PDA

View Full Version : Запитване към астроложката ни Щрудел (и останалите астролози)



prosto_chovek
06-17-2012, 13:16
така, днеска гледах един сайт, в който ми изкара някакви работи, които не разбирам.
Изкара ме козирог с асцедент риби, луна в козирог, лилит в риби, хирон в лъв. Какво означават всичките тези понятия и това добре ли е или не е :D мерси :)

yakuza_
06-17-2012, 13:20
Много е лошо, това се случва адски рядко и обикновено когато фазата на луната е в Меркурий.

prosto_chovek
06-17-2012, 13:25
демек? :D :)

yakuza_
06-17-2012, 13:28
Чакат те нещастия :( Аз лично бих варил "Козе биле" и бих го сложил в стъклена чаша до леглото си, да прогоня негативната енергия.

ShtrudeL
06-17-2012, 13:29
така, днеска гледах един сайт, в който ми изкара някакви работи, които не разбирам.
Изкара ме козирог с асцедент риби, луна в козирог, лилит в риби, хирон в лъв. Какво означават всичките тези понятия и това добре ли е или не е :D мерси :)

awww каква прекрасна тема :3

Асцендента е знака, който изгрява над източния хоризонт в момента на раждането ти и определя външния ти вид, първото впечатление, което оставяш у хората и много други работи, или иначе казано е второто по важност нещо, след слънчевия знак. :3 Изобщо не е яко да си риби, щото са ревливи и свръх чувствителни и абе не си е работа.
Луната отговаря за чувствата, любовта ако щеш и т.н., за другите не знам много...
Виж в някой сайт де, има ги всички тея термини :3 Интересно е. ^_

Аз съм
Слънчев знак: Риби
Асцендент: Скорпион
Луна: Лъв

другите не ги помня ^

TotallySexy
06-17-2012, 13:31
Щрудел, сайт, нещо.... Защото искам да си разчета хороскопа...

RedArmy
06-17-2012, 13:33
awww каква прекрасна тема :3

Асцендента е знака, който изгрява над източния хоризонт в момента на раждането ти и определя външния ти вид, първото впечатление, което оставяш у хората и много други работи, или иначе казано е второто по важност нещо, след слънчевия знак. :3 Изобщо не е яко да си риби, щото са ревливи и свръх чувствителни и абе не си е работа.
Луната отговаря за чувствата, любовта ако щеш и т.н., за другите не знам много...
Виж в някой сайт де, има ги всички тея термини :3 Интересно е. ^_

Аз съм
Слънчев знак: Риби
Асцендент: Скорпион
Луна: Лъв

другите не ги помня ^

Въпрос: защо досега не позна на нито един каква зодия е, щом всичко това е вярно? :D И сега предизвикателството - познай аз коя зодия съм (макар че някъде съм писал) 8-)

DennisCobain
06-17-2012, 13:34
И аз си го изчислих

Вашият Асцендент е: Везни
Вашата Зодия е: Рак
Луната ви се намира в: Водолей

:D :D

ShtrudeL
06-17-2012, 13:35
уф :3

Напиши yovko in a nutshell + зодията която си

както и в гуугъл: Линда Гудман или влез в astro5.net и там можеш да си определиш всичко, но трябва да се регистрираш :3

Oy7ofCon7roL
06-17-2012, 13:35
http://www.chimpout.com/forum/images/smilies/facepalm.gif

prosto_chovek
06-17-2012, 13:38
http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=xx687474703a2f2f7777772e617374726f2e6 36f6d2f6367692f63686172742e6367693f627479703d77326 1743b72733d33&lang=e&cid=g7bfileloDjHF-u1339938599&rs=3&btyp=w2at

ето тук ме караха да влизам да проверявам, ама питам, щото си нямам хал хабер от това какво означават всичките тия неща :)

ShtrudeL
06-17-2012, 13:38
Въпрос: защо досега не позна на нито един каква зодия е, щом всичко това е вярно? :D И сега предизвикателството - познай аз коя зодия съм (макар че някъде съм писал) 8-)

хахах това с познаването е като тото :3
Но виж в 'секс' познах едно момиченце, че е телец и още едно, че е везни :3 С което съм гордО хаха

Нямам представа за теб... дай снимка...
(иначе така мога да кажа лъв/близнаци/водолей) уфф нее, може да си всичко хаха (само риби изключвам... не знам... :>)

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 13:42
Аз пък питам, ако вземем 12 човека от 12те зодии, напълно случайно (без да знаем нищо за тях освен зодията и ги изберем от случайни хора), след това ги представим на астролог, който може да ги разпитва колкото си иска (без неща около рожденна дата, естествено), дали ще може да познае кой кой е?

