PDA

View Full Version : Помощ!



kitty02
06-14-2012, 07:14
Здравейте. След 1-2 дена завършвам 7 клас и сигурно ще кандидатствам в Езиковата в Ловеч. Та се питам немски или френски да избера за първи език? Баба ми е учила немски и го знае перфектно (ще живея при нея), но се говори, че немският бил по-труден (не съм сигурна) Но понеже изкарах по-ниски оценки от очакваното и ако не ме приемат с немски, трябва да избера френски, защото при него е най-нисък бала. (Английски, испански, немски, френски) Какво да правя? Благодаря предварително.

the_world_around_me
06-15-2012, 18:41
С немски според мен ще е по-добре :) И иначе училището е на много добро ниво :) Немският език е по-широко използван ,а ти не гледай ,че е трудно ...Няма нищо лесно . Аз ще съм в ГПЧЕ Плевен с немски пък ...А ти на 2-ро желание пиши френски (аз това писах ,защото повече ми харесва от испанския) За теб не знам ,но според мен най-добре за 1-ви език - немски :)

Allex
06-15-2012, 20:33
НЕМСКИ !!!...може да е труден, но щом имаш желание за този език е доста лесно:)

Smile.
06-15-2012, 20:57
Чудя се какво да правя в тази прекрасна безоблачна вечер, всъщност при нас май има няколко облака, и без абсолютно никаква причина влизам във форума. И при това точно в тази тема! Аз съм от Плевен, също седми клас, и ще кандидатствам в ГЧЕ "Екзарх Йосиф". :D Какво съвпадение, а? Ти си първия човек, който ще кандидатства в Езиковата, с който се запознавам. Та, приятно ми е! Ето, вече официално се познаваме! :D
Та, аз като първо желание ще пиша паралелката с английски, като първи език, и немски, като втори. Струва ми се най-лесна, защото немски уча от 5-ти клас. Истината е, че не е чак толкова труден, за колкото го мислят. Естествено, за да го научиш както трябва, се изисква доста труд, но имам в предвид, че не е "Мисията невъзможна 5". За френския нищо не мога да ти кажа, най-вероятно има всякакви мнения. А и в крайна сметка не само бала и документите са важни. От значение е и на теб кой език ти харесва повече, къде искаш да отидеш да живееш и да учиш/работиш след 12-ти клас и т.н. А щом и баба ти знае немски, то тя ще може да ти помага с уроците. Но, ако наистина ти се учи, който и език да избереш ще се справяш лесно. Все пак се започва от съвсем начално ниво, а накрая ще знаеш и френския, и немския доста добре. Поне на мен това ми казваха като се чудех между немски и английски. :D И за финал: ако само оценките те спират да се запишеш в паралелката с първи език немски, определено я сложи на първо желание. Не се притеснявай, от прекалено много неща зависи това дали ще ни приемат. Като например: какво е нивото на другите ученици, какви са техните желания относно паралелките и т.н. Все пак има и второ класиране, с две думи: Божа работа!
Стискам ти палци! :]