PDA

View Full Version : Почистване на лицето при козметик?



Colombia
06-12-2012, 16:46
Здравейте приятели! :)

Имам един въпрос към вас.
Мисля другата седмица да отида на козметик,за да ми почисти лицето професионално.Нямам акне и т.н. само отделни пъпки от време на време,но ми остават белези и не е много приятно.
В къщи съм постоянно с ексфолианти,гелове,маски и т.н.но си усещам,а и козметичката ми каза,че имам нужда от почистване.
Преди се справях и сама,но сега сякаш само това не ми върши работа.

Искам да ви попитам как точно се процедира при почиственето на лицето?Имате ли много зачервявания след като излезнете от салона и до колко време отшумяват?

Общо взето,ще се радвам да ми обясните всичко,за което се сетите.

Благодаря ви!

kindergarden
06-12-2012, 16:55
Ами главните неща са парна баня, ръчно махане на черни точки, дарсонвал и маска. Другото е бонус и при всеки козметик е различно :) Лично аз след почистване съм страшно зачервена. Внимавай при какъв козметик ще идеш, защото ходих два пъти при две различни и резултатът беше 1-2 седмици да ходя с рани по лицето и червенини, а нямам много пъпки. Иначе без зачервяване няма как да минеш, но, ако е добре направено минава до другия ден :)

smile12345
06-12-2012, 17:07
Амии преди ходих на козметичка.Това продължаваше 2 години и половина,но резултатът е,че ти излизат нови пъпки,заради дразненето на кожата при стискането и ти остават дупки по лицето.Където и да ходиш е все тая,моята козметичка принципно е мн добра, не е нещо от нея просто не е хубаво за кожата...Според мен пъпките,черните точки и т.н. трябва да се третират и вътрешно, и външно смисъл с кремове,антибиотици и т.н....по-добре отиди на дерматолог много по-бързо ще ти оправи проблема и със сигурнст няма да ти останат белези..(=

kindergarden
06-12-2012, 17:09
дупките са почистените от черни точки пори... точно дерматолог ми препоръча почистването на мен...
иначе наистина е добре да се третира и вътрешно, но като няма силно изразено акне явно просто е от годините и типа кожа :)

Colombia
06-12-2012, 17:09
Да,знам че има доста пляснати в ръцете,дето гледат да ти вземат парите и да те направят на...
Тази,при която ще ходя я хвалят доста и съм чувала наистина добри коментари за нея.
Ок,де казваш рани.Чак толкова ли да те стискат?!?А колко ти вземат?
И на мен така ми казаха,че до другия ден горе-долу ще съм ОК.
А какво точно представлява дарсонвала?Навсякъде го чувам,но ще се радвам да ми обясните от първа ръка.

smile12345
06-12-2012, 17:12
дупките са почистените от черни точки пори... точно дерматолог ми препоръча почистването на мен...
иначе наистина е добре да се третира и вътрешно, но като няма силно изразено акне явно просто е от годините и типа кожа :)

да и това е вярно зависи си от човека...=)

kindergarden
06-12-2012, 17:14
едно през което тече ток и успокоява кожата.... много е приятно :D:D
ии да доста яко ме стискаха и беше ужас а иначе различно вземат от 20 до 40 са ми вземали... при тази,която ме прави добре, е 30 :)

smile12345
06-12-2012, 17:14
А какво точно представлява дарсонвала?
http://condiciashop.com/darsonval

Colombia
06-12-2012, 17:19
Иманно от годините и аз на това го отдавам.Кожата ми е чувствителна.Определно,не от най-най чувствителните,но все пак...
А преди беше много чиста и свежа.Пък съм доста бяла и като ми остане някакъв по-тъмен белег от пъпка хич не е приятно.
На 20 съм.Сега някак си просто се натрупаха замърсявания,които както казах третирам усърдно,но си има нужда и от още нещо.

Междодуругото,това за честото посещаване на козметични салони за почистване,ми го каза и моята козметичка.
Думите и бяха''Ако,някъде са ти казали,че трябва да ходиш всеки месец за да те стискат,явно са искали просто да ти вземат парите.Това се прави само когато има нужда.''

koshtramba
06-12-2012, 17:19
Ако отидеш веднъж - няма да ти навреди. Сама ще прецениш дали си доволна или не, следи лицето си 1-2 месеца след процедурата и сама ще си направиш изводите дали ти понася на кожата.
Аз лично бях доволна като отидох за първи път - 39 лв ми взе, 2 астрономически часа беше процедурата, като помежду основните неща, имаше и 3 маски. Процедурата свърши вечерта към 9, излязох от салона и бях мнооого зачервена. Ужасен срам изпитвах, добре, че се стъмваше. След 5-6 дни, обаче, нямаше и помен от стисканията. Кожата ми беше чистичка, гладка на допир, по носа нямах черни точки - абе, сияеше. Препоръчвам ти да не мажеш с нищо кожата до пълното й възстановяване (до 1 седмица), може само някакво леко хидратиращо кремче, няма нужда дори от измиващи гелове и т.н, по-добре недей да тормозиш кожата, дай й време сама да се възстанови. (А това става чрез ЕСТЕСТВЕНАТА ексфолация на кожата по време на възстановяването, тя започва фино да се бели, но това да не те плаши)

