PDA

View Full Version : Iphone 4S ili Galaxy S III



stasyty
06-14-2012, 23:32
Mnogo se 4udq koi telefon da si vzema.!..? Kakvo bihte me posuvetvali ???

Joc
06-15-2012, 00:20
на мен самсунга ми допада повече.

MaGuSs
06-15-2012, 08:19
Galaxy S III !!!

xXxAngerfisTxXx
06-15-2012, 08:24
да и тоя галакси ти пожелавам късмет да си го сложиш в джоба...

prosto_chovek
06-15-2012, 08:33
галаксито :)

Your.Passion
06-15-2012, 09:00
Галаксито !! Даа ,доста е голям ама е мнооогооо по-хубав ..Просто напиши в гугъл iphone 4s vs Samsung Galaxy S III .

asp1r1n94
06-15-2012, 21:18
Сериозно ли питаш ?

stasyty
06-19-2012, 10:32
да сериозно питам...не знам много се чудя.Iphone 4s ми харесва ,но Galaxy S3 маи си заслужава повече.......НЕ ЗНАМ
...

Lucho
06-19-2012, 20:36
Galaxy S3 ! Значително по-добър е от 4S. Galaxy серията на Samsung е хубава и лично аз я предпочитам пред "ябълката".

TotallySexy
06-19-2012, 20:38
Определено Епъл.... Овър енд овър Ъгейн.. Самсунг доста слабичко...

stasyty
06-20-2012, 01:11
Добре защо galaxy S3 с какво е по добър от Iphone 4S ??

Lucho
06-20-2012, 09:47
Ето защо! 19 причини "ЗА" Galaxy и 10 причини ЗА "4S": http://versusio.com/en/samsung-galaxy-s3-vs-apple-iphone-4s-64gb#samsung-galaxy-s3



Определено Епъл.... Овър енд овър Ъгейн.. Самсунг доста слабичко...

Когато заявяваш толкова явно нещо би трябвало да дадеш нужните доказателства, за да убедиш всички, че си прав. Ако говорим за субективно мнение тип "Iphone-а ме кефи повече от Самсунга, защото просто ме кефи" тогава се приема, но при все, че не е си го написал, ще трябва да давам доказателства против твоята теза. И започвам. Ще правя сравнение между Samsung I9003 GALAXY S III 16GB срещу Apple iPhone 4S 16GB.

Тегло: 4S - 140 грама; S3 - 133 грама.
ПРОЦЕСОР: 4S - ARM Cortex-A9 1Ghz двуядрен процесор, PowerVR SGX543MP2 GPU, Apple A5; S3 - SAMSUNG Exynos 4212 Quad чипсет 1.4Ghz четириядрен @1.4 GHz Cortex-A9, GPU Mali 400MP. От тук става ясно, че S3-ката има четириядрен процесор (4x1.2 GHz) за сметка на 2x1.00 GHz на 4S.
Слот за карта памет: 4S - НЯМА (теоретично възможно е да купиш модела 64GB като максимална памет), S3 - има - microSD до 32GB (теоретично възможна памет при закупуване на 64GB модела е 96GB памет).
Мултимедия - камерата и на двата е 8 MPx, предимството на S3 е, че поддържа втора камера за видеоразговори, която не е VGA (като при 4S), а е 1,9 MPx
Батерия:

4S - Тип Li-Po, 1420 mAh
Режим на изчакване До 200 ч (2G) / до 200 ч (3G)
Време на разговор До 14 ч (2G) / до 8 ч (3G)

S3 Li-Ion, 2100 mAh

Батерията на S3 е значително по-издръжлива от тази на 4S!

Данните съм ги взел от 359gsm.com. Автора може пак да провери ако иска.
S3 - http://359gsm.com/Samsung-Galaxy-S-III-16GB.html
4S - http://359gsm.com/Apple-iPhone-4S-16GB.html

Така... не разбрах, Овър енд овър, Ъгейн енд Ъгейн, кой е по-добрият модел на база на техническата характеристика? И още нещо забравих - големина:

S3 - Големина 720 x 1280 пиксела, 4.8 инча, 306ppi
4S - Големина 640 x 960 пиксела, 3.5 инча, 326ppi

kolegata88
06-20-2012, 22:54
Най главната причина е че галаксито е с андройд

stasyty
06-21-2012, 00:27
А каква е разликата между android и iOS

kolegata88
06-21-2012, 00:42
http://lmgtfy.com/?q=%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0% BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83+%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8 0%D0%BE%D0%B8%D0%B4+%D0%B8+ios :)

Algorhythm
06-21-2012, 00:51
Galaxy S III!
Първото което е че iPhone е с платени приложения а Galaxy-то не е(повечето) и информацията по-горе.

