PDA

View Full Version : МНОГО СПЕШНО МИ ТРЯБВА ПОМОЩ!!! Червени рани след епилация!!!



Lovely Dream
06-13-2012, 09:38
Здравейте! В петък си купих епилатор (Philips Satinelle), пробвах го, но ми се образуваха големи червени петна под мишниците, които боляха непоносимо. А на краката направо се врязаха на 2-3 места дисковете (предполагам от това е станало там) и ми станаха резки, но бяха само 2. Вчера реших да се епилирам пак под мишниците и краката (само единия можах вчера) и на крака ми се образуваха доста повече резки, а подмишниците беше кошмар - големи червени участъци, които просто не искат да минават никъде. Болката е ужасна!!! Най-голямата беда обаче е, че утре имаме прощална вечер (7 клас) и просто не мога да си представя да ида с тези отвратителни червени резки по краката и болезнени червени петна под мишниците. Мазах се със Здраве лека формула, със лосион за тяло, нищо не помага! Моля ви, не знам как да успея за 30тина часа (то толкова г/д остава до прощалната вечер) да махна тези нелицеприятни и големи петна (половината мишници)! Аз съм с рокля до коляното, а горната й част е като потник и не мога да отида с друго!

Намерих в един магазин рол-он Nivea Pearl & Beauty или нещо подобно, пишеше, че става за след епилация, чудя се дали успокоява кожата, или пък да си взема рол-он за след бръснене (макар и това да не е бръснене, но пък пише, че помагало на кожата да се възстанови). Мислех да си ексфолирам кожата като се изкъпя утре, но дали ще мога с тези ранички? Наистина съм притеснена, моля посъветвайте ме какво да правя и какъв продукт да използвам, за да махна тези ужасни неща до утре вечер! 8-[ 8-[ 8-[

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 10:05
Точно преди прощалната ли реши да го пробваш за първи път? Намажи си краката с някой лосион за тен, който си ползвала и преди и знаеш как се нанася или сложи дълга рокля, пола, панталон , подмишниците сложи малко пудра за лице или някакъв лек фон дьо тен, но съвсем малко.
Нямаш ли някоя дълга лятна рокля за прощалната? Или си купи днес-утре, има евтини, но свежи и летни. Важното е да се чувстваш комфортно, а не всички да ти гледат краката и ти да се притесняваш.

Store4me
06-13-2012, 11:10
Намери от някоя от твоите приятелки спрей за спешна помощ. Има на различни марки, най доброто е на LR Health&Beauty Systems.В комбинация с концентрат от Алое Вера - пак на същата фирма, за няколко часа ще си оправиш проблема. Гарантирано!

Lovely Dream
06-13-2012, 11:19
Точно преди прощалната ли реши да го пробваш за първи път? Намажи си краката с някой лосион за тен, който си ползвала и преди и знаеш как се нанася или сложи дълга рокля, пола, панталон , подмишниците сложи малко пудра за лице или някакъв лек фон дьо тен, но съвсем малко.
Нямаш ли някоя дълга лятна рокля за прощалната? Или си купи днес-утре, има евтини, но свежи и летни. Важното е да се чувстваш комфортно, а не всички да ти гледат краката и ти да се притесняваш.

Нямам нито спрей за тен, нито ФДТ, нито пудра... за жалост... а и покритието, което ще осигури не вярвам да е трайно :?

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 11:22
Ами отиди и купи. Или си купи дълга рокля, пола за прощалната, с рокля до коляното ще се вижда всичко това, за 1 ден няма да ти минат протриванията и раните, без значение с какво ги мажеш.

Lovely Dream
06-13-2012, 11:24
Чувала съм за този спрей, но просто никой, който познавам, няма такова нещо, мисля. Имаме у нас Алое Вера в саксия, но дали ще можем да екстрактираме гел от него? Ще пречи ли, ако не можем да махнем алоина (то все пак няма да го пия де :D )? А в аптеката продават ли се подобни продукти? Нищо не казахте за рол-оните и ексфолирането.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 11:27
На рани и протриване най-добре не слагай никакви рол он-и, не знаеш как ще ти подействат. Защо искаш да ексфолираш протрита и разранена рожа?
С каквото и да мажеш- за 1 ден няма да изчезнат. Смени тоалета за прощалната.
Какъв е точно епилатора, с който си се подредила така? От тази сериа има няколко. Кой точно? Аз имах от тази серия, но беше много отдавна.

