PDA

View Full Version : Питанка за капути



Jolow
06-12-2012, 21:42
Знам, че презервативите имат няк'ви размери. До ся съм бал един път и то без. Я кажете на 15 санта пишка кои презервативи на Дюрекс примерно. Кутийката каква е или къде им пише размера ?
Мерси предварително

prosto_chovek
06-12-2012, 21:45
всички са универсални. Затова и се разгъват според дължината. Риъл фийл (лилавите), перформа (сините) и елит (пак са лилави) можв бе са най - добрите на дюрекс :)

Jolow
06-12-2012, 21:49
А на широчина, демек дебелина на пениса някакво значение ?

prosto_chovek
06-12-2012, 21:51
един вид ластик е, освен ако не ти е с дебелината на молив, ще стане :)

Jolow
06-12-2012, 21:52
Мерси много за бързите отговори (Y)

prosto_chovek
06-12-2012, 21:56
и да знаеш - принципно на дюрекс са с добро качество, но дори и те не гарантират 100%. А за вида - въпрос на лично предпочитание. Перформата са за забавяне на свършването принципно, щом си правил секс само веднъж, могат да ти влясат в употреба, затова ти ги казах. Другите два са мое лично предпочитание :)

Jolow
06-12-2012, 21:58
А другите два вида, които изброи за обикновени или ?

prosto_chovek
06-12-2012, 22:05
риъл фийл са по - тънки, дават по - добро усещане, ужким все едно си без. Елит са пак по - тънки, неоребрени, обикновен презерватив. Иначе имаха и някакви с плодови вкусове, имаха някакви загряващи, но така и не ми харесаха те, оребрени, това трябва да е плчс за момичето, екстра сейф, но те са по дебели и един вид убиват усещането. Между другото и виталис и спортекс не са ниско качество. Но на дюрекс тези са ми фаворити :)

Jolow
06-12-2012, 22:09
Мерси пич !

bloodyF
06-13-2012, 07:13
за размерите не съм сигурна, обаче наскоро гледах едно изследване на презервативите, предлагани на българският пазар и дюрекса бяха издържали най-много, над 400 пъти там каквото ги бяха правили..

Ronnan
06-13-2012, 07:45
Имат си размери. Пише го отзад на опаковката. При някои от марките размерите са дадени в милиметри, а при други с римски числа, но и в двата случая става дума за диаметър не дължина. Най добрия начин да избереш презервативи е пробваш различни размери. Ако ти стой прекалено стегнат избираш по голям, но не толкова че да ти хлопа.

marilyn
06-13-2012, 11:14
Имат си размери. Пише го отзад на опаковката.

Мда.

А и според мен трябва да пробваш различни видове, за да видиш кои ти пасват най-добре. Тези, които ти препоръчаха по-горе Real Feel са нелатексови. Ииии ако ползвате лубрикант, вземете някой на водна основа, за да не увреди презерватива.
Абе... виж в сайта на Дюрекс има инфо.

Toshkobe
06-13-2012, 11:17
Имам 1 питане - има ли по-широки от дурекс класик (56мм. или нещо такова мисля, че бяха тези)? До сега всички дето съм виждал са с по-малък диаметър (54,53,52мм) Питам понеже и аз имам проблем с широчината и ми стягат доста..

prosto_chovek
06-13-2012, 11:21
еми май има, ама не са на дюрекс. Не се сещам точно, но мисля, че спортекс правеха по - широчки, но може и да се лъжа. Ама ти не очаквай, че няма да ти стяга какъвто и да е презервативът - нали все пак трябва да се захване плътно, не да ти хлопа един вид :)

draid
06-13-2012, 19:49
всички са универсални. Затова и се разгъват според дължината. Риъл фийл (лилавите), перформа (сините) и елит (пак са лилави) можв бе са най - добрите на дюрекс :)


Колега, нещо се бъркаш. Real Feal са в кафява опаковка, а performa пък са в синкаво-сив десен. И специално за риъл, най-важното, освен че са по-скъпи е че са нелатексови. Performa пък са за задържане.

Иначе размери всички си имат,но масовите са стандартни 52мм мисля иначе има и по-големи размери, който вече са си обозначени като такива. На мен лично нормалните винаги са ми стягали, въпреки че и от вид до вид има разлика. Като цяло на Durex съм ползвал всичко и не съм имал никакви проблеми с тях, не мисля че и ти ще имаш. Разбира се ако искаш нещо по-евтинко може да се насочиш към lifestyle, sportex също са добра идея. И все пак всичко е до лични предпочитания.

prosto_chovek
06-13-2012, 20:50
Прав си за цвета - наистина бяха кафяви. А за перформата съм си казал, че са синички. Сега, не съм описвл в кой нюанс на синьото. А това, че са нелатексови, не ги прави по - ниско качествени :)

draid
06-13-2012, 21:01
Напротив, прави ги подходящи за хора с алергия или дразнене от латекс, за това го споменах като важно.

prosto_chovek
06-13-2012, 21:06
помислих, че ги споменаваш с негативно. Да, прав си, подходящи са и са, лично мое мнение - по - удобни :)

anonymous708973
06-14-2012, 10:50
Перформа-та пък са най-тъпите гуми, които съм пробвала някога. Добре де, вероятно след ментовите на one touch.

Не мога да ти кажа кои ще са ти най-удобни, ама тия с плодчетата миришат яко. Съвет: Не си давай парите за глупости, евтините презервативи вършат абсолютно същата работа. Отивай в аптека, дай 2 лв и си купи 10 броя one touch.

heartshapedbox
06-16-2012, 02:52
Ние пък използваме главно durex love и сме доволни. Пък и са 4, а не 3 в кутийка.