PDA

View Full Version : УЖАСНО ПАДАЩА КОСА!! ПОМОЩ!



mine
06-12-2012, 16:12
Здравейте

Преди месец и половина някаде ходих на трайно къдрене в началото всичко ми харесваше докато не почна да ми пада косата. Като я сресвам след като съм се изкъпала пада на кичури. Купих си 1 ампула но не знаех как да я използвам затова си сложих на суха коса малко и след 15-20 минути влезнах да се къпя.

Някой по-запознат с тези маски и бабини деветини ако има моля да пише защото си обичам много косата и не искам да я съсипя още повече. Съжалявам, че я изтощих по този начин......

mimsssssss
06-12-2012, 16:24
Каква е ампулата? Всяка ампула, в зависимост от предназначението си и марката евентуално се ползва по различен начин.
Бабини девитини е да не ходим в гората, че има мечка. Да си лягаме по - рано да не дойде торбалан да ни открадне. Какви бабини девитини са свързани с косата ти?
Лично според мен най-голям ефект ще има постригване. В момента косата ти е много третирана, изгоряла и не виждам как ако слагаш маски в корена, ще си подобриш дължината. Купи си витамини за коса, кожа и нокти и се храни здравословно. Чувала съм че бадемовото масло е полезно за мазане на скалпа и копривата също.

Glam0rous
06-12-2012, 16:27
Не се занимавай с глупости, а ходи да си вземеш нещо за косопад от аптеката (шампоан, таблетки).

mine
06-12-2012, 16:29
Ампулата беше против косопад на Денис мисля че... 2 пъти се постригах за месец и половина не искам да се скъсява още повече косата ми

Мисля сега да си купя витамин C, прочетох че е полезно за суха и изтощена коса, други ампули също ще си купя и бадемово масло...

mimsssssss
06-12-2012, 16:38
Витамин Ц ли, не знаех за него. Знам за витамин А. Ама аз говорех за комплексен, нещо с повечко неща, на хапове. Имаше едно Геритамин...

betty-dimitrova
06-12-2012, 17:08
Домашни маски с тривитаминол?

Glam0rous
06-12-2012, 17:10
Косата ти от корен ли пада или се къса? Ако пада от корен това не е защото е суха и изтощена. Продуктите за това могат да помогнат за оправяне на вида на дължините, но не и за тоя косопад на кичури за който говориш.

mine
06-12-2012, 17:13
Не знам каква е разликата, но мисля че се къса.

Glam0rous
06-12-2012, 22:35
Като се къса не ти пада целият косъм, а се откъсва примерно половината, Като си хванеш косата и я раздърпаш и можеш да я скъсаш буквално. Това не се води косопад - просто е изгорена. Ножица и хубава козметика ще го оправи.
Ако ти падат цели косми и отдолу им виждаш луковиците/корените, това вече е косопад. Иска по-сериозни грижи и е по-опасно.

Hilary_
06-13-2012, 07:27
Glam0rous добре го е написала.
Ако късането е само по дължините с качествени продукти ще оправиш проблема.

mine
06-13-2012, 14:41
Ами значи се къса. Някакви идеи как да се справя с "късането" без ножица?

ShtrudeL
06-13-2012, 14:52
Фитовал
Себорал форте

mine
06-13-2012, 14:57
Това Себорал форте шампоан ли е или нещо като маска? :Д

taamara
06-13-2012, 16:58
Себорал-а е течно - лосионче, най-добре го изсипи с шише с пулверизтор и пръскай на влажна коса след като я измиеш. Овладява косопада, определено :) много е добро за цената си.
А иначе за късането, първо трябва да спреш всякакво третиране на косата, от сорта на преси ..бои и т.н. На мен рициновото масло + глицерин и някакво друго базово масло ми се отрази мн добре, след такава маска определено си усещах косата по-плътна и здрава, ама е мн лепкаво.
Иначе - някаква протеинова терапия ..потърси из нета инфо, ако имаш средства да отделиш.

Hilary_
06-13-2012, 20:49
Ами значи се къса. Някакви идеи как да се справя с "късането" без ножица?
Няма как без ножица да ги оправиш. Трябва да започнеш "на ново" с отглеждането на нови дължини, които няма да са изтощени до толкова, че да се накъсват.

DesireToFire
06-13-2012, 21:38
Е няма как да си отреже цялата коса, сещате се :Д А явно е отрязала достатъчно, щом за последния месец се е подстригвала два пъти.

Glam0rous
06-14-2012, 09:04
Маска си вземи хубава и задължително след баня нещо по-силно без отмиване. Кристали ще са слаби, няма смисъл. Потърси някакъв крем нещо.

mine
06-14-2012, 13:08
Нямам много възможности(парични) така че ще си взема Себорал форте и някакъв крем. И искам косата ми отново да се омазнявааааа.. преди беше хубава, омазняваше се нормално за 2 дни пък сега и 3-4 дни да не се къпя пак си стои така. Омръзна ми!

Какъв крем ще ми предложите?

Hilary_
06-14-2012, 13:49
Нямам много възможности(парични) така че ще си взема Себорал форте и някакъв крем.
И искам косата ми отново да се омазнявааааа.. преди беше хубава, омазняваше се нормално за 2 дни пък сега и 3-4 дни да не се къпя пак си стои така. Омръзна ми!
Какъв крем ще ми предложите?

Разбирам, че може да нямаш 100 лева под ръка, но да си купиш Себорал за 3 лева няма да е от полза! Веднага ти отговарям защо .. в състава му няма нищо полезно.
Моето мнение е, че ще е по - добре да отделиш поне 20-30 лева за нещо по - качествено, вместо да даваш по 2-3 лева за боклуци!! Има хубави ампули на проф. марки за коса, които са до 10 лева и в добавка с някоя силно концентрирана маска + финиш би ти дошло добре. Реконструктор също е удачно решение. Относно омазняването - маслото от гроздови семки го регулира и преди баня би могла да го мажеш в корените с престой 20 минутки.

