PDA

View Full Version : Всеки може да стартира собствен интенрет бизнес



glarus
06-15-2012, 10:18
Наскоро си купих книгата на Алекс, който е направил този сайт и го е продал за доста доба сума. В нея той дава доста примери как всеки тинейджър с 50 лв. в джоба може да стане пряк конкурент и да надвие дори огромни корпорации като НетИнфо и Инвестор, които държат голям брой сайтове. Моята идеята не е да печеля милиони както правят тези компании, но защо да не започна да изкарвам поне по 1-2 заплати на месец ;)

Някой от вас опитвал ли е подобно нещо? Чели ли сте книгата и смятате ли да си направите собствен сайт, блог или там каквото и да е онлайн :)

Сайта на книгата е www.alexnenov.com - аз си я поръчах от там :)

natalkamalka
06-15-2012, 11:01
Според мен е възможно да се направи такъв бизнес и с много малко. Просто трябва да си упорит и да не се отказваш.. е и да имаш малко знания и умения де, но те се постигат.
Лошото е, че повечето тийнове са мързеливи и на тях им дай само да ходят по кафета..

glarus
06-15-2012, 11:11
Факт е че повечето ми приятели са големи мързели. Дори да им кажеш че на съседната пряка има торба с пари която ги чака те биха се замислили дали с тая жега им се ходи чак до там... не може ли някой да им донесе тази торба на готово...

И все пак аз ще опитам, тази книга много ме вдъхнови, а аз съм от този тип хора които като им се запали фитила няма спиране ;) Ще изрина света за да може Алекс да ме дава за пример в следващата си книга "На 1 клик разстояние" втора част ;)

doomkillerr
06-15-2012, 17:23
Въпроса е, че много хора се пробват, но само малцина успяват... Сега ще кажете - абе това не е вярно! Е хубаво - ако беше така лесно да реализираш дадена идея, нямаше да има повече успели хора? Не виждате ли, че повечето българи с талант - в която и да е сфера търсят реализация в чужбина? Имало е много сайтове за тинейджърски проблеми, но те са съществували малко време, поради слабия интерес към тях, но ето че Алекс е успял по някакъв начин да привлече малко по малко хора, които да пишат във форума и да четат сайта... Въпроса не е в големи инвестиции, а по скоро много желание, добра идея и много успех, че да се реализира успешно. Така ги виждам аз нещата!

prosto_chovek
06-15-2012, 20:12
има мнооого начини да правиш пари от интернет, но малко хора успяват да постигнат нещо :)

JungleJaguar
06-16-2012, 10:37
Е,все пак браво,ЧЕ ПОНЕ СЕ ПРОБВАТ И ПРАВЯТ НЕЩО ЗА СЕБЕ СИ !
И да не станат милиардери,пак са доста по напред от тези,които само висят по кафенцата.
Не се цели да си номер 1.
Важното е да печелиш добре.Иди виж кви марки газирани напитки има,които не са като Кока Кока,ама вадят пак милиарди и хич не им е зле.
Хиляди примери има на хора започнали с няколко стотин $ в мизерни гаражи и мазета,издигнали се до върха.

alex
06-22-2012, 12:22
Истината е, само с желание и много бачкане всичко може да се постигне. Всеки който се опита да ме убеди в обратното по-скоро го мързи да стартира нещо. Наистина има поне 100 различни марки които предлагат напитки различни от Кока и Пепси и въпреки тора правят много добри пари. Идеята не е да хванеш 90% пазарен дял (както направихме с ТийнПроблем). Дори и да имаш 10 % пак си в играта и печелиш доволно.

Ако някой има нужда от подкрепа за новите си проекти - аз съм на линия :) Сайта ми е www.alexnenov.com

Ermic
06-22-2012, 19:27
ти кви пари си изкарал от тоя сайт :/

Lucho
06-22-2012, 21:05
Въпроса е, че много хора се пробват, но само малцина успяват... Сега ще кажете - абе това не е вярно! Е хубаво - ако беше така лесно да реализираш дадена идея, нямаше да има повече успели хора? Не виждате ли, че повечето българи с талант - в която и да е сфера търсят реализация в чужбина? Имало е много сайтове за тинейджърски проблеми, но те са съществували малко време, поради слабия интерес към тях, но ето че Алекс е успял по някакъв начин да привлече малко по малко хора, които да пишат във форума и да четат сайта... Въпроса не е в големи инвестиции, а по скоро много желание, добра идея и много успех, че да се реализира успешно. Така ги виждам аз нещата!

За всичко трябва и известна доза късмет. Нямаш ли късмет, колкото и труд да хвърлиш няма никакво значение. Това е в световен мащаб. В България да започнеш от 0 и да успееш е доста трудно поради доста причини като корупция, връзкарщина и т.н. Но пък ако говорим за интернет - да, действително при него нещата стоят по по-различен начин - всеки е свободен да започне проект срещу минимална сума (ок. 100 лв. за хостинг, а вече и за значително по-малко пари), а ако нещата потръгнат - просто няма спиране. Примери много - Facebook, Yahoo!, Teenproblem... :)

AnzaRe
06-23-2012, 09:11
Възможно е,но мноооооооооого имате да четете за такъв вид бизнес важното е да рискувате и да понасяте последствията :)