MagicSmiles23
06-21-2012, 06:41
Galaxy S III

perry_the_platypus
06-21-2012, 07:42
Зависи за какво ще го използваш, всеки телефон си има своите предимства и недостатъци. И двата телефона ми харесват, но SAMSUNG малко повече. :))

Lucho
06-21-2012, 09:18
Galaxy S III!
Първото което е че iPhone е с платени приложения а Galaxy-то не е(повечето) и информацията по-горе.

Да, за Андроид има много добри безплатни приложения. Ако искаш, разбира се, можеш да си купиш...

wecancollide
06-24-2012, 16:53
Да, за Андроид има много добри безплатни приложения. Ако искаш, разбира се, можеш да си купиш...

или да си вземеш iPhone, да го jailbrake-неш и да си сваляш всичко безплатно

draid
06-24-2012, 22:10
GSIII - по горе ти дадоха довод защо. Единственият лек минус е размера.

DaNGeRousLy
06-25-2012, 11:06
С 2 ръце съм за Галаксито ! :)

sineoko
06-25-2012, 19:23
определено самсунга

Dobch0
06-26-2012, 15:55
Samsun Galaxy S ||| , звездата на Applе няма да грее още дълго

raror
06-27-2012, 15:24
по-добре си вземи 1 кило ябълки и галаксито ;)

PullMeCloser
06-27-2012, 18:01
Абе, въпрос на цена- друг път. Мисля, че са на една цена iPhone-a и Galaxy-то. На мен лични iPhone ми харесва повече, но аз съм с такъв, с такъв съм си свикнала и не бих си ог сменила. Докато баща ми е с 3 iPhone-а и въпреки това мисли, че Галакси бил по-добър. Аз не разбирам от процесори, операционни системи и тн, съдя само по това кое ми е по-удобно, по-лесно за работа и вида. Което и да вземеш- няма да сгрешиш.
Едит: Ама Галакси, верно, не е ли много голям? Сравних ги с моя и .... :Д Трудно е да се прибере някъде :Д

sweetycherry33
06-27-2012, 20:10
На мен повече ми харесва епъл.От самсунг не съм очарована.До сега съм имала само телефони самсунг (е, има едно изключение) и от нито един не съм доволна, а винаги са били от най - новите и уж най - качествените.Как ще си го сложиш тоя галакси в джоба ? Големата работа ... красиво телефонче на мода, което се скапва на втората седмица... въобще не си струва повече, както ти си мислиш.Всъщност ти си решаваш.Но и ти си носиш последствията от избора си (ако избереш красивия ОГРОМЕН галакси)

Ааа и само да кажа че не бяха нещо отвратително телефоните, но паметта примерно им беше зле и понякога зацепваха...абе, не е като да е много зле, не мога да кажа, че са били некачествени, но мисля, че не бих ги повторила ... и ни пиши ако може какво си решила - триметровото дърво или епъл. Надявам се да съм ти помогнала с избора.

DaNGeRousLy
06-28-2012, 07:48
@sweetycherry33, изказа се доста неподготвена .. Има разлика м/у телефон от 2012 и такива, които си ползвала преди години. Също така раземра не е най-важното - както казаха това е единствения минус на телефона, а iPhone си има доста и не си заслужава парите само заради марката (една огризка от ябълка) .. Да, а представяш ли си телефона за 1 000 + лева да " се скапа на втората седмица ", а и това да стане си имат години гаранция. "Четириядрен процесор с тактова честота от 1.4GHz и 1GB RAM " - това на дали " ще зацепва често" ..
" Паметта им е зле " ??? - " Вградена памет 16/32/64 GB и Слот за допълнителна карта microSD, до 64 GB "
На същата цена като айфона ще получи два пъти по-мощно телефонче. .. и както казаха всичко ще му е безплатно от маркета - за разлика от ябълката . До тук с теб :D

@Ягодка, я кажи какъв е този хак за маркета .. чувал съм за черни маркети, където качват всичко безплатно, но не знаех, че може направо от маркета на google :D

Lucho
06-28-2012, 09:13
DaNGeRousLy хубаво го каза, sweetycherry33 към теб мога да кажа само едно - по-добре триметрово, яко, здраво и хубаво дърво, отколкото една чанта огризки.