Също, ако направи хороскоп за 12 зодии и след това раздадем хороскопите на две групи по 12 човека, като в първата всеки получава хороскопа по своята зодия, а във втората всеки получава хороскоп за някоя друга зодия, но мислят, че всеки получава за своята; след това им заръчват да преценят дали хороскопа успешно е предвидил бъдещето им. Тогава дали за група 1, резултатите ще са много по-добри от тези за група 2, или ще са същите (без статистически значителна разлика)?

Знам отговора на тези въпроси, защото такива експерименти са били провеждани. Никой не може да познае зодията на друг човек при такива обстоятелства и никой не може да познае дали даден хороскоп е за неговата зодия (като цяло, при втория експеримент, резултатите за 2те групи са еднакви). Дори може да пробвате нещо подобно вкъщи, като примерно помолите приятел да ви копира хороскоп на няколко зодии без да ви казва кой на коя е и да видите кой ще ви пасне най-добре. Не забравяйте, че шанса да се налучка е 1 на 12 (при всичките 12 зодии), а не 1 на милиард.

ShtrudeL
06-17-2012, 13:46
Съвсем не съм съгласна! Ако ми дадат характеристиката на риби, без да пише, че е за рибите, ще се позная 100%!

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 13:48
Е то и аз, защото се повтарят. Но ако се запознаеш с 10 човека, 3ма от тях са риби, няма шанс да познаеш и 3мата. Най-вероятно няма да познаеш никого. Дори да си професионален астролог.

ShtrudeL
06-17-2012, 13:53
Е то и аз, защото се повтарят. Но ако се запознаеш с 10 човека, 3ма от тях са риби, няма шанс да познаеш и 3мата. Най-вероятно няма да познаеш никого. Дори да си професионален астролог.

e... защо да няма шанс? 50/50 ^^

yakuza_
06-17-2012, 13:54
3/10 шанса е 50/50 ? Добре, че не си грозна.

horacio
06-17-2012, 14:02
ахахаахахахахахха :lol:

ShtrudeL
06-17-2012, 14:05
3/10 шанса е 50/50 ?

Точно така. Като не си се интересувал от това, по-добре не казвай нищо.

RedArmy
06-17-2012, 14:12
Между другото, донякъде разбирам Щрудела, че тея окултни работи са доста неточни така че не виждам какво почнахте да говорите за проценти, за експерименти и така нататък, като тук всичко е "около". И аз не вярвам много в зодии, магии и т.н. но една циганка ми е познавала много неща със 100%-ва успеваемост. Така че всичко е относително.

yakuza_
06-17-2012, 14:13
still fail ...
Може би, говоря за това, че 3 от 10 шанса не е 50 на 50, шанса да познаеш конкретен човек дали е риби е 50 на 50, но да познаеш, точно кой 3ма са риби не е 50 на 50.

yakuza_
06-17-2012, 14:19
И все пак:
Друг важен въпрос, на който астролозите не дават отговор, е прецесията на земната ос, която се изразява в движение на пролетната равноденствена точка по небесната сфера с период от 26 000 години. Според астролозите, тя се намира в Овен (което е и първото астрологическо съзвездие), което е било вярно преди 2 000 години, т.е. зодиакалните знаци не съответстват на отрязака от време, в който Слънцето е в съответното съзвездие[7]. (Например, човек, роден в края на март, според астролозите е Овен, а всъщност е роден в момента от време, в който Слънцето се вижда по посока на съзвездието Риби).

ShtrudeL
06-17-2012, 14:24
За такива неща и теми... трябва да имате ВЯРА и да не разчитате единствено на научно доказани или не факти, да не си мислите, че всичко е строго определено и като цяло... ако сте небивали реалисти, изобщо не си правете труда да спорите с някой на такива теми и да се интересувате от това, при условие, че сте недоверчиви. ^^

yakuza_
06-17-2012, 14:27
Ако не си чела в уикипедиа статия за астрология, го направи.

