PDA

View Full Version : НГДЕК



yonia
06-12-2012, 20:23
Здравейте!Завършвам 5ти клас след няколко дни.И се замислих къде да кандидатствам след седми клас.Аз съм добра по всички предмети.Спрях се на НГДЕК защото там учат много отворени и желаещи за учене деца!Разбрах че е строго а на мен точно такова училище ми трябва.Имам въпрои които са:Ако уча в това училище ще мога ли да се развия и в астрономията?Ще мога ли да кандидатствам в чужбина след като завърша там?
Разкажете ми за това училище ако сте учители ученици или познати на учители и ученици от там!

bebzgirl
06-12-2012, 20:32
Гледай си ученето сега.Още си малка и неориентирана,не знаеш какво искаш,повярвай ми.Догодина го мисли.НГДЕК е училище за история и такива науки,каква астрономия те гони ?!?

the sniper guy
06-12-2012, 20:48
Нали това ( НГДЕК ) е гимназия за древни езици и култури?
Сега съм седми клас и госпожата ми по български каза, че училището е високи стандарти и е много добро!!
Но за жалост е с много гаден вътрешен изпит :( .

zlatko98
06-13-2012, 03:58
Познавам няколко човека, които учат там и такива, които кандидатстват тази година, и според това, което ми разказваха училището е много добро, ако ще се развиваш в сферата на хуманитарните науки. Но там всички точни науки(математика, биология, химия, физика, АСТРОНОМИЯ...) се гледат някак си с презрение и не се учат. Ако искаш да се занимаваш с физика (в това число и астрономия) там няма да намериш реализация.

perry_the_platypus
06-13-2012, 05:23
В 5-ти клас всички сме били добри по предметите. ;д Иначе за развитието в астрономията много хора ти казаха вече, че не се набляга, ако искаш да се развиваш с физика и астрономия, кандидатствай в НПМГ, има време да го мислиш, сега си живей живота. ;д

Xriis..
06-13-2012, 06:05
У-щето е много добро :)
Имам приятели там и те са много доволни :) Една съученичка кандидатства тази година и мога да кажа (от нейно име ;дд) ,че вътр. изпит не е толкова труден ..

Предимно се учи историята и езиците (както и нови , така и стари) . Ако наистина си се ориентирала към астрономията , се пробвай в НПМГ .. Но все пак има още време да го обмисляш ..

yonia
06-13-2012, 09:46
С какви изпити се кандидатства?

Xriis..
06-13-2012, 11:19
Вътрешен по история ..
Иначе :
" В НГДЕК могат да кандидатстват ученици, завършили същата година 7 клас на средните общообразователни училища със среден успех най-малко 4.00 и годишен успех по български език и литература и история и цивилизация не по-нисък от мн. добър 5.00."

krisssi
08-23-2012, 15:01
Аз тази година кандидатствах в НГДЕК, но на теб ти е рано да мислиш сега си завършила 5 клас, почакай да завършиш 6 и лятото мисли и гледай в 7 клас да не си смъкнеш успеха :)

Natalia15
08-27-2012, 11:05
Аз уча в НГДЕК и тази година ще бъда 9-ти клас. За тази една година училището много ми хареса. Като цяло се набляга на езиците, историята и литературата или поне за мен това бяха най-важните предмети. Повечето учители, които са ми преподавали са много интелигентни хора, с които можеш да си говориш за всичко. Да, някои са по-строги и изискват повече, но в крайна сметка всички научени неща са от полза. Училището има много извънкласни дейности: екскурзии, учебни практики в България и чужбина, маскен бал и т.н. За кандидатстването в чужбина не съм много сигурна, а и не съм мислила за това, защото имам доста време, но НГДЕК е лицей към СУ и при оценки над 5.50 в 12-ти клас имаш възможност да влезеш там без кандидат-студентски изпит в някои специалности. Мисля, че изброих доста неща, но ако имаш други въпроси с радост ще ти отговоря. :) Дано да съм ти била полезна.