PDA

View Full Version : Невербална комуникация т.е. - Езикът на тялото



Mary_Jane_69
06-16-2012, 17:47
Добър вечер, приятели!
Отварям тази тема за интересуващите се от езикът на тялото. Вие избирате дали ще почетете още надолу.
Тук ще ви споделя и моят си случай, пожелавам ви приятно четене и прекрасен ден/нощ!


Както споменах по - горе, тук се надявам да говорим за прикритите чувства, знаците на човекът срещу нас, издаващи нагласата му към самите нас и общо взето - езикът на тялото. За интересуващите се допълнително, предлагам ви едно четиво. Това е книгата Езикът на тялото. http://chitanka.info/text/3048-ezikyt-na-tjaloto Съдържанието погледнете малко по - надолу е. Интересно четиво е, не се и съмнявам, че и много от вас, като мен, биха допълнали познанията си с тази книжка, а за други би била още по - полезна, но и в двата случая - от полза си е.
(Ако не ти се чете историята ми, погледни под нея.)




А сега искам да ви споделя моята история.
Тя е дълга. Любовна, разбира се. Започна преди година и половина някъде. Ами влюбих се в едно момче. Стана така, че не се получи... знам ли защо, може би просто нямаше нищо към мен. Тази учебна година беше така... по - добре. Поопознах го повече, стоях повече в неговата компания и така го обикнах още повече. Проучвах толкова неща за него сама, но каква полза от всичко, щом стоиш и бездействаш и нищо не се получава. Ами сегаа.... Той е срамежливец и на практика човек като него трудно би показал чувствата си. Разпитвайки преди година приятелите му за характера на въпросното момче, всички отговаряха - "Той е малко странен."
И може би самата странност в него ме привлече като магнит. Самият непукизъм който излъчваше и безразличието в действията му. Но през тази година, като че ли видях и добрите му страни. Но отново нищо между нас не се получи.
Както и да е, аз ще се боря за това момче, вярвам, вярвам в себе си и в това, че стига да искаш нещо от все сърце, ще го имаш.
Та относно характера му, бил дори малко затворен в себе си. Личи си му, не контактува толкова, тих е, кротък и срамежлив. Ех. (дълбока замечтана въздишка)
Започнах да наблюдавам знаците му. Поинтересувах се от самият език на тялото. Невероятно е, как можеш да разбереш такива неща, които хората прикриват, само чрез несъзнателните им движения, било то на ръка, крак, брадичка, очи и т.н. ...
Напредъкът тази година, както споменах, е че контактуваме малко повече. Значи, взех да го поздравявам вече, аз и преди го правех, но някак си... не знам... гордост. Та реших така и така, едно здрасти да има. И интересното е, сутрин се засичахме и виждах втренчен поглед в себе си откъм негова страна, а след това пуф, спъва се в стълбите. И това не се случи веднъж. Поздравявахме се, карах дружки, когато са около мен да следят за някой скришен поглед. Те нали срамежливците поглеждат тайно, тайно без да ги забележиш. Те май точно това целят. Да са незабелязани.
И да, казваха ми нали, поглежда, ама усетя ли нещо и погледна ли го и то става за миг и или той или аз отклоним поглед и това е. Искам близост. Но когато не съм сигурна за чувства от негова страна? А сега си се подминаваме. Нищо не е станало просто нещо спрях да го поздравявам. Наближим ли, както си ме гледа отдалече, и изведнъж докато минаваме един покрай друг сведе глава или погледне настрани... ъъ. Е това е, споделете за ваши наблюдения относно момчета, признаци на някакви чувства, било то враждебни или признаци на любов.
Пожелавам ви успех, в каквото и да било, и да сте много щастливи.



(Продължението от по - горния абзац)
Смятам, че линкът на книжката, който постнах, ще ви помогне.
Ето например когато я прочетох за пръв път реших да изпробвам нещо, за да видим дали действа.
Твърдо ДА.
Реших да внуша чувство за уплаха към другите. Ъъъ с други думи, да се държа по - властно и надменно и така. Проработи. Ами за целта промяната беше следната:
- Служиш си повече с жестовете, по - точно определени като посочване с дланта надолу и ръка, на ниво до ключицата ти. Абе някъде там, не си спомням до точност описаните жестове за тази цел в книжката, но вие може да погледнете.
- Интонация на гласа. По - властна. Представете си, че сте някакъв директор на някаква страшно голяма бизнес фирма и сключвате сделка с някакви спонсори за голяма сума пари. Какво бихте направили? Бихте изтъкнали качествата си на показ, разбира се, не да се хвалите: "Аз съм така така , еди какво си притежавам" Това би отблъснало човека. Изтъкнете качествата си с действия, а не с думи. А ако нямате в момента възможността, опитайте се поне част чрез словото или жестовете си.
Общо взето нищо сложно, на човек си му идва отвътре. Все пак за тия 13 години няма как да обяснявам като учител много навътре в тези неща. Всичко, което зная е от мои наблюдения и разбира се малко помощ от книжката.

