е подчинен на нея, но това никак не дава право на когото и да е от човеците в тази вселена да се възползва от това като причиняват зло на другиго, така че намери си ако обичаш по-цивилизован начин да си изразходваш излишната енергията или както и там да му викаш, ние може и да сме свидетели на истинският Господ Бог, но не сме казали че сме мишени за обстрелване от страна на хора, които търсят някой безобиден човек за да си избиват комплексите върху него, ние не веднъж засвидетелствувахме че нашето свидетелство не е предназначено за хората, на които не им харесва Божията Истина, но то е предназначено специално за онези, които имат любов към нея, така че, както казахме и на онзи, с глупашките сатанински фасони, ние не задържаме никого, нито задължаваме когото и да е от човеците да прави каквото и да е, но също така не желаем да ни занимават с шикалки, понеже както и вече казахме за нас е полезно ако свидетелствуваме на някой, който има истински жив интерес към съпричастността или приноса на Божието Дело, какво например е виновен пророк Исая за това че Бог му е дал да свидетелствува именно онези пророчества, които все още могат да бъдат прочетени на страниците на Библита?!, откъде накъде истинските пророци ще са виновни за това каква е Божията Истина и каква не?!, или, ако ти имаш шеф, от който зависи дали ще свършиш на улицата или ще останеш на работа при него, ще побързаш (ли) да не изпълниш онова, което той ти дава да правиш като част от служебните ти задължения, знаейки че може да те уволни за най-малкото?!, така и истинските Светии никога не биха се осмелили да постъпят неправедно в вярата, но не казвам (че) защото ги е страх че Бог ще ги уволни, а най-вече защото любовта в тях към човеците не им позволява да постъпват лошо?!

npp
07-13-2012, 21:28
Добре, как може да се спасят онези, които упражняват "неправилна" вяра, ако "правилната" не намери пътя до тях? (Да речем поради причини на пълна изолация от нея или защото Бог не избира/няма възможност да "проговори/се разкрие" на всеки както в твоя случай) Бог приема ли душите, които не упражняват "правилната" вяра или изобщо никаква, ако все пак биха могли да "преминат теста", защото чрез действията си на Земята ясно са разграничавали разликите между добро и зло и са били "праведни" макар и без каквато и да било или макар и с "неподходяща" вяра?

а какво кара хора като теб да си мислят че ако някой от потребителите не работи като администратор, няма да получи живот на потребител, особено след като по отношение на вярата единствено Бог е Администраторът в вселената, а всички човеци потребители?!, разбира се че това ти е насадено от (страна на) човешката(666) религия, която с множеството си деноминации единствено знае да плаши хората че ако не повярват ще отидат в ада, само защото не са станали вярващи, и наистина успяха да заблудят доста хора, след като толкова векове наред систематично всяваха страх чрез супер идиотски фанатизъм, Бог е определил да има разни истински духовни служители, които самият Той си избира, поставя и издига, но Той никога не е искал всички човеци да станат/бъдат духовни служители, тъй като целта е да се осигури спасние за вечен живот на всички, а не да си играем на шеф и служители

"И тъй, казвам: Отхвърлил ли е Бог Своите люде? Да не бъде! Защото и аз съм израилтянин(т.е. богоизбран), от Авраамовото потомство, от Вениаминовото племе. Не е отхвърлил Бог людете Си, които е предузнал. Или не знаете що казва писанието за Илия? как вика към Бога против Израиля, казвайки: "Господи, избиха пророците Ти, разкопаха олтарите Ти, и аз останах сам; но и моя живот искат да отнемат". Но що му казва божественият отговор? - "Оставил съм Си седем хиляди мъже, които не са преклонили коляно пред Ваала(т.е. които не вършат духовна/религиозна неправда или неправда в вярата)". Така и в сегашно време има остатък, избран по благодат." Римляни 11: 1-5


По-назад в темата каза, че от сътворението са изминали само няколко хиляди години. Може ли да се смята, че вечността едва сега започва?
С оглед на всички логични научни доказателства за раждането на вселената, нейната възраст (изчислявайки според скоростта на светлината, непрекъснатото отдалечаване на видимите галактики от нас и съответно доказвайки разширяването на пространството с някаква непрекъснато увеличаваща се скорост, проследявайки чието ускороение назад във времето ... не съм физик и спирам до тук, че може да се оплескам...) то е прието, че възрастта на вселената е около 20 милиарда години. Възрастта на слънчевата ни система е около 4-5 милиарда години, животът на Земята е възникнал преди около 2 милиарда години, еволюцията е започнала своя ход от тогава насам и така до появата на човека... Да кажем, вярващите в това вместо в семплото обяснение от Бибилията, обречени души ли са, ако все пак са "праведни"?

