PDA

View Full Version : Косми подмишниците



don't say anything.
06-13-2012, 18:37
Здравейте отново.
Имам един въпрос. Откакто започна втория срок, започнах и да нямам изобщо буквално никакво време и започнах да си бръсна космите подмишниците , а иначе съм адски против бръсненето при момичета, където и да било, винаги едно момиче трябва да бъде нежно и гладко на допир, обаче веднъж го направих и после... няма спирка.
Сега лятото сигурно ще започна пак с епилатора, ама се чудя дотогава как да се бръсна като хората? Смисъл, като ги обръсна и започва да личи, че е бръснато, някак сиво стои, а примерно с други момичета, с които съм си говорила, и казват, че се бръснат на седмица веднъж, а като ги видя, изглежда толкова чисто и гладко, използвам бебешка пудра даже, да не ми се възпалява кожата, ама... съвети? И все пак смятам, че го правя правилно.

BonnieandClyde666
06-13-2012, 18:40
Използвай кола маска!

nIkEnCeTy_bE
06-13-2012, 18:40
Досега не си си бръснала космите подмишниците?!?!!? Дано аз не съм разбрала правилно. Иначе използвай някакъв крем-депилатор или нещо друго като пяна има, те се продават, и слагаш и така минаваш, щом нямаш време. Иначе някой просто нямат много косми или не са толкова дебели, черни, и може затова да не им личи. Иначе с бръсначка не мисля, че е възможност на седмица веднъж да се бръснеш, абсурд.

don't say anything.
06-13-2012, 18:41
:D Не си ме разбрала, преди ги махах с кола маска , после започнах с епилатор, но напоследък така се случи, че нямам наистина никакво време...

nIkEnCeTy_bE
06-13-2012, 18:44
А, добре. Просто си свикнала по един начин, с една гладкост, и ти е странно и грозно. Иначе си зависи и от бръснача. Все пак слагай нещо преди бръснете и крем за след бръснете и ще е гладко, но не очаквай 1 седмица да не се бръснеш, защото те израстват за максимум 3 дена.

Rebirthing
06-13-2012, 18:59
Оф, да ти кажа няма спасение, ако генетично си с дебели и тъмни косми винаги ще ти стоят така при бръснене в областта на подмишниците, трябва от корен да се махнат, само епилатор или кола маска му е майката...

valentinadr
06-13-2012, 19:23
аз ги бръсна почти всеки ден и кожата ми гладичка,зависи от брасначката,с кола маска трябва да ги чакаш преди да станат достатачно големи за следващо махана и през това си ходиш косми под мишниците много е грозно

Lovely Dream
06-13-2012, 21:18
Аз както се направих на нищо с епилатора... колата даваше в пъти по-добри резултати, после възпалението бързо отминаваше, а с епилатора от липса на опит ми се образуваха червени, възпалени петна. За бръсненето съм категорично проив, но май ръцете ще ги минавам с бръснача.

don't say anything.
06-14-2012, 08:48
Оф, да ти кажа няма спасение, ако генетично си с дебели и тъмни косми винаги ще ти стоят така при бръснене в областта на подмишниците, трябва от корен да се махнат, само епилатор или кола маска му е майката...

Да -.-
Даже веждите ми са доказателство, плътни и черни, като цяло, и по краката и ръцете са ми такива, ама там нямам проблеми, защото вече 3-4 години само с кола маска и епилатор и нищо не усещам, ама тия нежни зони, точно като, примерно, триъгълника или мишниците....

anonymous708973
06-14-2012, 10:56
Не се излагай бе, момиче, само докато я пусна тая тема, можеше да си оправиш подмишниците с епилатор.
Аз започнах така и съм суперщастлива :д Остава да разбера как да приложа същия номер на ръцете и краката.

DisappointedDreamer
06-14-2012, 11:02
Бързо става под мишниците. Номера е веднага след баня да минаваш ако има косъмчета.

Аз подмишниците и краката минавам с епилатор. Сега ще видим ръцете това лято, а триъгълник и него ще го почваме ако се навия скоро 8-) дотогава със самобръснач.

anonymous708973
06-14-2012, 11:07
Триъгълник с епилатор... нененененененне!
Ба. Никакъв шанс да си го причиня. Аз с една кола маска не мога да се оправя... не е като да съм лигава, ама не мога да преодолея психическата бариера.