Colombia
06-12-2012, 17:35
koshtramba,а ти имаше ли проблема кожа тогава с акне или само отделни пъпки?
Защото като ви слушам всички,и да нямате и да имате сериозни проблеми пада много стискане.И на мен ще ми излезне някъде около 40 лв.
Именно и аз така смятам да направя.След 1 процедура ще си наблюдавам кожата и да видим какъв ще е резултата.
Определно,няма да я подлагам на допълнителни ексофианти и т.н.

Благоадря за съвета.

Благодаря на всички всъщност!Ако се сетите още нещо пишете.

koshtramba
06-12-2012, 17:44
Проблемна кожа с много пъпки - не бих казала, просто с доста черни точки и тук-таме пъпки. Общо взето - май съм като теб, петната след тях ме вбесяваха.
Но, стискане ше си има, по-добре повечко и да си по-червена, но да си добре почистена.
Иначе, не се притеснявай, че като излезнеш от салона ше си като замеряна с кайма. :D:D

kindergarden
06-12-2012, 17:48
бе то добре ако само е червена ама да не я направи с рани че ще си ги носи 1-2 седмици :D:D:D

Colombia
06-12-2012, 17:53
Хахаха!koshtramba много правилно го каза...предполагам http://www.teenproblem.net/forum/images/smilies/ag.gif
Ама няма какво да се лъжем и сега лицето ми не е в перфектната си форма,така че ще се прежаля с 1 проба пък дано да е успешна!

Виж си ЛС-тата.

Colombia
06-12-2012, 18:02
бе то добре ако само е червена ама да не я направи с рани че ще си ги носи 1-2 седмици :D:D:D

Абе дано не.Щото като я гледам доста внимателно работи.За сега само 1 път съм била при нея за веждите и определно ми хареса.

kindergarden
06-12-2012, 18:06
дано... успех и ти стискам палци да се похвалиш с чисто хубаво лице ;)

Colombia
06-12-2012, 18:23
Мерси за палците! :)
Аз ще ида в петък да я поразпитам по-подробно и ако всичко е ОК в понеделник отивам.

strawberry88
06-12-2012, 19:51
На мен ми взима 15 лева.
И аз съм много зачервена след това ама е нормално де :D и адски боли ;x

pepa97
09-12-2012, 06:00
едно през което тече ток и успокоява кожата.... много е приятно :D:D
ии да доста яко ме стискаха и беше ужас а иначе различно вземат от 20 до 40 са ми вземали... при тази,която ме прави добре, е 30 :)

и аз съм така

pepa97
09-12-2012, 06:01
Аз вчера ходих и бях като някакъв домат,нямаше място ,което да не беше зачервено...

MaLkaTa_LaDy
09-12-2012, 06:41
Според мен тези неща можете и сами да си ги направите в къщи и то доста успешно и като си го правиш сам няма да имате рани, защото ще усещате колко силно да стискате, отделно че го правите вечер и на сутринта вече всичко е ок. Няма да се срамите, че сте червени. Парна баня, чисти ръце, стискане, салицилов спирт, маска за затваряне на порите и успокояване и готово. Аз така процедирам и съм нямала проблеми с рани и зачервяване на следващия ден до сега.

pepa97
09-12-2012, 18:58
Според мен тези неща можете и сами да си ги направите в къщи и то доста успешно и като си го правиш сам няма да имате рани, защото ще усещате колко силно да стискате, отделно че го правите вечер и на сутринта вече всичко е ок. Няма да се срамите, че сте червени. Парна баня, чисти ръце, стискане, салицилов спирт, маска за затваряне на порите и успокояване и готово. Аз така процедирам и съм нямала проблеми с рани и зачервяване на следващия ден до сега.
Не може вкъщи ,те използват най-различни кремове ,уреди.Ние може да си ги изтискаме ,ама нямаме другите неща .Някак си не се получава.Пък и те са специалисти-знаят точно как да изтискат пъпката-моята не е просто козметичка ,завършила някакъв си курс ,а е МЕДИЦИНСКА КОЗМЕТИЧКА,различно е!!!Беше много добра и мила с мен и когато ме болеше спираше ..

Bloodlust
09-13-2012, 19:07
Както каза pepa97: има разлика между козметик и медицински козметик. Търсете вторите, това са хора, които са учили и са стажували при специалисти. Не казвам, че няма кадърни козметички, които са изкарали само курс. Просто медицинските козметици са по-надеждни и могат по реално да преценят състоянието на кожата и адекватните за нея процедури/продукти.