това е така само за заблуда, дявола и неговите духовни служители владеят могъщества, с които могат да материализират и визуализират какви ли не фалшиви доказателства против Истината в Библията, ето тук ще дам линк препратка към друг наш reply, в който има достатъчно обяснение за това: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/523473-%D0%A3%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D 1%8F?p=10272955&viewfull=1#post10272955

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 22:37
ако питаш мен, още от десет години насам самият аз предпочитам въобще да не съществувам отколкото (да трябва) да търпя цялата тази идиотска суета на неспасението и погибелта за милиарди души, която неправомерно набъркващите се в Божиите Работи човеци създават, но въпреки това самият истински Господ Бог ми се яви наяве и най-малкото от онзи момент нататък смъртта побягна от мен, като Той ме превърна в свидетел на Неговото Слово, а през това време дявола и неговите духовни служители направиха хиляди уви неуспешни опити да ме погубят, та след като преживях всичко това, което от всички човеци само аз съм наясно точно какво беше отначало докрай, сега никой не е в състояние да ме убеди че истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос не съществуват, камо ли ти, това че с толкова много обяснения посочваш и представяш доброто като най-голяма суета, и то в форум за религия, едва ли е напълно безопасно за теб, и за всички други, които се осмеляват да правят така, като показват мъдрост, това никак няма да ги оправдае когато постъпват неправедно на мястото, което е определено за вяра(-та), ние никак не крием за Кой Бог свидетелствуваме, нито крием Неговото Слово дори и малко, за разлика от онези, които съвсем подмолно се представят за такива каквито не са, търсейки начин да се наложат като похлупак на всяка тенджера, така щото ако може да царуват като богове над всички човеци от вселената и то с всякакви средства на неспасението и погибелта без въобще да се осъвестят че това никак не е редно, така че, никак не се прави на мъдър, защото ние разпознаваме келешите отдалече, а и ти сам изповяда че си сатанист от школата на някой си сатанински лидер на име лавей, ако ще и с глас на славей да е, ние не се боим от човеци, но единствено от Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, така че, по-добре за теб е да си спестиш глупашките обяснения, за които отделяш толкова време да пишеш, сякаш така щото всички да видят и да разберат че ти шикалкавиш всякакви щуротии, които никак не изповядват спасение за всички човеци, което е възможно единствено за Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог - сатанистите отдавна се славят с изключително голяма глупост, което ти също го доказваш

..
http://i967.photobucket.com/albums/ae157/AASF14/what-a-fucking-retard.png


http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/124/241/trolled-softly.jpg

Хахахахаха мерси, наистина се посмях от сърце, Troll successful
Like taking a candy from a baby....

Реакцията ми след като видях написаното
ІІ
ІІ
V
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lfpj98TQU21qe6eu3o1_400.gif

In_Nomine_Sathanas
07-13-2012, 23:04
Май няма особен смисъл да отговарям на останалите ти въпроси,щом

"Затова и сравних твоите глупости с тези на Kaena Smith. "

Ако не си склонен,дори да видиш как мисля,а смяташ,че всичко ми е втълпено от "Босфор TV" и т.н.,няма смисъл да отговарям на останалите въпроси.Ти си този,който си е втълпил нещо...Правилно и неправилно?Мисля,че ако си си направил труда да прочетеш отговора ми на първите ти 1 или два въпроса


Не, не си втълпявам нищо и интересно ми е да разбера как мислиш. Извинявай ако съм прозвучал надменно и арогантно. Нямах намерение да те съдя или поучавам.

ПС: Сега прочетох и предният ти пост и явно съм бил останал с грешно впечатление за теб, за което се извинявам.

