PDA

View Full Version : Изгаряне



mihaelapetrova
06-12-2012, 18:38
Бях на плаж цял ден преди около 3 дена ,оттогава само болки,сърбежи , не се издържа направо . Моля ако знаете някой изпитан начин за изгарянето от плажа споделете , ще съм ви безкрайно благодарна

an0nimn0
06-12-2012, 19:12
Кисело мляко?

Your.Passion
06-12-2012, 19:25
^^ Единия начин е с кисело мляко както каза an0nimno .Другият е с лосиони.И третият вариант е да търпиш , по-добре да беше взела мерки преди да се изпържеш .

Nutella♥
06-13-2012, 11:09
Може да пробваш и с ракия.От личен опит казвам,че успокоява.

Store4me
06-13-2012, 11:14
Крем с прополис - много помага и за един ден ще ти мине. Има много марки - най доброто и скъпо е на LR с Алое Вера.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 11:30
На изгорена кожа да сложи ракия?!

Lovely Dream
06-13-2012, 15:54
Може да пробваш и с ракия.От личен опит казвам,че успокоява.

На мен пък ми се възпали и ожули кожата след епилация (пуснах тема), а тати ми препоръча да си сложа спирт. Аз се почудих, но като се замислиш, нали именно спирта успокоява пъпките. Сложих си салицилов спирт, болеше по-малко от очакваното. Ще се намажа пак след няколко часа, ще сложа крем Здраве или др. и дано помогне (ако някой има съвети, да ми пише в темата :) ) Дано не е прозвучало като самореклама на темата :D

Към авторкта: Наистина, трябвало е да помислиш за защита преди това. Но аз съм чувала за кислелото мляко, слагала съм, много приятно охлажда. Предполагам лед или хладен душ също ще поуспокоят нещата. Пазара е залят с козметика за след слънце, вземи си нещо + охлаждането и се надявам да помогне. Друг съвет не мога да ти дам. :)