PDA

View Full Version : Приятеля му ме обижда, а той не казва нищо



Ne_Znaesh
06-12-2012, 22:32
Здравейте :)

Искам да споделя с вас нещо, за което се изпокарахме с моят приятел и да изкажете мнение по темата. Ходим от година и половина, големи хора сме и двамата. Всичко е точно между нас, има разбирателство, любов, грижи...т.н. Но в последните няколко дни тоя човек ме докара на ръба на нервната криза! И преди ме е ядосвал, както и аз него, но сега съм в състояние, в което искам да остана сама, ей така без него. С други думи казано- да се разделяме!
Преди няколко дни ходихме на басейн при едни негови приятели и там беше един негов приятел, който и на двама ни не е приятен. Просто много антипатичен тип, адски стистът с голямо самочуствие! Та този въпросният ме е оставил с впечетлението, че ме харесва от много време. Даже още преди да се запознаем с моят приятел се опитваше да ме сваля, но не го огря. И дори сега се опитва да ми говори, гледа ме едно странно, говори ми разни простотии, но аз не обръщам внимание. Виждам го само покрай приятеля ми и то доста рядко. Целият проблем тръгна от него! Бяхме заедно на басейн 2-3 дни и той не спря да говори за бившите приятелки на приятеля ми! Ама не се спря Ви казвам! Бил на дискотека видял тая, оная бивша на моят приятел, припомни ни какво е било, що е било между тях преди. Коя питала за моят приятел, коя щяла да го хване. Коя сега с кой ходи, коя си сложила силикон...! Некви ей такива пълни простотии! Неща, които всеки нормален човек би се усетил, че са неприятни и за двама ни след като сме заедно. Аз се стараех да не обръщам внимание, но тези приказки малко или много ме дразнеха и не ми беше приятно да ги слушам! После тоя същият започна още повече да ми лази по нервната система като почна да обяснява аз колко съм ревнива, как не съм си пускала приятеля никъде без мен, как съм го ограничавала... . А няма такова нещо. Нито аз, нито приятеля ми се оплакваме от такива неща. Както и да е, минаха тия дни с приятеля ми не сме го коментирали тоя.
Но вчера бяхме пак в тези същите приятели и този ПАК се появи от някъде! Пак се опита да говори простотии, но този път вече удари тавана! Обясняваше за някакъв тяхен познат как взимал стероиди и как сега ги спрял и адски бил се отпуснал. Ние всички стоим и го слушаме. И тоя продължава...."Абе бяхме на дискотека и тоя си беше сложил нек'ва прилепнала тениска и малее брат! На тоя циците му станали по големи от нейните!" и сочи към мен! Това го каза пред всички, включително там беше и майката на едно от момчетата (нали бяхме в къщата на един от приятелите му). Как от всички възможни момичета на масата тоя избра мен?! Плюс това, тоя никога не ме е виждал гола да ми коментира даденостите! А не съм някоя дъска. Имам си гърди в перфектна форма и то, и не се срамувам от нищо. Момичетата на масата, които бяха също не са някакви надарени. Но мен това не ме засегна. Мен ме засегна друго, че за тия няколко дни, в които тоя се гавреше с мене и се заяждаше НАЙ демонстративно, моят приятел НЕ се обади нито веднъж! Не каза нищо да ме защити! Ама нищо!!! Аз не очаквах да скочи на бой или да тръгне да се кара нещо, но поне да беше казал нещо да го накара да млъкне оня! Едно от момичетата на масата го бутна по ръката и му вика "Айде бе, няма ли да защитиш жена си"?, а той продължи да си гледа телефона.
Толкова обидена и унижена се чуствам. Просто очаквах той да ме защити по някакъв начин, а той си стоеше мирно до мен и си гледаше facebook-a на телефона. Аз цялата се изчервих на масата след като оня кретен го направи онзи глупав коментар пред всички. Въпреки, че и аз отвърнах със шега на удара, ми беше гадно. Тръгнахме си и двамата. И по пътя той се правеше, че няма нищо. Аз въобще не му говорех, защото бях прекалено ядосана и нервна да му кажа нещо. Нито ми се извини, нито нищо! За него сякаш нищо не е станало. Само аз съм си правила поводи да скъсам с него, защото бил усещал, че искам да се отърва от него. Вчера звъня, писа аз не му отговорих и днес веднъж не ме потърси.

Моля Ви кажете, аз ли правя от мухата слон както той ми казва или имам сериозна причина да обмисля отношенията ни за в бъдеще? Защото тази грозна история беше доказателство за голямо неуважение към мен, доказателство, че на него не мога да разчитам каквото и да било и въобще пълен непукизъм от това какво ще кажат за приятелката му!

error92
06-13-2012, 00:31
Тоя май те има за даденост...

djipsito
06-13-2012, 00:41
Не разбрах..кво от тва, че е казал, че циците на някъв са по-големи от твоите ? Говори за някакъв си там, не за теб. Като имаш цици, къв ти е проблема ? На мен тва ми звучи като унижение по-скоро за онзи, отколкото за теб.

Ако с приятеля ти всичко си е точно, не разбирам кво допускаш някъв сопол да ти бърка емоциите. То тва му е целта. Накрая ти ще си прецакаш връзката. Ама ти си знаеш.

Имаш уста, говори с приятеля си за тези неща, ама по-добре говори когато си спокойна.

valdesbg
06-13-2012, 07:30
Ти все си ги намираш от тоя калибър.

babity
06-13-2012, 07:38
Те са приятели. Независимо дали ти харесва или не. Аз съм в мъжка компания и от момчетата, които са трайно обвързани, влюбени и всичко, съм чувала такива неща за приятелките им или за гаджетата на техни познати, че т'ва което разказваш в момента е все едно, че най - учтиво са те поздравиви някъде на улицата. Не се впрягай толкова. Малко е захаросано да смяташ, че за всяка дребна простащина ще скача и ще застава срещу приятелите си. Нека говорят! Важното е, че той е с теб и се разбирате. Нещото, което съм научила от колегата съфорумник за кратките ни контакти е, че думите нямат никаква тежест срещу делата.

aks13v
06-13-2012, 07:40
Има те за даденост и не държи на теб. Но, ако това ще те успокои, почти всички момичета сте такива заблудени и не обръщате внимание на тези неща, докато не е станало прекалено късно. Ти си знаеш най-добре какво да правиш !

assd
06-13-2012, 07:41
хахахахаааа еми жалко.

DisappointedDreamer
06-13-2012, 09:43
Ако ти е толкова гадно, просто поговори с приятеля си. Обясни му как си се почувствала и какво си очаквала той да направи. Нека приятеля ти заяви веднъж и завинаги на онзи сопол, че компанията му не ви харесва - нито коментарите/шегите които прави, нито той като личност ви кефят и просто бихте искали той да стои на страна. Бийте му игнор. Не се занимавай, и не позволявай нещо подобно да разруши връзката ви.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 09:51
Веднага трябваше да му отговориш, а пишката му, дали е по-голяма от твойта? Що не почнеш и ти да вземаш от тия боклуци?
Приятелят ти е малко смотан.. Поне да беше казал нещо, дори и да не беше грубо..

Violenza
06-13-2012, 11:45
А бе, тъпо е, че абсолютно нищо не е казал, ама и ти малко преиграваш. Онзи далеч не ти е говорил кой знае какво, а и след като персонално имаш проблем с него, ти да си беше отворила устата. Твоят може да не ги приема по този начин нещата и явно не му става ясно, че ти е неприятно, затова или говори с него в прав текст, или се примири със ситуацията.

AnOHuMeH
06-13-2012, 12:01
Абе няма да стоя някой да се подиграва с момичето ми никога. Ставам и го обръщам с главата на доло, не ме интересува кой му е приятел къв е и що е. Приятелят ти не е постъпил правилно, но не е нужно да го отхвърляш, поговори с него и кажи че не ти е приятно онзи да се гаври с тебе. И ти препоръчвам да не се събирате повече с тия индивиди, намерете си други приятели :)

Furious?
06-13-2012, 13:28
Просто не ставаш.Ако знаеш с добри приятели , колко сме се гаврили с гаджетата ни , този ще ти се стори като манна небесна.За многото хейтъри ще кажа , че за мое огромно съжаление , най-големия ташак , който си правих с момиче , се обърна срещу самия мен и още тегля , хаха

ако пък приятелят ти и той те гъбарка нарочно , ако 2 пъти се направиш и не му вдигнеш и е като мен , чакай да се зарибява с приятелката ти

Goddess
06-13-2012, 13:39
Доста си тънкообидна и явно не владееш никаква самоирония, щом си се впечатлила толкова от коментара му за циците. Аз не бих. Но виж, за първия случай, когато е говорил за бившите на приятеля ти - тогава вече сериозно бих се издразнила и аз. Но на първо място трябва да се научиш сама да се защитаваш от такива нападки, щом го намираш за необходимо. Приятеля ти наистина е можел поне нещо в кръга на майтапа да каже и да му отвърне, ама от това, което прочетох, останах с впечатлението, че и двамата си падате по-сухарски тип, така че не му се сърди. Ти също си решила да "убиеш глупака с мълчание", може би и на него не му се е занимавало с простотии.

heartshapedbox
06-13-2012, 14:13
И аз мисля, че това с гърдите изобщо не би ме впечатлило, нали ти си ги харесваш, какъв ти е проблема?
За бившите е тъпо обаче, на мен лично ми става много криво като някой отвори тази тема, докато съм с моето момче-независимо за неговите или моите бивши става въпрос.
Чак да го зарежеш за това-не, но поговори с него, обясни му, че очакваш от него подкрепа и защита. Не му се карай, просто му сподели, викането настройва хората срещу теб дори и да си права. Не е станало нищо чак толкова сериозно, аз не бих загърбила толкова дълга връзка заради конкретната ситуация.

prosto_chovek
06-13-2012, 14:37
Не е болка за умиране така наречената "обида", но ако онзи се държи така, а мъжо ти го толерира, значи гаджето ти е голям лешпер. Муньо, както му се вика също :) Ти си прецени - това едва ли ще се промени, така че може да се наложи винаги да си се бориш сама с подобни нападки от негови приятели и околни в негово присъствие, като прасе с тиква. Така че, поговорете си, ако не стане мъж мъжа ти, ти си прецени. Може пък да ти харесва ти да го защитаваш :)

AnOHuMeH
06-13-2012, 14:41
Абе хора вие не разбирате май. Днеска ще е лека обида, утре ще е голяма обида, по натам ще е много по сериозно нещо. И тоя нейния дебил(без да се обиждаш) пак ли ще стои да си играе на телефона?

