PDA

View Full Version : Италиански или Руски?



bellaswancullen
06-15-2012, 10:46
Следващата година ще изучавам трети чужд език в училище и се двоумя между Италиански и Руски. Вие как мислите?

notlike
06-15-2012, 18:01
Италиански за къде ти трябва? Аз не съм сигурен дали би ти бил от полза. Може би, за да научиш после и испански и португалски. Иначе не смятам, че си струва. Аз искам да започна курсове по руски след време, когато събера пари и имам времето - тук има достатъчно туристи, а и нека не забравяме един простичък факт - руснаците са навсякъде по света и един руски в англоговоряща страна например е страхотен бонус.

Xriis..
06-15-2012, 18:05
Руски .. :)

Lucho
06-15-2012, 18:09
Руски.


10 букви.

bellaswancullen
06-15-2012, 18:50
Италиански за къде ти трябва? Аз не съм сигурен дали би ти бил от полза. Може би, за да научиш после и испански и португалски. Иначе не смятам, че си струва. Аз искам да започна курсове по руски след време, когато събера пари и имам времето - тук има достатъчно туристи, а и нека не забравяме един простичък факт - руснаците са навсякъде по света и един руски в англоговоряща страна например е страхотен бонус.

^^ Аз испански вече знам.. Руския съм го учила една година, но изобщо не ми харесва като език.. но от друга страна наистина се говори повече.. и затова се чудя :Д

prosto_chovek
06-15-2012, 18:53
руският ще ти е повече от полза в случая :)

Gerry905
06-15-2012, 19:34
Руският да ѝ е от полза? Хахаха, добре. Едва ли, освен ако не искаш да отидеш в Русия. Иначе на Запад хората ще те разберат ако говориш на италиански, а и освен това е много красив език и ще ти е кеф да го учиш. Граматиката не е от най-лесните, но не е като руската със 100 падежи. А и на мен руският специално ми е един от най-противните езици. Та, според мен ще е по-добре италиански, защото в Швейцария, Франция, Испания се учи и хората ще те разберат... а пък ако не за това поне ще знаеш един от най-красивите езици :) Според мен няма да съжаляваш :)

Your.Passion
06-15-2012, 19:42
Руският да ѝ е от полза? Хахаха, добре. Едва ли, освен ако не искаш да отидеш в Русия. Иначе на Запад хората ще те разберат ако говориш на италиански, а и освен това е много красив език и ще ти е кеф да го учиш. Граматиката не е от най-лесните, но не е като руската със 100 падежи. А и на мен руският специално ми е един от най-противните езици. Та, според мен ще е по-добре италиански, защото в Швейцария, Франция, Испания се учи и хората ще те разберат... а пък ако не за това поне ще знаеш един от най-красивите езици :) Според мен няма да съжаляваш :)

+1
Италиански .. :)

notlike
06-16-2012, 08:38
А така, слушайте романтиците. Италианският е страхотен език, ще можеш да си поръчаш пица на него. Щели да те разберат във Франция на италиански - айде стига бе! То и ние що-годе се оправяме с поляците, ама чак да кажеш, че е 1 към 1. И да, италианският е много красив език. Ама то и суахили е страхотен език, ама нещо полза от него не виждам.. Gerry905, откъде знаеш, че руският няма полза на Запад? Нима си била там, че да кажеш, че няма. Във всяка напреднала страна има руска общност, а ако си от България и знаеш добре езика, няма да имаш проблеми да бъдеш част от нея. Не ми се говори какво лоби имат в страни като Великобритания, САЩ, та дори една Германия, с която са водили 2 световни войни. Свери си часовника, в днешно време хората търсят прагматизъм - тоест, нещо, от което биха извлекли блага - в случая материални. Къде ти е изгодата да миеш чинии в Италия, например? Или каквото и да е - това е страна с доста рискова икономика и не се знае как ще се развият нещата там. И понеже тука ще тръгнат да ме оборват на всяка цена, защото "любовта ще спаси света", аз предлагам да провериш официални източници в интернет за градове като Лондон, Торонто, Чикаго и ОСОБЕНО Ню Йорк - там има десетки, да не кажа и стотици хиляди руснаци. Разбира се, авторке, ако ти допада романтичното, красивото и прочие, запиши си италиански. Просто аз винаги съм гледал духовният интерес да ми се припокрива с материалния, за да търся най-доброто - а именно баланса. И все пак, каквото и да избереш, всеки език си е бонус.

jghgh
06-16-2012, 09:05
То пък третият език толкова се учи... :D Аз завърших даскало с 3 езика, което уж се пада елитно, а пък не научих нищо, освен първият. Трябва да кажа, че и съучениците ми са така. Не е до липса на старание, просто нещата се претупаха.

DisappointedDreamer
06-16-2012, 09:08
Руски. После веднага те грабват назапад за преводач.

Италиански - ако ти харесва и имаш желанието да го учиш, макар че няма да ти е от страхотна полза.

