PDA

View Full Version : Прехвърляне на данни от PC на лаптоп



bullit
06-16-2012, 17:47
Прочетох доста предложения из нета как да си прехвърля данните от настолния компютър на лаптопа,но бих искал да разбера какво ще ми препоръчате вие като най-бърз и сигурен вариант,защото досега не съм правил нещо подобно и бих искал няколко мнения.Ако има значение компютъра е с Windows Vista Ultmate 32-bit,а лаптопа е с OS:Windows 7 Ultimate 64-bit.

Sh@d0w
06-16-2012, 17:53
Обясни какви данни искаш да прехвърлиш, каква големина? Взимаш една флашка записваш от едното и копираш на другото. Ако пък са ти шернати в локалната мрежа, още по - бързо става.

bullit
06-16-2012, 18:16
Еми около 200Gb са-няма да стане с флашка.Еми основно филми,музика и снимки.Четох за някакъв cross cable,но не съм сигурен дали е най-добрия вариант,а и имало допълниелно настройки,който не бяха обяснени много добре.

IncendiaSanctus
06-16-2012, 18:27
Еми да, cross cable ти е просто един LAN кабел, с определено окабеление ( същия се използва и за връзка рутер/суич <-> компютър, ако не се лъжа ), с който да вържеш двата компютъра, и това е, просто прехвърляш... Настройки - може би настройки за share, но не друго, нищо толкова сложно, винаги като съм се мъчил да правя такава връзка го разчовърквам малко и става...

Sh@d0w
06-16-2012, 18:34
^Оплетената връзка при компютър->рутер е различна от оплетената връзка компютър->компютър. Има леко разминаване в подредбата на кабелите в случай, че иска да ги свързва директно.

IncendiaSanctus
06-16-2012, 18:37
Възможно е, моя грешка, аз си имам една схемичка - кое към кое отива при коя връзка, и като свързвам кабели си я ползвам нея...

bullit
06-16-2012, 18:38
Понеже не съм го правил досега някакви базови настройки можеш ли да ми дадеш?Няма нужда никой от комповете да е свързан към нета нали?Това е най-бързия и прост начин така ли да разбирам?

IncendiaSanctus
06-16-2012, 18:49
Не, няма нужда никой да е свързан към интернет. Да, доста е прост, и да, скоростите са доволно големи, макар че с толкова много информация мисля че ти е ясно, че ще отнеме доста време, все пак. По-лесен вариант единствено се сещам за външен хард диск, но вероятно не разполагаш с такъв ?
Както и да е... Ами, връзваш ги двата с кабела, избираш файловете, които искаш да прехвърлиш, даваш им десен бутон и намираш опцията за Share this folder или нещо такова и я активираш, след това ако си с Win 7 трябва да махнеш password-protected sharing от менюто за Sharing... Иии след това пишеш в Windows Explorer ( някоя папка просто ) на другия, горе, за адрес : ИметоНаПървияКомпютър\D:\(п имерно)\ и си влизаш там, копираш си ги и си ги слагаш на новия компютър...

bullit
06-16-2012, 19:01
Благодаря ти за полезната информация,ако се затрудня нещо пак ще подосаждам :D А cross cable мога да си купя и готов няма нужда сам да го майсторя доколкото разбрах го има по магазините?

AnOHuMeH
06-16-2012, 19:09
Преносим хард диск ?

bullit
06-16-2012, 19:12
Ми с преносимия трябва 1во от компа към него и после от него към лаптопа,а имам приятел който е правил подобно нещо за около 100Gb и каза,че му е отнело няколко часа.

draid
06-16-2012, 22:18
Преноса на данни през лан е бавен, освен ако нямаш гигабитова лан карта и на лаптопа, което ме съмнява. Най-бързият начин си остава вънншен хард в твоя случай.