DisappointedDreamer
06-14-2012, 11:11
Нали. С епилатор там няма да се занимавам. Ще взема кола маска да пробвам, ама там по-милите зонички не знам как ще се навия да ги махам.

Glam0rous
06-14-2012, 11:14
Не съм ги бръснала никога, но с епилатор на двете ми отнема около минута...може би и по-малко. Няма как бръсненето да е по-бързия вариант.
А от тая пудра не ти ли става едно гадно и сухо??? То си е чист талк, да попива влагата на бебешката кожа и да не се подсичат. Не изглежда много подходящо за тая работа...

revelde_fan8
06-14-2012, 14:08
По-скоро крем от който сами окапват космите ............ това използвам аз :)

valentinadr
06-14-2012, 14:44
според мен за по-нежните зони като триъгалника е най-подходяща кола маска

DisappointedDreamer
06-14-2012, 15:14
По-скоро крем от който сами окапват космите ............ това използвам аз :)

Това е същото като бръснача.

И да, за триъгълник кола маска е добре.

don't say anything.
06-14-2012, 16:44
Аз си нямам проблеми с краката и ръцете, там нали ви казвам, станало ми е все едно безчувствено, нищо не усещам като минавам с епилатора, а за триъгълника едва ли бях издържала с кола маска, да не говорим за епилатор, каквато съм лигла.

valentinadr
06-14-2012, 18:18
ако се обезкосмяваш на триъгалника с кола маска болката е за секунда,аз се обезкосмявам сама вкъщи с течна на Джанкар,а с епилатор болката е непосилна за мен,пробвах веднъж,но не мога да издържа

BrokenInnocence
06-15-2012, 13:47
Не се излагай бе, момиче, само докато я пусна тая тема, можеше да си оправиш подмишниците с епилатор.

Мда. Особено пък след като вече дълго време си ги мнавала с епилатора и си свикнала с болката. Няма смисъл да се мъчиш с тея гадни самобръсначки. На мен минаването с епилатора там ми отнема 2 минути. Аз съм се професионализирала напълно, цялото тяло - крака, ръце, подмишници, триъгълник, всичко почиствам само с епилатора, отнема ми не повече от 40 минути и изобщо не се занимавам с другите глупости като кремчета и т.н. Кола маска е добър вариант, но не ми се чака да пораснат достатъчно дълги между процедурите.

valentinadr
06-15-2012, 19:13
как издържаш на триъгалника с епилатор,аз само там не мога и за това съм с кола маска

BrokenInnocence
06-16-2012, 14:23
как издържаш на триъгалника с епилатор,аз само там не мога и за това съм с кола маска

Свиква се. :) Първите няколко пъти се измъчих, псувах се и се мразех, че си го причинявам, след това свикнах и сега ми отнема 10-15 минути.

Violenza
06-16-2012, 17:30
как да се бръсна като хората? Смисъл, като ги обръсна и започва да личи, че е бръснато, някак сиво стои, а примерно с други момичета, с които съм си говорила, и казват, че се бръснат на седмица веднъж, а като ги видя, изглежда толкова чисто и гладко, използвам бебешка пудра даже, да не ми се възпалява кожата, ама... съвети? И все пак смятам, че го правя правилно.
То си е до косъм. Явно твоите са тъмни и растат бързо, за да стои сиво. Няма как да ги бръснеш по различен начин. Все така ще си стоят.

За трайно и ефективно обезкосмяване бих препоръчала фотоепилация. По-скъпичко излиза и не е безболезнено, ама наистина има ефект.

don't say anything.
06-16-2012, 18:32
Да, ама не намирам за подходящо на 15 години да започвам с такива неща.
Ясно е, ще изчакам мъничко и започвам с кола маската пак.
Сега поне идва лятото и нямам оправдание :)
Благодаря на всички !

eve_angel
07-31-2012, 16:36
Добре де,момичета..имам епилатор на Браун силк епил (розовия) и неиздържам от болка по краката,пък да не говорим по ръцете..какво да правя?
А колкото до темата:не съм ползвала епилатор подмишниците-само по краката..много ли боли 1-вия път?