Ако размерите от 4.8" на Galaxy S3 притесняват някого, то спокойно може да се обърне към по-малкия брат - Galaxy S2 с 4.3" инчов дисплей, който е с двуядрен процесор.

Freestyller
07-09-2012, 23:25
Еми аз съм за Апъле нещо галакси-то повече ми прилича като таблет но твой избора

samba
07-10-2012, 19:01
Предлагъм ти Самсунга . Един от моя клас го има и наистина ако ти трябва за работа това е телефонът който ти трябва

TheManTheLegend
07-10-2012, 19:22
Apple е overpriced изгъзица. 3 пъти по-слаб процесор. Всичко му е на минус. Лично за мене, големия екран на С3 може да е само предимство. Аз го нося в мини чанта (нямам С3 де, а ЛГ с 4.3 инча) и всичко е точно. На този малкия екран е неудобно да се сърфира в нета, а като си навън и нямаш под ръка таблет или лаптоп-С3 ще свърши в пъти повече работа. За телефон от класа на айфон 4С не бих дал над 500-600лв за нова бройка

ivanstef
07-11-2012, 08:24
Така и аз да взема да се понамеся:
- в някой от по предишните коментари с техническите аргументи.

Първо за амнайсе-ядрения процесор на Galaxy-то. - Няма нито едно, ама НИТО едно приложение, което е написано за анроида и да може да ползва повече от 2 ядра. Някъде в близкото бъдеще може би.

Второ батерията - Много по-нова, надеждна и скъпа технология на 4S, на S III разбира се, че ще е по-голяма: захранва по-голям дисплей; по-голям процесор. Времето им на работа ще е сходно, дори iPhonе-а може би ще е по-издражлив.

Трето: Камерата - iPhone-а има невероятна оптика - Sony, която прави чудни снимки, докато повярвай ми тези 8 мегапиксела на Galaxy S III на четири пиксела отговаря един реален, другите са просто апроксимирани.

Относно паметта - 64GB са невъзможни за напълване, повярвай ми.

И най-важната причина - андроида. Това нещо съсипва и най-добрия телефон, поради простата причина, че 90% от сорса се пише от случайни developer-и, който може да са много добри, но в повечето случаи не са. Доказателствата са наяве - неестествено поведение на ОС, приложенията, чести крашове, рестарти и т.н. Зарежи безплатните приложения. Това е само мит. И в AppStore има същите безплатни версии на приложенията. Отделно JailBreak-а става за 2 минути и оттам нататък всичко е идеално.

Та като ще си говорим с технически аргументи нека да е така.

DennisCobain
07-11-2012, 08:37
Аз съм за айфона..!!! Самсунга е много зле, просто тая марка ми се сниши в очите. Много ама много проблеми имах с букси, жакове, ю ес би та, прегряване, абе на всеки два месеца нещо се прецакваше и накрая изключи и не можех да го включа повече. От сервиза ми обясниха с най-мил тон " Нищо няма да стане от това телефонче. За кофата е." :D

Cybershot
07-12-2012, 07:48
Хахахааххаа, не знае разликата между iOS и Андроид, ама тръгнал да си купува, бати комплексарщината. Та ти и 1% от функциите на този телефон няма да използваш...

TheManTheLegend
07-13-2012, 18:12
И аз като тръгнах миналия телефон да купувам не знаех нищо но твърдях че трябва да е андроид и като видях че енгри бърдс сече се отказах да се занимавам с квото и да е :D
Иначе Епъл както казах е overpriced не си заслужава парите.

Lucho
07-14-2012, 18:36
И аз като тръгнах миналия телефон да купувам не знаех нищо но твърдях че трябва да е андроид и като видях че енгри бърдс сече се отказах да се занимавам с квото и да е :D

Това, че сече едно приложение или игра не означава, че цялата система е скапана. Всичко е до пари. И аз като бях с Intel Celeron @ 2.00 GHz не можех да играя GTA IV, но това съвсем не означава, че с Core I7 няма да мога да я играя, примерно. Всичко си е до ценови клас. Не искаш да ти сече - купуваш по-скъп. Купи си S3 и гарантирам, че няма да сече Angry Birds.