Lovely Dream
06-13-2012, 11:31
http://get7.eu/images/HP6400_00-IMS-global.jpg Ох, едната подмишница що-годе бива, но другата... Няма как да сменя тоалета, нямам пари за друга рокля. Май ще трябва да ходя така :( :( :(

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 11:35
http://get7.eu/images/HP6400_00-IMS-global.jpg Ох, едната подмишница що-годе бива, но другата... Няма как да сменя тоалета, нямам пари за друга рокля. Май ще трябва да ходя така :( :( :(

Ясно, моят не беше такъв и нямах оплаквания от него.
Пробвай да я полееш с много студена вода и краката също, за да намалиш червенината, но раничките няма да изчезнат.
Защо държиш да си с рокля, сложи си някакъв панталон или по-дълга пола.

Lovely Dream
06-13-2012, 11:40
На краката не личи особено, но... Всички момичета ще сме с рокли.

Lovely Dream
06-13-2012, 12:00
http://prikachi.com/images/82/4887082L.jpg Ето, това е по-засегнатата подмишница. Раните са повърхностни. Кожата ми стои като протрита и ожулена, но средно положение, може би.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 14:10
http://prikachi.com/images/82/4887082L.jpg Ето, това е по-засегнатата подмишница. Раните са повърхностни. Кожата ми стои като протрита и ожулена, но средно положение, може би.

Не е толкова зле, напудри я с минерална пудра със светъл цвят, за да не се вижда. Не пръскай дезодоранти!

Lovely Dream
06-13-2012, 14:53
Мама има само една бронзираща пудра, тя обаче е тъмна и блестяща, ще пробвам да я смеся с малко кремче и ще направя домашен ФДТ :D Btw, тати ме посъветва да сложа СПИРТ на мястото :shocked: ама спирта нали дразни уж... Ще го изчакам след малко да си дойде, да видим пак какво ще ме посъветва.

abyty99
06-13-2012, 17:22
Моят епилатор е същия и нямам никакви подобни проблеми !! Както ти казаха по-нагоре крем, пудра, ФДТ. Дано вече си си купила нещо и утре да бъдат по-добре. Не знам но според мен точно под мишниците с епилатор .. се пак кожата там е много нежна и според мен не е особено подходяща за чувствителните кожи (а до колкото разбирам, щом има такива петна значи твоята е от `чувствителните`). Та успех за утре :) :) :)

Sladichkoto0
06-13-2012, 17:32
Мдам ... и на мен ми стана странно като разбрах, че става въпрос и за подмишниците, по-добре е да ги бръснеш ... :)

marin4itu
06-13-2012, 18:07
И аз имам такъв епилатор, само че е черен. Понякога и на мен ми се зачервяват лекичко мишниците, когато бързам. Мисля, че е от неправилна епилация, защото чак резки от дисковете ми звучи странно. Натискала ли си самия епилатор? Специално за мишниците трябва кожата да е идеално суха. Не знам какво би ти помогнало естно казано. Моите мишници ми минават за няколко часа, но не стават толкова зачервени като твоите.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 18:29
Мама има само една бронзираща пудра, тя обаче е тъмна и блестяща, ще пробвам да я смеся с малко кремче и ще направя домашен ФДТ :D Btw, тати ме посъветва да сложа СПИРТ на мястото :shocked: ама спирта нали дразни уж... Ще го изчакам след малко да си дойде, да видим пак какво ще ме посъветва.
Не, не спирт. Баща ти сигурно е помислил, че имаш рана и така е казал. Това твойто е като протрито, става така като повтаряш по няколко пъти на едно място. Студена вода най-безопасно, че да не получиш някакъв обрив от кремове.

Lovely Dream
06-13-2012, 18:50
^ Срам-несрам, обясних му още тогава от какво точно ми е станало раздранението. Спирта като че ли помогна малко, а в нета четох за розова вода. Мдам, и аз мисля, че е от неправилна епилация. Уж гледах да го държа под прав ъгъл, но не опъвах кожата и минавах по няколко пъти. А на краката не ми станаха резки като не опъвах пък! Странна работа... абе, ще трябва време да свикна както трябва с епилирането. А, пробвах и с лед, поуспокоява малко. Кожата ми е неравна сега, дано нещата се пооправят, че иначе не знам... :( :( :(

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 18:54
^ Срам-несрам, обясних му още тогава от какво точно ми е станало раздранението. Спирта като че ли помогна малко, а в нета четох за розова вода. Мдам, и аз мисля, че е от неправилна епилация. Уж гледах да го държа под прав ъгъл, но не опъвах кожата и минавах по няколко пъти. А на краката не ми станаха резки като не опъвах пък! Странна работа... абе, ще трябва време да свикна както трябва с епилирането. А, пробвах и с лед, поуспокоява малко. Кожата ми е неравна сега, дано нещата се пооправят, че иначе не знам... :( :( :(
Розова вода, ама ако иначе не ползваш, не знаеш нито каква най-добре да си вземеш, нито как точно ще ти подейства. Студеното най-облекчава. Следващият път като се епилираш не ги чакай да пораснат много. Ще се оправят, ама поне още 2 дни ще са така. Така става понякога при първо епилиране.