SmilezZz
06-13-2012, 14:45
Вземи и поговори с него.

Това, което се е случило е възможно да е било в кръга на шегата, не го взимай толкова навътре. Но този индивид щом се мъчи постоянно да ви прецака настроението - ще продължи и с по-големите обиди и сериозни неща. Така, че обясни на приятеля си как стоят нещата. И виж какво ще стане.

Ако продължава така - ще остана с впечатлението , че не му пука за теб, тъй като вече те има за даденост и не си мисли, че ще те загуби.

И вече сама решавай какво ще правиш.

TheManTheLegend
06-13-2012, 14:50
Ти си много тъпо парче ако си се обидила от това. Казал го е в преносен смисъл най-малкото. Много пъти съм чувал такива коментари, даже момичета като се подиграват на момчета са казвали "циците ти са по-големи от мойте". Ти като знаеш толкова защо не се защити?

babati
06-13-2012, 14:54
Много е възможно да се вкарваш в някакви женски филми ( и приятелката ти, която е казала дали няма да те защити). Не си мисли, че въпросния човек има нещо срещу теб. Явно е досадник и е неприятен на всички. Повечето такива хора даже не се усещат колко са досадни. Но е възможно и да си се заяжда. Критерия на момичетата за заяждане обаче ви е много странен и неразбираем. Кажи му директно на гаджето ти, че не ти е приятен онзи и следващия път очакваш да реагира. Ако не го направи го махай.

Втория вариант е онзи нарочно да цъфва и това да е гонен ефект. Гаджето ти да иска да се отърве от теб. А момента с боя е много тънък в такава ситуация. Нали се сещаш, че после може да стане его този скочи на приятеля си заради някаква фуста дето се почувствала засегната от някакви глупости (не казвам, че за него си фуста приятеля ти може и да те обича, но за другите мъжки маймуни отстрани някак така изглежда). Аз веднъж изхвърлих от нас най-добрия си приятел заради едно гадже. Още ме е яд. Тя беше виновна. Нещо се заядоха и изхвърлих момчетата (приятелите ми) с викове вън от нас. После се усетих и ги настигнах. Сега ако пак е тази ситуация пред мен щях да изхвърля и тях и нея и въобще нямаше да гоня никой да се сетят следващия път като ще ми разиграват сцени и ще ме гледат всички в очите на коя страна ще застана.

AnOHuMeH
06-13-2012, 14:55
Ти си много тъпо парче ако си се обидила от това. Казал го е в преносен смисъл най-малкото. Много пъти съм чувал такива коментари, даже момичета като се подиграват на момчета са казвали "циците ти са по-големи от мойте". Ти като знаеш толкова защо не се защити?

Ето го следващия заблуден индивид.

Не разбрахте ли че тя не се е обидила конкретно от това с циците. Прочети внимателно всичко което е написала!

babati
06-13-2012, 14:58
AnOHuMeH боя е най-тъпото решение за излизане от ситуация. Аз с удар троша кости на големи мъже (последните двама, с които се сбих им потроших кости и се мотаха по болници и си имах ядове после), но избягвам да се бия и ми се налага максимум 2 пъти в годината.

AnOHuMeH
06-13-2012, 15:00
AnOHuMeH боя е най-тъпото решение за излизане от ситуация. Аз с удар троша кости на големи мъже (последните двама, с които се сбих им потроших кости и се мотаха по болници и си имах ядове после), но избягвам да се бия и ми се налага максимум 2 пъти в годината.

То ми е ясно че този е мека китка, но поне устата да си отвори - не може да си мълчи !

babati
06-13-2012, 15:01
От всичко най-много мразя мъж да не уважава жена си и да не се опитва да я прави щастлива. Някакви такива цървуланковци като Furious не знаят къде се намират майка им не ги е научила на обноски пълно.

AnOHuMeH и аз мисля, че е мека китна, но няма как да вадим такова заключение със сигурност. Все пак момиче разказва, а картината на живо в голяма част от преразказаните случаи и пейзажи от момиче е коренно различна.

babati
06-13-2012, 15:10
Ne_Znaesh сега ако предложиш прилична сума/отплата може и да бъде наказан натрапника. :D

3oPuTy
06-13-2012, 15:19
Щом ти си била най-надарената,а оня е бил с "по-големи" от твоите е нормално да ви сравни за да стане ясно ...
А и к'во като си говорят за предишни връзки?!Ти казала ли си на твоя "Не искам да коментирате бившите ти пред мен!"?!
Аз лично редовно си говоря за предишни гаджета ... К'во лошо има?!Събирам се с хора,които и преди са били до мен и си припомняме разни интересни случки,или си говорим за това к'во става с въпросните ... Те са част от миналото ми и това,че са ми бивши не означава,че не трябва да говоря за тях :?
Виж ся друг е въпроса,че вместо да обръща внимание на теб или на приятелите си той е висял във фейсбук :? Т'ва не го разбирам?!То и аз влизам през телефона,но само ако чакам някой да ми прати нещо важно,например.Това си е неуважение и към теб,и към приятелите ви :?

П.П. Оправи си малко изискванията и критериите преди да тръгнеш да си търсиш ново гадже,защото всички,за които си пускала теми са все подобни индивиди :? А може би нещо при теб куца?!

notlike
06-13-2012, 15:40
Извинявай, че ти го казвам, ама си си набила филма. Това, че момчето просто си е цъкало ФБ-то, не значи, че не те обича. Не очаквай след всяка казана дума по твой адрес приятелят ти да налита на бой и да разбира от бой своите приятели. Нима не можеш да съществуваш без него? Да, вярно е, че момчето може и да те защити, но пък уважавай избора му - нито ти е изневерил, нито е направил нещо съществено, за да мислиш даже за раздяла...

Ne_Znaesh
06-13-2012, 16:11
Здравейте отново :)

Благодаря, че се отзовахте! :) Бих искала да поясня отново (защото в темата ми е ясно написано), че не съм се обидила, че едва ли не някой си казал, че съм имала малки гърди. След като аз се харесвам, значи всичко е наред. НО....мен ме засегна факта, че приятеля ми, мъжа до мен не се обади нито веднъж да каже нещо и да се опита да ме зашищи. Говоря не само за шегатата с момчето на стероиди, но като цяло за неприятният индивид в цялата работа. Не очаквам да стане да се бие или да направи скандал, просто как аз успях да се измъкна от ситуацията с шега (макар, че не ми беше за шеги), така и той можеше да вметне нещо. Разбирам ако се беше случило веднъж, два пъти..но това нещо се проточи 3-4 дни, в които оня мухльо не спря да се ебава с мен и да ме дразни.
Държа да отбележа, че аз проблем с неговите приятели нямам. Аз ги имам за мои приятели, защото ги намирам за много точни. Изключение прави оня мухъл, който дори не е част от нашият кръг само като няма на кога да досажда. Не мога да кажа, че съм "сухарче", защото добре умея да нося на майтап и съответно да се шегувам. Но просто някои дами не са изпитали това нещо на гърба си, мъжа до тях да се свие като някоя морава и да гледа безочасно. Не е приятно усещането когато виждаш, че това се случва. Не го и пожелавам, защото преди всичко един мъж трябва да държи на жена си и да не позволява такива неща да се случват. Още по малко, че приятеля ми, той самият не харесва съответният индивид. Разбирам ако му е приятел и не иска да влиза в контра с него, но не..той не е.
Някой спомена нещо за изисквания и критерии. Аз изисквания и критерии по марка на кола, по джоб, по къща- нямам! Мен материалното не ме влече в любовта. А сега защо, ама как избирам такива мъже, ами така се случва. Сърцето ми ги избира вместо мен. :) А и човек се учи от грешките си, не е нужно на човек нещо "да му куца", за да направи такива. :)

DisappointedDreamer
06-13-2012, 16:20
Някой спомена нещо за изисквания и критерии. Аз изисквания и критерии по марка на кола, по джоб, по къща- нямам! Мен материалното не ме влече в любовта. А сега защо, ама как избирам такива мъже, ами така се случва. Сърцето ми ги избира вместо мен. :)

С изключение на тази част от поста ти, те разбирам и съм съгласна с теб. Както казах по-горе сподели с приятеля си това, което каза и на нас, и следващия път когато въпросния идиот се появи, просто и ти и гаджето ти му заявявате в прав текст, без увъртания, че няма да търпите държаието му, и не щете компанията му.

