PDA

View Full Version : Какво да правя?Съвети?



LadyTerrible
06-17-2012, 10:55
Здравейте,съфорумници ! :)
Проблемът ми е следният : С това момче започнахме да излизаме преди почти година,като преди това поне няколко месеца сме си писали.Когато се запознахме той беше съвсем различен.Под това имам в предвид - беше си бройкаджия,не го биваше с момичетата и никога не си беше имал връзка за повече от 1 вечер след 2-3 чаши уиски на купона.Предполагам,че се подразбира,че аз му бях първата във почти всяко отношение - като започнем от споделяне на лични работи до секс.Работата е там,че аз съм доста влюбена в него - така е от почти 2 години.Какво ли не съм на правила,за да се сближим...накрая се получи.Първо започнахме просто да излизаме и аз му признах за чувствата си,макар че той вече беше чувал от общи приятели.Тогава той реши да ми каже,че не е готов за сериозна връзка за момента и когато дойде моментът,ще ми каже.Аз почаках известно време и после започнахме да се сближаваме повече и повече,докато един ден той ме целуна и след това ми каза,че не знае какво да прави и не знае какво очаквам от него,нито как ще се справи с това.След това не се виждахме известно време,защото аз не бях в града,но той ми пишеше от време на време.Когато се върнах,пак започнахме да се виждаме.Целувки,прегръдки и тнт.Но след 1,2 срещи,той пак ми обясни,че не иска да се взимаме толкова на сериозно,защото не е сигурен какво точно иска,но му е хубаво с мен.Мина някакво време,в което не сме имали никакви сериозни отношения,само 1 път в седмицата се виждахме.След това,обаче,започнахме някакси да се сближаваме доста повече - започнахме да си говорим по телефона доста често,при това все по негова инициатива,да си подаряваме подаръци за празниците,да си споделяме лични неща,изобщо нещата се промениха значително, вече го чувствах близък.Не след дълго правихме и секс за пръв път...като цяло всичко вървеше супер...Докато той не започна да се отдалечава от мен в някои моменти...усещах все едно нещата са станали твърде сериозни и това го плаши.Поговорихме за това и той ме увери,че всичко е наред,просто е малко объркан и има нужда от малко време да се опомни,защото му е трудно да допуска хора до себе си,а аз съм първата стигнала толкова близо и после всичко ще е наред.На практика аз забавих темпото и нещата наистина се оправиха,даже бяха по-добре от преди.Ние просто си бяхме двойка от където и да го погледнеш.Излизахме често,прекарвахме повече време заедно,правихме си общи планове за лятото,държахме се за ръка,говорехме си по телефона,споделяхме си,той даже изяви желание да се запознае със семейството ми...и двамата се чувствахме прекрасно заедно.Обаче после пак стигнахме до познатия момент - той не е сигурен в чувствата си,не знае какво по-точно става.Попитах го дали това е края,но той отрече и каза,че иска да е с мен.Проблемът по-скоро беше както каза той : че се чувства обвързан с мен,но понякога това го кара да се чувства кофти. Изобщо Между нас постоянно се редуват моменти на щастие и моменти на "не знам какво се случва"...последния път,когато поисках да говорим той ми заяви,че не сме заедно,а просто излизаме....Странното е,че аз усещам,че проблемът е друг.Всеки път,когато нещата станат по-сериозни,той бърза да ми каже,че не е сигурен,но не иска да спираме да се виждаме и се отдръпва за известно време,но после някакси пак се връща при мен и изживяваме страхотни моменти заедно.Усещам,че го е страх от сериозната връзка,която се оформя и бърза да охлади страстите...Тъпо ми е,че се опитва да се предпази от мен,по-скоро от нас.Може би ще е от полза да кажа,че през цялата тази 1 година,нито един от двамата не е излизал или не е имал общо с друг/а.Мисля,че има чувства към мен,показвал ми го е доста пъти,просто го усещам,когато ме гледа в очите,когато ме прегръща,когато ме целува по челото,когато затваря очи преди да ме целуне,но въпреки,че никога не ми ги е признавал директно,ми го е намеквал по различни начини.По принцип,той е доста объркан,по природа си е малко единак и не споделя лесно,нито пък е лесен за разбиране,но аз го обичам много,казвала съм му го и съм му го показвала.Просто не знам какво да правя...ще преодолее ли този страх от обвързване някога?Някакви съвети?