Riddle069
07-14-2012, 17:21
Доста е наивно да мислиш,че няма продължение,когато има толкова много хора,които са усещали духове,а някои директно контактували.Хората,които са усещали духове са тези,чийто близки са починали,естествено не всички,но често го има.Бих могъл да дам мн лични примери,защото имам много близки починали(над 10),но като гледам как сте настроени едва ли бихте повярвали,а нямам толкова излишно време.
Преди мн години след като дядо ми,който беше извън БГ почина,майка ми го сънува,каза ми,че нещо е станало,когато отиде до пощата да говори се прибра с новината,че вече го няма...аз като малък по-скоро знаех,че има нещо,някаква сила,но не мислех,че всичко е както ни го описват(и все още не съм сигурен,че е така),но някои неща ме промениха,този и още мн други факти,на които вие трудно бихте повярвали,но важното е,че аз знам,че има продължение,както и моите близки и приятели.
Прегледайте филмите за Преподобна Стойна,Баба Ванга,Матрона Московская.Всичко в интернет може да наречете пропаганда,защото на някой им се иска да е така,да вярват,че ще си првавят квот си знаят и няма нито ад,нито рай,но ако поговорите с хора,чийто живот е бил променен от тези светици,тогава ще се замислите,дали има причина да ви лъжат? Дали те са на "кривия" път или вие? От изброените най-близо до вас и до променяне на мисленето ви е Ванга,защото най-скоро е живяла,не се доверявайте на измислиците и преписаните и пророчества,просто изглейдате док.филми с нейно участие.Имаше едно видео,в което починало дете чрез Ванга питаше какво са направили с часовника му,но не помня къде го гледах,те не са 1 или 2 филма.Ако не ви е достатъчно,отидете на рупите,на годишнината от нейната смърт,тогава мисля,че има мн повече хора,просто питайте хората защо отиват,поговорете си с тях,ако пък и това не ви помогне,отидете до Москва да видите стотиците хиляди,които всеки месец се молят на Матрона Московская,питайте и там,ще си направите изводи дали тя все още съществува под някаква форма,някъде.От тук малко,от там малко,може пък и да промените уж ненаивното си мислене.В краен случай,просто ще чакате да порастнете и да ви се случат бедите,а след това някое чудо.Ако не сте имали шанса,а може би нуждата да отидете при Ванга,ако нищо не се е случвало около вас,нямате приятели/познати на вас и вашите родители,ще чакате новата Ванга,която да ви свърза с починалите роднини,деца,родители,прия ели...за да повярвате,че има продължение.
За финал ще повторя,че аз съм от хората,които са променили мисленето си,не е било като вашето,но все пак се е променило,надявам се и вие да го направите.

In_Nomine_Sathanas
07-14-2012, 17:48
Това с призраците и духовете са детски приказки, и всеки нормален човек с малко разум може да опровергае тези глупости.
1. На тази земя са живели приблизително 100 милиарда души, ако всеки се е превърнал в дух и броди из местата където е обитавал жив, то малко или много всеки от нас щеше да го усети. Аналогично и с извънземните - всеки си мисли че има извънземни. Наистина ли извънземна раса, ще обикаля около Земята в продължение на толкова години, и "случайно" ще се появяват само пред очите на тъпаци, психично болни или такива, които предварително вярват в тези неща.
2. Аз никога не съм виждал нито призраци, нито извънземни, защото не вярвам в тях. Имам един приятел който наистина вярва в извънземни, и миналата седмица видял разни светещи неща в небето, които веднага определил като извънземни кораби.....пълни глупости. Това е мозъкът ви който се ебава с вас....
3.В крайна сметка човешката глупост винаги ще съществува, и ако в миналото са вярвали в много богове и са усещали тяхното присъствие, то днес те просто са заменени от други простотии. Защо постоянно виждаме "факти" за божествената намеса на Иисус и Аллах, а никъде не виждаме такива за Зевс, Атина, Посейдон, Аполон и т.н.? Защото тези богове са излезли от мода, и сега тъпите хора търсят заместител и намират такъв намират в духове, извънземни, вампири, йетита, чудовища, демони и подобни глупости.
4. Запълнено с подходящи псевдофакти - снимки, видео, статии, показания на очевидци, и интересен, занимателен характер на тези събития, простотиите стават истина.

Всеки вижда, чува, усеща и вярва това, което му се иска. Това е функция на психиката. Нищо повече.

filmimilmi
07-14-2012, 19:07
@Riddle069, в една тема от форумите на дата.бг се водеше интересен спор за това до колко е познавала Ванга. Ще метна линк към 1 мнение от там, за да не пишем глупости тук. http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2075536&view=findpost&p=14969176
Може да прочетеш и цялата тема.
Иначе до сега всякакви врачки и пророци едно земетресение не са успяли да предскажат (с конкретни и точни измерения)...
Бизнесът с магиите, хороскопите, картите таро, ясновидството както и хомеопатията (особено в последно време)... процъфтява единствено заради суеверието и наивността на хората. (Ако твърдиш, че магиите работят, направи поне 1 любовна такава за Меган Фокс и, ако тя ти стане гадже, това вече ще е сигурно доказателство. :) )

