PDA

View Full Version : Католическа вяра?!



SexyBody
06-12-2012, 19:40
Имам връзка с една католичка тя е на 18 години и е девствена! Та въпроса ми е ако я отворя дали няма родителите и да искат да се женим както турците?

WeNeedMoreDrugs
06-12-2012, 19:46
И си тъп, бате... : )
Как мислиш, че ще те накарат насила да се ожениш за нея?

defender
06-12-2012, 19:49
тя няма да ти пусне...................... кво се точиш

gandalfepi4
06-12-2012, 20:17
Зависи от родителите бе. Ако са много фанатизирани няма да ви оженят ама определено ще ѝ стъжнят живота.

defender
06-12-2012, 20:20
гадни бройкаджии

SexyBody
06-12-2012, 21:11
Що пък да и стъжнят живота?

SexyBody
06-12-2012, 21:12
тя няма да ти пусне...................... кво се точиш

Ще ми пусне щото много и се е.е

gandalfepi4
06-12-2012, 21:31
Щото много родители ако са много религиозни и видят че децата им се държат по начин който интерпретират като декадентски им:

спират парите
сменят училището
спират достъпа до интернет
започват да се държат гадно

И разни други работи. Ти си знаеш колко са фанатизирани (щото такива нива все пак са ниски за България по принцип) и до колко си готов да ѝ направиш гадно за да я пецкаш. Ползвайте си капути поне че ако забременее няма да ѝ дадат да абортира и ш'те карат да плащаш издръжка на детето си

SexyBody
06-12-2012, 22:43
Щото много родители ако са много религиозни и видят че децата им се държат по начин който интерпретират като декадентски им:

спират парите
сменят училището
спират достъпа до интернет
започват да се държат гадно

И разни други работи. Ти си знаеш колко са фанатизирани (щото такива нива все пак са ниски за България по принцип) и до колко си готов да ѝ направиш гадно за да я пецкаш. Ползвайте си капути поне че ако забременее няма да ѝ дадат да абортира и ш'те карат да плащаш издръжка на детето си

Задължително с капут! Ще видим може за отзад да я навия :) А издръжката колко пари е? Ей така да си знам.

defender
06-12-2012, 22:58
А издръжката колко пари е? Ей така да си знам.
ами мисля, че зависи от доходите които получаваш. Един познат издръжката му е 300 лв. на месец.

а двамата на колко години сте, ако не е тайна (или поне тя).

SexyBody
06-13-2012, 00:40
а двамата на колко години сте, ако не е тайна (или поне тя).[/QUOTE]
Тя 18 аз почти 23

babati
06-13-2012, 03:37
Попринцип католиците са си християни и няма разлика във вярата. Просто едните сме под юрисдикцията на Русия, а католиците са под юрисдикцията на Ватикана. Трябва да си питаш самото момиче за какво става въпрос и дали ще има проблем с техните. Може и все още да има някакви луди, които да пазят свещенната ципа. Но аз не знам Библията и вярата ни да кара момичетата или момчетата да са девствени.

Туркините впрочем се плякат яко преди сватбите, но в ду.... за да няма доказателства . И мисля, че само част от тях спазват тази традиция. И там не искат да се жените, а на момичето започва да се гледа с лошо око един вид като негодно ако не е девствено. Поне така си спомням де. Не съм си водил записки по традиции, защото бях много зает с баджаците ма момичето от турски произход, с което бях.

Rebirthing
06-16-2012, 19:47
Ако тя знае как говориш, наистина няма да ти пусне.
И не, няма как да те накарат да се жениш за нея, не сме толкова на изток все пак.

SexyBody
06-17-2012, 12:33
Ако тя знае как говориш, наистина няма да ти пусне.
И не, няма как да те накарат да се жениш за нея, не сме толкова на изток все пак.