DennisCobain
06-16-2012, 09:11
Руски.. :)

ohmygody
06-19-2012, 11:40
Италиански,не си мисли,че руския е като Българския,напротив.В него има доста повече граматика :)

slicky
06-19-2012, 14:17
А така, слушайте романтиците. Италианският е страхотен език, ще можеш да си поръчаш пица на него. Щели да те разберат във Франция на италиански - айде стига бе! То и ние що-годе се оправяме с поляците, ама чак да кажеш, че е 1 към 1. И да, италианският е много красив език. Ама то и суахили е страхотен език, ама нещо полза от него не виждам.. Gerry905, откъде знаеш, че руският няма полза на Запад? Нима си била там, че да кажеш, че няма. Във всяка напреднала страна има руска общност, а ако си от България и знаеш добре езика, няма да имаш проблеми да бъдеш част от нея. Не ми се говори какво лоби имат в страни като Великобритания, САЩ, та дори една Германия, с която са водили 2 световни войни. Свери си часовника, в днешно време хората търсят прагматизъм - тоест, нещо, от което биха извлекли блага - в случая материални. Къде ти е изгодата да миеш чинии в Италия, например? Или каквото и да е - това е страна с доста рискова икономика и не се знае как ще се развият нещата там. И понеже тука ще тръгнат да ме оборват на всяка цена, защото "любовта ще спаси света", аз предлагам да провериш официални източници в интернет за градове като Лондон, Торонто, Чикаго и ОСОБЕНО Ню Йорк - там има десетки, да не кажа и стотици хиляди руснаци. Разбира се, авторке, ако ти допада романтичното, красивото и прочие, запиши си италиански. Просто аз винаги съм гледал духовният интерес да ми се припокрива с материалния, за да търся най-доброто - а именно баланса. И все пак, каквото и да избереш, всеки език си е бонус. Изключително точен пост и поздравявам автора. Това, че Русия не супер великата държава, както преди, не означава, че езикът и не е ценен. Макар че българите не любуват много руснаците(заради определени причини, които в повечето случаи те сами не знаят), руснаците наистина ни уважават и са гостоприемни. Наистина много си помагат и подкрепят в чуждите държави. И още нещо- руският език ти отваря вратата към един по-далечен свят- този на Китай, Япония и т.н. Там наистина много се използва руския и лесно се намира работа с него. А дори в Русия китайският език е почети толкова разпространен, колкото английският. Но все пак ти решаваш.

BreakingDawn
06-19-2012, 14:26
А кои са другите два езика които учиш?
Аз съм за италианския-всеки с мнението си! :)

sugarcube
06-19-2012, 16:01
Попринцип съм за руския с две ръце, но ти казваш, че не ти е приятен. А освен това знам, че е доста труден за учене, въпреки че има общо с българския. Както попита някой по-нагоре - какви други езици учиш? Защото знам, че испански, португалски, френски, италиански са близки като език и сигурно ще ти е по-лесно.

bellaswancullen
06-19-2012, 16:35
Еми английски единият :Д и втори испански

marin4itu
06-19-2012, 17:19
То пък третият език толкова се учи... :D Аз завърших даскало с 3 езика, което уж се пада елитно, а пък не научих нищо, освен първият. Трябва да кажа, че и съучениците ми са така. Не е до липса на старание, просто нещата се претупаха.
Именно! И аз завърших същото училище като jghgh и си останах само с познанията по английски - третия ми език, който преди това съм учила 7 години. От първия ми език италиански научих само основните неща, колкото да се разбера с някого с прости думи. Вторият език беше руски.. там не питайте.. :D

ChildrenOfBodom
06-19-2012, 19:41
Руски определено.Най- обичам някой , който не е изучавал езика веднага да се хване за падежите. Мило индивидче , падежите се учат лесно , когато имаш желанието и мотивацията. Освен това , след като ги научиш , останалата граматика е наистина лесна. Да не говорим , че доста голяма част от речниковия им запас е същия като на български. Русия е огромна страна , с огромно население. Италианския , ако искаш си го учи за удоволствие , ама полза нулева, освен ако не идеш в Италия. Това , че ще те разбират къде ли още не.. Забрави.. То и другите страни сигурно си мислят , че ние се разбираме перфектно с Румънците , Гърците и т.н. заобикалящи ни нации , но уви. Дори да вземем страни от нашето езиково семейство едва едва ще се разберем. С руски и английски.. перфектно!

IWannaBeSedated
06-21-2012, 13:35
И аз съм пред същата дилема.
Искаше ми се испански, но май може само като втори език.
Пиши италиански по-добре. 8-)

choparkopar
06-21-2012, 15:06
Това, което мога да кажа от опит- руски. 5 години се трепах да уча италиански ( беше ми първи език), но понеже съм си русофилка ходих на курсове по руски, въпреки че всички ми се чудеха и особено съучениците ми ме гледаха с насмешка. Сега уча химия и всички реферати, допълнителни материали и т.н си ги взимам от руски сайтове, а колеги, които карат магистратура даже нямат избор, защото няма учебници на български или английски и трябва да учат от руски.
А и на въпросните курсове, понеже в групите нямаше значение възрастта, идваше една жена, която знаеше италиански и работеше в банка, но за да я изпратят...в Швейцария май, трябваше да знае руски.

Mirchu
06-21-2012, 19:28
Аз лично уча италиански от 1кл. - сега съм 7ми. Просто училището ми го изисква (105) - за езика не бих казала нищо лошо. Имах донякъде желание (доколкото може да има едно 6-годишно дете), но попаднах на ужасни учители и просто така и не можах да науча езика. Иначе като цяло изобщо не е труден, граматиката е сравнително лесна... Но щом знаеш испански ще ти бъде още по лесно. Аз сега искам да науча испански, но това е друг въпрос.. Та ако питаш мен си започни с италиански.. Може би руският е по-полезен, но това е било отдавна, Италианският е много красив език и все повече започва да се говори в други страни освен Италия! Успех!!

All563
06-22-2012, 10:20
Italiano! Даже мисля да ходя на уроци, защото ще се занимавам с мода и трябва да го знам.

SunT
06-22-2012, 10:30
Ами.. три години учих руски, не ми харесва хич, но ти казвам избери него.Аз не го научих заради г-жата ми, падежите са ми тъмна индия, но ако се потрудиш ще ги запомниш.