пAteNцЕ
07-31-2012, 16:49
eve_angel и аз имам на браун силк епил ама лилавия (принципа е същия нали :3 ) па не знам, аз си умрех от болка първия път(краката),обаче при мене май е на психична основа,има някаква бариера :D виж за ръце и аз се замислям ама нз...бих пробвала и там :Д с мазохистична наклонност съм така че :cool: мишници не съм пробвала

eve_angel
07-31-2012, 18:24
Аз преди време бях голям мазохист(от депресията) и обици си пробивах и вс и не ми пречеше и се епилирах..след тва като се преобърна животът ми и станах лигла в тва отношение..сега една обица на устата немога да си пробия или на пъпа,а преди през ден се дупчих някъде..няма ли някъф начин да хидратираме кожата и с лед,или някъф чай да се прави за успокояване на кожата,така че да не боли толкова?със обезболяващ спирт и смрадлика няма ли да стане?защото от смрадликата изтръпва..пък нз

fakesmile96
07-31-2012, 18:41
Аре бе, не боли чак толкова на подмишници. И е работа за 5 минутки, и си стои по една седмица... Не хапе епилатора, няма да умрете ако си минете с него там... айде вече за триъгълника си е таковало мамата от болка, ама подмишници.
И съм с Браун един розовичък Шлядур :D

Lovely Dream
07-31-2012, 22:30
Аз на краката се епилирах досега само до колената. Пробвах преди няколко дена и бедрата, но си оставих резка и нз как ще ги епилирам целите. :? Подмишниците, както бях писала, 1вия път си направих червени рани и сега внимавам адски много. Изскубвам колкото мога, останалите ги изкарвам с пинсетата и така става като хората. Ръцете си ги бях бръснала няколко пъти и като минах 1вия път с епилатора и тъй ме болеше, не е истина... Издържах едвам-едвам на едната ръка, после другата с бръснача пак... На първата ми пораснаха за 1-2 седмици, на втората за 2-3 дена :D На първата бяха мекички и пооредели, а на другата - още по остри и сгъстени. Оттогава реших, че колкото и да ме боли на ръцете ще минавам винаги с епилатор заради страхотния ефект от първия път още. Обаче на краката ми държи ок 5 дни, пък сега ще ходя на море за седмица и ще се епилирам ден преди да тръгнем а после там какво ще правя като ми пораснат след няколко дни, трябва да шумоля посреднощ с епилатора, ще ме е срам докато родителите ми ме чуват (аз попринцип гледам да ги няма като реша да се обезкосмявам) :(

eve_angel
07-31-2012, 22:42
че защо те е срам?Междодругото аз съм решила утре да търпя на болка-триъгълник,подмишници,крак а и ръце..всичко ще епилирам..та може да ме чуете как крещя :Д

Lovely Dream
07-31-2012, 22:52
^ Аз пък адски се бавотя като се епилирам, единия крак може и 30 мин да иде, ако можех за 5 мин като повечето момичета нямаше да имам проблем хич с епилирането там. Освен ще трябва да бързам супер много :D

fakesmile96
08-01-2012, 09:20
Е ти пък, не е много... ако искаш само да 'замажеш' положението за пет минутки си епилираш краката. Ако искаш да е баш перфектно 30 минутки са си много добре. :D
А с какъв епилатор си, ако си го писала горе, сори... :D

eve_angel
08-01-2012, 10:27
и аз за 30 мин на крак г/д ..може и повече

Lovely Dream
08-01-2012, 15:32
Е ти пък, не е много... ако искаш само да 'замажеш' положението за пет минутки си епилираш краката. Ако искаш да е баш перфектно 30 минутки са си много добре. :D
А с какъв епилатор си, ако си го писала горе, сори... :D

Ами аз щях да пиша какъв е ама забравих :D Ето този е : http://www.technopolis.bg/img/catalog/DE/DEB7F5C6D35652F1A90A002481B479E9.jpg . Сега за 30 мин успявам единия крак (до половината обаче) , а преди даже по час ми отнемаше. Докато свикна да работя бързо и качествено наистина с него ще мине време, аз го имам само от началото на юни, за 2 месеца още ен съм му свикнала както трябва. Утре ще пробвам пак на бедрата, но ме е страх да не си нарежа целите бедра, вече имам една резка на едното и не искам пак да стане така :( . На ръцете утре също. Всъщност мислех в началото да се епилирам цялата в неделя ден преди да тръгнем за морето, но ако си направя пак неволно някоя резка няма да има време да мине. Дано ми издържат бедрата 1 седмица поне. Най-трудно е на местата със стрии, те са от вътрешната и малко от външната част на бедрата (ужас!), затова там много ме боли. Ръцете също нз как ще издържам... Като съм на морето няма да имам 1 час за краката, кой знае в колко ще се връщаме вечер, затова там ще гледам за 10 мин да кажем да съм готова (дано имаме късмета да имаме самостоятелна баня). :D