Как няма да ами пусне още от скайпа ми е навита :D Изобщо не е ревнива иска някой опитен който да я научи на всичко в секса :)

RagioL
06-17-2012, 13:10
А ти понеже си задаваш въпроси в тиин форум пращиш от опит така ли?! :lol:
Та както и да е.

cchumata
06-30-2012, 22:38
Адаш, братко! Защо заклеймяваш само турците, бе, брате? Че ние, циганите, на зад ли оставаме? И при нас има такава традиция, момичето до деня на своята женитба да остане девствена. Когато някое момче иска да се ожени за момиче, отива при баща й със своите или др. роднини и й искат ръката. При някои се дават и пари, при нас не е така! И след това момчето завежда момата на хотел или на някое по уединено място, нали се сещате за какво. И те така, след това се женят. Но честно казано, тази традиция и при нас все повече остарява... упадъкът на морала засегна и тази наша странна за някои хора традиция и повелия.

Сега сериозно. Ако не искаш да си навлечеш беда, недей се жени, човече. Ама пък, ако не можеш да се сдържаш, го направи. (При този случай трябва да знаеш, че главата ти няма как да остане здрава, и че ще си купуваш много аналгини), но поне няма да съгрешаваш против Бога. Така че не го прави, ако нямаш сериозни намерения към това момиче, пък дори и католичка. Аз съм ром, от Лом :D и съм на 16 г. и имам страшно големи мечти, които с Бог ще се реализират и планувам да се оженя на 30 г. (или поне да започна да си търся реброто xDD). Така че си помисли добре. Недей си навличай и този грях на главата.

Бог те обича :)

npp
07-01-2012, 08:33
що се отнася до сексът(секссуалността), всеки човек (си) е различен, на някои естеството (им) (в това отношение) е да се въздържат повече или дори напълно, на други естеството (им) е да не се въздържат, но за всеки е различно, някои правят полова любов всеки ден, други веднъж седмично, а други веднъж на няколко месеца, докато някои никога не правят, но каквато и да е естествената норма, така Бог е определил, обаче поради редица причини това с безразборният секс никак не можем да го насърчаваме, иначе сексът(сексуалността) е нещо съвсем естествено като творение на и даденост от истинскят Господ Бог, което означава че е най-добре да се прилага въздържание от всички лоши и влошаващи форми на секс, а причиняването на зло другиму по сексуален път е явно за всички че въобще не е редно

"Добре е човек да се не докосва до(т.е. да не досажда на която и да е) жена. Но(т.е. затова), за да се избягват блудодеянията, нека всеки мъж има своя си жена, и всяка жена да има свой мъж..... Но, това казвам, като позволение, а не като заповед. Обаче, бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак." 1 Коринтяни 7: 1-7

Doctor_Satan
07-01-2012, 11:30
Адаш, братко! Защо заклеймяваш само турците, бе, брате? Че ние, циганите, на зад ли оставаме? И при нас има такава традиция, момичето до деня на своята женитба да остане девствена. Когато някое момче иска да се ожени за момиче, отива при баща й със своите или др. роднини и й искат ръката. При някои се дават и пари, при нас не е така! И след това момчето завежда момата на хотел или на някое по уединено място, нали се сещате за какво. И те така, след това се женят. Но честно казано, тази традиция и при нас все повече остарява... упадъкът на морала засегна и тази наша странна за някои хора традиция и повелия.

Сега сериозно. Ако не искаш да си навлечеш беда, недей се жени, човече. Ама пък, ако не можеш да се сдържаш, го направи. (При този случай трябва да знаеш, че главата ти няма как да остане здрава, и че ще си купуваш много аналгини), но поне няма да съгрешаваш против Бога. Така че не го прави, ако нямаш сериозни намерения към това момиче, пък дори и католичка. Аз съм ром, от Лом :D и съм на 16 г. и имам страшно големи мечти, които с Бог ще се реализират и планувам да се оженя на 30 г. (или поне да започна да си търся реброто xDD). Така че си помисли добре. Недей си навличай и този грях на главата.