Nam3less3
07-25-2012, 20:54
Какъв е смисъла на живота? Какво става, когато настъпи смъртта? Има ли нещо и след това?Живота няма точно определен смисъл, ами е нещо като училище за душата. Всеки един представлява една душа, след смъртта душата напуска физическата Вселена(тази, която сме в момента, създадена както учените обясняват и т.н.), и продължава съществуването си в съвсем различна Вселена, която не е изградена от такава материя, нямаме тела, няма физични закони, няма пространство-време. Нещо леко подобно на съня, но много по-реално от тази реалност. Там вече в зависимост от делата ти на земята може да се преродиш ако имаш още доста да се развиваш, или продължаваш развитието на душата си по други методи, а ада е "тъмната част" на духовните светове, където осъзнаваш какви грешки си направил, нещо като разкаяние в страшни размери, сигурно всеки поне един път му се е случвало да съжалява за нещо, ами представете си го десетки пъти по-тежко.
Това са общи приказки де, може да е съвсем различно, но всички са единодушни поне по първата част.

Всъщност другите духове които не са живи в момента тук може да ги "видите"(в духовните светове се вижда всичко на 360 градуса, все едно имате по няколко очи във всяка посока, макар че там представата за пространство е друга), чрез окултна медитация, но това с 2 думи се води лошо нещо а и могат да го правят само много много напредналите хора(а и които го могат няма да седнат никога да пишат в интернет за това).

filmimilmi
07-25-2012, 21:09
Няма как всички да са единодушни.

Nam3less3
07-25-2012, 21:17
Няма как всички да са единодушни.
Всички религии и духовни учения са единодушни относно това, дори и на пръв поглед да пише други неща, просто не трябва да се чете буквално.

defender
07-25-2012, 21:24
^
а ти православен християнин ли си, защото на няколко пъти добро впечатление ми правиш.

Nam3less3
07-25-2012, 21:29
^
а ти православен християнин ли си, защото на няколко пъти добро впечатление ми правиш.Да, изцяло православен християнин съм, не следвам методите на други учения.

defender
07-25-2012, 21:33
браво, ама веднага се надушваме братче. страшни сме.

In_Nomine_Sathanas
07-26-2012, 17:42
Чета ти мненията от известно време и смело мога да потвърдя, че си изключително прав! Много точно и ясно обясняваш, много харесвам почти всичките ти постове.

Ха, благодаря, рядко някой оценява написаното от мен.

Sarafina
07-26-2012, 17:43
Опа... без да искам си изтрих поста :D но нищо, нали ме цитира

Rebirthing
07-26-2012, 23:25
Там вече в зависимост от делата ти на земята може да се преродиш ако имаш още доста да се развиваш, или продължаваш развитието на душата си по други методи


След като си православен християнин, защо изобщо говориш за прераждане, нали уж не следваш методи на други учения ? Православното християнство отрича прераждането.

Amore-Mio*
07-28-2012, 09:46
Някой трудно би отговорил на тия въпроси. Всеки си ги задава, но не съм чула някой до сега да е открил правилните отговори.

Смисълът на живота: любовта, приятелството, семейството. Неща, които да те накарат да се научиш на нещо и да те направят щастлив. За мен в това се крие смисъла на живота.

Какво има след смъртта?
Не знам. Никой не знае. За мен по - достоверна е това, че човек се ражда от нищо'то и умира от това. Т.е. изникваме от нещо несъществуващо и отиваме някъде , в нищо'то. Други пък вярват, че според греховете и добрините , които си вършил през живота си, Бог ти е отредил място в Ада или в Рая, зависимост от живота ти приживе.

ScarlettS
07-28-2012, 10:12
За мен по - достоверна е това, че човек се ражда от нищо'то и умира от това. Т.е. изникваме от нещо несъществуващо и отиваме някъде , в нищо'то.

Намирам постовете ти за изключително забавни. :D

Nam3less3
07-28-2012, 16:51
След като си православен християнин, защо изобщо говориш за прераждане, нали уж не следваш методи на други учения ? Православното християнство отрича прераждането.

По принцип да, но едновременно загатва, че може да съществува, а и се казва, че са махнали текстовете за него от библията в полза на хората, защото е по-полезно за хората да вярват, че няма прераждане.

filmimilmi
07-28-2012, 19:13
По принцип да, но едновременно загатва, че може да съществува, а и се казва, че са махнали текстовете за него от библията в полза на хората, защото е по-полезно за хората да вярват, че няма прераждане.
И къде се загатва? Аргументирай се с нещо.