Cybershot
07-14-2012, 20:39
Като ти се играят игри си купи таблет/лаптоп/нетбук.
Също е и до софтуерна оптимизация на съответния софтуерен продукт и до колко е хардуерно оптимизиран от производителя.
iPhone не си заслужава. Това за мен е боклук, изкуствено наложен на пазара(американския). Ако можете да си позволите да му плащате всичките приложения които ще искате - купете си го. Можете и да го джейлбрейкнете, но като цяло се омазва и започват проблемите. В България е със супер надценка също. Има модели на HTC и SAMSUNG които за същите(дори по-малко) пари предлагат много по-добър софтуер и хардуер. Все пак изборът си е изцяло личен, просто излагам моето лично мнение.

alex1996
07-15-2012, 10:36
iPhona е по хубав само заради самото име и самата марка (Apple) иначе по характеристики galaxy s3 е по добре.

ggerie
07-15-2012, 10:45
Samsung Galaxy S III разбира се.

Lucho
07-15-2012, 19:00
Като ти се играят игри си купи таблет/лаптоп/нетбук.

Това беше прост пример извън тематиката за GSM-ите. Иначе в контекста на телефоните също може да се играе GTA III на Android (или в случая - Samsung) но от самият телефон ще зависи дали ще сече или няма да се усеща. Както и да е, мисля че се разбрахме.

ivanstef
07-17-2012, 06:11
Добре не хора. Дайте пример за нещо което е по-добро. Много ясно,че е overpriced, ама то и Поршето не се продава на реалната си цена. Съгласете се, че ясички дето приказвате едва ли сте имали iPhone а да не говорим за galaxy ...

TheManTheLegend
07-17-2012, 07:56
Това, че сече едно приложение или игра не означава, че цялата система е скапана. Всичко е до пари. И аз като бях с Intel Celeron @ 2.00 GHz не можех да играя GTA IV, но това съвсем не означава, че с Core I7 няма да мога да я играя, примерно. Всичко си е до ценови клас. Не искаш да ти сече - купуваш по-скъп. Купи си S3 и гарантирам, че няма да сече Angry Birds.


Е аз сега си взех един LG 3D нищо не ми сече и ми е кеф да го разцъквам.
Иначе Епъл предимството им е софтуера-върви гладко, не сече въпреки че хардуера е по-слаб. Просто е по-изпипано. Вчера имах възможността да разгледам Айпад и Галакси таб2 в технополиса, първото ми впечатление беше че самсунга леко насичаше даже при отключване и при цъкане в интерфейса, а това го нямаше при айпада (фен съм на андроид но не мога да си изкривя душата).

Starless
07-17-2012, 09:27
Както казаха и аз мисля, че Apple не е нищо кой знае какво, просто е наложено на пазара. И въпреки това "мина му модата", т.е вече има и по-добри телефони. И определено съм за Галаксито.

PullMeCloser
07-17-2012, 10:01
Тези, които сте за Галакси, работили ли сте с него? Щото скоро имах възможността да го пробвам за няколко дни... Еми, постоянно прави проблеми. Пълен е с грешки, сече постоянно. За S III говоря. Докато айфонът ми вече близо 10 месеца не ми е направил проблем(дори и при постоянно изпускане :Д). След като пробвах и Галакси, с две ръце съм за Apple.

Lo0RrKaA
07-17-2012, 18:38
Аз ти препоръчвам Галаксито :) Малко е доста голям :D но ако имаш дънки или анцузи с дълбоки джобове ще е добре :D

БорджияV
07-18-2012, 21:39
Cybershot@ Най-точния коментар. Най-много се дразна от разни пу**и или лапета, които използват тела за ало-ало, смс и да си обновяват статусите във фацебоок...И хал-хабер си нямат от Jailbreak (при Епъл) или къстом Ром-ве ( при андроид)

ПП1: Айфон... Супер дърво. IOS една операционна система с ограничени възможности. Всъщност телефона не е нищо особено, само името му е най-голямото...

ПП2: Ако искате смартфон за снимки>>> Единствено и само единствено Нокия Н8 и Нокия 808 pureview.

Lucho
07-19-2012, 11:01
Cybershot@ Най-точния коментар. Най-много се дразна от разни пу**и или лапета, които използват тела за ало-ало, смс и да си обновяват статусите във фацебоок...И хал-хабер си нямат от Jailbreak (при Епъл) или къстом Ром-ве ( при андроид)

ПП1: Айфон... Супер дърво. IOS една операционна система с ограничени възможности. Всъщност телефона не е нищо особено, само името му е най-голямото...

ПП2: Ако искате смартфон за снимки>>> Единствено и само единствено Нокия Н8 и Нокия 808 pureview.