Бог те обича :)


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/271/162/e9f.gif

Реакцията ми

chukipuki
07-01-2012, 12:11
Това е капан. Ще те съдят за изнасилване !

ddolar
05-23-2013, 09:33
Че защо трябва да е като турците? При всяка религия си има традиция ? Сега сериозно ! Ако наистина обичаш това момиче няма за какво да се притесняваш , но първо помисли и тогава реши ! :)

girlwithblueeyes
05-23-2013, 10:50
Темата е стара :lol:
иначе това са пълни отживелци . Не сме в 16 век

defender
05-23-2013, 11:24
кое са отживелици?

girlwithblueeyes
05-23-2013, 11:55
Това че католичките трябва да правят секс преди брака
Имах предвит че това вече много ама много рядко се спазва от сегашното поколение .

RagioL
05-23-2013, 13:58
Той се пази за след брака.
Или просто не му връзват. :D

girlwithblueeyes
05-23-2013, 14:02
Може да са и двете :lol:
Но иначе в сегашните времена не е вярно и го казвам защото самата аз съм католичка .

RagioL
05-23-2013, 14:19
Мен ако питаш религиите като цяло са отживелица. :D

RagioL
05-23-2013, 14:32
Най-близкото до религия което ми е било интересно е кабала.

npp
05-25-2013, 11:37
кабала е мистично учение идващо от юдаизма, и честно казано въобще не (си) струва

klimatronik
05-25-2013, 14:32
ебете се няма богове и пръдни

defender
05-28-2013, 00:16
Може да са и двете :lol:
Но иначе в сегашните времена не е вярно и го казвам защото самата аз съм католичка .

кое не е вярно бе момичЪнцЪ, ........................ секса преди брака е грях. ..................... ти май бъркаш това което пише в Библията, с това което на тебе ти се иска.


Това че католичките трябва да правят секс преди брака
Имах предвит че това вече много ама много рядко се спазва от сегашното поколение .

това е така защото порочността на хората се увеличава с времето, а не защото е отживелица.

npp
05-28-2013, 06:16
по-грешно е да се причинява зло на някого чрез: изоставяне, изневяра, секс(-уален) тормоз, сексуално насилие/изнасилване, или чрез сексуално осквернение например ако някой мъж е изпедерастяван или някоя жена превръщана в (така да се каже) парцал, докато сексът, с който не се причинява нищо лошо на когото и да е от човеците/одушевените не може да се нарече греховен, понеже когато е по-взаимно съгласие и никой не е жертва/потърпевш тогава не би имало доказателства за каквото и да е престъпление/прегрешение, понеже (и) е писано:

"Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона. Понеже заповедите: "Не прелюбодействувай(т.е. не причинявай зло на другиго чрез отдаване/досаждане/натрапване/насилие/поробване)"; "Не убивай(т.е. не причинявай зло на другиго чрез директно въздействие/директен удар)"; "Не кради(т.е. не причинявай зло на другиго чрез вземане/отнемане/лишаване/грабителство)"; "Не лъжесвидетелствувай(т.е. не причинявай зло на другиго чрез свидетелстване/клеветене)"; "Не пожелавай(т.е. не причинявай зло на другиго чрез пожелаване/омраза/поръчителство/кълнане/проклинане)"; и коя да било друга заповед се заключават в тия думи: "Да обичаш ближния си както себе си(т.е. да обичаш така добре всеки един от другите човеци както би обичал себе си (ако си на негово място))". Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона." Римляни 13: 8-10

defender
05-28-2013, 12:20
докато сексът, с който не се причинява нищо лошо на когото и да е от човеците/одушевените не може да се нарече греховен, понеже когато е по-взаимно съгласие и никой не е жертва/потърпевш тогава не би имало доказателства за каквото и да е престъпление/прегрешение

Щом имат взаимна любов и желание да правят секс, вричат се пред Бога и заявяват със свободната си воля че са направили своя избор пред Бог и тогава.

3. Тази е волята Божия: да бъдете осветени, да се въздържате от блудство,
4. всеки от вас да умее да запазва своя съсъд в светост и чест,
5. а не в похотна страст, както и езичниците, незнаещи Бога,

Когато правиш секс с ближния преди брака ти грешиш не само спрямо себе си, но и вредиш на другия защото го вкарваш в похотна страст. Само секса в брака е чист от блудство.

npp
05-28-2013, 17:06
Щом имат взаимна любов и желание да правят секс, вричат се пред Бога и заявяват със свободната си воля че са направили своя избор пред Бог и тогава.