Nam3less3
07-28-2012, 20:44
И къде се загатва? Аргументирай се с нещо.
Ето малко разсъждения по темата
http://www.pravoslavieto.com/inoverie/reincarnation/istina_ili_luzha.htm
http://synpress-classic.dveri.bg/16-2002/prerajdane.htm

sofityoy
07-28-2012, 20:48
Смисъла на живота (за мене) е да го изживееш пълноценно да си създадеш хубави спомени и просто да бъдеш щастлив! А не парите или перфектния живот-семейство,приятели и нещата които наистина те радват,за мен това е смисъла на живота.
Колкото до другите 2-въпроса:
Какво става, когато настъпи смъртта? Виждаш светлината????
Има ли нещо и след това? За мен ИМА!-Задгробен живот на небето за теб вече не знам какво има :D

filmimilmi
07-28-2012, 22:05
Ето малко разсъждения по темата
http://www.pravoslavieto.com/inoverie/reincarnation/istina_ili_luzha.htm
http://synpress-classic.dveri.bg/16-2002/prerajdane.htm

Мерси, че плесна два случайни линка, които са в първите резултати при търсене в гугъл, но в тях липсва каквото и да било по повода на онова, което каза: "загатва, че може да съществува, а и се казва, че са махнали текстовете за него от библията в полза на хората, защото е по-полезно за хората да вярват, че няма прераждане".
Защо да е по-полезно хората да вярват, че няма прераждане? Нали според християнството хората трябва да вярват в истината, а тя е само една? Сега пък твърдиш, че било по-полезно да вярват в друго, а истината (предполагаемо прераждане) да е скрита? Моля те, чети си линковете преди да смяташ, че са ти от полза. Ето какво се казва в първия:
"Вярно е, че Библията никъде не отрича прераждането. Но също така е вярно, че тя никъде не говори за прераждане. Ако съществуваше прераждане, Библията в никакъв случай не би го отминала без внимание."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nam3less3
07-28-2012, 22:49
Мерси, че плесна два случайни линка, които са в първите резултати при търсене в гугъл, но в тях липсва каквото и да било по повода на онова, което каза: "загатва, че може да съществува, а и се казва, че са махнали текстовете за него от библията в полза на хората, защото е по-полезно за хората да вярват, че няма прераждане".
Защо да е по-полезно хората да вярват, че няма прераждане? Нали според християнството хората трябва да вярват в истината, а тя е само една? Сега пък твърдиш, че било по-полезно да вярват в друго, а истината (предполагаемо прераждане) да е скрита? Моля те, чети си линковете преди да смяташ, че са ти от полза. Ето какво се казва в първия:
"Вярно е, че Библията никъде не отрича прераждането. Но също така е вярно, че тя никъде не говори за прераждане. Ако съществуваше прераждане, Библията в никакъв случай не би го отминала без внимание."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тия неща не съм ги измислил аз, от по-начетени източници съм чувал това, което написах, и бях чел някой цитати които може да загатват, но съм забравил, за това дадох някой линкове сигурно ще ги има там.
Ако има прераждане, в библията сигурно ще се спомене, но е възможно някой от директните цитати по темата да са премахнати на един от църковните събори, защото идеята за прераждане, замисли се, не е характерна за вярванията на западната цивилизация, сега не знам тия които вярват масово в прераждането какво им е по-различното, но все ще има нещо.

filmimilmi
07-28-2012, 23:01
Викаш "сигурно ще ги има там". Значи дори не си ги прочел. А линковете ти всъщност отричат каквато и да било връзка на християнството с преражданията.
Иначе "забравил съм" не е аргумент като за сериозно мнение, което претендираш, че изказваш (все пак е доста дръзко твърдението ти), ако си сериозен ще намериш начин да си ги спомниш, за да не изглежда сякаш говориш наизсуст в твои си измислици, които казваш тук единствено, за да убедиш още повече себе в тях...

werii
07-30-2012, 20:20
Никой не може да знае какво има след смъртта.. Може би има нещо и аз вярвам в това, но няма да разбера докато не умра, а честно казано не бързам за никъде :D

Geminicous
07-30-2012, 20:39
Моята идея, донякъде основаваща се на будизма и на физиката е, че нищо не се губи. В основата си ние сме енергия и от един тип енергия преминаваме в друг тип, но енергията никога не се губи, а само сменя формата си. Дали това означава, че спомените ни се запазват не мога да отговоря, но мисля че има поне частица истина в това. От тук според мен идва и уважението на будистите към природата - жива и нежива, защото не знаеш какъв е бил този камък преди да стане такъв, нито кой човек (по-точно неговата енергия) какъв би бил станал - камък, дърво или животно (пак повтарям става въпрос за енергия, а не за форма).