Ne_Znaesh
06-13-2012, 16:29
Просто някой направи коментар за това какви мъже съм избирала и дали нещо на мен ми е куцало. И просто дадох разяснение. Той си знае кой е :)

Goddess
06-13-2012, 16:31
Ти си знаеш, но не мисля, че си заслужава заради някакъв си страничен мърльо да си съсипвате връзката. Поговори с приятеля си, не му прави напук, ами му кажи от какво ти е станало обидно и нека му е за урок занапред. :)

3oPuTy
06-13-2012, 16:38
Просто някой направи коментар за това какви мъже съм избирала и дали нещо на мен ми е куцало. И просто дадох разяснение. Той си знае кой е :)

Никъде не съм казала,че трябва да гледаш парите или колите :? Мисълта ми беше,че явно нещо ти куца при избора на точния човек,защото всяка твоя тема,която съм засичала (а те не са малко) е за момче,с което отношенията ви куцат още от началото,а за мен това не е нормално :?

Ne_Znaesh
06-13-2012, 16:54
Може и така е да било. Но в момента не сме никакък в началото. Оточних, че сме заедно година и половина и нещата си вървят добре.

Btw нито вчера ми звъня, нито днес. :/ Изчаква аз да му звънна или нещо друго се мъти? :/

Goddess
06-13-2012, 16:59
Може и така е да било. Но в момента не сме никакък в началото. Оточних, че сме заедно година и половина и нещата си вървят добре.

Btw нито вчера ми звъня, нито днес. :/ Изчаква аз да му звънна или нещо друго се мъти? :/

Най-вероятно иска да ти покаже, че за него не си права в случая и, че както ти можеш да не му отговаряш, така и той на теб. Може да си мерите инатите добезкрай така. Изчакай още ден-два, ако не ти звънне той, го направи ти. :)

Alabalaportokala
06-13-2012, 17:16
Хехе. Мамата си тракате жените ей. Парадирате, че сте силни и независими от нас мъжете, а в действителност и пет метра не можете да изминете без нас. Както и да е. Авторке ще бъда груб, но прям защото го заслужаваш- насрала си се в преносния, а най- вероятно и в буквалния смисъл на думата. Въпроса е не защо приятеля ти не те е защитил, а защо си допуснала някакъв мухльо да те накара да се изчервиш? Нали нямаш комплекс заради гърдите, тогава? Вместо да чакаш на приятеля ти да те защити е можело ти сама да го направиш. Всъщност, ако погледнеш от друга перспектива си изпуснала идеална възможност да го злепоставиш в публичност, да демонстрираш сила и покажеш ясно на другите и приятеля си, че и сама можеш да се оправяш в такива ситуации.

А ти какво си направила...Мога да си го представя- свила си се в миша дупка, не си могла да кажеш нищо, не си реагирала даже и после си се ядосала, че приятеля ти не е реагирал. Да, можеш да му се разсърдиш в случай, че този същия би те закачал, но физически. Тогава нямаш нямаш превъзходство, не би могла да се защитиш и ето тук идва ролята на мъжа. В конкретния случай обаче става въпрос за словесна закачка! Приятеля ти няма никаква вина и не си го изкарвай на него само защото ти нямаш достатъчно акъл да отвърнеш подобаващо на такива типове!

Най- лесно е да хленчиш обвиняваш другите за собствените си грешки, а най- трудно е да бъдеш поне малко самокритичен.

Поздрави

DisappointedDreamer
06-13-2012, 17:23
Прав е алабалапортакала обаче. Не бива да се сърдиш на приятеля си. Без да правиш драми, можеш просто да поговорите и да споделиш как се чувстваш. И сега ще се цитирам:


следващия път когато въпросния идиот се появи, просто и ти и гаджето ти му заявявате в прав текст, без увъртания, че няма да търпите държаието му, и не щете компанията му.

Та така.

Ne_Znaesh
06-13-2012, 17:45
Нищо де, ако да си груб. Все пак затова съм писала в форума, за да мога да получа и второ мнение по въпроса. Не очаквам всички да мислите като мен. Така че приемам това, което си написал.
Но държа да почертая, че не съм се "насрала". Да, стана ми адски неудобно поради факта, че имаше много хора на масата както и майката на едно от момчетата (това го казах май). Но в темата ми пише, че отвърнах с шега и мога даже да ти кажа каква- "Май наистина е време да ми подариш един чифт гърди, мило." или нещо от тоя сорт беше. Преди това си бяхме говорили с приятелите му за силикон и аз се шегувах, че моят приятел като си смени работата, първото нещо ще бъде да ми сложи гърди. (Естествено в кръга на шегата, той е твърдо против, но понеже си сменя работата и доста се шегувахме на тая тема с какво ще ни черпи). И се отвори нова тема съответно, че малките гърди са на мода ... . Та не съм се свила в мишка дупка. Признавам, че ми стана неприятно, но целият тоя неприязам беше в оставата на предишните дни, в които тоя ме ебаваше. Ще ми кажеш, ами защо не си му казала, че ти е неприятно да говори за бившите на приятеля ти ? Ами как да му кажа, като той това иска да чуе. Той го правеше нарочно само и само да ни скара. Затова очаквах приятеля ми като негов познат да му каже да спре, защото все пак не се говореше за моите бивши, а за неговите. А той какво правеше? Мълчеше и сякаш това мълчание беше един вид съгласие за всичко какво оня каза. Поне за мен мълчението е знак за съгласие в повечето случеи. Ей това ме издразни.
И ти ми викаш, ако е било физически контакта тогава е той трябвало да реагира. Ами утре други ден, ще стане и физически. А той какво ще прави? Ще стои и ще ме гледа, ще разцъква facebooka? Някои нещa трябва да се предотвъртят от рано, да се говорят от рано за да не стане играчка плачка накрая.

Ne_Znaesh
06-13-2012, 17:46
Предишният пост е отправен към Alabalaportokala.

3oPuTy
06-13-2012, 17:55
Някои нещa трябва да се предотвъртят от рано, да се говорят от рано за да не стане играчка плачка накрая.

Сама го каза,а не го правиш ... Звънни му,недей да чакаш той да ти се обади!Излезте само двамата и говорете за тези неща.

Ne_Znaesh
06-13-2012, 17:58
И к'во? Хем се правя на сърдита, хем му звъня. :/

Alabalaportokala
06-13-2012, 18:02
Извод: когато нещо те засяга, приятеля ти не реагира (а той не може да реагира за всички врели не кипели които плямпа този) поемай ти инициативата. В случая е можело да се справиш без него. И в предишните случаи е можело да се справиш без него. Казваш, че той е мълчал, този ви неприятен. Ами ти защо си мълчала и не си го сложила на мястото му? Ако виниш него не забравяй, че и ти имаш вина. Вие сте двойка. Действайте колективно в такива ситуации... Както и да е...

Не мога да схвана как твърдиш, че си се изчервила и в същото време не си се свила в миша дупка? Изчервяването означава срам, а срамът в публична ситуация като тази се третира като слабост. Показваш един вид, че си се засегнала от нещо. Дори и да си отговорила с шега, не си била истински убедителна и е била колкото да отбиеш номера.

И ако утрешния ден този почне да те закача физически, а приятеля ти не реагира... да, тогава вече ще имаш право да си ядосана и да пускаш теми от такова естество

AnOHuMeH
06-13-2012, 18:15
Извод: когато нещо те засяга, приятеля ти не реагира (а той не може да реагира за всички врели не кипели които плямпа този) поемай ти инициативата. В случая е можело да се справиш без него. И в предишните случаи е можело да се справиш без него. Казваш, че той е мълчал, този ви неприятен. Ами ти защо си мълчала и не си го сложила на мястото му? Ако виниш него не забравяй, че и ти имаш вина. Вие сте двойка. Действайте колективно в такива ситуации... Както и да е...

Не мога да схвана как твърдиш, че си се изчервила и в същото време не си се свила в миша дупка? Изчервяването означава срам, а срамът в публична ситуация като тази се третира като слабост. Показваш един вид, че си се засегнала от нещо. Дори и да си отговорила с шега, не си била истински убедителна и е била колкото да отбиеш номера.

И ако утрешния ден този почне да те закача физически, а приятеля ти не реагира... да, тогава вече ще имаш право да си ядосана и да пускаш теми от такова естество

Приятел, представи си че този идиот е леко пийнал и тръгне да и посяга, тогава сама ли трябва да се справи?

Ne_Znaesh
06-13-2012, 18:19
Това, че човек се изчервява, не значи моментално, че човек се е засегнал от дадено нещо. Аз съм се изчервявала да речем когато някое готино момче, което много харесвам ми е правел комплимент, например. Или в други такива подобни ситуации, които не са свързани с това, че съм се засегнала с нещо или, че някой с нещо ме е обидил. И не съм съгласна с теб, че едва ли не съм показала слабост. Ако наистина беше така, щях веднага да си тръгна, ред сълзи, сополи... как си му е реда. Както и да е.
Моята мисъл е, че аз лично това го приех като неуважение спрямо мен и абсулютно никакво чуство за такт. (и от приятеля ми, и от оня). Айде оня ще кажеш майната му, ама както и да го погледна просто все можеше нещо макар и на шега приятеля ми да каже. А още повече ме издразни факта, че гледаше facebooka на няк'ва негова приятелка дето се била оженила (гледаше и снимките просто). Как да не се ядосва човек?

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 18:36
Моята мисъл е, че аз лично това го приех като неуважение спрямо мен и абсулютно никакво чуство за такт. (и от приятеля ми, и от оня). Айде оня ще кажеш майната му, ама както и да го погледна просто все можеше нещо макар и на шега приятеля ми да каже.