3. Тази е волята Божия: да бъдете осветени, да се въздържате от блудство,
4. всеки от вас да умее да запазва своя съсъд в светост и чест,
5. а не в похотна страст, както и езичниците, незнаещи Бога,

Когато правиш секс с ближния преди брака ти грешиш не само спрямо себе си, но и вредиш на другия защото го вкарваш в похотна страст. Само секса в брака е чист от блудство.


не се ли причинява зло на някой от човеците, тогава не е нито престъпление, нито грях, но причинява ли се нещо лошо на някой от тях, тогава е или престъпление или грях, няма как да (до-)кажеш че в даден момент някой по някакъв начин е извършил престъпление или грях когато (той) не е причинил нищо лошо на никого от човеците/одушевените по този начин каквото и ще да е правил тогава, това е все едно някой да каже за теб че си съгрешил само защото си ял когато си бил гладен без по този начин да си причинл нещо лошо на когото и да е от хората/душите на вселената - просто няма как, както и да го погледнем това с неощетяващият "грях" просто не се връзва

"Няма нищо извън човека, което, като влиза в него, може да го оскверни; но тия неща, които излизат от него, те оскверняват човека. [Ако има някой уши да слуша, нека слуша]. И като остави народа и влезе в къщи, учениците Му Го попитаха за притчата. И каза им: Нима сте и вие тъй неразсъдливи? Не разбирате ли, че нищо, което влиза в човека от вън, не може да го оскверни? Защото не влиза в сърцето му(сиреч, защото не е неправда в вярата), а в корема(сиреч, но е консумация), и излиза в захода(сиреч, и служи само за потребление на човека). (Като каза това той направи всички ястия чисти(сиреч, всички естествени консумации)). Каза още: Което излиза от човека, то(т.е. всяка човешка(666) форма на вяра(-та)) осквернява човека. Защото отвътре, от сърцето на човеците(сиреч, защото от човешката(666) духовност/религия), излизат зли помисли, блудства, кражби, убийства, прелюбодейства, користолюбие, нечестие, коварство, сладострастие, лукаво око, хулене, гордост, безумство. Всички тия зли неща излизат отвътре(сиреч, от духовната/религиозната(666) дейност на духовните/религиозните(666) човеци) и оскверняват човека." Марк 7: 15-23,

"тия с бълнуванията си(т.е. неправедните вярващи/духовни работници/служители със своите духовни/религиозни беззакония) оскверняват плътта, презират властта(сиреч, праведната власт) и хулят славните същества." Юда 1: 8,

"някои(т.е. някои вярващи/духовни работници/служители), като и до сега имат съзнание за идолите(т.е. като следваха духовни/религиозни заблуди/неправди дори и досега), ядат месото като жертва на идолите(т.е. по този начин упражняваха вяра(-та) в полза на бесовете); и съвестта им като слаба, се осквернява(т.е. и по този начин съвестта им като отслабваше се оскверняваше)." 1 Коринтяни 8: 7

defender
05-28-2013, 17:15
абе не виждаш ли, че е казано да не блудстваме и да не вкарваме ближния в похотна страст, а когато правиш извънбрачен секс с ближния го вкараш в похотна страст и да наруши писанието......................... толко ли е сложно бе братче бе................ и не мога да разбера какво ми хвърляш,някакви цитати не на място, като отгоре на всичко ги оскверняваш с някакви твои лъжесвидетелства оградени в скобички.

npp
05-28-2013, 17:43
абе не виждаш ли, че е казано да не блудстваме и да не вкарваме ближния в похотна страст, а когато правиш извънбрачен секс с ближния го вкараш в похотна страст и да наруши писанието......................... толко ли е сложно бе братче бе................ и не мога да разбера какво ми хвърляш,някакви цитати не на място, като отгоре на всичко ги оскверняваш с някакви твои лъжесвидетелства оградени в скобички.