gabi_94
06-17-2012, 13:12
Аз не бих изтърпяла някой да ме разиграва така, но ти сигурно държиш на него и искаш да си с него. Може би той трябва да остане сам, да усети, че те е изгубил, за да разбере наистина какво иска. Поговори с него и му обясни, че се чувстваш зле непрекъснато да си променя становището по въпроса за сериозната връзка. Или е с теб, или не е. Ако отново нещо ти овърта и не знае какво иска, остави го за известно време. Не го търси, не си говорете и по телефона даже, нито пък си пишете. Ако те търси не му отговаряй известно време. Ако държи на теб и иска да е с теб, няма да се откаже лесно. Но това "не знам какво искам" на мен лично ми звучи като "абеее готино ми е с теб, ама искам разнообразие".

LadyTerrible
06-17-2012, 14:42
мерси за отговора,gabi_94 :) Това,което казваш съм го пробвала,даже и в по-хард вариант.Примерно държала съм се кофти и не съм му говорила изобщо.Проблемът е в това,че когато не съм наред и не се държа ок,той веднага забелязва и започва да ме пита какво ми е и какъв е проблемът.Тоест проявява интерес и се държи доста загрижено.Скоро след това вече пак си се гушкаме и нямаме проблеми.Работата е там,че това дали сме заедно зависи по-скоро от настроението му,което се сменя сравнително често.

notlike
06-17-2012, 16:16
Принципно, въобще не е добра идея един мъж да не знае какво иска. Явно във вашата връзка нещата са малко наопаки и ти командваш парада, но това да не те притеснява. Не е болка за умиране, светът е интересен, защото всички са различни. В никакъв случай не се отказвай от това момче, той те обича и те цени много, макар и да е, така да се каже, малко странен характер (в мой стил казано "чеп", но не знам дали ще ти се понрави). Не е лоша идеята да отидете на психолог и да изясните работите - на пръв поглед изглежда малко скапана идея, но нека не забравяме, че това е тяхната работа. Не мисля, че ще излезе много скъпо, има си интернет и ценови листи, които съдържат достатъчно информация. Да ти кажа честно, начинът по който описваш момчето, ме кара да си мисля, че той е имал проблеми със семейството в ранните си години, не знам какви точно. Може би и затова се старае да пази дистанция. Ако е така, вземи мерки и го закарай на консултация с психолог - не е страшно, напротив - помага доста :)

LadyTerrible
06-17-2012, 16:47
notlike,благодаря за мнението! :) Относно идеята ти - почти е реализирана,аз ходя на психолог(започнах заради нещо друго,но ми помогна и в тази връзка),така осъзнах доста неща за себе си и за нас двамата.С него често сме си говорили на тази тема,той знае,че аз ходя и няколко пъти ми е казвал,че и той има нужда и че трябва да отиде.Той не знае точно кой е и в повечето моменти изглежда доста объркан и вглъбен в себе си,което се отразява и на връзката ни,най-вече с това,че аз съм доста осъзната и имам представа за това коя съм и какво искам,той го знае и се чувства някак по-малко от мен...На мен ми е кофти,че той се чувства така и искам да му помогна,но не знам как...

marin4itu
06-17-2012, 17:11
Той, ако наистина иска да е с теб, ще бъде, повярвай ми. Съгласна съм със споменаването на това, той може би е наблюдавал определени отношения в семейството си. Ти нещо по този въпрос знаеш ли?

