PDA

View Full Version : Съвети от запознати.



Nutella♥
06-13-2012, 20:14
От доста време имам един проблем т.е. от както се помня ! Ходилото ми няма свод,изглежда ето така http://www.lekar.bg/uploads/images/1.jpeg (наречено още плоскостъпие).Като малка са ме карали да нося стелки,но не съм искала и постоянно съм ги махала (толкова ме е яд сега затова).Преди година направих опит отново да ги нося,но реших,че няма смисъл ...преди това се бях съветвала и с доктор и той ми каза,че до 12 годишна е можело да видя някакъв ефект от тях,а сега единствения начин да ми се оправи ходилото е оперативно.Не искам,не се съгласих.Пробвах някакъв метод с въртене на бутилка за който ме посъветваха,но не видях резултат.Ако сте имали/имате такъв проблем и знаете някакво решение моля ви да споделите,че вече се отчайвам.Вече е лято,нося по-отворени обувки и е супер грозна гледката как ми се изкривява крака,а и плюс това усещам болка.Ако няма никакъв друг начин,ще се наложи да се престраша и да се оперирам.

marin4itu
06-14-2012, 08:46
Не съм сигурна, но момичетата, които носят постоянно токчета, имат по-голям свод. Някак си от обувките се изменят.

commonsense
06-14-2012, 13:19
Не, и високите токчета не са решение. На мен ортопедът ми каза да си хвърля всички обувки с равна подметка и занапред да си купувам само такива с лека извивка. Каза също и че обувките са даже по-важни и от самите стелки. Препаръчителната височина на обувката била 3см. Така кракът се чувства удобно и следва естествената си извивка. Друг е въпросът, че с такава височина човек трудно може да си намери красиви, младежки обувки, но всеки си избира, кои да са му приоритетите.
Ако въпроса ти е как можеш да си оправиш свода- мисля че това няма как да стане. Много хора имат твоя проблем. Ако със стелки и на ортопедични обувки не те болят краката, няма смисъл чак да се оперираш.

FuckingFreak
06-14-2012, 14:43
Имам нисък свод, но не вродено плоскостъпие и е възможно с годините да се развие. НЯМА оправяне. :)

Зайче..
06-15-2012, 22:49
Не съм сигурна, но момичетата, които носят постоянно токчета, имат по-голям свод. Някак си от обувките се изменят.

Доколкото знам на нея ще и е почти невъзможно да носи високи обувки именно заради свода. Просто много ще я боли.
А по темата - ами имам една такава приятелка и не съм много запозната, но мисля че няма как да оправиш това.

ChubbyBunny
06-15-2012, 23:37
Ъ... Доктор и е казал, че може да се оправи с операция. Мисля, че е излишно да казвате, че не може О.о Аз мисля, че ще е добре да се оперираш. Представи си - кофти ще е за цял живот, пък и щом те боли...

Зайче..
06-15-2012, 23:38
Аз имах предвид, че няма как да се оправи с бутилки и т.н., а не че е напълно изключено с операция да се оправи. Явно грешно съм се изразила.

Nutella♥
06-16-2012, 09:50
Ами аз имам високи обувки и ходя на тях,не ми пречи особено.Стелки не мога да понасям,неудобни са ми ама ще пробвам отново есента,защото сега не виждам как мога да нося през лятото.И обувки ще видя дали мога да намеря.Крака ми по-скоро се схваща понякога и трябва да седя неподвижно докато се оправи.