Това за мен е много точно казано. Едва ли, ако беше казал, че приятелят ти е с малка пишка, а ти си беше замълчала и направила на разсеяна, на приятеля ти щеше да му стане хубаво.
Не става дума да го бие, да се карат, а просто да вземе отношение по някакъв начин, било то и на шега или просто да каже нещо от сорта на Аре, не се занимавай с циците на приятелката ми, става ли?

Alabalaportokala
06-13-2012, 18:39
Приятел, представи си че този идиот е леко пийнал и тръгне да и посяга, тогава сама ли трябва да се справи?

Отговора на въпроса ти се съдържа в последното изречение на мнението което си цитирал!

Авторке започвам да си мисля, че се държиш като ощипана само и само да се изкараш права. Е не си, не си, не си.... НЕ СИ! Ситуация тип срам от момчешки комплимент няма нищо общо със ситуация в която получаваш закачка тип черен хумор пред голяма аудитория от хора! Тогава от срам до срам има разлика, както и от изчервяване до изчервяване! И щом приемаш такива неща като неуважение си доста издребняла. Стегни се моля те и се дръж като зрял човек. Вместо да хленчиш като някоя кифла, тропни малко с крак, нахъсай се и покажи на себе си и приятеля си, че можеш да се оправяш сама.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 18:47
На мен просто ми е интересно- ако някой каже нещо подобно, посочвайки не нея, а майка Ви или сестра Ви, няма ли да я защитите..?!

3oPuTy
06-13-2012, 19:02
И к'во? Хем се правя на сърдита, хем му звъня. :/

Ами спри да се държиш като дете в детската градина ... :? Правела се на сърдита?!Как така се правиш?!Или си сърдита,или не.А и това,че си сърдита не означава,че не може да излезете и да говорите :? Ти пак се сърди ама и му покажи грешките,които според теб той е допуснал ... Това,че излизаш с него не означава,че си загърбила всичко :?

3oPuTy
06-13-2012, 19:05
На мен просто ми е интересно- ако някой каже нещо подобно, посочвайки не нея, а майка Ви или сестра Ви, няма ли да я защитите..?!

Да ги защитим от к'во?!
Оня с нищо не я е обидил :? Това,че е говорил за бившите на нейния не е обида.Като не й е приятно да беше казала и може би щяха да се съобразят с нея.Това с гърдите също не е казано като обида след като нейните не са отпуснати,а напротив - има си бюст.Момчето просто е сравнил размера на гърдите на оня стероидния с нейните,защото е била най-надарена ... Поне от написаното аз т'ва разбрах.Обиди/заплахи/гавра няма ...

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 19:16
От простотията му. Това сравнение е чиста простащина.
Ако аз го кажа за майка ти, ти сериозно ли нищо не би направила?
Ако той го беше казал на теб, твоят приятел как би реагирал?
Ако всеки простак си позволява да коментира така теб, майка ти, сестра ти?
Не става дума тя има или няма цици, комплекси и т.н. Става въпрос, че е просташко някой да си позволява така да се отнася към нея.

AnOHuMeH
06-13-2012, 19:18
Представи си, приятеля и работи (до колкото прочетох), тоест не е малък. Нямам си и на идея какви детски истории само в главата, да си играеш ти на телефона докато всички са на масата... Много заблудени хора има, но това е вече отвратително..

Ne_Znaesh
06-13-2012, 19:20
Off... Добре, явно аз съм сгрешила. Не мога се тормозя повече и да го мисля. Ще му се обадя и това е..

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 19:22
Представи си, приятеля и работи (до колкото прочетох), тоест не е малък. Нямам си и на идея какви детски истории само в главата, да си играеш ти на телефона докато всички са на масата... Много заблудени хора има, но това е вече отвратително..

Че и чак момичетата да те сбутват да я защитиш. Бездействието и безразличието е най-обидно.

3oPuTy
06-13-2012, 19:24
Мечо_Буболечо,моя бюст си е хубав,този на майка ми също и не ми пука дали някой ще тръгне да сравнява нечий друг с нашите ;) Не приемам нещата толкова навътре,а и не бих се засегнала от думите на човек,когото не харесвам.Да не говорим,че аз никога нямаше да си замълча като авторката,а щях да го забия в земята с последвал отговор/коментар ;) Знам как да се "защитавам" от подобни нападки и не бих позволила на приятеля ми или на някой друг да ме "пази" - да не съм безпомощно дете,което се крие зад полата на мама или зад някой батко?!Аз си имам глава на раменете,която ползвам и когато някой се опитва да каже нещо против мен.Не позволявам на хората да ми подронват самочувствието,да ме излагат или да се опитват да ме тъпчат!

Alabalaportokala
06-13-2012, 19:25
На мен просто ми е интересно- ако някой каже нещо подобно, посочвайки не нея, а майка Ви или сестра Ви, няма ли да я защитите..?!

Сестра нямам, но майка ми със сигурност би се защитила както подобава в ситуация като тази. Тя е голям човек и може да се грижи сама за себе си. Сиреч, не би имало нужда да се намесвам.

AnOHuMeH
06-13-2012, 19:25
Че и чак момичетата да те сбутват да я защитиш. Бездействието и безразличието е най-обидно.

Според мен той не е разбрал за какво става на въпрос, защото е гледал Женената си Приятелка в Facebook. :D

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 19:32
Мечо_Буболечо,моя бюст си е хубав,този на майка ми също и не ми пука дали някой ще тръгне да сравнява нечий друг с нашите ;) Не приемам нещата толкова навътре,а и не бих се засегнала от думите на човек,когото не харесвам.Да не говорим,че аз никога нямаше да си замълча като авторката,а щях да го забия в земята с последвал отговор/коментар ;) Знам как да се "защитавам" от подобни нападки и не бих позволила на приятеля ми или на някой друг да ме "пази" - да не съм безпомощно дете,което се крие зад полата на мама или зад някой батко?!Аз си имам глава на раменете,която ползвам и когато някой се опитва да каже нещо против мен.Не позволявам на хората да ми подронват самочувствието,да ме излагат или да се опитват да ме тъпчат!
Тя каза,че не е мълчала, а е излязва от ситуацията с шега.
Простотията не може да се пренебрегва, никой няма право да се държи така с нея, с мен , с теб, с майките и сестрите ни. Без значение дали може сама да се защитава или не. Утре ще се омъжи за този мъж, примерно, ще имат дете може би.. той ще защитава ли семейството си? Това е въпрос на чест и уважение, не е въпрос на комплекси.
Ако примерно сестра ти не може да се защитава и някой простак се отнася така към нея, няма да я защитиш и ще я оставиш да се чувства унизена?! И да, повечето тука нямате никакви комплекси..

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 19:35
Сестра нямам, но майка ми със сигурност би се защитила както подобава в ситуация като тази. Тя е голям човек и може да се грижи сама за себе си. Сиреч, не би имало нужда да се намесвам.
Ще гледаш така отстрани и ще я оставиш, като един истински мъж, кавалер, нейн син, да си се оправя сама?! Ами браво. Аз съм момиче и въпреки това не бих оставила простаци на говорят за гърдите на майка ми.
Не е въпросът дали може да се оправя сама- въпрос на уважение и достойнство е.

3oPuTy
06-13-2012, 19:45
Мечо,много си се филмирам ми се струва ;)
Оня не е казал нещо кой знае к'во ... Едни цици е сравнил и тя каза,че не й пука за това ...
А това,че са говорили за бившите му - аз я попитах дали нейния знае,че на нея не й е приятно,но тя ми избегна въпроса.Мен лично не ми пука да говоря или да се говори за бивши и не бих се обидила ако стане дума за тях.
И стига с тия сестри - той не й е брат,а самия факт,че е висял във фейса вместо да обърне внимание на нея или компанията им говори за достатъчно за него.
А и не бъркай кръвната връзка с чисто сексуалната ;) Първата е в пъти по-силна от втората и не може двете неща да се сравняват.
Пък и кой нормален човек,с поне малко умствен багаж няма да може да се защити?!Тук не говорим за физическа разправа или за обиди от някой голям батко към някое дете от основното училище,примерно ... :? Не е трудно да кажеш 2 приказки и човека срещу теб да разбере,че не е уцелил човека,с когото да се шегува!

AnOHuMeH
06-13-2012, 19:48
Това е само началото, този идиот ако е хлътнал по нея това ще е най - малката подигравка от негова страна. Ще последват много такива, а лошото е че няма кой да защити момичето...

