PDA

View Full Version : Тичане в парка - въпрос



Dannue
06-11-2012, 06:47
Здравейте :)

На 15 съм и отскоро започнах да тичам в парка до нас, искам да имам плоско коремче, а знам, че не можеш да отслабнеш само в една зона, трябва да се отслабне в цялото тяло, та затова и започнах кардио.
Правя го по 3 или 4 пъти седмично, по 30-40 минути и въпроса ми е - това достатъчно ли е за да ме сдобие с плоско коремче?
Вече имам четири очертания на плочки, първите четири тоест, но последните две са най-трудни и корема ми не е плосък :/
П.С: Храня се здравословно, не ям боклуци, газирано и т.н. Само рядко ям по нещо сладичко, а иначе фаст фууд не съм пробвала от близо година вече.
Мерси предварително.

Vikencheto
06-11-2012, 07:24
Аз тичам вече повече от месец...може би 2 и то по стълби. Не са ми се оформили никакви плочки като се има предвид, че правя и коремни. Мисля, че ако продължаваш в същия дух ще си имаш едно добре оформено тяло :)

Dannue
06-11-2012, 07:42
Изисква се време за да се видят резултати, а и смятам, че при всеки е различно това време.. но поне плосък ли е корема ти?

bani4ka
06-11-2012, 09:29
Здравословното хранене съчетано със спорт е най-добрия начин за отслабване. Ти се храниш здравословно- това е спер.
Аз лично ти препоръчвам заплосък корем не толкова коремни, колкото да вдигаш краката си на шведска стена.
Това е повече за долната час на корема и така ще ти стане плоски :)

strawberry88
06-11-2012, 11:38
Коремни преси!

FuckingFreak
06-11-2012, 12:41
Има други много по-ефективни упражнения от прословутите ви коремни преси.

Dannue
06-11-2012, 16:49
Да, но първо трябва кардио за да се свалят мазнинките по тялото и след това коремните преси само стягат и оформят мускулите, не е ли така? :) Аз правех един work out 8 минутен за плочки през ден, но сега го спрях и наблягам на кардио.. просто исках да питам дали е достатъчно

AnOHuMeH
06-11-2012, 16:56
На прав път си, браво !

Продължавай така и след време ще усетиш промените. Последните 2 плочки са най - трудни. Защото там се лепят много мазнини, и се изисква много време и тренировки за оформянето им. Дали е достатъчно тичането? Ами да ти кажа всеки организъм е различен, аз примерно тичам повече от 12 km на ден само с 1 почивка от 120 секунди, но ти едва ли ще можеш да го направиш това. Не се натоварвай, защото на другия ден ще имаш болки в мускулите или вероятно мускулна треска, и следващата тренировката няма да е много приятна :)

FuckingFreak
06-11-2012, 17:04
Мускулна треска от тичане ще получи догодина по това време, не знам на кой ги разправяте тия...

AnOHuMeH
06-11-2012, 17:23
Ти за неравномерно тичане чувал ли си ? Я тичай 30 минути на долу по склон или нагоре, и после напиши в форума как са ти краката. Това не е пътечката в фитнеса... Твоят коментар е напълно излишен, момичето иска съвет, ти се правиш на интересен. Сигурно нямаш и 2 километра тичане през целия си живот, но устата ти е голяма до безбожие...

iziskanmladej88
06-11-2012, 17:27
Отслабва се с ядене, не с тичане. твай
прочети за калориен баланс, излишък и дефицит и ще ти станат ясни нещата.

Cloud9
06-11-2012, 17:50
Аз имам проблем с дишането по време на тичане. Задъхвам се много сериозно, започва да ме боли в областта на корема и черния дроб, както и рамената по незнайна причина!Надявам се с времето да се науча правилно да поемам въздух.

strawberry88
06-11-2012, 17:54
^Май трябва да вдишваш през носа и да издищваш през устата.

FuckingFreak
06-11-2012, 17:56
Абе приятелче, аз само по един стръмен баир нагоре и надолу бягам на спринтове, така че не ми обяснявай

AnOHuMeH
06-11-2012, 18:01
^Май трябва да вдишваш през носа и да издищваш през устата.

Невъзможно ! Още повече ще се задъхва

Като започнеш да тичаш в началото бавно темпо и после изведнъж започваш бързо (спринт), след това отново бавно темпо, и така редуваш до края на тренировката. Много по бързо ще свикнеш да дишаш (отваряш гръдния кош максимално), и развиваш много повече мускули :) За болките - това се случва когато не си спортувал/а дълго време. Имай в предвид, че преди всяко тичане, трябва добре да си загряла и да си се разтегнала.

strawberry88
06-11-2012, 18:06
Не го знаех това за дишането :neutral: значи трябва първо бавно да бягаш после бързо и пак бавно и така и да дишаш само през носа?

AnOHuMeH
06-11-2012, 18:20
Не го знаех това за дишането :neutral: значи трябва първо бавно да бягаш после бързо и пак бавно и така и да дишаш само през носа?