Обаче като вдъхнеш респект на хората, не смеят да те доближат. Хехе :D Мислят си, че си супер надменният, но предпочитам това, пред това да ме мачкат и да свикнат да ме използват за всичко. Хората се променят и никога не е късно да промените характера си. Отново ще повторя, книжката МНОГО би ви помогнала, ако желаете да доусъвършенствате някоя част от характера в себе си. Успех в начинанията ви, каквито и да са те, пожелавам ви да бъдете щастливи, с каквото и да се захванете и раздавайте се докрай, а пък то си се връща даденото дори и с отгоре.

xoxi
06-16-2012, 19:39
За тооолкова много работи си писала, че ако тръгна да ти коментирам темата, трябва да си разделя мнението на поне 10 различни теми.
Ще се доверя на коментарите в сайта за книгата и ще я прочета, но не очаквам да открия топлата вода.
Не знам дали само аз не откривам нищо интересно в разчитането езика на тялото на хората около мен. Много по-интересно би ми било сама да откривам за какво мислят, отколкото да следвам инструкции от книги. И разбира се, винаги по-лесно ми е било да попитам. Ако се чудя дали някой ме харесва или не, първата ми работа няма да е си взема четиво, което се предполага, че ще ми отговори на въпроса. Направо отивам и задавам директно въпроса си. Пестя време, нерви, очите също не натоварвам... Да ти кажа, по-полезно е.

Сега забелязах и че още в първото изречение казваш "прикрити чувства". На мен лично няма да ми е никак приятно, ако някой започне да ме наблюдава и да разкрива скритите ми чувства и мисли. Ако разбера, че някой го е направил, ще ми е обидно, защото един вид е навлизане в личното пространство.
Не знам дали аз съм прекалено скептично настроена или какво...

anonymous708973
06-16-2012, 21:33
Хм. Не бих казала, че обръщам особено внимание на жестовете на един човек. Или ми е приятно в неговата компания, или не. Или има химия, или не. Оставям се на впечатленията и интуицията си. Обръщам много внимание на гласа обаче.
Естествено, използвам женски трикове - къде умишлено, къде - не... и улавям моментите, в които някой съзнателно иска да ми направи впечатление, но дотам. Не се вглъбявам.

За себе си съм забелязала, че често съм със скръстени ръце... при това в комфортна компания, а уж било знак на самозащита, прикриване и т.н.

mini mouse
06-17-2012, 16:43
Благодаря!Благодаря!Благод аря!!!!!!! От колко време се опитвам да намеря тази книжка. Наистина ти благодаря ти си моето спасение! БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marin4itu
06-17-2012, 17:31
На мене пък ми се набиват различни неща в погледа. Забелязвам детайлите в обкръжението ми, било то на хора или предмети. Малкото хора пък, които познавам много добре, знам какво ще кажат, преди да са го казали. Разбира се това са най-много 4 човека. Например приятелят ми. Само като ми каже по име или някоя от нашите думички, само по интонацията му знам какво ще иска. Или като си стяга челюстта, различните погледи. Всъщност е двупосочно, той също много ме усеща.

За книгата не съм я чела, но най-вероятно, ако ми попадне, ще я прочета. Препоръчвам Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния пак на същите автори.

Black.Cherry
06-17-2012, 19:08
не съм чела книгата...но съм на мнението, че човек може да разбере страааашно много от езика на тялото стига да му обърне внимание ;)

по проблема ти... ами смятам че трябва да проведеш един директен разговор с твоя човек, когато няма никой ( нали казваш че е срамежлив) го дръпни и си поговори с него..

anonymous708973
06-17-2012, 20:23
Малкото хора пък, които познавам много добре, знам какво ще кажат, преди да са го казали. Например приятелят ми. Само като ми каже по име или някоя от нашите думички, само по интонацията му знам какво ще иска. Или като си стяга челюстта, различните погледи.

Оле, да. Суперчесто ми се случва... :) Сладко е.

ShtrudeL
06-17-2012, 20:34
Като съм нервна/притеснена все пипам/си играя с нещо, все си кривя пръстите, абе правя нещо с ръцете и не гледам никой в очите. :>
Всъщност не ме интересува езика на тялото, знам какви жестове ме възбуждат и ми е достатъчно. ^^