Никой не би оставил да обиждат майка му/сестра му/приятелката му или близък човек, както и аз не бих.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 19:53
Мечо,много си се филмирам ми се струва ;)
Оня не е казал нещо кой знае к'во ... Едни цици е сравнил и тя каза,че не й пука за това ...
А това,че са говорили за бившите му - аз я попитах дали нейния знае,че на нея не й е приятно,но тя ми избегна въпроса.Мен лично не ми пука да говоря или да се говори за бивши и не бих се обидила ако стане дума за тях.
И стига с тия сестри - той не й е брат,а самия факт,че е висял във фейса вместо да обърне внимание на нея или компанията им говори за достатъчно за него.
А и не бъркай кръвната връзка с чисто сексуалната ;) Първата е в пъти по-силна от втората и не може двете неща да се сравняват.
Пък и кой нормален човек,с поне малко умствен багаж няма да може да се защити?!Тук не говорим за физическа разправа или за обиди от някой голям батко към някое дете от основното училище,примерно ... :? Не е трудно да кажеш 2 приказки и човека срещу теб да разбере,че не е уцелил човека,с когото да се шегува!
Без значение дали чука някого, дали му е роднина, или пък просто приятелка - трябва да вземе отношение. И ако не разбра- тя се е опитала да излезе от ситуацията- с шега. Не е достойно да стоиш и да си чоплиш във фейсбука снимки, както вече казах въпрос на достойнство е.
Не знам как реши, че съм се филмирала, дори не ме познаваш. Сигурно си врачка, че и си харесваш бюста, оправна. Думи нямам.

bReAk3R
06-13-2012, 20:06
От всичко разбрах, че онзи неприятния се опитва да ви раздели двамата и ти се поддаваш.. Какво очакваш да каже приятеля ти на дадената ШЕГА? Аз бих хвърлил някакъв коментар да замажа и да го затапя, понеже ме е раздразнил, че наистина сред други момичета е избрал точно теб, но от друго незнам дали има нужда.

heartshapedbox
06-14-2012, 01:13
...голям лешпер. Муньо, както му се вика също :)

Аз пък на моя на галено му викам Муньо, изобщо не знаех,че има такова значение :Д

Alabalaportokala
06-14-2012, 10:41
Ще гледаш така отстрани и ще я оставиш, като един истински мъж, кавалер, нейн син, да си се оправя сама?! Ами браво. Аз съм момиче и въпреки това не бих оставила простаци на говорят за гърдите на майка ми.
Не е въпросът дали може да се оправя сама- въпрос на уважение и достойнство е.

Да. Докато тръгна да я защитавам тя вече ще го е направила 100 пъти. А ако тръгна да се намесвам е много вероятно да ме нахока когато сме насаме обяснявайки ми как може да се грижи сама за себе си.

Ако авторката ми беше приятелка също бих си замълчал. Бих я тествал по този начин да видя как ще реагира, как би се справила в ситуация като тази. И ако покаже характер като постави човека на мястото му това би ме впечатлило (ейй каква силна приятелка си имам). Тогава с удоволствие бих и помогнал, и да- бих се намесил. Но никога не бих го направил ако реакцията и беше както е описала в първия пост!


Без значение дали чука някого, дали му е роднина, или пък просто приятелка - трябва да вземе отношение. И ако не разбра- тя се е опитала да излезе от ситуацията- с шега. Не е достойно да стоиш и да си чоплиш във фейсбука снимки, както вече казах въпрос на достойнство е.
Не знам как реши, че съм се филмирала, дори не ме познаваш. Сигурно си врачка, че и си харесваш бюста, оправна. Думи нямам.

Филмирала си се и още как. Щом почна да намесваш и достойнството в цялата работа. Излизането от ситуацията не е излизане щом се е изчервила. Схващаш ли... В случая шегата е вид самоирония която е не на място. Живеем в демократично общество. Не може да ходим да преследваме всеки който е пуснал шега, подсвирнал или загледал приятелките ни. Мъжа се проявява най- добре като защитник когато обстоятелствата са форс-мажорни. Например- някой пиян почва да я закача / обарва в дискотека или нещо от сорта.

Това, че авторката е чувствителна и веднага се е изчервила при първата словесна закачка е нейн проблем който е желателно да коригира. Реакцията на приятеля и няма нищо общо в случая

3oPuTy
06-14-2012, 11:29
Alabalaportokala,черпя те една виртуална бира или к'вот там пиеш!!!Евала!!!Най-после някой,който да разбира к'во имам предвид!!! :)

Мечо_Буболечо
06-14-2012, 11:44
Да. Докато тръгна да я защитавам тя вече ще го е направила 100 пъти. А ако тръгна да се намесвам е много вероятно да ме нахока когато сме насаме обяснявайки ми как може да се грижи сама за себе си.

Ако авторката ми беше приятелка също бих си замълчал. Бих я тествал по този начин да видя как ще реагира, как би се справила в ситуация като тази. И ако покаже характер като постави човека на мястото му това би ме впечатлило (ейй каква силна приятелка си имам). Тогава с удоволствие бих и помогнал, и да- бих се намесил. Но никога не бих го направил ако реакцията и беше както е описала в първия пост!



Филмирала си се и още как. Щом почна да намесваш и достойнството в цялата работа. Излизането от ситуацията не е излизане щом се е изчервила. Схващаш ли... В случая шегата е вид самоирония която е не на място. Живеем в демократично общество. Не може да ходим да преследваме всеки който е пуснал шега, подсвирнал или загледал приятелките ни. Мъжа се проявява най- добре като защитник когато обстоятелствата са форс-мажорни. Например- някой пиян почва да я закача / обарва в дискотека или нещо от сорта.

Това, че авторката е чувствителна и веднага се е изчервила при първата словесна закачка е нейн проблем който е желателно да коригира. Реакцията на приятеля и няма нищо общо в случая

Никъде не казвам да ходи да го преследва?! И пияните по дискотеките тръгват да ги обарват и закачат, като видят, че гаджето не отреагира на подмятанията. Ако отреагира навреме най-често нещата приключват до там. Една жена трябва да усеща, че има мъж до себе си.
Излизането с шега си е личен избор, има много начини, тя така е преценила.
Според мен ти си се филмирал- ще тестваш? Навън е пълно с пичове, 21 век сме, мацката стои и чака да я тестваш?
Това за тестването ми звучи като оправдание- смотано ще си мълча, за да тествам приятелката си. Те за година и половина са си се опознали достатъчно, щом на нея и е странна тази негова реакция, значи не е типична за момчето. Ако имаш приятелка, която не умее да се защитава в такива ситуации, страхува се или пък е притеснителна, но си влюбен в нея, тя е красива и мила, правите страхотен секс.. и не ти издържи великият тест?! Разделяте се или? Ами ако това е начин и тя да го тества? Дали той би я защитил, дали има мъж зад гърба си?
Така или иначе темата се изчерпа, всеки си даде мнението. Само авторката да каже за развитието на нещата, ако има нещо ново.

cyclops
06-14-2012, 11:47
Моят приятел винаги е до мен и ме защитава и за най-малкото и безобидно нещо. Но според мен това не опита само до обичам, а и до характер и възпитание. И все пак се опитайте да поговорите и да преодолеете това. Не мисля, че е повод за раздяла все още.

3oPuTy
06-14-2012, 12:16
Страхува се?!Че от к'во има да се страхува?!От кога една шега и един разговор,в който тя дори не е включена може да породи страх?!Що за човек трябва да си за да те е страх от подобно нещо?!
А ако се срамува или не може да се защитава - да го преодолее и да се научи да го прави,защото в тоя живот ще има още много други,които ще се мъчат да я стъпчат и все някой ден ще трябва сама да се защити ако не иска да я ползват за изтривалка :?

Сори,но за мен държанието й не е нормално и се радвам,че в обкръжението си нямам подобни приятелки,които да не могат да кажат две думи,с които да закопаят някой натрапник :?

Мечо,много яростно я защитаваш ... Да не си била в подобна ситуация и сега да си ядосана на всички,които са на мнение,че една жена трябва да е достатъчно умна и "смела" за да може да се защити в словесен двубой?!


Авторке,верно вземи се появи и кажи как е минало,че поне всички да се успокоим :D

Мечо_Буболечо
06-14-2012, 12:31
Страхува се?!Че от к'во има да се страхува?!От кога една шега и един разговор,в който тя дори не е включена може да породи страх?!Що за човек трябва да си за да те е страх от подобно нещо?!
А ако се срамува или не може да се защитава - да го преодолее и да се научи да го прави,защото в тоя живот ще има още много други,които ще се мъчат да я стъпчат и все някой ден ще трябва сама да се защити ако не иска да я ползват за изтривалка :?

Сори,но за мен държанието й не е нормално и се радвам,че в обкръжението си нямам подобни приятелки,които да не могат да кажат две думи,с които да закопаят някой натрапник :?

Мечо,много яростно я защитаваш ... Да не си била в подобна ситуация и сега да си ядосана на всички,които са на мнение,че една жена трябва да е достатъчно умна и "смела" за да може да се защити в словесен двубой?!


Авторке,верно вземи се появи и кажи как е минало,че поне всички да се успокоим :D
Определено има за какво да се страхува, ако момчето е агресивно. Може и да не го познава достатъчно и да не знае как ще реагира на това. Напоследък навсякъде пишат за побоища, наръгани с ножове по купони, дискотеки и т.н. Аз лично съм присъствала на подобна ситуация, в която момче почна да се подмята разни такива шеги и да дърпа за ръката момиче пред една дискотека, тя му каза само да я остави и да се занимава с някоя друга, а той такъв шамар и отпра, че едва ли втори път ще тръгне да се защитава сама. Достатъчно е да и бие един шамар или да я поизплаши малко с поведението си. Приятелят и може пак да не отреагира и да я остави да се оправя сама.
До човек е, не всеки би могъл да се защитава в такава ситуация, дали от срам, дали от страх, дали от нещо друго. Хората са различни, това, че ти би се защитила по определен начин, не означава, че и тя така. Не знаеш и каква ще е реакцията отсреща, може да станат големи бели. Като вижда, че приятелят и си мълчи и простака си мисли, че има надмощие. За теб нейното поведение може да не е нормално, но това си е твое разбиране за нещата. Тя така ги разбира нещата, личен избор е.
Лично аз не съм била вътре в такава ситуация, не съм имала гадже, което би си мълчало, не съм стояла и в компания, в която ми е неприятно и ми подмятат подобни простотии. Такива простаци в обкръжението си на този етап нямам.
Авторката да се включи, да разкаже.

