PDA

View Full Version : Кандидатстване догодина след 7 клас - къде?



xco0kie_
06-15-2012, 10:51
Догодина съм седми клас и се чудя къде да кандидатствам. Може ли да ми предложите хубави гимназии в Добрич и Варна, тъй като съм решила да бъда в някой от тези градове. Моля само да не предлагате ПМГ-та, насочила съм се към езикови гимназии, но бих искала да чуя и ваши предложения. Знам, че ще кажете "Рано е да мислиш още", но времето минава бързо и изведнъж ще стане време да реша къде искам да кандидатствам.
Очаквам вашите отговори :)

soletkaa98
06-29-2012, 14:56
Ами зависи от много неща.Ако искаш в езикова (от Варна съм) ГПЧЕ''Йоан Екзарх" с немски е добър вариант.Аз лично тази година кандидатствах и исках там,но за жалост не ми стигна балът и влязох в руското.А за Добрич знам,че има езикова гимназия мисля,че беше ''Гео Милев''.За там не знам нищо (бтв там живее баба ми).Във Варна може би имаш по голям избор от езици.В 5-та (тоест ГПЧЕ''Йоан Екзарх") преподават доколкото знам немски,английски и френски.В 4-та преподават френски и испански,а в 1-ва преподават немски и английски.В Руското преподават руски,английски,италиански ,немски и френски.Разликата е ,че в Руското е малко по-нисък бала.

FuckingFreak
06-29-2012, 18:40
Отивай в първа езикова във Варна. Само дето трябва да се потрудиш малко през годината, че да влезеш, защото баловете са високи като в София - е то няма как другояче.

rarbitch
08-14-2012, 21:33
Догодина съм седми клас и се чудя къде да кандидатствам. Може ли да ми предложите хубави гимназии в Добрич и Варна, тъй като съм решила да бъда в някой от тези градове. Моля само да не предлагате ПМГ-та, насочила съм се към езикови гимназии, но бих искала да чуя и ваши предложения. Знам, че ще кажете "Рано е да мислиш още", но времето минава бързо и изведнъж ще стане време да реша къде искам да кандидатствам.
Очаквам вашите отговори :)

Ти от къде си? И в Добрич и във Варна взиковите са на високо ниво, но ти си знаеш :)