PDA

View Full Version : Проблем с гърлото



BloodyDreamer
06-14-2012, 21:27
Боли ме гърлото. Не мога да говоря, боли ме дори и нищо да не правя. Боли ме като дишам, адски много ме боли и когато преглъщам. Аз съм си виновна, защото ме болеше още от преди два дена, обаче аз нищо не правех, пак се тъпках със сладоледи, пусках си вентилатора в лицето, за капак днес излоках едно шише с ледена вода и оттогава съм така.
Смуча някакви бонбони за гърло, почнах и антибиотици. Искам само да ви попитам - знаете ли горе-долу за колко време ще ми мине и има ли нещо, което да правя (без да се тъпча с хапчета), за да не ме боли толкова много?
Изобщо не трая на болка, а това, че не мога да говоря, е най-отвратителното. Не мога и да пея, даже не мога да се храня като хората, защото имам чувството, че всичко ми дере по гърлото...

DisappointedDreamer
06-14-2012, 21:31
Топли напитки. И без такива детски истории следващия път.

kalpazanka
06-15-2012, 07:22
И лекар.
Аз не се разминах с антибиотика- влачих се 10 дни.

prosto_chovek
06-15-2012, 08:17
аз знам и бабини лекове - свари си вода, начукай в една чаена чаша 2 скилидки чесън и ги залей, да си пуснат соковете, и си прави гаргара през един час от сутринта, докато си легнеш. Може и с 3 - 4 лъжички (чаени) сода за хляб, ако не обичаш чесън. И иди на лекар :)

BloodyDreamer
06-15-2012, 09:37
Окей, мерси много на всички ^^ Вече не ме боли гърлото, само като преглъщам и то съвсем малко, но гласът ми е по-зле. Мога само да шепна. Надявам се, че ще се оправи и най-вече, че няма да има лоши последствия... (притеснявам се, че няма да мога да пея... поне не така, както пеех преди, но предполагам, че няма да има такива неща... или поне се надявам..)

nIkEnCeTy_bE
06-15-2012, 09:42
Ще можеш да пееш спокойно, просто ти е паднал гласа. И ти самата знаеш причините. Щом си взела антибиотик, ще се оправиш. Смучи хапчета, чайове и така. Времето залъгва, внимавай.

kalpazanka
06-15-2012, 10:28
Хрема имаш ли? Да чувстваш, че са ти заглъхнали ушите?
Сама ли си избра антибиотик /понеже казах за лекар, но не видях да споменаваш, че си ходила :)/?

BloodyDreamer
06-15-2012, 10:56
Нямам хрема, нито проблеми с ушите. Просто нямам глас. Антибиотика мама ми каза да го пия, тя е фармацевт.

kalpazanka
06-15-2012, 12:12
Антибиотика мама ми каза да го пия, тя е фармацевт.

А, добре. Така може. :)


Гласът за кога ти трябва? :D

BloodyDreamer
06-15-2012, 12:25
Как така за кога ми трябва? ;д Обаче е отвратително да нямаш глас. Макар че главната причина да направя темата, беше, че вчера ужасно много ме болеше гърлото, на няколко пъти ми идеше да ревна с глас (макар че нямам ;д)

kalpazanka
06-16-2012, 08:00
^Ами останах с впечатление, че скоро имаш изява и затова попитах за кога ти трябва глас. Както и да е. Щом мама е фармацевт, за гласа спокойно може да се намеси хомеопатия, ако тоооолкова се притесняваш и нямаш време.