3oPuTy
06-14-2012, 12:49
Не ми се спори,но отново сравняваш две коренно различни ситуации - едно е да си пред басейна с голяма компания от приятели и съвсем друго пред диското с някой пиян/надрусан.В случая двете неща СПОРЕД МЕН не могат да се сравняват,защото са коренно различни и нямат нищо общо освен факта,че е имало и момче,и момиче :?
Както и да е.Спирам до тук,защото отново не съм съгласна с мнението ти,но няма смисъл да продължаваме :)
Авторке,идвай да кажеш к'во е станало?!

djipsito
06-14-2012, 15:18
Сега, авторке, ще ти разкажа една история.
Първите няколко дни след като тръгнах с бившия ми, бяхме излезли с негови приятели (още ги опознавах). Беше зимно време, много студено, аз бях толкова болна, че нямах глас. Трябваше да шепна ако говоря. Почна да ни вали един дъжд, едни порои, едни ветрове.. и се скрихме там под един навес. Срещнахме някъв тип и моя го поздрави, а тоя се домъкна при нас. После решихме да си ходим, а тоя искаше да ни черпи некви бири, а моя му каза, че ще си ходим, щото съм болна. Тъпака се изцепи "От кво е болна, да няма сифилис..." И познай. Бившия ми стоя и мълча като путка, една приятелка, дето беше с нас, си отвори устата и почна да го реди. А аз ако можех да говоря, не знам на кво щях да го направя.

След около месец и нещо връзка, бившия ми тъпунгер почна да се стрялка и да се ежи на едно момче в компанията, понеже издишаше дима от цигара си към мен (ама без да е някво нагло и в лицето ми, понеже дима не достигаше до мен). И тогава се скарах с него и му припомних горната случка.. Пак млъкна като путка и успя да каже само едно "ами то тогава тъкмо бяхме тръгнали..." ИИИИИ !?!?!!

След тая история, не можеш да ми кажеш, че не те разбирам как си се почувствала, щото те разбирам. Просто при мен тогава повече ми се искаше путьо да ме защити, защото аз нямаше как да го направя. И все пак, твоето ми изглежда някак дребнаво. Няма да повтарям първия си пост.

Просто не прави глупости и не позволявай някой външен да разклаща връзката ти, щото точно тва правиш.

DisappointedDreamer
06-14-2012, 15:35
Моят приятел винаги е до мен и ме защитава и за най-малкото и безобидно нещо. Но според мен това не опита само до обичам, а и до характер и възпитание. И все пак се опитайте да поговорите и да преодолеете това. Не мисля, че е повод за раздяла все още.

Аз пък почти никога не бих позволила приятеля ми да ме защитава и за най-малкото и безобидно нещо. Аз да не съм някакво 10 годишно момиченце, което иначе ще се разплаче, защото са му казали че роклята му е грозна? Ъх. Покажете малко характер, момичета. Въобще не опира до възпитание. Опира си чисто и просто до характера на въпросния.

AnOHuMeH
06-14-2012, 15:48
Аз пък почти никога не бих позволила приятеля ми да ме защитава и за най-малкото и безобидно нещо. Аз да не съм някакво 10 годишно момиченце, което иначе ще се разплаче, защото са му казали че роклята му е грозна? Ъх. Покажете малко характер, момичета. Въобще не опира до възпитание. Опира си чисто и просто до характера на въпросния.

Не е така!

Ако тръгне някой да ти посяга ще го набиеш ли?

DisappointedDreamer
06-14-2012, 15:52
Точно така е. Не искам някой, който да ме защитава постоянно. Аз имам уста, мога да говоря и съм напълно способна да се защитя сама, много благодаря. Разбира се, ако се стигне до побоища ще очаквам подкрепата и помоща на приятеля си. Но, той да ме защитава за най-малкото и безобидно нещо е направо смешно. Никога не бих се чувствала комфортно с такова момче до мен.

Alabalaportokala
06-14-2012, 16:00
Примерите които давате нямат нищо общо с основния случай. Ясно е, че хората които ги дават подкрепят авторката, но поне давайте нещо наистина сходно.

Да вземем djipsito- в случая си в лошо здравословно състояние и не си пред много хора. Нищо общо.

Анонимен стига с този бой. Тук не става въпрос за физическа саморазправа, а за словесна такава...

3oPuTy
06-14-2012, 16:45
Аз пък почти никога не бих позволила приятеля ми да ме защитава и за най-малкото и безобидно нещо. Аз да не съм някакво 10 годишно момиченце, което иначе ще се разплаче, защото са му казали че роклята му е грозна? Ъх. Покажете малко характер, момичета. Въобще не опира до възпитание. Опира си чисто и просто до характера на въпросния.
Най-после и едно момиче,което да мисли трезво!!!Евала,мацка!!!


Не е така!

Ако тръгне някой да ти посяга ще го набиеш ли?
В случая никой не говори за бой,а за словесни атаки.Разликата между двете е от тук до Луната и е да я проумееш :?


Примерите които давате нямат нищо общо с основния случай. Ясно е, че хората които ги дават подкрепят авторката, но поне давайте нещо наистина сходно.
Върви им обяснявай :? Тук изкараха момчето не само навлек ами и няк'ъв ненормален побойник,който скача да бие всичко живо,което посмее да му каже две приказки на криво :? :D

anonymous708973
06-14-2012, 17:01
Сега, авторке, ще ти разкажа една история.
Първите няколко дни след като тръгнах с бившия ми, бяхме излезли с негови приятели (още ги опознавах). Беше зимно време, много студено, аз бях толкова болна, че нямах глас. Трябваше да шепна ако говоря. Почна да ни вали един дъжд, едни порои, едни ветрове.. и се скрихме там под един навес. Срещнахме някъв тип и моя го поздрави, а тоя се домъкна при нас. После решихме да си ходим, а тоя искаше да ни черпи некви бири, а моя му каза, че ще си ходим, щото съм болна. Тъпака се изцепи "От кво е болна, да няма сифилис..." И познай. Бившия ми стоя и мълча като путка, една приятелка, дето беше с нас, си отвори устата и почна да го реди. А аз ако можех да говоря, не знам на кво щях да го направя.

Зориту, и в тая ситуация ли е нямало нужда да се намесва? Извинявай, ама си опира точно до самоуважението на момчето - какъв трябва да си, че да стоиш и да гледаш как нареждат приятелката ти така?
А, би ли ми дала пример ти какво би казала в тая ситуация. Гледам, че си много бойна и нареждаща нещо, та да чуем.

Преди няколко дни си празнувах рождения ден. Приятелят ми се опитваше да отвори бутилка вино, ама не беше работил с такъв вид тирбушон и нещо не му се получи от първия път. Успя, естествено, но на втория опит. След това с още 1-2 момчета палиха някъв суперстранен вид въглен за наргиле, бая време им отне. Една съученичка тогава вика: "Абе, едно вино не можеш да отвориш и т.н., в какво те бива?" Ебаваше се, но на мен ми се стори много грубо и щях да се намеся, но той ме изпревари. Никое себеуважаващо се момиче не би подминало такъв бъзик - да обижда него означава да обижда мен и вкуса ми, а те критика не търпят.

И преди да ме изкарате всякаква, аз съм от ония момичета, които могат да се оправят сами. Не се е случвало познат на приятеля ми да ме нареди, но подозирам, че не бих му го върнала, защото показва точно признак на слабост.
Лично мнение.

3oPuTy
06-14-2012, 17:36
Пантерке,не чети избирателно ;) Навсякъде визирам случая на авторката,а това к'во бих казала на пича - много са нещата,но си зависи от самия индивид (btw сори,но във форума няма опция за записване на гласа,та да ме чуеш,а и както казах аз не виждам никъде опит от негова страна за обида към нея :?).Естествено,че в случая на Джипсито момчето ще я защити - та тя не е можела да говори,к'во друго му остава?!
А аз не съм нито бойна (OMG как пък реши,че съм бойна :lol:),нито нареждаща!!!Прави разлика от нападателна (к'ват се опита да ме изкараш) и отговаряща на нападки/шеги/обиди,защото разликата е огромна.Аз не нападам никого (било то словесно или силово),но и не позволявам на никой да прави опити да се шегува с мен!Достатъчно съм интелигентна за да мога да отвърна на нечия нападка по нормален (лишен от обиди) начин - нареждането ми е доста под нивото и е за хора с беден речник и заучени фрази :)

valdesbg
06-14-2012, 17:42
И кво заради чифт цици вдигаме война? Синтезирано казано - Щото приятеля ти не е бил сутиен, значи не те обича?

Оле дано не ми се пада такава. Дрийм + Алабала + Зори - имате бири от мен :)

3oPuTy
06-14-2012, 17:47
И кво заради чифт цици вдигаме война? Синтезирано казано - Щото приятеля ти не е бил сутиен, значи не те обича?

Оле дано не ми се пада такава. Дрийм + Алабала + Зори - имате бири от мен :)

Доживяхме с теб да сме на едно мнение :D Имаш даже две бири от мен :D

Alabalaportokala
06-14-2012, 18:05
Интересното е, че ако момчето, често защитава момичето в ситуации като тези се пускат оплаквания. Как е прекалено ревнив, как прекалявал и как могат да се оправят и сами...

Така и така сме се запукали с бири- ами айде тогава. Наздраве! :)

valdesbg
06-14-2012, 19:01
^Нали... няма угодия :)

anonymous708973
06-14-2012, 19:27
Има, има, ама само малка част от мъжките индивиди успяват да уцелят баланса между случаите, които изискват намеса, и тези, при които няма нужда от такава.

AnOHuMeH
06-14-2012, 19:37
Има, има, ама само малка част от мъжките индивиди успяват да уцелят баланса между случаите, които изискват намеса, и тези, при които няма нужда от такава.