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 14:30
имаш 12 човека от рандом зодии (не е нужно да са 12 различни), шанса да познаеш и 12те чрез налучкване е 12 на 12та степен, т.е. 1 на 8 916 100 448 256 (много по-висок е шанса да получиш инфаркт докато ги познаваш); при налучкване ше познаеш 1-2ма, шанса да познаеш 3ма е около 10% май

ако тези неща работят само относително, някой би познал поне 4-6, да не кажем 9... а не 0-2; ако се намери човек, който да познае 6-8 човека, може с това да се яви в предизвикателството на James Randi и да спечели един милион - може да искат да го повтори с други хора, но силно се съмнявам да искат да познае дори 10 от 12

и този милион стои неспечелен от десетилетия, а в много други държави има други (по-малки), пак за същото (за този, който докаже, че може да прави свръхестествени неща)


и да, може да се подберат 12 човека, които имат вяра, или наблюдатели, които също имат вяра - нищо няма да се промени

RedArmy
06-17-2012, 14:31
За такива неща и теми... трябва да имате ВЯРА и да не разчитате единствено на научно доказани или не факти, да не си мислите, че всичко е строго определено и като цяло... ако сте небивали реалисти, изобщо не си правете труда да спорите с някой на такива теми и да се интересувате от това, при условие, че сте недоверчиви. ^^
Точно това се опитах да кажа, но не се изразих добре :D Някои хора са толкова убедени че всичко може да се измери, изчисли и обясни в тоя живот, че забравят, че има неща, които просто не можем да обясним.
Това важи най-вече за Стринга от тук пишещите

yakuza_
06-17-2012, 14:37
В случая всеки е прав за себе си. Доказано е, че хората които вярват в призраци, са по - склонни да си обесняват звуци и движение с тях. За мен астрологията винаги ще си е измислица, а за нея ще е обеснения на някакви случайни съвпадения. Просто исках да кажа, че шанса да познаеш 3/10, че са риби, не е 50 на 50. Това е математика. Там всичко си е логически свързано.

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 14:40
Точно това се опитах да кажа, но не се изразих добре :D Някои хора толкова са толкова убедени че всичко може да се измери, изчисли и обясни в тоя живот, че забравят, че има неща, които просто не можем да обясним.
Това важи най-вече за Стринга от тук пишещите
за нещата, които не могат да се обяснят, обикновено има изключително добри предположения; в миналото е имало много необясними неща, но обяснението винаги е излизало научно - виж слънцето и звездите, абстрахирай се от астрономическите си знания - изглеждат необясними, защото обяснението е неинтуитивно и дълго

а относно неща, които се смятат за загадка от учените и се счита, че са свръхестествени - винаги разказвача преивелучава и изкривява, реално няма такива - в момента в който докажеш съществуването на нещо свръхестествено ти гарантирам, че целия свят ще се промени

и примерно ако е видян човешки силует който преминава през стени (призрак?), ако е невъзможно да се пресъздаде със специални ефекти или стени, това е напълно достатъчно да се признае за свръхестествено - никой не говори за стриктни доказателства, просто няма случай, в където свръхестественото обяснение е по-добро от научното (както сигурно щеше да е случи ако това със силуета беше факт), напротив, научното обяснение винаги е много стабилно

IWannaBeSedated
06-17-2012, 14:43
awww каква прекрасна тема :3

Асцендента е знака, който изгрява над източния хоризонт в момента на раждането ти и определя външния ти вид, първото впечатление, което оставяш у хората и много други работи, или иначе казано е второто по важност нещо, след слънчевия знак. :3 Изобщо не е яко да си риби, щото са ревливи и свръх чувствителни и абе не си е работа.
Луната отговаря за чувствата, любовта ако щеш и т.н., за другите не знам много...
Виж в някой сайт де, има ги всички тея термини :3 Интересно е. ^_

Аз съм
Слънчев знак: Риби
Асцендент: Скорпион
Луна: Лъв

другите не ги помня ^
Лололо на мен ми излезе нещо подобно. 8-)
Вашият Асцендент е: Скорпион
Вашата Зодия е: Риби
Луната ви се намира в: Водолей

Blab
06-17-2012, 14:44
всъщност хората, които биват привлечени от астрологията, са хората, които искат да си обяснят всяко едно нещо от себе си, другите и света. те не са крайно консервативни и не носят капаци, а са отворени към вселената и Знанието. търсещи хора.

//това само така, между другото, да има върху какво да солите;

ShtrudeL
06-17-2012, 14:48
всъщност хората, които биват привлечени от астрологията, са хората, които искат да си обяснят всяко едно нещо от себе си, другите и света. те не са крайно консервативни и не носят капаци, а са отворени към вселената и Знанието. търсещи хора.

