PDA

View Full Version : Волейбол



RetardedGenius
06-15-2012, 21:25
Здравейте ! Аз съм момче на 13г., близо 173см висок, 63кг и от 1 септември ще ходя на тренировки по волейбол. Много се радвам за височината си, но имам един проблем. Не скачам достатъчно за ръста си ! Смисъл има един приятел, с който ще ходя на тренировките играхме волейбол за кеф просто. Висок е към 1.65 и скача колкото мен ! Искам да ми кажете какви тренировки или упражнения да предприема, за да скачам по-високо ?

Black.Cherry
06-16-2012, 19:36
такаа.. тренирам волейбол от 2 години... мога да ти кажа че по въпроса с отскока важна роля играят мускулите на краката и донякъде на корема....започни да тичаш, да клякаш и коремни преси също

http://www.basketball-bg.com/jump/airalert3.php тази програмка е много добра.. аз я правих само 2-3 седмици..без Squad hops. Резултатите не са моментални, 3-4 дена след като спрях отскока ми се увеличи , тъй че не се притеснявай че не действа..
Тежка е ,след първия път имах мускулна треска 1 седмица и не е подходяща за възрастта ти затова направи така: прави същите упражнения, но намали бройката наполовина иначе няма да оцелееш ;д .. загрей преди отскоците с леко бягане, а в дните, в които не скачаш си прави кросчета ..

RetardedGenius
06-17-2012, 13:16
такаа.. тренирам волейбол от 2 години... мога да ти кажа че по въпроса с отскока важна роля играят мускулите на краката и донякъде на корема....започни да тичаш, да клякаш и коремни преси също

http://www.basketball-bg.com/jump/airalert3.php тази програмка е много добра.. аз я правих само 2-3 седмици..без Squad hops. Резултатите не са моментални, 3-4 дена след като спрях отскока ми се увеличи , тъй че не се притеснявай че не действа..
Тежка е ,след първия път имах мускулна треска 1 седмица и не е подходяща за възрастта ти затова направи така: прави същите упражнения, но намали бройката наполовина иначе няма да оцелееш ;д .. загрей преди отскоците с леко бягане, а в дните, в които не скачаш си прави кросчета ..емчииииии, благодаря много ! :) Трябва ми до към 1 септември,щото тогава се подновяват тренировките. Иначе сега до 15 юни си бягах от 6-10км от понеделник до петък без никакви проблеми, но сега ще започна да ги комбинирам с морето и тези упражнения дето ми даде (от Бургас съм :D)

Illusion772
06-17-2012, 13:37
Да си либеро също е вариант (освен ако не искаш да нападаш от трети метър )
не се скача много, но за сметка на това трябва да тичаш като луд което е адски трудно особено по състезания (от личен опит го казвам)