Да ти кажа почти винаги е нужна намеса, не проумявам как ще се съберат приятели на масата и онзи ще си играе на телефона. А през това време, някой ядосва приятелката му...

Alabalaportokala
06-14-2012, 20:25
А дали женските индивиди успяват да балансират нуждата да хленчат на рамото на мъжа когато наистина е необходимо, а не просто да преиграват както обикновено става. Кой знае...

3oPuTy
06-14-2012, 21:52
А дали женските индивиди успяват да балансират нуждата да хленчат на рамото на мъжа когато наистина е необходимо, а не просто да преиграват както обикновено става. Кой знае...

Точно!!!В случая на авторката е точно хленчене без причина :? Лапешко-кифленски истории ... :?

djipsito
06-14-2012, 23:29
Alabalaportokala, колко много хора трябва да има, че да има намеса или пък да няма намеса ?? Бях с него и с приятелите му..

jghgh
06-15-2012, 08:29
От една страна, можело е наистина да се защитиш сама. От друга - путешко е, че си мълчи така.
Мм, и на мен нещо такова ми се беше случило веднъж, но бях прекалено шокирана, за да отвърна. Аз просто съм от ония цивилизовани спекани хора, дето като им се случи някоя простащина, стоят невярващо и неадекватно в обстановката, просто защото не очаквам такова човешко падение, пък то се случвало, видиш ли : ) Нали, хората си мислят, че всички са като тях и като попаднат на някаква изродска ситуация, не знаят къде се намират. Или поне аз съм така, чуФствителното и наивното. :Р

Мм, и аз веднъж така бях на маса с един бивш приятел и неговата компания, и тъй като искахме да лягаме да спим, искахме да ги изгоним и те започнаха да му викат: "Ебе ли ти сеее, ебе ли ти се? Много ли ти се ебе?" и то не един или два пъти. В крайна сметка се почувствах като ходеща вагина, така ли ме възприемаха неговите хора? Сми, 1во как може да се бъзикат така просташки пред МЕН - аз съм момиче и дама. Насаме като са си, нека си говорят какво искат, но не пред мен; 2ро, на него как не му стана неудобно, почувствах се много долно и доста тъпо. На всичкото отгоре той им отговори: "Ами малко." Направо побеснях, но тъй като съм спек, нищо не казах, а мълчах и сигурно само съм гледала учудено. Като си заминаха приятелите му ядът почна да ме обхваща и обхваща и направо (по)беснях отвътре, въпреки че не го демонстрирах явно. Прибрах си се у нас! Имаше само една жалка сцена на спирката към нас, но не смятам да я разказвам.

И сега като осмислям тази ситуация, от една страна може би не е трябвало да се надявам някой да ме защитава. В тоя живот не трябва да разчиташ на другите по никакъв повод, всичко сам си го правиш.
От друга страна обаче, какъв мъж си, ако оставиш някой да унижава приятелката ти, или не пазиш честта й? Путьо ли си, детенце ли си, какъв си? Тогава в конкретния случай много се издразних. Може би не толкова, че не съм била защитена. Нали някоя тук по-коравосърдечна мацка веднага ще изтъкне, как можело да се гаврят с мен и повече и как всичко било Ок. По-скоро се издразних, че отношението към мен не е зряло, към мен няма почит и т.н.; А всяка дама заслужава това. Не казвам в огромни количества, а просто да не се налага да се чувства унизена.

В случая на авторката това за циците е може би леко преиграно, НО се казва, че този човек само се опитва да ги скарва, той е провокатор и дразнител. Едва ли се е бъзикал с добро чувство. Може би е трябвало поне приятелят да му каже още на басейна, да престане да сее напрежение, да го затапи някак, дори и културно.

И в тая тема определящо е отношението. Не толкова дали някой има нужда от защита или не. И двата лагера са прави. Но разривът според мен е в отношението. Отношението на пасивния човек е да каже, че другия може и сам да се защитава. Той е прав за себе си. Другият обаче иска да бъде обгрижван. Тук е разривът. Според мен няма прав-крив. Аз за себе си знам, че не искам приятелят ми да очаква от мен сама да се защитавам, когато ме унижават по грозен начин.

Бих вметнала и скоба, че точно с тоя бивш веднъж бяхме излязли на разходка и едно дете с колело се блъсна в мен - ето това вече не е кой знае какво, а онзи го нахока. Горкото дете. Ето това направи вече отвратително впечатление. Да се намесваш в ситуации, в които не трябва, и в които е много лесно да демонстрираш авторитет - все пак на дете е по-лесно да се скараш, отколкото да си МЪЖ и да се опънеш поне МЪНИЧКО на приятелите си.

3oPuTy
06-15-2012, 09:14
Ами ей в такива ситуации се отвръща с "Да,за т'ва бързаме да ви изгоним и к'во?!Завиждате ли - ваш проблем!Някои от нас имат партньори и секса при тях не се изразява в стоене пред компютъра с ръка в гащите!" и ония зяпват,свиват опашки и бягат :) И аз не обичам подобни изказвания,защото ги намирам за грозни,но винаги ще има по някой подобен индивид,стоящ на сухо,който да се мъчи да превръща секса между двама души в нещо едва ли не грозно,мръсно и странно :? Ама лапешка работа ... Забелязала съм,че подобно държание е типично за хора до 18-19 годишна възраст - след това явно им светла лампичката и влизат в релси :)

Alabalaportokala
06-15-2012, 11:28
Alabalaportokala, колко много хора трябва да има, че да има намеса или пък да няма намеса ?? Бях с него и с приятелите му..

Хората и публичността оказват влияние за реакцията момичето. Едно е да те избъзикат в домашна компания където сте 5-6 човека все познати и съвсем друго е пред 10+ човека. Вероятността да се изчерви и потъне в срам е много по- голяма така както вероятността да и се забави защитната реакция (която може въобще да не се появи от притеснението и срама) е огромна да не кажа 100%. Факторите са- неопитност, чувствителност, публичност. Наивно е да смятаме, че всички хора са с бетонни характери и не биха се притеснили едва ли не от присъствието на хората. С други думи казано не можеш да знаеш как се чувства момичето, ако не си била на нейното място.

Елементарна психология общо взето.

Сега защо момчето не е реагирало и дали "не-реакцията" му се появлияла от хората или не, можем само да гадаем. Основната идея в случая е че не е постъпил грешно като си е премълчал или не се е намесил. А крайния извод е: един човек не може ли сам да си помогне, никой друг не може!

Ясно е, че индиректно ме питаш защо примера ти не е на място. Та в твоя случай ти си напълно оправдана- била си болна, не си можела да говориш етц... Тук авторката няма никакво оправдание!

djipsito
06-15-2012, 21:54
jghgh написа хубави неща за отношението. Та, да не я повтарям. Общо взето, моя бивш путьо, също като нейния се надъхваше на по-малък от него заради дима от цигарата, а пред оня мъж си мълчеше. Или-или е тука за мен. Ако няма да се надъхва на мъжа, няма значение мога ли, не мога ли да говоря, да не се надъхва и на по-малките след като аз веднъж съм казала, че нп и че не ми пречи. Ако ми пречи - имам уста.

umri
06-16-2012, 02:04
Авторката, май преувеличаваш. Говорил за бившите му.. на него може да не му пречи да слуша за бившите си и да не се досеща, че на теб би ти било неприятно. Тва за циците също не е огромна обида, щото има бивши анаболи, дето имат FF цици. Може да се е заблял и да не е обърнал внимание, да се е разсеял. Вместо да му се сърдиш и да се тръшкаш му кажи нещо. Година и половина и за едно такова нещо вече пишеш, че ще го късаш.. ти нормална ли си? Какво уважение е това към него, а? Ако съм на него и знам кви ги дрънкаш има огромен шанс да ти тегла путките майни. Чак и не му звъниш и се сърдиш, че и телефона затваряш. Говори, нали за това ти е проклетата уста. Сигурен съм, че нон-стоп я ползваш, но очевидно не и за това, за което трябва. НО ако случката се повтаря и преди в други ситуации също не те е защитавал, тогава лошо. Мани, че обиждат теб.. как може да си позволи някой да му обиди приятелката така, и то пред него? Дори другата страна да има право в някоя конкретна ситуация, пак не може. Егото не трябва да го позволява.



Преди няколко дни си празнувах рождения ден. Приятелят ми се опитваше да отвори бутилка вино, ама не беше работил с такъв вид тирбушон и нещо не му се получи от първия път. Успя, естествено, но на втория опит. След това с още 1-2 момчета палиха някъв суперстранен вид въглен за наргиле, бая време им отне. Една съученичка тогава вика: "Абе, едно вино не можеш да отвориш и т.н., в какво те бива?" Ебаваше се, но на мен ми се стори много грубо и щях да се намеся, но той ме изпревари. Никое себеуважаващо се момиче не би подминало такъв бъзик - да обижда него означава да обижда мен и вкуса ми, а те критика не търпят.
В тая ситуация, след като ме пита "в какво те бива" й отговорих: "в секса" и до края на вечерта нищо не ми каза на въпреки. Неуспешен опит да ме злепостави пред 11-12 човека. Най-малоумното е да тръгна да й се оправдавам или да се доказвам под някаква форма. Защо ми е да се доказвам на някой, най-вече пък на момиче, на което мнението не ме интересува особено? Не ме впечатляват такива провокации. Така че гледай да не обръщаш внимание много и като има нещо, което те дразни, а приятелят ти не забелязва, му кажи. Ако е изградена тенденция, тогава лошо, но може просто да се е разсеял или да не го е сметнал за обидно.