Lovely Dream
08-01-2012, 15:45
Аз преди време бях голям мазохист(от депресията) и обици си пробивах и вс и не ми пречеше и се епилирах..след тва като се преобърна животът ми и станах лигла в тва отношение..сега една обица на устата немога да си пробия или на пъпа,а преди през ден се дупчих някъде..няма ли някъф начин да хидратираме кожата и с лед,или някъф чай да се прави за успокояване на кожата,така че да не боли толкова?със обезболяващ спирт и смрадлика няма ли да стане?защото от смрадликата изтръпва..пък нз

Лед слагай, но след като свършиш. Защото, ако сложиш преди да започнеш, ще ти се свият порите и по-трудно ще изкараш космите. Затова препоръчват след баня да се епилираш, за да ги изкараш по-лесно, изпъвай и кожата. А след като свършиш с епилирането, не мокри кожата няколко часа и не я излагай на силно слънце (да кажем да се къпеш или да се печеш на слънце) . Но той леда и то е вода. Аз обаче слагам. В началото ползвах най-обикновен лосион за тяло, но после реших да пробвам с лед. Каквото и да правя винаги минават часове наред докато минат точиците. Е, те си минават, най-късно на другия ден и ми е ОК кожата. Не мога да ти кажа за подходящи билки, но да кажем успокояващ лосион за тяло да си вземеш, аз си търся да си купя, но нещо не намирам в моето градче.

CupcakeMonster
08-01-2012, 15:46
Епилирането там става за 5 мин точно..как може да нямаш 5 минути :D

eve_angel
08-01-2012, 16:22
Значи..аз днеска открих как да не ме боли ВЪОБЩЕ..преди да се епилирам(около 1 час) правя маска от лосион за тяло+кафе и втривам в кожата..след тва измивам с вода и после въобще не боли..днеска минаха 4 часа в епилиране на ръце,крака(без бедрата ест) и подмишници..напр ужас..изкуфях..а нормално ли е да ме боли мн дясната подмишница и след тва като си сложих одеколон с замръзващ ефект се попиках от болка..след тва крем здраве..и помина малко..правилно ли съм направила,или?

CupcakeMonster
08-01-2012, 16:30
крем здраве за успокоение да..и аз си слагам на горната устна като си ги махам иначе става мн червено и се подува и се появяват пъпчици понякога..та това го предотвратява..

eve_angel
08-01-2012, 17:50
мерси много слънчице..адски полезни съвети даваш :)

CupcakeMonster
08-01-2012, 17:58
Моля,моля :))

sugargirl94
08-01-2012, 20:01
След епилация не слагайте нищо с алкохол.
Мишниците си оправям с бръсначка, с епилатора ми стават рани и след това ме боли 3-4 дни. Бих ги махала с пинсета, обаче ме болят очите.

Amore-Mio*
08-02-2012, 16:01
Чувала съм, че това обезкосмяване на подмишниците с епилатор или кола маска е вредна, тъй като там има потни жлези, на които можеш да им развалиш функциите от дърпането. :D

Lovely Dream
08-02-2012, 20:52
^ И аз съм чувала, че било вредно, но то потни жлези има не само на подмишниците. Не мисля, че заради това трябва да се откажем от епилирането. Ако почнеш да се бръснеш и ще ти станат черни подмишниците, рано или късно.
Днес си епилирах едната ръка (за половин-един час), дето я бях бръснала само досега и болеше адски много. Даже освен обичайните червени точици ми се образуваха и миниатюрни кървящи червени точици на по-нежните части на ръката и сега нз с какво да ги махна, никога и никъде не са ми са се образували такива и изглеждат трудни за махане. Докато обичайните чрвени точки почти ми минаха вече, тези не се махат грам. :( А др ръка ще я направя или утре, или в събота. Днес пак реших д пробвам на бедрата и не ми станаха резки! Много се радвам! Няма да си направя и останалата част от бедрата на резки, супер :grin: . Пробвах на малка част само, а в събота ще направя целите бедра. Боли-не боли епилирането, това винаги ще си остане по-добро решение от всеки ден с бръснача/деп. крем (както прави мама) .

tonique
08-04-2012, 23:29
Аз не издържам никъде на краката на ръцете и т.н. със епилатор или кола маска.
много боли :D - [момче съм]