Дам и аз съм на тази теория от физиката , че енергията не се губи , а се превръща в друга , но пък когато умрем може да загубим самосъзнанието си , ако не сме се извисили толкова духовно , колкото тибетските монаси ;д

mechone
08-04-2012, 13:48
"42 (число)
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Отговорът на Въпроса за Живота, Вселената и Всичко останало в култовата научно-фантастична поредица "Пътеводител на галактическия стопаджия"

42 е естествено четно число, което се намира между простите числа 41 и 43. Нетривиалните му делители са числата 2, 3, 6, 7, 14, 21.
В химията

Химичният елемент с пореден номер 42 е молибден.
В астрономията

Астрономическият обект под номер 42 в Каталога на Месие е Мъглявината Орион, дифузна мъглявина в съзвездието Орион.

В Нов общ каталог обектът NGC42, е спирална галактика в съзвездието Пегас.
В литературата

Според Дъглас Адамс и неговата научно-фантастична поредица "Пътеводител на галактическия стопаджия", числото 42 е "Отговорът на Въпроса за Живота, Вселената и Всичко останало". "

П.П: Прочетете книгата, добра е.

Nam3less3
08-04-2012, 16:10
Книгата е много особена и добра, но това за 42 идва от въпроса колко прави 6 по 9, и 6*9=42 в тринайсетична бройна система.

TheBobqk
08-09-2012, 06:44
Смисълът на живота и индивидуален в това съм се убедил. Няма такова нещо като смисъл на живота изобщо, има само конкретен смисъл на живота за конкретен човек.

Съгласна съм с това. А за другите два въпроса ще разберем, когато му дойде времето.

npp
08-09-2012, 20:46
според Библията 42 е число на сатанинското същество наречено "звяр/666"

"двора, който е извън(т.е. от външната страна на) храма, остави, и недей го измерва(т.е. не се грижи за него), защото той е даден на народите(т.е. на човешките(666) религии), които ще тъпчат светия град четиридесет и два месеца" Откровение 11: 2,

"И даде му се да говори(т.е. да пророкува) и с устата си горделиво и богохулно(т.е. лъжливо); даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца." Откровение 13: 5,

"който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек(т.е. защото е "число(-то)" на неправедните духовни работници); а числото му е шестстотин шестдесет и шест." Откровение 13: 18

julian8787
08-18-2012, 20:36
Какво мисля аз? Не мисля, че смъртта е краят. Не би трябвало. Няма никакъв смисъл да живееш 50-60-100 години, да градиш, да се учиш, да побеждаваш, ако накрая завършиш като храна за червеите. Надявам се, че когато биологичното ни тяло умре, духовното в него (т.е. съзнанието ни, мислите, спомените) ще продължи да съществува и да бди над любимите си хора. Да, хубаво е, че се интересуваш и искаш да знаеш. Въпросът е разделил на два лагера философите. Едните казват, че след смъртта не е възможно да настъпи смъртта на „Аз“. Те поставят питане: Как може след смъртта „Аз“ да не съм „Аз“, защото дори когато казвам, че не съм, то аз говоря за себе си!? Другите казват, че след смъртта „Аз“ може да се разглежда от разтояние. Философската концепция, която засягат те е, че „Аз“ е монада. Идеите, мислите, спомените...казват те, след смъртта отпадат. Илюзията, че си индивидуалност отпада, заедно с името и всичко, с което си свързвала себе си. Тоест ти вече съществуваш в друга форма. „Аз“ бива заменено от което „Е“ . Цялата необхватност, която сега умът не може да побере си ти. Един център, който е един, а ти не си част от него. Ти си центърът, както всички останали са този център. Разбира се, това е централен въпрос и е трудно да се каже каква е истината. Чети и се интересувай. Изследвай себе си. Надграждай себе си и се стреми към развитие на личностните си свойства. Така смъртта няма да има какво да вземе от теб, тъй като ще си живяла осъзнато. Каквото и да има след смъртта, то не мисли, че е нещо страшно, вечно и болезнено. Дори да няма нищо отвъд това не бива да те плаши. Бъди доволна, че си тук, че дишаш, че си създадена, за да съществуваш!

:)