пп. Добре, че не се намеси тогава.. не може да развива вино, да пали наргиле и на всичкото отгоре приятелката му го защитава от друго момиче, щото той не може сам, разбираш ли..



Не се е случвало познат на приятеля ми да ме нареди, но подозирам, че не бих му го върнала, защото показва точно признак на слабост.

Нито си тъпа, че да им се иска, нито те са толкова тъпи, че точно теб да наредат. И все пак.. по-полека с комбитата ;д

anonymous708973
06-16-2012, 07:34
Ами ей в такива ситуации се отвръща с "Да,за т'ва бързаме да ви изгоним и к'во?!Завиждате ли - ваш проблем!Някои от нас имат партньори и секса при тях не се изразява в стоене пред компютъра с ръка в гащите!"

Пхах, точно както си и мислех.
Подобна реакция е висша форма на глупост по няколко причини.
1во, винаги са ми били смешни момиченцата, които отвръщат на един бъзик с цяла тирада.
2ро, би могла да злепоставиш приятеля си, като се покажеш като плюеща кобра.
3то, напълно е възможно да сдухаш ситуацията, която е била забавно-гавреща до този момент.
4то, тая тирада е признак на слабост. Показваш (колкото и да го отричаш сега), че си засегната.

Идеалният отговор е: "Абе, не знам за него, ама аз две не виждам вече, тъй че - къш!", казано с усмивка до ушите.


пп. Добре, че не се намеси тогава.. не може да развива вино, да пали наргиле и на всичкото отгоре приятелката му го защитава от друго момиче, щото той не може сам, разбираш ли..
Тя е моя позната и щях да се намеся... и колкото и да не ти се вярва, има ситуации, в които аз мога и трябва да те защитя. Пък. Не говорим за юмруци насам-натам, естествено :д

3oPuTy
06-16-2012, 07:48
Пантерке,БЛАГОДАРЯ ТИ от все сърце!!!Искрено ме разсмя от сутринта :lol:
1.Плюеща кобра все още не съм станала :lol:
2.Казвала съм подобно на написаното по-горе от мен и нито моя се засегна,нито сдухах ситуацията (как пък самата ситуация може да се сдуха?!аз мислех,че хората се сдухват о.0).От цялата работа стана т'ва,че ония си заминаха,ние си направихме един маратон и повече никой не си позволи да се шегува със сексуалния ни живот ;)
3.Слабост?!Щом си казала нека е слабост :lol: Представа си нямаш,колко се радвам,че един човек (дори такъв,който не ме познава) казва,че съм слаба или че се засягам от нещо :))) Веднага правя една снимка на поста ти и при следващ спор с някой на тази тема ще го показвам :)))

Едит:Последно?!Плюеща кобра ли съм или момиченце,проявило слабост :D До колкото знам двете неща са напълно несъвместими ... Вземи решение и ме светни :lol:

DisappointedDreamer
06-16-2012, 07:59
Мисля, че всички преувеличавате вече.

umri
06-16-2012, 08:40
Ами ей в такива ситуации се отвръща с "Да,за т'ва бързаме да ви изгоним и к'во?!Завиждате ли - ваш проблем!Някои от нас имат партньори и секса при тях не се изразява в стоене пред компютъра с ръка в гащите!" и ония зяпват,свиват опашки и бягат :)

Кво да направят хората освен да избягат и да си направят изводите за теб? Хапливо може да се отговаря в такива ситуации, но да е по-скоро като хаплив базик, като техния, който е трудно интерпретеруем и придружен с усмивка, а не да си седяла на една маса с тия хора 3 часа, всичко точно и накрая от 1 коментар да се засегнеш дотолкова, че да се намръщиш и да декламираш тиради.

3oPuTy
06-16-2012, 08:50
Умри,я пак прочети случая,за който става въпрос ;) На пубери с подобно държание к'во трябва да им се каже?!Те са се е*авали многократно с тях и по думите й нищо точно не е имало :? "Каквото повикало - такова се обадило!",нали знаеш.

magita
06-16-2012, 21:30
Просто не ставаш.Ако знаеш с добри приятели , колко сме се гаврили с гаджетата ни , този ще ти се стори като манна небесна.За многото хейтъри ще кажа , че за мое огромно съжаление , най-големия ташак , който си правих с момиче , се обърна срещу самия мен и още тегля , хаха

ако пък приятелят ти и той те гъбарка нарочно , ако 2 пъти се направиш и не му вдигнеш и е като мен , чакай да се зарибява с приятелката ти


Браво! Сигурно се чувстваш супер мъжествен, че се подиграваш с приятелката си. Не мисля, че някой нормален, който обича приятелката си (или поне я уважава) ще започне да го прави. ПАК КАЗВАМ "МНОГО СИ ЯК"



Добре, ако става за 1-и път голяма работа. Видял е, че си си отворила устата... Какво искаш да те прекъсне и да почне да го бие ли.

Момента когато момчето трябва да почне да защитава момичето: Еми в много случай мога да се защита, ама като приятеля ми види, че мълча или не съм на кеф да се разправям със сигурност ще започне той, a не да гледа като идиот и да се прави на ударен.

anonymous708973
06-16-2012, 21:47
Кво да направят хората освен да избягат и да си направят изводите за теб? Хапливо може да се отговаря в такива ситуации, но да е по-скоро като хаплив базик, като техния, който е трудно интерпретеруем и придружен с усмивка, а не да си седяла на една маса с тия хора 3 часа, всичко точно и накрая от 1 коментар да се засегнеш дотолкова, че да се намръщиш и да декламираш тиради.

Ето, каза ти го и мъж. Такова впечатление оставяш с подобен коментар, колкото и да не ти харесва и да го отричаш.

П.П. Взех решение. Момиченце, което, след като е ощипано, не знае по какъв друг начин да реагира, освен да започне да плюе хората.

umri
06-17-2012, 00:25
Умри,я пак прочети случая,за който става въпрос ;) На пубери с подобно държание к'во трябва да им се каже?!Те са се е*авали многократно с тях и по думите й нищо точно не е имало :? "Каквото повикало - такова се обадило!",нали знаеш.

Някой като се ебава с теб и не ти е приятен - не излизаш с него. Насила ли са ги замъкнали с тях?

3oPuTy
06-17-2012, 08:07
Умри,а ти от къде знаеш,че друг път се е случвало?!Това може да е за първи път?!Ти май въобще не прочете мнението на момичето,а бързаш да коментираш :lol: Само за да те "вкарам" в него - авторката на мнението каза,че въпросните са започнали многократно да им се е*ават след като са им намекнали,че трябва да си заминават.

Пантерке,нищо лично ама след като ти е приятел няма как да му приема мнението :lol: Както аз заставам зад хора,които познавам,така може и той да го прави.А и заради коментарите ви малко по-горе за вашата случка също не съм напълно склонна да повярвам,че това си е лично негово мнение - сори :lol: Пък и няма лошо да ме мислиш за такава - който ме познава знае к'ва съм,който не ме познава - нека си гадае и да си прави изводи.Аз си правя изводи за хората,според мненията им - нека и те да го правят :)

umri
06-17-2012, 09:09
Умри,а ти от къде знаеш,че друг път се е случвало?!Това може да е за първи път?!Ти май въобще не прочете мнението на момичето,а бързаш да коментираш :lol: Само за да те "вкарам" в него - авторката на мнението каза,че въпросните са започнали многократно да им се е*ават след като са им намекнали,че трябва да си заминават.

Пантерке,нищо лично ама след като ти е приятел няма как да му приема мнението :lol: Както аз заставам зад хора,които познавам,така може и той да го прави.А и заради коментарите ви малко по-горе за вашата случка също не съм напълно склонна да повярвам,че това си е лично негово мнение - сори :lol: Пък и няма лошо да ме мислиш за такава - който ме познава знае к'ва съм,който не ме познава - нека си гадае и да си прави изводи.Аз си правя изводи за хората,според мненията им - нека и те да го правят :)

Кое според теб не е мое мнение. Кажи ми да ти кажа.

gabi_94
06-17-2012, 13:00
Както много хора ти казаха, може би си преувеличила малко, но въпреки това и твоя не е мн прав поне две думи да не каже. Обаче хората са различни и може би той не е такъв тип. Най-добре поговорете и му обясни как си се почувствала. С бившето ми гадже непрекъснато се мотаехме с неговите приятели. Била съм само аз сред мнооого момчета. Позволявали са си закачки и ебавки, но съм го приемала на шега. Това, което ме подлудяваше обаче, беше че родителите му много често си позволяваха да ми се карат за разни неща и да ми дават акъл, а той да седи като путьо и да си трае. Не казвам да им се опълчва и да се кара с тях, но поне да смени темата. Още повече, че са ме обвинявали в неща, за които той е виновен. Ще дам един пример: имах хрема и не исках да се виждаме, да не го заразя. Той обаче настояваше ли настояваше, накрая се съгласих. Все пак беше просто хрема. Да ама два дни по-късно той се разболя, имаше температура и т.н. Баща му ме направи на две стотинки, че съм го заразила и че не сме се държали като зрели хора и т.н. А тоя моя седи и трае. Освен това после не искаше да ходи и на лекар много време, рави пневмония и влезе в болница. Чувствах се толкова зле. А всъщност дори не мисля, че съм го заразила аз, при положение че аз имах настинка за 2,3 дни. За справка, моите родители никога не са си позволявали да му кажат нещо, дори да е бил виновен, а когато съвсем лекичко баща ми го е закачал, веднага го защитавах. Да отвърнеш на приятелите му е лесно, но някак не върви да спориш с родителите му. Така че не е толкова сериозен проблема при теб.