PDA

View Full Version : Как да кажа на майка ми?



evityyy
06-15-2012, 19:33
На 20 май ми дойде за първи път менструацията, но беше само едно леко червено зацапване и то само за една вечер. Но вчера ми дойде пак и вече е червена както трябва да си е, как да кажа на майка ми? Тя никога не е отваряла тази тема за мензиса, сигурно си мисли, че аз дори не зная какво означава това ...
Съжалявам, ако темата не е за този подраздел, не намерих по-подходящ.
Без обиди, моля!

betty-dimitrova
06-15-2012, 19:36
На колко си че да си мисли,че не знаеш що е то менструация?

evityyy
06-15-2012, 19:37
На колко си че да си мисли,че не знаеш що е то менструация?
13 години и половина вече ...

Gret1ty
06-15-2012, 19:37
виж това е нещо съвсем нормално просто отиваш и и казваш тя ще се зарадва че вече си жена и ще ти помогне !!!

betty-dimitrova
06-15-2012, 19:40
е как може момиче на 13 да не знае какво е/ да си мислят че не знае/ .. отиди заговорете се нещо и вметни темата.. ако ти е толко неловко и кажи, че не си сигурна дали е това и така ще завържете разговор.

3oPuTy
06-15-2012, 19:48
К'во трудно има да й кажеш:
"Мамо,дойде ми ... Отиди да ми вземеш/Дай ми от твоите превръзки."?!

Your.Passion
06-15-2012, 19:48
Толкова ли е трудно ??! Просто отиваш и казваш :Мамо дойде ми ..И толкова тя ще ти помогне .Спокойно !!Нито ще ти се скара нито ще те завърже нито ще те убие :D !!

DragonLady
06-15-2012, 21:21
Толкова ли е трудно ??! Просто отиваш и казваш :Мамо дойде ми ..И толкова тя ще ти помогне .Спокойно !!Нито ще ти се скара нито ще те завърже нито ще те убие :D !!

+1
Просто и кажи, нищо страшно няма в това.

DarkTemplar
06-15-2012, 22:27
Толкова ли е трудно ??! Просто отиваш и казваш :Мамо дойде ми ..И толкова тя ще ти помогне .Спокойно !!Нито ще ти се скара нито ще те завърже нито ще те убие :D !!Най-елементарното, близко до акъла и правилно нещо.

Тоя мензис го изкарахте ебахти драмата...

granger
06-15-2012, 22:29
Тя майка ти не е имала менструация...
Не знае що е тва чудо...
Отиваш и казваш с думи прости: Мамо ,дойде ми.
Точка по въпроса.

marilyn
06-15-2012, 23:10
Спокойно, просто й кажи, че ти е дошло. Тя е преживяла същото, няма страшно!

prosto_chovek
06-15-2012, 23:13
на майка ти също й идва, ще те разбере :)

djipsito
06-16-2012, 12:33
Ако не "Мамо, дойде ми." - "Мамо, трябват ми превръзки."
И ако не знаеш как се слага превръзката, да ти покаже. Щото аз примерно, знаех за менструацията и т.н, а като ми дойде си сложих ежедневна превръзка и се цапах. Не знаех как се слагат другите и майка ми ми показа.

awesomeblah
06-16-2012, 15:23
На колко си?Успокой се малко,съвсем нормално е.Просто отиди и и кажи, обедена съм,че даже ще се зарадва,че си споделила това с нея..освен това,че вече се превръщаш в жена.

пAteNцЕ
06-16-2012, 15:44
ще се зарадва че порастваш ;)
няма са се учудя ако ти купи нещо по повода(я шоколад,я нещо друго)
Хората по-горе ти го казаха,не се притеснявай

dami666
06-16-2012, 18:29
Не е задължително да и казваш.Има някои родители,които ги е срам да говорят на такива теми.Ако имаш знания по въпроса иди и си купи превръзки или тампони и си готова.Ако имаш нужда от помощ и те е срам да говориш с нея,може да се обърнеш към сестра/приятелка/друга роднина от женски пол и т.н.

Фил
06-16-2012, 18:39
Браво на майка ти щом за цикъла нищо не ти е казала, представям си кога ще и дойде на ум, че трябва да поговорите и за секса. Кажи и така както си го написала тук и да вземе да ти обясни тънкостите жената. Какво се пие като те боли корема, какви превръзки има, тампони и не знам какво си. Че са 100 вида. Веднъж ходих да купувам на едно гадже в аптеката и просто исках да взема някакви и да се махна - тая овца аптекарката като ме заразпитва ама какви точно, ама на коя фирма. Както и да е.