PDA

View Full Version : Mожете ли да броите чрез изображения



StringTheoryPracticist
06-13-2012, 11:52
Затворете си очите и си представете числото "1". След това "2" и продължете нагоре, ако можете без да мислите, само с изображения.

Успявате ли? Колко ви е трудно? Получават ли се някакви "бъгове", примерно числото да не иска да се промени, или дисплея да се премести, или числата да се раздалечат и да не можете да ги приближите обратно, или нещо такова?

HoBaTopka
06-13-2012, 13:19
Без да мисля? Хмм .. т'ва не го знам как става :D Иначе в една картинка ли трябва да си ги представям? (смисъл 1 2 3 4 5 6 .. не поотделно 1, 2 3,4 :D ) Бъгове не ми се получават, ама иначе питай утре като не съм си пила хапчетата кво става, хаха :D

SisiJ
06-13-2012, 13:22
aaa .. бърка ми ,.. не знам къде :D xixi

awerw
06-13-2012, 14:44
Не може да не се мисли, самото представяне на числото е вид мисъл.

StringTheoryPracticist
06-13-2012, 16:28
Можете ли да преброите до 50?

Без да мисля? Хмм .. т'ва не го знам как става :D Иначе в една картинка ли трябва да си ги представям? (смисъл 1 2 3 4 5 6 .. не поотделно 1, 2 3,4 :D ) Бъгове не ми се получават, ама иначе питай утре като не съм си пила хапчетата кво става, хаха :D
Какви хапчета пиеш?

Не може да не се мисли, самото представяне на числото е вид мисъл.
мда, исках да кажа без да мислиш с "глас" (без да помисляш "едно, две, три"...), но тази част не е задължителна

montana6
06-13-2012, 16:38
Не мога. Винаги, когато ми изплува изображението на цифрата 1, си казвам наум "едно". :D

awerw
06-13-2012, 16:46
Аз мога, трудно е, но мога.

StringTheoryPracticist
06-14-2012, 20:25
ъп

<!..!><!..!><!..!><!..!>

vankovvv
06-14-2012, 20:28
Не мога. Винаги, когато ми изплува изображението на цифрата 1, си казвам наум "едно". :D
дап и аз така

StringTheoryPracticist
06-14-2012, 20:33
Ама тази част е незадължителна, изразил съм се неясно.

Ако искате можете и да си казвате "едно, две, три...", важното е дали можете да си представяте числата.

vankovvv
06-14-2012, 20:48
мога да ама са малко мънички

montana6
06-14-2012, 23:57
Ако искате можете и да си казвате "едно, две, три...", важното е дали можете да си представяте числата.

Значи мога. Даже пробвах да си представям паралелно арабски и римски цифри и числа и пак става. 8-)

ParadOx
06-15-2012, 12:14
малко е като това- http://www.coolopticalillusions.com/optical_illusions_images_2/images/readthecolors.gif 8-)

просто мозъкът е свикнал така да "работи", колкото и тъпо да звучи

StringTheoryPracticist
06-15-2012, 12:19
мда, ама left brain vs. right brain theory (където единия се използва за логиката, а другия - за интуицията) е невярна - най-малкото защото няма никакви доказателства, но може лесно да се опровергае - ако се вгледаш ще видиш, че хората с добро пространствено мислене (което е интуитивно) също имат и добро логическо мислене

KumchoValcho
06-15-2012, 14:45
Това не е ли визуализация?
Аз съм правил такава медитация, брои се от 100 до 1 наобратно като вместо да броиш просто виждаш изображението на числото, само че всяко число си го представяш например или зелено, или ледено, или огнено, или стоманено, или стъклено и т.н.
От около 1 седмица визуализирам ежедневно и ми се развила тая способност донякъде, по-лесно задържам изображения
преди изобщо не можех

StringTheoryPracticist
06-15-2012, 14:53
Това не е ли визуализация?
Аз съм правил такава медитация, брои се от 100 до 1 наобратно като вместо да броиш просто виждаш изображението на числото, само че всяко число си го представяш например или зелено, или ледено, или огнено, или стоманено, или стъклено и т.н.
От около 1 седмица визуализирам ежедневно и ми се развила тая способност донякъде, по-лесно задържам изображения
преди изобщо не можех
същото е, не знаех за термина защото сам си измислих идеята
и не знаех, че въображението може да се развива - сигурен ли си, че се наблюдава напредък при теб?