каква похотлива страст?!, истинският Господ Бог още от самото начало е създал да има човеци от мъжки пол с мъжка полова система и човеци от женски пол с женска полова система, откъде накъде Той - истинският Господ Бог ще е грешен задето е създал човеците да има мъже с мъжки полови органи и жени с женски полови органи, като при това е писано че Той ги е създал един за друг така щото мъжа да се усамоти с жена си и да бъдат двамата едно тяло?!, просто такова твърдение че едва ли не истинският Господ Бог е създал човека с похотлива страст е хула против Св. Дух и против Синът и Отца, по този начин можеш само да изкарваш че Бог е лъжец, понеже ако Той беше създал човеците с похотлива страст, тогава именно Той щеше да е виновен и грешен за всички злини, които някога досега са сполетявали човеците, а самите те щяха да са по-скоро предимно жертви/потърпевши на неговият грях - просто няма как, никак не се връзва това истинкият Господ Бог да е създател на нечисти/греховни неща, плюс това ти твърдиш абсурда че само защото мъж и жена правят секс преди да са преминали през някакъв си телесен ритуал наречен "брачен" са грешни или си причиняват похотлива страст един на друг - що за лудост е такова твърдение?!, това е все едно да кажеш че само защото някой е започнал да се храни преди да е извършил някакъв си човешки ритуал съгрешава и предава себе си на похотлива страст?!, едва ли истинският Господ Бог е вложил в сътворението на човека такива греховни механизми, иначе в противен случай тогава Той щеше да е комплициращ човеците/одушевените грешник, това е все едно ако ти си бебе, баща ти и майка ти да закачат над/пред теб устройство за сучене/сукане на мляко, което е свързано с висок волтаж електричество така щото винаги когато огладнееш и протегнеш ръце да хванеш устройството за сукане за да сучеш мляко от него, да те удря висок волтаж електричество, дотолкова щото с всеки следващ път волтажа да се увеличава докато накрая не умреш - че кой добър/праведен родител би сторил това на малкото си бебе?! - просто никак не разсъждаваш правилно за тези неща, просто си свикнал да следваш безусловно нещата, които един или друг ти (ги) предлага наготово

defender
05-28-2013, 19:11
Бог е създал половата система и секса за да се ползва секса по предназначение, а не както свари......................... когато човек прави секс не в рамките на брака и не с жена си с която Бог го е направил едно цяло в тайнството брак, а прави секс с който свари и за да задоволява животинския си нагон, това е похотна страст ............... а когато правиш секс от любов към жена си, тази любов те задължава да си само с нея. и да не я оставяш за да правиш секс с друга.

npp
05-29-2013, 10:18
Бог е създал половата система и секса за да се ползва секса по предназначение, а не както свари......................... когато човек прави секс не в рамките на брака и не с жена си с която Бог го е направил едно цяло в тайнството брак, а прави секс с който свари и за да задоволява животинския си нагон, това е похотна страст ............... а когато правиш секс от любов към жена си, тази любов те задължава да си само с нея. и да не я оставяш за да правиш секс с друга.


думата "брак" не фигурира никъде в Библията, но там има думи като "женене", а библейската дума "женене" означава просто полова любов между мъж и жена, но разбира се че любовта: не завижда, не ревнува, не се възгорзява, не се превъзнася, не върши безобразие т.е. не причинява зло на когото и да е от човеците, не търси сметка за злодеяния(-та) т.е. не съди/не осъжда - не е осъдителна, но е милостива и дълготърпелива, въздържа се от проява на злоба, винаги е вярна на доброто, винаги се надява за възможно най-доброто решение на проблемите, винаги се радва на доброто, но не и на злото, и търси не своята си полза, но ползата на всички човеци/одушевени за изобилен и вечен живот на всички тях

"Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася(т.е. не е користолюбива), не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява(т.е. не злобее), не държи сметка за зло, не се радва на неправдата(т.е. на злото), а се радва заедно с истината(т.е. с доброто), всичко премълчава(т.е. не е осъдителна/не осъжда), на всичко хваща вяра(т.е. винаги е вярна на доброто), на всичко се надява(т.е. винаги се надява на възможно най-доброто решение на проблемите на човеците), всичко търпи(т.е. претъпрпява всякакви несгоди в името на всеобщото спасение)." 1 Коринтяни 13: 4-7