Lovely Dream
06-13-2012, 19:07
^ Бях малко скептична за спирта, но наистина успокои кожата, противно на очакванията ми! Сега, часове след като пуснах снимката, кожата ми изглежда (поне на светлината на лампата) значително по-малко зачервена. Продължавам със спирта, дано положителното му въздействие продължи, ще сложа отгоре и крем Здраве (само дето адски трудно попива напълно това нещо и ми стои като бяло :D .

Elinaaa
06-13-2012, 19:19
Крем Бочко.....успокоява

Lovely Dream
06-13-2012, 19:28
^ Чувала съм за него, но сега е вечер, няма как да изляза сега, а утре вече веротно ще е твърде късно, освен ако това кремче не притежава някакви магически свойства да премахва зачервяването за часове :D .

А за това какво мислите---> http://www.pharmacy2u.co.uk/Uploads/Products/ba1bb89d-17c7-48c1-8edb-6113bc6bff64/nivea-pearl-beauty-deo.jpg?maxwidth=250 успокоява ли след епилация наистина, защото не знам какъв рол-он да използвам утре вечер, имам едно на Фа и черна и бяла Нивеа ( стик ) . Дано алкохола в тях успокои (колкото и налудничаво да звучи)...

Ох, кожата ми се бели, дали утре вечер да не я ексфолирам с ексфолиант, за да стане гладичка и мека... ох, то зачервяването и да мине, пак ще ми изглеждат грозно подмишниците...

valentinadr
06-13-2012, 19:37
не е достатъчно само това по добре си вземи крем и един съвет от мен за напред ги бръсни за да нямаш такива проблеми

Lovely Dream
06-13-2012, 20:49
А за това какво мислите---> http://www.pharmacy2u.co.uk/Uploads/Products/ba1bb89d-17c7-48c1-8edb-6113bc6bff64/nivea-pearl-beauty-deo.jpg?maxwidth=250 успокоява ли след епилация наистина, защото не знам какъв рол-он да използвам утре вечер, имам едно на Фа и черна и бяла Нивеа ( стик ) . Дано алкохола в тях успокои (колкото и налудничаво да звучи)...

Ох, кожата ми се бели, дали утре вечер да не я ексфолирам с ексфолиант, за да стане гладичка и мека... ох, то зачервяването и да мине, пак ще ми изглеждат грозно подмишниците...

А аз пак да попитам, да си ползавм рол-ончето на фа нутри скин или да си взема такова на нивеа от линка . Да екфолирам ли кожата (мислех да ексфолирам, за да стане уж по-хубава, ама... ) Ексфолианта ми е на Рефан и не съм го ползвала преди.

marin4itu
06-14-2012, 08:45
Недей да ексфолираш. Кожата ти е възпалена и би станало по-зле според мен.

Мечо_Буболечо
06-14-2012, 08:48
Не ексфолирай, не слагай фа-то. Без рол он, че може да раздразни или да се обринеш.

Lovely Dream
06-14-2012, 10:04
Снощи пробвах на малко от мишницата да ексфолирам, зачерви се доста, но после като сложих кубче лед и намазах с "чудодейния" спирт + кремче здраве, нещата се оправиха до сутринта ( да добавя, че съня ми беше само 3-4 часа, вадете си изводи за бързото действие на продуктите ). Той тати, за щастие, се оказа прав, че спирта ще ми помогне. Продължавам да мажа. Сега зачервяването е значително по-добре от снимката вчера. Само тия резки по краката... те ме притесняват, макар че днес бях с найлонови чорапи и пак се виждаха, никой нищо не каза. От Фа-то, което си сложих сутринта преди училище, нямам никакви допълнителни обриви.

Притеснява ме и как ми се белят подмишниците - това е цената на действието на спирта... :( А в мъничките гънки навлиза от крем Здраве и после подмишниците ми изгледат сухи и белещи се от спирта и побелели от крема. Дали като се изкъпя ще се махнат тези неща? Предполагам, защото кожата се "накипва" от топлата вода, макар че аз ще ползвам по-хладка, за да не раздразня мястото. Беленето и сухотата ме притесняват повече и от претриването. :?

abyty99
06-14-2012, 16:33
След като се изкъпеш според мен ще е значително по-добре !! Както казват някой хора `водата лекува`. Надявам се вече да изчезва това раздразнение `обрив` или там каквото е и да си изкараш жестоко утре :) :) :) :*

Мечо_Буболечо
06-16-2012, 13:57
Е, разкажи как мина. Снимахте ли се? Хубаво ли беше, протритото личеше ли си? Другите как изглеждаха?