PDA

View Full Version : Майка му



stylelove
06-15-2012, 19:48
С гаджето ми сме заедно вече 7-8 месеца и нещата са сериозни.. Обаче има 1 проблем ..Става въпрос за така наречената "свекърва" .. Не знам дали ще издържа още дълго... Ситуацията е такава , че майка му не ме харесва (не знам защо като пред нея се държа много прилично) и прави всичко възможно да ни раздели.... Плете някакви мрежи, говори лъжи, прави интриги, съчинява си някакви неща за мен и за нещата които върша (че едва ли не му изневерявам) , ограничава го адски много, за да не се вижда с мен и дори се опитва да се свърже с нашите, за да ги накара и те да ме ограничават (а, по дяволите, ние след няколко месеца правим 18.. за какво ограничаване говорим?!?) , опитва се да настройва останалите членове от семейството му срещу мен , като ме изкарва виновна за някакви неща, за които дори не знам, и този списък продължава и продължава.... Говорили сме много с него, това го тормози не по-малко от мен, но едва ли може да направи много...А и не искам да се кара с майка си заради мен.. Та въпроса ми е вие имали ли сте подобен проблем и изобщо истина ли са митовете за "тъщите" и "свекървите" , защото в моя случай явно да от страна на "свекървата" ...

anonymous708973
06-15-2012, 20:13
Гаджето ти какво мисли по въпроса?
Говорила ли си с майка му?

TheBeliever
06-15-2012, 20:51
Ти не трябва да правиш нищо. Той е този, който трябва да се изправи пред майка си и да й обясни, че тя няма правото да се бърка в личния му живот.

TheDevilInMe
06-15-2012, 21:23
Сигурна ли си, че жената няма конкретна причина да не те харесва особено? Според мен приятелят ти първо трябва да се опита да проведе сериозен разговор с нея, да те защити един вид пред нея и ако тогава не се получи можеш и ти да опиташ да оправиш нещата. :)

xoxi
06-16-2012, 07:14
Аз предлагам да седнете да говорите тримата.
Не вярвам жената да те е намразила чак толкова без причина.
Притиснете я, докато не каже какъв точно е проблема.

bloodyF
06-16-2012, 07:14
подмажи се малко
купи и нещо за вкъщи, направи и торта (без отрова в нея, моля), развей бялото знаме и може да приеме и да има примирие
гажито да НЕ се намесва, опитай се сама да си оправиш отношенията
а пък ако не се получи, здраве му кажи, бийте й игнора и двамата и толкоз
пък тогава, той да се намеси и да не се държи като путка, а като мъж и да тропне чия е връзката и как тя няма да се бърка в нея

NambyPamby
06-16-2012, 07:48
но едва ли може да направи много...
Може, може, и още как, само да се сети, че има топки между краката.
Против съм да се прекъсват връзките със семейството заради гаджето, обаче някакво по-ревностно защитаване на личното пространство, особено при майка звяр, хич не е лошо като идея. Тя винаги ще изпитва някакво собственическо чувство към синчето си и навярно все ще намира кусури на избраниците му, идеята е, че той трябва да удари по масата и да й покаже, че е вече голям мъж и тя, колкото и да я уважава, няма право на глас в тоя случай. Не е длъжна жената да те харесва, нито пък да ти изтъква причини, аз съм същата - има хора, които от първия момент ги заобичвам и ги искам в живота си, а други ги отхвърлям на мига, без някаква адекватна причина. Въпросът е, че тия интриги, съчинени истории, насъскване на останалите... Висша форма на селяния е това, не знам как инак да го нарека. Явно се чувства толкова безсилна вече, че си е впрегнала цялата злоба и енергия в опити да те премахне. Не знам има ли смисъл да говориш с такава нисша форма на живот. Такива като майка му са на типа "едно си баба знае, едно си баба бае". Отново - той е човекът, който трябва ясно да покаже, че и двете сте важни за него, но заемате различно място в живота му.
Той, ако сега, в началото на връзката, не си защитава избора т.е теб със зъби и нокти, кога? Недай си Боже да се ожените и да се настаните при маминка, можеш ли да си представиш тогава за какъв ад ще иде-реч?
Поговори с него и ако не виждаш промяна в НЕГОВОТО държание, късай и давай напред с някого другиго и гледай тоя път поне да не е мамино синче.

п.п. - сетих се за оная тъпата реклама "Моят Жорко е само на 43, а иска да се изнесе. И всичко това заради онези ужасни жени!".

JungleJaguar
06-16-2012, 10:16
Изправя се срещу майка си тигрица и твърдо й заявява,че въпросното момиче ще е избраницата му и да спре с шибаните интриги,щото...

...тук 18 г пубер получава як шамар от звярът,заповед да си оправи веднага стаята и му се заявява,че му се спират паричките,които мама и тати му дават ахахахахахахахах

marilyn
06-16-2012, 12:48
Някои майки са така... моята е същата. Може наистина проблема да не е в теб, а тя просто да е такава. Той е единствения, който може да направи нещо по въпроса- да й обясни, че не трябва да му се меси много, много...