ето това е любовта, а не както ти се заблуждаваш следвайки човешки духовни/религиозни предания/традиции, човешки вероучения и човешки духовни/религиозни наредби/постановления/заповеди, според които жената трябва да бъде нещо като дресирана циркова маймуна собственост на деспотичен стопанин, а мъжът нещо като егоистичен, завистлив и ревнив до смърт користолюбец, никъде в Новозаветните книги на Библията няма такива задължителни брачни процедури каквито доста съвременни християнски деноминации претендират че имало в истинският Господ Бог - това са си техни фарисейски "бълнувания", понеже в началото не е имало брак, а просто мъж и жена, които са се обичали и толкоз, нито пък истинският Господ Бог е заповядвал някога че всяка влюбена двойка трябва задължително да премине през брачен ритуал, просто бъркаш любовта с човешките религиозни ритуали, но те нямат нищо общо помежду си, защото любовта не се нуждае от човешки религиозни ритуали, защото тя е самото истинско естество, което слиза директно от истинският Господ Бог, например не смяташ ли че поне малко би било прекалено ако мъжът трябва да прави някакви ритуали като например да пали и духа свещички или да се кланя на някакъв олтар всеки път когато иска да покаже на жена си любовта, която изпитва/има към нея - например ако всеки път преди да я целуне трябва да прави това когато са заедно и когато тя очаква от него да бъдат заедно в интимна близост?!, просто въобще не разсъждаваш за нещата правилно, но следваш безусловно каквото един или друг ти сревира наготово и то продължавайки да не зачиташ основното правило в Светото Писание, което е именно онова за непричиняване на зло другиму, понеже според теб и още сума (ти) фарисеи всеки човек върши престъпления/грехове дори и когато не причинява нищо лошо на когото и да е от другите човеци/одушевени с своята дейност

"Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън(т.е. който с своята дейност причинява зло на другиго)." Римляни 14: 20

defender
05-29-2013, 12:01
това са тайнства за които си е казано в Библията, а самата ритуалност и молитвите в тези тайнства е просто външен израз на вътрешното богопочитание. ..................... тази ритуалност в тайнствата се прави така както са я правили още самите Апостолите и са я предали на своите ученици и на Църквата която ги е запазила и до днес. Това се нарича още Апостолско предание. Няма нищо ново и нищо, което да е било добавено самоволно (както е при лъжесвидетелите и при еретиците) напротив всичко е било прието и се извършва така както се е предало на Църквата от Апостолите............... всеки опит за промяна (независимо от какви мнимо добри предлози) веднага е било обявено за ерес от Православната църква или за модернизъм и е било отхвърляно. (затова става и разделението в Църквата на православни, католици и протестанти) ................. виж модернизмът и нововъведенията са доста развити при други Църкви (различни от Православието), а Православието е неподвижно така както са ни го предали Апостолите и не се влияе от времената и от човешки прищевки. ................. разбира се и в Православието има опити за модернизъм, затова трябва много да се внимава какви хора ни дават съвети, дори и да казват че са православни.

npp
05-29-2013, 13:08
ти отново говориш без никакви истински доказателства, дори и без дадеш един цитат от Библията, с който да докажеш истински своите твърдения?!, аз също мога да си говоря каквото ми скимне без в Писанието да има такива неща за каквито говоря, но винаги сме посочвали как същите неща от Божието Слово, за които свидетелствуваме, ги има и в Библията, никъде в Светото Писание няма задължителен брачен ритуал, но дори и сексът не е забранен:

"Оня човек, от когото излезе съвъкупително семе, да окъпе цялото си тяло във вода и да бъде нечист до вечерта. Всяка дреха и всяка кожа, на която се намира съвъкупително семе, да се изпере с вода и ще бъде нечиста до вечерта. А и жената, с която се е съвъкупил мъж, и тя и той да се окъпят във вода и да бъдат нечисти до вечерта." Левит 15: 16-18,

