PDA

View Full Version : РАЗШИРЕНИ ВЕНИ ПРИ ТИЙНЕЙДЖЪРИ!



cherry_ch
06-12-2012, 16:19
Здравейте! Реших да споделя моят проблем с вас и се надявам някой да ми "влезе в положението" :D От 10-годишна имам разширени вени на краката или по-точно казано - в сгъвката на коляното. Когато бях на 11 ме заведоха на лекар и той ми каза, че когато стана на 16 ще трябва да ми се направи операция. Тогава вените само ми се личаха. Вече съм на 15 и са се подули. Ужасно много ме е срам лятото да ходя с къси гащи и рокли, а толкова много ми се иска! Някои могат да го сметнат за глупаво, но е така! :| Искам да попитам какво е лечението - хапчета, мазила, лазери или операция. Някой може ли да ми даде по-подробно обеснение? Просто искам да знам дали ще могат да се излекуват и да бъда като една нормална тийнейджърка ( да нося къси рокли и къси панталонки )
За телосложението ми - 1,67 висока, около 54 кг. НЕ водя заседнал начин на живот. Искам да кажа, че постоянно съм в движение. Спортувам.
Много ще съм Ви благодарна, ако можете да ми помогнете!

ПП: Извинете, че писах така объркано, но вече се чудех кое по-напред да кажа :D

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 10:46
С хапчета и мазила само се облекчават симптомите, но самите вени няма как да се заличат напълно и да се оправят без операция. Леля ми си прави такава във ВМА с лазер, но след 2 год и половина вените и пак започнаха да изпъкват и да имат скубеща, пареща болка. Не е чак като преди, но според мен и според нея нямаше смисъл от тази операция.
Аз, ако трябва да избирам- не бих си направила.
Мазила и хапчета ще ти изпише личния лекар, без рецепта май почти нищо не дават. А и има много видове за мазане. Ако искаш, мога да попитам какви е ползвала.

Your.Passion
06-13-2012, 10:53
Според мене най-добре лекъря ще ти каже с какво да се мажеш и какво да пиеш и т.н. А ти не се притеснявай да носиш ролкички и гащета ! ;) Всеки с проблемите си :) .

faithh
06-13-2012, 14:20
Е, разбира се, че ще отида на лекар, но просто исках да съм подготвена! Аз нямам никакви симптоми, просто се виждат и ужасно ме е срам! Продполагам, че просто лeля ти е възрастна и затова пак са се появили, все пак съм на 15 :D
Ще ми кажеш ли колко е струвала тази операция с лазер? Не искам да се мажа и да пия нищо без да има лекарска намеса, че може и да стане по-лошо!

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 15:05
Е, разбира се, че ще отида на лекар, но просто исках да съм подготвена! Аз нямам никакви симптоми, просто се виждат и ужасно ме е срам! Продполагам, че просто лeля ти е възрастна и затова пак са се появили, все пак съм на 15 :D
Ще ми кажеш ли колко е струвала тази операция с лазер? Не искам да се мажа и да пия нищо без да има лекарска намеса, че може и да стане по-лошо!

Мне, не е възрастна- на 30 год е и е 50 кг мокра. Има ги по наследство, но са почнали да се появяват видими повърхностни вени след 18 год. Истината е, че и след тази операция след време могат пак да се появят симптомите. Не може да се прогнозира напълно.
В един разговор тя каза, че и струвало почти 2000 лв. с изследванията. Правят се и изследвания, за да се установи дали си подходящ за операцията. И помня нящо от сорта на цветна снимка или цветен лазер беше.. не съм сигурна.

faithh
06-13-2012, 21:12
Благодаря! :)