Редно е когато се коментират Jailbreak-ване, Root-ване и т.н. подобни процедури да се казва, след процедурата в много случаи гаранцията на телефона става невалидна. Интересно ми е, след като пишат толкова запознати лица, колко от Вас реално са си Jailbreak-нали/Root-нали телефона? Вие самите, не някой друг вместо вас.

Освен това не разбирам защо се смята за задължително да се изпълнят гореописаните процедури (за Епъл разбираемо - за да не се плащат приложения, но за другите ОС?) ? Реално телефона ти трябва точно за това - да се чуваш (ало-ало), за СМС и за интернет на места, където нямаш възможност да ползваш компютър. Ако не го използваш за това, то за какво ти е нужен (за различно действие от споменатите вече такива)?

Смартфони за снимки - да, действително Nokia имат хубави камери (но "хубави" като за телефон). Иначе ако някой ще купува смартфон само заради снимките - твърдо НЕ. Всеки фотоапарат на цена 200-300 лв. снима в пъти по-добре от който и да е смартфон.

TheManTheLegend
07-19-2012, 11:13
Прочел си нешо в андроидбг форума и веднага тръгнал да критикува всичко и всички. Както каза Лучо руутването е много опасно, дори и да го направи човек който разбира. Познавам човек който е управител на най-големия магазин на виваком във Варна, а преди това беше шеф на сервиза им... Има ЛГ 3Д като моя и каза че не би сложил къстъм ром дори и да има проблеми и нещо да не върви много като хората.
По принцип телефона може да се брикне, а и гаранцията отпада. Сега можеш ли да ме убедиш че след като ми вървят приложенията които ми трябват, мога да снимам, говоря, да влизам в нета и всичко на тела ми е наред имам нужда да си играя да го руутвам и да рискувам??? Давай ти си

БорджияV
07-19-2012, 12:24
Пич Аз поне съм прочел нещо за разлика от тебе... Някой ти разправял, че роотването било опасно, може си брикнеш телефона бла бла бла... Еми то как няма си преебиш (брикнеш) телефона, като всички бързате като пърле пред майка си. Нито слагането на Ром, нито роотването е нещо толкова трудно ( като 2+2=4 е ) Влез в андроидбг форума, отиди в разела за който телефон те интерсува и прочети по 3-4 пъти кое как се прави.

ivanstef
07-20-2012, 09:47
Ха, я кажи дали не стават снимките ...
http://prikachi.com/images.php?images/203/5035203x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/206/5035206j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/209/5035209z.jpg

Пък относно jailbreak-а, не виждам какви умения се изискват да си изтеглиш приложението и да цъкнеш jailbreak?

Kopakabana
07-20-2012, 10:16
Разбрахте ли, че iPhone 4S са пуснали некви лимитирани серии - със златен корпус и с крокодилска кожа... Естествено както може да се досетите, не са по джоба на всеки... Но са мноо пипнати на вид... Иначе пред дилемата, и двете телефончета са добри, въпрос на избор...

Lucho
07-20-2012, 11:04
Пич Аз поне съм прочел нещо за разлика от тебе... Някой ти разправял, че роотването било опасно, може си брикнеш телефона бла бла бла... Еми то как няма си преебиш (брикнеш) телефона, като всички бързате като пърле пред майка си. Нито слагането на Ром, нито роотването е нещо толкова трудно ( като 2+2=4 е ) Влез в андроидбг форума, отиди в разела за който телефон те интерсува и прочети по 3-4 пъти кое как се прави.

Напълно наясно съм, че си знаещ и можеш. Не ми отговори на въпроса от горния пост - защо е нужно да бриквам, роотвам и т.н. телефонът си?

Не ме интересува кое как се прави, искам смислено, ясно и аргументирано твърдение защо "НЕ" и защо "ДА". А после ще стигнем и до това кое как се прави. Наясно съм с андроид форума, чел съм го.


Ха, я кажи дали не стават снимките ...
http://prikachi.com/images.php?images/203/5035203x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/206/5035206j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/209/5035209z.jpg

Пък относно jailbreak-а, не виждам какви умения се изискват да си изтеглиш приложението и да цъкнеш jailbreak?

Като за телефон не са лоши снимките, хубави са, но толкова - хубави. Стават, но не са като от фотоапарат. Все пак, това е друга тема.

