PDA

View Full Version : БЪЛГАРСКИ ДИПЛОМИ В ЧУЖБИНА



bloodymirror
06-16-2012, 21:21
Искам да попитам,хора като мен,нямащи финансовите възможности да учат висше в Щатите например,има ли възможност да си завършат висшето тук и българската диплома да я приемат там? Знам,че някакви приравнителни изпити или нещо такова се държали,но все още не знам напълно.Който знае,нека каже :)

DragonLady
06-16-2012, 21:36
Зависи от университета, в някой дипломите се признават в цял свят, други само с ЕС и така. В моя уни примерно дипломата е призната в почти целият свят. Като ще кандидатстваш някъде питай дипломата за дадена специалност има ли Европейска акредитация и тн.

prosto_chovek
06-16-2012, 21:37
приемат се на повечето места за повечето специалности. Ако си добра, ще те вземат на работа, ако не си - ако ще диплома от Марс да имаш - пак няма да сколасаш :)

bloodymirror
06-17-2012, 08:00
DragonLady,ти какво учиш и в кой университет? :)

archon
06-22-2012, 21:44
Зависи от университета, в някой дипломите се признават в цял свят, други само с ЕС и така. В моя уни примерно дипломата е призната в почти целият свят. Като ще кандидатстваш някъде питай дипломата за дадена специалност има ли Европейска акредитация и тн.
....ум царува, ум робува .....

DragonLady
06-22-2012, 21:46
DragonLady,ти какво учиш и в кой университет? :)

В ТУ Варна специалност СМ

windowlicker
06-23-2012, 18:32
По принцип има значение за каква специалност става дума. Ти какво мислиш да следваш?