ето как дори и в старият завет сексът, макар и без брачен партньор, е бил позволен макар и чрез определени ритуали, защото винаги е имало и хора, чието естество не им е позволявало да се въздържат напълно от секс(-а), затова те са били склонни да правят секс макар и с извънбрачни партньори, понеже тази непреодолима нужда при тях ги е заварвала в всякакви ситуации, ето за пример младеж и девойка, и двамата на 19 години, които се срещат за първи път, но и двамата биват обзети от непреодолимата нужда да правят любов заедно - как биха избегнали това ако не могат да се въздържат?!, просто никак не разсъждаваш правилно за нещата, говориш (си) пълни тъпотии по инерция, човека не е робот, който винаги може да бъде програмиран да не прави никакъв секс, но е одушевено същество, чиято същност е любовта в множесвото и аспекти, включително и в нейният полов(сексуален) аспект, ти може и да можеш да се въздържаш, но някои хора имат естеството да не се въздържат:

"Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа..... Но, това казвам, като позволение, а не като заповед. Обаче(т.е. иначе), бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз(т.е. дори и на мен да ми се струва че всичките човеци трябва да бъдат въздържани в това отношение ка(к)то мен). Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак." 1 Коринтяни 7: 3-7

а ето как Исус е унищожил старозаветните постановления за задължителни(-те) ритуали:

"Няма нищо извън човека, което, като влиза в него, може да го оскверни;... [Ако има някой уши да слуша, нека слуша]. И като остави народа и влезе в къщи, учениците Му Го попитаха за притчата. И каза им: Нима сте и вие тъй неразсъдливи? Не разбирате ли, че нищо, което влиза в човека от вън, не може да го оскверни? Защото не влиза в сърцето му, а в корема(т.е. а в тялото му), и излиза в захода(т.е. и е просто/само естествена консумация за него). (Като каза това той направи всички ястия чисти)." Марк 7: 15-19

просто не разбираш нещата във вярата, не познаваш истинският Господ Бог, не разбираш какво желае Той и кое е по-добро за човеците, нито каква е целта на/във вярата, например защо истинските Светии предпочитат лошите човеци да пият вино, да ядат месо, и дори да правят секс, отколкото да причиняват зло/вреда другиму?!, защото така би било по-добре за тях, понеже под греха е така че той не може да бъде възпрян напълно докато все още има власт да царува над определени(-те) човеци, но по-добре е ако човеците съгрешават с възможно най-нищожното прегрешение в сравнение с по-голямо(-то) - ето това не си могъл да разбереш, и ето защо дори и през старият завет сексът не е бил забранен, но както се вижда и от горният пасаж от Левит 15:16-18, дори и тогава е бил позволен, освен че и от 1 Коринтяни 7:1-7 се вижда че дори и в Новият Завет е позволен, а когато там се казва: "нека всеки мъж има своя си жена, и всяка жена да има свой мъж.", не се казва да сключват брак, но просто как всеки мъж, който не може да се въздържа от секс с жена, е редно да си има някаква своя жена вместо да се окаже че го прави с жена на друг мъж, и как е редно всяка жена, която не може да се въздържа от секс с мъж да си има свой мъж вместо да го прави с мъжа на друга жена - това е, има разлика между брак и "женене"

defender
05-29-2013, 13:18
ти отново говориш без никакви истински доказателства, дори и без дадеш един цитат от Библията, с който да докажеш истински своите твърдения?!,

В Библията има достатъчно цитати в които Апостолите казват, че трябва да им подражаваме, а едно от това в което им подражаваме е и тяхното предание и нещата както те са ги вършили ...........

npp
05-29-2013, 13:33
В Библията има достатъчно цитати в които Апостолите казват, че трябва да им подражаваме, а едно от това в което им подражаваме е и тяхното предание и нещата както те са ги вършили ...........