LadyTerrible
06-17-2012, 17:28
Ами говорили сме си за семействата си.Нищо необичайно не съм забелязвала като цяло,но както казах той не споделя много лесно и ако има нещо,което го е травмирало много,едва ли го е споделял някому.Само знам,че той няма никаква връзка с родителите си.Имам в предвид,че не им споделя за живота си.Не си говорят за нищо,освен за оценките му и за джобните.Изобщо те си нямат никаква идея какво става с него.Друго нещо е,че майка му е доста властна и строга и под това нямам в предвид,че не го пуска да излиза или нещо такова,просто изисква много от него и му натяква постоянно,когато е допуснал грешка.Както горе споменах,аз ходя на психолог и по време на сеансите стана дума точно за това и психолога ми каза,че той ме асоциира с майка си,защото постоянно изисквам от него и недоволна от държанието му,аз се опитвам да го възпитавам.Реално съм чувала и от него фрази като "звучиш точно като майка ми" и това доста ме стресна и се опитах да променя държанието си.Не знам доколко съм успяла,но мисля,че имаше резултат,въпреки,че понякога не мога да се контролирам много,особено когато съм ядосана.

marin4itu
06-17-2012, 20:39
Мда, нормално е това с майка му. То няма какво да оспорвам психолог де, но като цяло това е първото, за което се сетих.
Покажи му, че ти с него си равна, не си майка му и нямаш намерение да му ставаш.

Общо взето аз не бих издържала на твоето дередже. Аз мразя да не знам и до сега отдавна да съм го питала: "Абе ние какви сме?" и то решено веднъж за винаги.

LadyTerrible
06-17-2012, 21:05
Имало е моменти,когато просто е излишно да го питам какви сме...просто се усеща.И на мен не ми е до думите...аз искам да съм с него и наистина го обичам,ако не беше така отдавна да съм си тръгнала.По принцип и аз съм като теб в това отношение и винаги искам да знам какво става,но тоя човек ми е точка на пречупване...преди да го срещна не би ми било особен проблем да зарежа и забравя някого ей така,правила съм го достатъчно пъти...обаче с него е различно.И наистина искам да сме заедно и странно съм готова на доста неща за нашата връзка,неща,които самата аз не знаех,че съм готова да направя.

marin4itu
06-18-2012, 09:47
Да, но са моменти, когато се усеща. Като цяло ти липсва сигурност, а това тежи, жените имаме нужда от тази сигурност. Докато той не може да се изясни със себе си, ще страдаш ти. Ако това продължи дълго време, на теб ще ти писне и тогава той ще съжалява.

Dark_Heartbreaker
06-18-2012, 12:40
Може би се отдалечава от теб, защото някоя сериозна връзка (дали с някое гадже, за което не знаеш, дали с някой друг) в миналото му му е оставила неприятни спомени. А и това, че няма силна връзка с родителите си също си казва думата... По написаното от теб се вижда, че имаш силни чувства към него и може би и с него е така, просто му е малко трудно да се разкрие изцяло пред теб. Доверието тук е много важно. Той познава ли се с твоите родители? Ако не, го запознай, покани го на вечеря във вас някой път, но да е тихо и уютно и той да се почувства комфортно да поговори искрено с теб...Може да звучи малко като извадено от филм, но може и да помогне. :)

scandalousLady
06-18-2012, 12:44
И двамата се обичате, това е ясно. И аз имам симпатии към 'по-трудно' момче, ако можем така да ги наречем, но най-важно е да не спираш да се бориш! Това със майка му явно има влияние донякъде, може би това ще отмине в даден момент, но не можеш да го чакаш вечно. На колко сте( ако нямаш нищо против да кажеш) ? Не знам какво да те посъветвам, защото не е хубаво да се откажеш понеже наистина се обичате,но пък и не можеш да го чакаш вечно и да се тормозиш незнаейки какво точно става. Пожелавам ти скоро всичко да се нареди :) !

LadyTerrible
06-18-2012, 20:17
Благодаря за помощта, хора ! :) Dark_Heartbraker,знам,че е харесвал само 1 момиче преди да се запознаем и тя го е зарязала заради друг преди да се случи нещо по-така,но за това той не говори. Иначе познава се само с баща ми.С майка ми не се познават лично,само са си говорили по телефона за няколко минути.Това с вечерята у нас вече е споменавано от негова страна и аз доста се изненадах,когато го предложи.Може и да го реализираме,но едва ли ще бъде точно в момента.
scandalousLady,на 17 и 17 и половина сме - разликата е в моя полза.Благодаря. :)