TheGuy
07-22-2012, 20:37
http://www.t3.com/news/apple-iphone-5-news-release-date-price-specs-rumours

druzilla
07-23-2012, 13:24
Макар и повечето тинейджъри да си взимат Iphone,за да се правят на гъзари,аз лично смятам,че Samsung galaxy са доста по-добри.Имат същите екстри като Iphon-a,но доста по лесно се оправяш с тях и всичко е на български.Аз съм със Samsung Galaxy S и доста лесно се регистрирах,за да си свалям приложения и т.н. , а сега майка ми си взе Iphone 4S и доста сложна беше регистрацията,трябваше да се избира с каква кредитна карта ще плащаш,което ми се вижда крайно безсмислено.Единственото,к оето ми харесва при Iphone е че има по-голям избор от калъфи за телефона.

minavla
07-25-2012, 07:23
златния iphone мен ме радва доста, а и го видях в experienca, спор няма страхотен е, добре, че е този магазин, че да се порадваме и видим първи подобни джаджи.

Nam3less3
07-25-2012, 22:06
След 1 година опит с iphone 4/galaxy s2 и сега s3(уникален е просто), личното ми мнение е прекалено дълго и не ми се пише :D
Общо взето фактите за галакси С3 и айфон 4С са
галаксито има доста по-голям дисплей(огромен плюс), по-голяма резолюция(но тъй като по-големия екран я разтяга имат почти еднаква гъстота на пикселите нищо че матрицата на с3 е с 2 субпиксела), по-наситени и ярки цветове, истинско черно, по-лошо бяло, по другите категории(ъгли на виждане, светлоотразяващост и работа при околна светлина(от критична важност е)) и т.н. и 2та са 10/10.
За камерите е дълга история, общо взето и 2те снимат страшно бързо, правят много качествени снимки и перфектно full hd видео, няма какво да ги сравняваме, но на галаксито има доста повече вградени полезни опции.
За живота на батерията при еднакво ползване няма да е голяма разликата(естествено при ниска яркост на екрана).
Относно хардуер, на галаксито е с 2 пъти повече рам, четириядрен процесор и т.н., макар че това не е важно за потребителя а за операционната система, галаксито може да извърши повечето операции малко по-бързо, докато за някой други неща айфона ги върши по-бързо, абе и 2та летят, тук фактора е ОС-а.
Но галакси С3 има слот за карта памет, и разни други хардуерни екстри(от радио до led notification light), според мен е по-красив, по-лек е, тънък и т.н.

Абе като цяло хардуера е в полза на галаксито(макар че до 2 месеца ще излезе нов айфон), основната разлика е, че галаксито е с google android operating system, а айфона е с apple iOS. Те са коренно противоположни, общо взето андроида може да го персонализираш както си искаш, живи тапети и всякакви готини неща, доста по-функционален е, докато айос е по-оптимизиран и опростен, иначе и 2те имат развити, модерни апп сторове с по няколкостотин хиляди приложения и игри.

Но ако в момента ще се купува телефона просто да е Galaxy S 3, хем си е друга класа изживяване(с тоя голям дисплей, персонализация и някой важни функционалности), хем айфона е твърде стар(и изглежда смешен поставен до галаксито).

БорджияV
07-26-2012, 21:30
^ Защо сравняваш СГС3 и Айсиктир, като самсунга е телефон от 2012 година а пигмея е от 2011. Не съм привърженик на Apple, но мисля, че ще е по-равностойно да се сравняват СГС3 и Iphone 5(когато излезе).


Към Lucho


Ми като си го чел кво тогава се правиш на 6 без 10... С роот и къстъм Ром имаш пълен контрол над телефона. Или по просто казано- без роот и къстъм Ром не си нищо повече от един обикновен user на тоя телефон. Когато го роотнеш и му сложиш къстъм Ром ти ставаш един вид администратор на тела...
А и другото което е, че можеш да се възползваш от някои програми като- Chainfire 3D, Root Explorer, Titanium Backup... и етц.
Колкото до това дали ще си брикнеш телефона или не- ЗАВИСИ ЕДИНСТВЕНО ОТ ТЕБ. Казах го преди и пак ще го повторя- КАто някои хора се прават на разбирачи и бързат като пърле пред майка е нормално да си брикнат тела, когато са изпуснали някоя стъпка...
А и да добавя, че телефона става по-бърз: Ето пример http://www.359gsm.com/HTC-One-X-Jelly-Bean-CyanogenMod10-27072012.html
И другото което е, че не всички телефони получават последните версии на андроид, както например Самунг Галакси С не получи официялен ъпдате до сладоледа ( 4.0.х) И къстъм рома е единствения начин да се порадва човек на сладоледа( слагаш един CyanogenMod и хвърчиш) Също така телефона вади по-добри резултати на бенчмарк тестовете.