PDA

View Full Version : Да се чуствам ли застрашена от бившата му ?



marielabra
06-11-2012, 14:47
Здравейте за първа година бях в ново училище и срещу училището има барче за закуски и напитки там работи едно момче което си харесвам , сестра му ми е приятелка говорила съм дали има против това, че искам да имам нещо с него и тя каза ,че няма и ,че ме харесва като човек и тъкмо когато реших да си покажа чувствата и виждам как бившата му пише коментари "много си хубав " и подобни пази си още снимките с него където се целуват , и видях как си е писала с един приятел и е казала ,че " той винаги ще и е слабост". Ходили са 5 години . Той ми казва ,че не иска да е с нея защото много се е променила и не е същата както преди ,но аз се притеснявам да не стане така, че да тръгнем да се влюбя и да ме зареже и пак да се съберат . Вие как мислите , как да постъпя ?

Hilary_
06-11-2012, 14:50
Остави нейното отношение към него. Той как се държи с нея?

marielabra
06-11-2012, 14:53
Ми идвала в 2/3 пъти да го види за 1ви март му даде мартеница , тя сега завърши той беше поканен на семейния бал , след това в деня на бала беше в тях , в училище на изпращането беше , но след това дойде при мен и бях на кафе с него , но си потдържат връзка и той казва че не иска да е с нея :)

SmilezZz
06-11-2012, 15:18
Не знам, всъщност, какво да ти кажа. 5 години не са никак малко, а ако са имали наистина силни чувства, е напълно възможно все пак да има някаква тръпка. Всичко си зависи от момчето. Аз на твое място бих се пробвала: ако трябва поговори с него, нищо няма да ти стане.

xoxi
06-11-2012, 15:41
Това, че момчето е запазило приятелски отношения с бившата си, може само да те радва.
Не гледай как се отнася към нея, нито как тя към него.
По-важното е да видиш има ли интерес към теб. Не го ревнувай (или не му показвай), не му говори само за нея, не го заставяй да избира и може и да се получи нещо.

DisappointedDreamer
06-11-2012, 15:44
Това, че момчето е запазило приятелски отношения с бившата си, може само да те радва.
Не гледай как се отнася към нея, нито как тя към него.
По-важното е да видиш има ли интерес към теб. Не го ревнувай (или не му показвай), не му говори само за нея, не го заставяй да избира и може и да се получи нещо.

Съгласна съм с всичко казано в горния коментар.

ShtrudeL
06-11-2012, 16:49
Хубаво е да се чувстваш застрашена от всяка. Кофти чувство. МНОГО кофти чувство. Но повечето хора, без това чувство си мислят, че човека до тях им е в кърпа вързан и не правят нищо специално, за да го задържат.
Хубаво е да се чувстваш застрашена от всяка, но не и да се превръщаш в ревниво чудовище, тровещо себе си и човечето си. Просто знай, че той не ти принадлежи. Няма да ти принадлежи и ако сте от 10 години заедно. Хората не си принадлежат. Трябва да знаем, че всеки момент можем да ги изгубим, за да ги ценим... всеки момент. Мамка му!

Hilary_
06-11-2012, 16:59
Ми идвала в 2/3 пъти да го види за 1ви март му даде мартеница , тя сега завърши той беше поканен на семейния бал , след това в деня на бала беше в тях , в училище на изпращането беше , но след това дойде при мен и бях на кафе с него , но си потдържат връзка и той казва че не иска да е с нея :)

Лично аз НЕ вярвам в измислените "приятелства" между двата пола, какво остава за бивши, НО това не трябва да те превръща в ревностна параноичка. В крайна сметка не си му в главата и няма как да знаеш на 100% какво си мисли, какво чувства и т.н. .. въпросът е той какво ще реши да направи, ако е решил да се връща при нея .. ходи го спри ..
Не знам какво точно да те посъветвам. Виж как ще се развият нещата, не го мисли толкова .. пък каквото дойде.
В случая нищо не зависи от теб .. по - скоро можеш само да му покажеш какво би изгубил, ако се върне при нея.

horacio
06-11-2012, 17:04
Хубаво е да се чувстваш застрашена от всяка. Кофти чувство. МНОГО кофти чувство. Но повечето хора, без това чувство си мислят, че човека до тях им е в кърпа вързан и не правят нищо специално, за да го задържат.
Хубаво е да се чувстваш застрашена от всяка, но не и да се превръщаш в ревниво чудовище, тровещо себе си и човечето си. Просто знай, че той не ти принадлежи. Няма да ти принадлежи и ако сте от 10 години заедно. Хората не си принадлежат. Трябва да знаем, че всеки момент можем да ги изгубим, за да ги ценим... всеки момент. Мамка му! Така е. Много, много си права. Именно това чувство за собственост разваля връзките повечето пъти... Иначе по темата: не гледай как се държи с нея, нито тя с него.. те винаги ще бъдат специални един за друг, все пак са били заедно 5 години, които не са малко. Обаче било е каквото е било. Ти гледай дали той има интерес към теб, мани я нея.

ShtrudeL
06-11-2012, 17:18
Кой ти говори за чувство за собственост? Точно това се опитвам да кажа... Хората НЕ си принадлежат. Не можеш да кажеш "Той/тя е мой/я." Ще се почувствам УЖАСНО, ако човека до мен ми изневери, или направо ме остави заради друга, но ще го разбера, ако не му давам това, от което има нужда. (например)

marilyn
06-11-2012, 18:09
Това, че си поддържат нормални отношения не означава, че искат да се съберат. МОже той просто да е възпитан и мил, да е преживял всичко случило се с нея и да иска да си запазят добрия тон. А 5 години не са малко време...
Аз също имам един бивш, с който сме си приятели, виждаме се, когато той идва към софия, пишем си по скайп иии така.

horacio
06-11-2012, 18:58
Кой ти говори за чувство за собственост? Точно това се опитвам да кажа... Хората НЕ си принадлежат. Не можеш да кажеш "Той/тя е мой/я." Ще се почувствам УЖАСНО, ако човека до мен ми изневери, или направо ме остави заради друга, но ще го разбера, ако не му давам това, от което има нужда. (например)
и аз тва казах де ;д чувство за собственост и за принадлежност е г/д едно и също.

myHeartIsOnlyForYou
06-11-2012, 20:04
Хмм.. не мога да кажа със сигурност дали след време той няма да поиска отново да е с бившата си. Всяка история си е различна.. Зависи преди колко време са скъсали и дали той я е преживял, дали не иска да изживее още с нея.. не знам. Но в крайна сметка трудно ще си намериш момче, което няма бивши :Д . Е има и такива, които имат бивши, но не са били влюбени в тях и тогава тези бивши са нищо. Но 5 години, бил е влюбен в нея... А ти ако си 8 клас (нали си сега в ново училище и от там предполагам), а той е имал връзка 5 години.. хм.. на колко е, може да се окаже твърде по-голям от теб. Със сигурност има повече опит от теб (5 годишна връзка) това от една страна е добре - ще те научи на много неща, но от друга ако иска би могъл да си играе с теб.. Според мен не е добра идея да се занимаваш, точно с този.