Не, в началото докато е лесно може да дишаш през носа, но после само през устата ! Това темпо използват повечето спортисти, аз ви го предлагам - не ви карам да го използвате. 3 такива спринта и сте капнали сигурен съм :))

Dannue
06-12-2012, 07:38
Ами аз реших да си тичкам всеки път щом имам време, привечер, тогава е най-хладно и се надявам да помогне :)

strawberry88
06-12-2012, 10:05
Не, в началото докато е лесно може да дишаш през носа, но после само през устата ! Това темпо използват повечето спортисти, аз ви го предлагам - не ви карам да го използвате. 3 такива спринта и сте капнали сигурен съм :))

Ясно,благодаря за съвета. :)

Vikencheto
06-12-2012, 13:37
Изисква се време за да се видят резултати, а и смятам, че при всеки е различно това време.. но поне плосък ли е корема ти?
Да, коремът ми е плосък, но той май винаги си е бил. Такава ми е стуктурата, винаги съм била слабичка (не прекалено, но не й пухкава :D)

Jaune
06-12-2012, 13:41
Аз имам проблем с дишането по време на тичане. Задъхвам се много сериозно, започва да ме боли в областта на корема и черния дроб, както и рамената по незнайна причина!Надявам се с времето да се науча правилно да поемам въздух.

Боли те далакът, защото е резервоар, който се пълни с кръв. След известно време болката отшумява, просто keep going.

Cloud9
06-12-2012, 14:23
No pain- no gain както са казали хората (Scorpions rule!) Не се отказва и нямам търпение да спре да ме боли,че да мога да се наслаждавам на любимото ми тичане.

PlayLife09
06-12-2012, 16:58
Препоръчвам ти и скачане на въже, то също помага за плосък корем. ;)

Dannue
06-12-2012, 17:51
Благодаря на всички :) е надявам се с постоянството да постигна успех :) важното е човек да не се отказва

Jaune
06-12-2012, 17:59
и аз ще почна, лятото обаче, че тъпите ми даскали не се запряха с контролни..

scrooper
06-12-2012, 22:38
Е добре де, вие да не би да продължавате с тичането като ви заболи далакът?!? Това е глупаво, човек може да се повреди така. Мене ме боли при натоварване, ако не съм спала/ яла тоя ден. Тогава спирам, изчаквам да отшуми, и ако това не стане, се отказвам от тренировката...

FuckingFreak
06-13-2012, 11:11
Да, продължавам. Ако те заболи, значи не си загряла както трябва - макс 2 минути на малко по-ниско темпо и минава. Толкова ли лесно се отказвате?!

sian4eto
06-13-2012, 13:18
За да не правя друга тема.Някой може ли да ми каже ако тичам сутрин и вечер дали ще има по-голям ефект?Храня се здравословно и избягвам някои храни.
Благодаря предварително : )

AnOHuMeH
06-13-2012, 14:38
Няма значение кога тичаш, аз тичам сутрин, защото е най - приятно. :)

Разбира се че няма да излезеш при 40 градуса температура.. Когато ти е най-комфортно - тогава!

FuckingFreak
06-13-2012, 17:02
От 2 пъти тренировка на ден няма да видиш по-бързи резултати, ако това искаш.

vampire_girl_
06-13-2012, 18:08
Я кажете,как точно да протече една тренировка,че всеки път,като отида да побягам в морската,после два дена ходя,като робот и супер много ме боли всичко :д Май грешката ми е,че направо тръгвам бързо и като вече не мога да дишам спирам изведнъж...Ама,все пак - като за начало колко и как да започна?

AnOHuMeH
06-13-2012, 19:04
Винаги преди тренировката прави упражнения за разтягане и загряване. Не започвай веднага с бързо темпо, започни с бавно и след това може малко да усилиш. Когато се измориш никога не спирай от веднъж, намаляваш бавно темпото и започваш да ходиш, след като си отпочинала започваш отново.

Cloud9
06-13-2012, 19:37
Колко време след тренировка е хубаво да се хапне нещо?Има ли значение какво точно се хапва ако се цели отслабване? В смисъл бях чела,че за да се оформят мускулите по-добре е хубаво да се хапва банан 1 час след тренировка

mimsssssss
06-13-2012, 19:41
^Протеини. Да речем се прибереш, вземеш си душ и са минали 30-40мин може да хапнеш. Ама не три пилешки паржоли и 500гр извара. Нещо леко, след два часа същинско хранене.

AnOHuMeH
06-13-2012, 19:43
Ами не по малко от 40-45 минути след тренировка може да хапнеш нещо. Препоръчително е нещо съдържащо белтъчини, протеини. Да може банан, може да изпиеш 1 чаша мляко, яйцата също са хубава идея или една хубава салата с сирене :).

strawberry88
06-13-2012, 20:18
Също така за плосък корем-коремни преси с тежести!Веднъж седмично мисля...:)

vampire_girl_
06-13-2012, 21:19
Ако не се лъжа е добре да се закусва преди тренировка,нали?
Ако е така,смятам да закусвам по три лъжици овесени ядки с канела и вода вместо мляко.

Колко често трябва да се тренира,за да има ефект?

FuckingFreak
06-14-2012, 12:39
Зависи от тялото ти, колко мазнини имаш, ние откъде да те знаем каква ти е фигурата и целта.