PDA

View Full Version : Логически задачи ;р



SisiJ
06-14-2012, 18:41
^^ ето една от мен .. НО ще помоля да се изчакваме докато не открием отговора на последно дадената задача :))

Такаа... ;д
Вечерта , двама мъже са в една стая. С еднакви пистолети.
И се надпреварват кой е по-точен.
Първият стреля и отвива леко крушката в стаята .
Втория стреля и завива крушката .

Кой е по-точен от двамата :)

CrazyDream
06-14-2012, 19:14
Втория защото стреля на тъмно .

SisiJ
06-14-2012, 19:17
Втория защото стреля на тъмно .

yep yep ! :)) знаеше ли я или се сети ;дд днес имах психология и госпожата ме пита това и аз отговорих вярно и имам 6 ! :Д :D ..

CrazyDream
06-14-2012, 19:27
честито за 6 ! :Д ами казвали са ми я преди време (4-5г.) сега помислих и се сетих :D не очакваше толкоз бърз отговор нали :D

Your.Passion
06-14-2012, 19:33
Лол .. :D ще я използвам тази с точноста на мъжете :D
Taка ето и от мен : Имате 8 билярдни топки, една от които е по-лека от другите; разполагате и с везни. С колко най-малко претегляния можете да кажете коя топка е по-леката? :)

SisiJ
06-14-2012, 21:05
ами разделяме ги 4 на 4 , която е по-лека ги разделяме на 2 на 2 после по същия начин и ..... значи с 3 претегляния ? :D

StringTheoryPracticist
06-14-2012, 23:26
(правя презумпцията, че останалите 7 са еднакво тежки)
Всъщност по-ефективно ще е ако първо вземеш 6 и ги разделиш на 3х3 и ги претеглиш. Ако са еднакви, теглиш останалите две и която излезе по-лека. Ако не - оставаш само с 3 топки (тези, които са излезли по-леки). След това взимаш две от тях. Ако са еднакви, третата е. Ако не - по-леката е. Общо: 2 претегляния.

SisiJ
06-15-2012, 05:57
(правя презумпцията, че останалите 7 са еднакво тежки)
Всъщност по-ефективно ще е ако първо вземеш 6 и ги разделиш на 3х3 и ги претеглиш. Ако са еднакви, теглиш останалите две и която излезе по-лека. Ако не - оставаш само с 3 топки (тези, които са излезли по-леки). След това взимаш две от тях. Ако са еднакви, третата е. Ако не - по-леката е. Общо: 2 претегляния.

а да ? :Д това ли е отговора ? :Д

Your.Passion
06-15-2012, 08:31
(правя презумпцията, че останалите 7 са еднакво тежки)
Всъщност по-ефективно ще е ако първо вземеш 6 и ги разделиш на 3х3 и ги претеглиш. Ако са еднакви, теглиш останалите две и която излезе по-лека. Ако не - оставаш само с 3 топки (тези, които са излезли по-леки). След това взимаш две от тях. Ако са еднакви, третата е. Ако не - по-леката е. Общо: 2 претегляния.

Тая задача ми я каза майка ми ,но все още не знам отговора :D :D !! Ама май е тей .. :D

StringTheoryPracticist
06-15-2012, 09:36
Има 4 карти на масата. Всяка от тях има буква на едната страна и цифра на другата. Картите изглеждат така:

K A 8 5

Правило: Ако картата има гласна на едната страна, тя има четно число на другата. Кои карти трябва да се обърнат, за да се разбере дали правилото е вярно, или грешно?


Която отговори правилно получава предложение за брак от мен. :Д


П.С. Сиси, виж си темата в Кофата.

StringTheoryPracticist
06-16-2012, 01:36
ъп :Д

IncendiaSanctus
06-16-2012, 01:47
Всичките ?
Това е тъпо, дай някакво ограничение :D Примерно една карта да се обърне или нещо...

StringTheoryPracticist
06-16-2012, 19:58
Няма смисъл, защото правилния отговор не е "всичките", има една или повече карти, чието обръщане няма да ни подскаже по никакъв начин дали правилото важи или не.

IncendiaSanctus
06-16-2012, 20:25
А и 8, защото няма смисъл да обръщаме другите две - не знаем, че на нечетните карти съответстват съгласни букви, никъде не е казано. Сега познах ли ?