PDA

View Full Version : windows vista проблем



k0rn
06-13-2012, 13:29
Здравейте на всички. Инсталирах си преди малко Windows Vista. Проблема идва от там, че като си инсталирах всички драйвъри не ми работи микрофона. На стария Уиндолс работеше перфектно. Само когато си инсталирах този ми се появи проблема. Може ли да ми кажете как да си го оправя? Благодаря предварително.

npp
06-13-2012, 14:04
най-вероятно ти трябва подходящ драйвер, за което трябва да се знае дали аудио адаптера е вграден на дънната платка или е на отделен модул т.е. звукова карта?!, ако знаеш марката и точният модел можеш да потърсиш за драйвери директно в търсачката на google, а ако не знаеш, тогава можеш да използваш everest или aida64 - там ще намериш информация за марката и модела на компонентите

prosto_chovek
06-13-2012, 14:44
подкрепям последното мнение :)

mlakniwe
06-13-2012, 14:50
Windows vista e шит-защо не сложи 7-ца или 8-ца? Огледай си настройките за звука-драйверите за виста ли са?

doomkillerr
06-13-2012, 16:22
Маанете я тъпата Виста - слягайте 7-цата и няма да имате ядове!

k0rn
06-13-2012, 17:56
от ТУК МИ ДОЙДЕ И ПРОБЛЕМА. ИНСТАЛИРАХ СИ И УНДОЛС 7, НО ПАК ИМАШЕ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ. МОЖЕ ЛИ ДА МИ ДАДЕТЕ ЛИНК ЗА УИНДОЛС ХП СП3, НО ДА НЕ БЪГНА ПРИ ИНСТАЛАЦИЯТА, ЗАЩОТО ПРЕДИ СИ ГО БЯХ ИНСТАЛИРАЛ И НЯМАХ АУДИО. СЪЖАЯВАМ, ЧЕ ПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ, НО ПОНЯКОГА МИ БЪГНА КАПС ЛОК.

k0rn
06-13-2012, 19:19
Опитах се да си сложа наново уиндолс хп, но ми дава грешка при която инсталацията се проваля. Същото е и с 7мицата. Ако има някой дете умее в тази част, моля да ми пише на лично съобщение. Ако ми помогнете ще съм ви много благодарен.

k0rn
06-13-2012, 20:32
Вече съм на Уиндолс 7, но проблема с микрофона си остава. Опитах се да си инсталирам ето този уиндолс : http://zamunda.net/details.php?id=195913&hit=1 . Там не стана, защото ми пише, че версията ми е по-нова и не може да се инсталира по-стара. Аз искам по-старата и мисля, че може да стане като го направя с неро. Като го бърн-на с неро и после как да настроя за биос-а да буутва от оптично устройство?


Едит: Опитах се да го инсталирам с virtual clone drive

npp
06-13-2012, 21:24
по принцип при старт би трябвало самият биос да показва кой клавиш е за boot менюто, обикновено при asus е f8, при gigabyte е f12, а при asrock е f11, най-лесно е да заличиш windows инсталация с hiren's bootcd като влезеш в linux средата и оттам директно изтриеш всички системни директории и файлове, другият вариант е да форматираш партишъна

doomkillerr
06-14-2012, 05:44
Едит: Опитах се да го инсталирам с virtual clone drive

Не можеш да инсталираш Windows от виртуално устройство!!!

Нямаш звук, защото не си сложил драйвери! Не ти работи микрофона, защото не си направил нужните настройки за звука!