а какво е тяхното предание относно онова, за което се препираше досега в тази тема?!, не е ли това:

"А относно това, що ми писахте: Добре е човек да се не докосва до жена(т.е. добре е мъж да не причинява зло на която и да е жена). Но, за да се избягват блудодеянията(т.е. но за да се избягват сексуалните нечестия в това отношение), нека всеки мъж има своя си жена(сиреч, за да не се окаже че прелюбодействува с жената на друг мъж), и всяка жена да има свой мъж(сиреч, за да не се окаже че прелюбодействува с мъжът на друга жена). Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа. Жената не владее своето тяло, а мъжът; така и мъжът не владее своето тяло, а жената. Не лишавайте един друг от съпружеско сношение(т.е. от полова любов), освен ако бъде по съгласие за малко време, за да се предавате на молитва, и пак бъдете заедно, да не би сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате. Но, това казвам, като позволение, а не като заповед. Обаче, бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз(т.е. иначе дори и аз да си мисля че за всички човеци ще е по-доре ако са въздържани като мен в това отношение). Но(т.е. но все пак) всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак." 1 Коринтяни 7: 1-7

така че стига си дон-кихотствал

valentão
05-29-2013, 13:39
Имам връзка с една католичка тя е на 18 години и е девствена! Та въпроса ми е ако я отворя дали няма родителите и да искат да се женим както турците?
Ами по добре недей , казвам ти от опит , католиците са гадна секта и ще ти изпукат такъв екзорсизъм че после и папата няя те опраи :smt023

defender
05-29-2013, 13:43
така че стига си дон-кихотствал

хихи .................. а ти е крайно време да заведеш приятелката си в Църква и да се ожениш за нея.............. на бегом.

ПП: а после можеш да почерпиш по едно кебапче и малко винце за младото семейство.

npp
05-31-2013, 12:02
хихи .................. а ти е крайно време да заведеш приятелката си в Църква и да се ожениш за нея.............. на бегом.

ПП: а после можеш да почерпиш по едно кебапче и малко винце за младото семейство.


Църквата е с човеците, които вършат Волята на истинският Бог Отец в Името на истинският Господ Исус Христос, докато другото не е никаква истинска църква, а Той е доволен когато се работи за пълното спасение на неспасените човеци за изобилен и вечен живот на всички тях като се започне от най-нуждаещите се от спасение и се стигне до най-малко нуждаещите се от такова, (а) това че досега по света имаше храмове ръкотворени от човеци било то православни или други никак сам по себе си този факт не беше гаранция за наличието само на такива духовни служители в тях, които наистина угаждат (на Волята) на истинският Господ Бог без трайно отклонение от Целта, която е единствено пълното спасение/осигуряване на всички души - а най-вече на човеците, човек може да (си) виси по цял ден ежедневно в такъв храм, а в същото време съвършеното спасение да е някъде съвсем другаде, виж например как Исус и Неговите ученици, посочени в Новозаветните книги на Библията, са спасявали съвършено всеки срещнат човек изгонвайки съвършено всеки зъл дух от обладаните, изцелявайки съвършено всеки болен, възкресявайки всеки мъртвец, и пр., докато в много от съвременните религии/вероизповедания/деноминации/секти почти нямаше такива неща, при това там досега нямаше нито един възкресен мъртвец, защо трябва да ставаме/да се превръщаме в циклични безумци повтаряйки едни и същи грешки всеки път?!, когато виждаме че така и не идва (достатъчно) спасение чрез/от някаква духовна/религиозна дейност, тогава би трябвало сериозно да си дадем сметка за това как да продължим занапред, понеже не напразно самият Господ Исус е казал: "защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око? Или как ще речеш на брата си. Остави ме да извадя съчицата из окото ти; а ето гредата в твоето око? Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно за да извадиш съчицата от братовото си око."(Матей 7:3-5), понеже първо вярващия трябва да се научи да обича човеците/одушевените така щото да може да осигурява пълно спасение и изобилен и вечен живот за всеки един от тях чрез молитва в истинският Бог Отец в името на истинският Господ Исус Христос, и чак тогава ще може да осигури истинско спасение за другиго, иначе не ще може да направи и най-малки неща за Подобряването на човеците в истинският Господ Бог - първо се научи да спасяваш/изцеляваш и после ще можеш истински да спасиш/изцелиш ближния