PDA

View Full Version : Отново с бившия?



SuNsEt
06-17-2012, 13:15
Той ми е първата сериозна любов,всичко беше наистина хубаво и бяхме заедно 11 месеца.Скъсахме изведнъж заради неизяснени обстоятелства и голям инат.После мина цяла година,в която аз се опитах да бъда с други ,но все не се получаваше,той също.Наскоро се потърсихме отново и си разказахме много неща,за които не сме знаели ,видяхме се вчера...Беше хубаво и усетих онази топлина,от която съм имала нужда от толкова време,но и едно отчуждение един от друг.Объркани сме и двамата и не знаем какво да мислим.Аз се промених от тогава,преди той се грижеше за почти всичко,помагаше ми,а когато скъсахме първите месеци ми беше ужасно трудно да свикна,че съм сама и тн. После с времето се научих да се справям сама със всичко и спрях дори да вярвам на хората около мен,станах студен човек.Преди много ми тежеше вината,че аз съм виновна за скъсването ни и страдах ужасно много,но след вчера,когато си изяснихме нещата сякаш се освободих от един голям товар.Има все още нещо в мен към него,но не знам какво е!Дали са просто спомени от миналото или е нещо ново...Той не е точно това,за което си мечтая ,нормално момче си е със проблеми и тн ,но не е типа 'човек с много талант,голяма перспектива и блестящ ум' ...Въпреки това има много други неща у него,които ме карат да се чувствам добре и които ценя.Просто и той се е променил и както сам се изрази е станал непукист, не е толкова замислен,първо действа,а после мисли... Като цяло тези промени(които може би и да не са толкова много) не ми харесват особено много,но ние контактуваме едва от 3 дена.Виждам го ,че прави усилия,търси ме и проявява някаква загриженост към мен и тази ситуация го тормози,но сам започва темите 'Бихме ли могли да тръгнем пак'. Виждам ,че и двамата сме си липсвали през тази една година,но чувствата не са толкова силни както преди.За сега решихме да го караме приятелски и да видим къде ще му излезе края,но все разговорите отиват към чувства,минало и любов.

Не си падам по тръгването наново с бивш,а и съм някак неспокойна заради приятелите,родителите и нещата,които съм изпуснала в развитието му.Не знам как ще реагират останалите и не знам дали няма да сгреша. Според вас как ви изглеждат нещата?
пп: аз съм 12 клас,а той 2ри курс студент.

horacio
06-17-2012, 13:24
Ако ще се събирате не се събирайте само заради общото ви минало... не знам мисля си че ако се съберете ще е заради минали чувства и т.н. Сама каза, че и двамата сте се променили. Ако решите да се събирате, съберете се заради това какви сте в момента, а не заради това какви сте били преди. Изчакайте и вижте дали ще си напаснете отново.

gabi_94
06-17-2012, 13:29
Ако сте осъзнали, че и двамата сте направили грешка с раздялата си, че сте един за друг и че определено искате да сте заедно и не ви пука за мнението на околните - ок, бъдете заедно, НО да се връщаш към миналото никак не е добър вариант. Ако се съберете и сте заедно отново дълго време, после пак ще те боли и ще страдаш, според мен дори повече от преди. Знам че си мислиш какво ли ще се получи ако пак опитате, но щом веднъж сте се разделили, значи е имало защо. В тази възраст според мен не си заслужава. Ако не го обичаш и не държиш истински на него, по-добре не се събирайте.

DragonLady
06-17-2012, 13:58
Според мен пробвайте, нищо не губите :) Но не избързвайте с публичното си обявяване на връзката ви пред приятели, познати, семейство и тн.
И внимавай с чувствата, не си позволявай да се появят преди да си се убедила, че можеш да си отново с тоя човек в дългосрочен план. Първо виж кой как се е променил, и тогава по-сериозното. Тоест започнете малко по-неангажиращо.

kyon
06-17-2012, 14:36
Ами то и сега може да се заинатите.. Щом е свършило значи има защо.
.. и ако ти имаш желание(ама наистина) можеш да забравиш миналото..

kitti123
06-17-2012, 14:50
не съм изпадала в подобна ситуация , но ако бях на твое място бих си дала време - и на мен и на него. Говорете , изясни причините за раздялата със себе си , направи си равносметка дали си струва отново да допуснеш същия човек в сърцето си , но според мен най-важното е да не бързаш. След време когато осъзнаеш как стоят нещата се вслушай в сърцето си и се надявай да не те подведе.

mrazqkindergarten
06-18-2012, 10:38
Ако в момента имате чувства един към друг... не виждам защо да не опитате.И не се интересувай от мнението на другите, те винаги ще ти казват, че бившите са си бивши, но ако не са на твое място.. няма как да те разберат. :)