След като си се подстригала все още ли продължава накъсването?
Последния път какво точно подстрига - връхчета или скъси самата дължина?

mine
06-14-2012, 14:31
Първият път беше само краищата, втория път самата дължина

И няма да мога да си позволя повече от 10 лева за такива продукти... не всички сме богати :)

Hilary_
06-14-2012, 16:47
Първият път беше само краищата, втория път самата дължина

И няма да мога да си позволя повече от 10 лева за такива продукти... не всички сме богати :)

хаха тук не става въпрос за богатство, а за това да се погрижиш за косата си.
Не е нужно всичко да си купуваш на веднъж може и постепенно. Ти си знаеш в крайна сметка.

taamara
06-14-2012, 19:59
Ммм...не бих се съгласила, че Себорал-а боклук, за тези 2-3лв. е много добър продукт. Не е изцяло натурален продукт, но се справя дори и със сериозни проблеми като гнездов косопад ..

Hilary_
06-14-2012, 20:20
Ммм...не бих се съгласила, че Себорал-а боклук, за тези 2-3лв. е много добър продукт. Не е изцяло натурален продукт, но се справя дори и със сериозни проблеми като гнездов косопад ..
"Не е изцяло" .. ? Единственото нещо в състава му, което би могло да мине за натурално е екстрактът от чемерика.
Останалото е: вода, алкохол, натриев бензоат (консервант), laureth (емулгатор мисля, че беше) и накрая парфюм.
Не знам кое от изброените (или комбинацията от тях) би помогнало в случая (и по принцип) ..

В крайна сметка всеки си преценява какво да ползва. : )

taamara
06-14-2012, 21:30
натриевият бензоат, laureth-а и парфюмът са посочени последни в състава, следователно са в минимално количество. Alcohol - тук се имат предвид алкохолните съединения (химическите елементи и т.н. :Д ), не съм особено запозната, но мисля, че бях чела, че подпомагат еластичността на косата.
На едно листче съм си преписала най-опасните съставки в козметиката, които е желателно да избягваме - никоя от тези не фигурира там.

Hilary_
06-14-2012, 21:34
натриевият бензоат, laureth-а и парфюмът са посочени последни в състава, следователно са в минимално количество. Alcohol - тук се имат предвид алкохолните съединения (химическите елементи и т.н. :Д ), не съм особено запозната, но мисля, че бях чела, че подпомагат еластичността на косата.
На едно листче съм си преписала най-опасните съставки в козметиката, които е желателно да избягваме - никоя от тези не фигурира там.
Правилно се ориентираш, но за мен е груба грешка да купувам продукт за коса, в който втората съставка е алкохол. Той е крайно изсушаващ и би навредил на косъма, вместо да го похрани. Не знам от къде си преписвала, но консерванти и емулгатори също се водят вредни съставки.

Glam0rous
06-14-2012, 22:40
Няма смисъл от тоя себорал, дори и да помага, тя няма косопад в буквалния смисъл, а и се къса косата. Алкохолът в себорала ще я прецака още повече и аз не бих си го сложила...
Авторке, с тия десет лева, какво да ти предложим... Не искам да ти се карам, ама като нямаш възможност да поддържаш третирана коса, защо си ходила да хвърляш допълнително пари, да ти я къдрят. Вземи си маската на Орзен или Миозотис. До 10 лева са и са хубави.

kalpazanka
06-15-2012, 07:21
Според мен трябва да вземеш масла за тия пари- бадемово, от пшеничен зародиш... Около 3 лв са.

taamara
06-15-2012, 07:30
Правилно се ориентираш, но за мен е груба грешка да купувам продукт за коса, в който втората съставка е алкохол. Той е крайно изсушаващ и би навредил на косъма, вместо да го похрани. Не знам от къде си преписвала, но консерванти и емулгатори също се водят вредни съставки.
ето от тук - https://sites.google.com/site/ovuchkovao/top-10-na-naj-opasnite-sstavki-v-kozmetikata
http://www.tialoto.bg/a/127-dekorativna-kozmetika-i-maski/22184-opasni-sastavki-v-kozmetikata/
http://ecomedia.bg/doctor-eco/waste-chemicals-recycling/article/3946 :) извинявам се за отклонението.
Иначе, пак да се върна kym темата - щом можеш да отделиш до 10 лв., както каза Glam0rous - на Орзен маската, на Глис - жълтата маска с маслата е много, много, добра, в момента я ползвам.

marilyn
06-15-2012, 11:23
Според мен ножицата играе важна роля. Ти си преценяваш все пак, но гледай да отрежеш повечко от дължината. Иначе, маски можеш да си правиш домашни, така ще ти излиза по-евтино а и знаеш, че няма да ти навредят по никакъв начин. Купи си тривитаминол от някой ветеринарен кабинет (струва 6-8лв) и бадемово масло на Икаров (то е 2 лв) и си прави маски в къщи с жълтък. Има по-горе теми, в които момичетата са споделяли много маски, които си правят сами вкъщи точно с такива продукти, зачети се там. Иии не си третирай косата, забрави преси, сешоари, маши...

mine
06-15-2012, 14:16
Къдренето ми го прави позната фризьорка и ми излезе точно 10 лева така че не съм давала много пари. Ще си купя себорал форте и няколко масла и маслата ще ги забъркам в едно и ще си правя маски с тях пък себорала ще си го пръскам в корените след баня. Надявам се скоро пак да пиша с положителни резултати :)

twlgh
06-15-2012, 18:49
Просто отивай на дерматолог : ))