//това само така, между другото, да има върху какво да солите;

Обичам те <3

yakuza_
06-17-2012, 14:49
Аз съм отворен към знанието с факти, а не към измислици и съчинения - разсъждения. И да адски съм консервативен, обикновено 80 % от хората, ми приемат думите буквално, за тях черния/расистки/мръсен хумор е забранен, не аз съм против смъртното наказание, легализиране на проституцията и тревата.

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 14:52
всъщност хората, които биват привлечени от астрологията, са хората, които искат да си обяснят всяко едно нещо от себе си, другите и света. те не са крайно консервативни и не носят капаци, а са отворени към вселената и Знанието. търсещи хора.

//това само така, между другото, да има върху какво да солите;
МРАЗЯ ТЕ!!! </3

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 14:52
http://www.youtube.com/watch?v=T69TOuqaqXI

montana6
06-17-2012, 15:08
Странно как Щрудела беше пуснала тема с някакви снимки против расизма, национализма и разделянето на хората, а всъщност зодиите са си своеобразно разделяне. Дали казваш на някого, че е черен, или че е еди-каква-си зодия, пак е някакво определение и рамкиране.

Blab
06-17-2012, 15:08
^^понеже си ми безкрайно симпатичен:
видеото е тенденциозно и спирам да му обръщам внимание на 2-рата минута.
не искам да си представя каква е нагласата ти спрямо научните институции, но нали си наясно, че изследването е основният формат на целенасочено откривателство(тук се редактирах неколкократно, за да бъде по-ясно, еднопланово, етц.)? проучване, наблюдение, опити, наблюдение, опити, наблюдение, опити, наблюдение, описи, някъде там хипотези, по-късно отчетени действия, реакции, тенценции... това е пътят.

аз уважавам твоята рационалност. самата аз съм рационален човек. прекалено рационален на моменти. алтернативата не блазни само задоволения, по ортега-и-гасет човека-маса - инертен, самодоволен... безсмислен.

скептицизмът ти издава земна природа. бих казала козирог, може би дева. или риби, заради огромната самоувереност...

nIkEnCeTy_bE
06-17-2012, 15:10
Вашият Асцендент е: Скорпион
Вашата Зодия е: Рак
Луната ви се намира в: Лъв

Стабилно.

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 15:26
нали си наясно, че изследването е основният формат на целенасочено откривателство(тук се редактирах неколкократно, за да бъде по-ясно, еднопланово, етц.)? проучване, наблюдение, опити, наблюдение, опити, наблюдение, опити, наблюдение, описи, някъде там хипотези, по-късно отчетени действия, реакции, тенценции... това е пътят.
Не разбрах дали това е критика към науката (че "търсят резултати", оттам си внушават). Защото въпреки че в науката наистина има моменти в които цялото научно общество вярва в нещо и после то се опровергава и излиза правилна хипотеза, която е била непопулярна, има и затворени умове (в лошия смисъл) сред учените, това е неизбежно и цялата идея на науката е точно да предпази хората от това. Не е необичайно за учен, когато си представи идеята, да ѝ представи негативните страни и нещата, заради които може да греши. Типичен начин да търсиш истина чрез науката е да се опиташ да се опровергаеш, защото по този начин ще се спасиш от грешен извод, което е също толкова полезно, колкото да докажеш нещо.

Науката работи по такъв начин, че не може да отрече нещо, докато то е истина. Всичко което се наблюдава в ежедневието може да се докаже научно, а експерименталните методи ограничават самозаблудите, като тези, които съм описал в края на това съобщение.

скептицизмът ти издава земна природа. бих казала козирог, може би дева. или риби, заради огромната самоувереност...
Не позна, стрелец съм.

Проблема с познаването на зодиите е, че хората запомнят когато са познали, а когато не познаят, обикновено се опитват (и успяват) да го забравят. След това остават с впечатлението, че са познавали по-често, отколкото всъщност са. Затова не е трудно да се намери някой, който ще каже, че често познава зодиите на хората.

ShtrudeL
06-17-2012, 15:37
Странно как Щрудела беше пуснала тема с някакви снимки против расизма, национализма и разделянето на хората, а всъщност зодиите са си своеобразно разделяне. Дали казваш на някого, че е черен, или че е еди-каква-си зодия, пак е някакво определение и рамкиране.

Абе аз споменах ли, че не си избирам хората по зодиите? О, чакай... поне 275450235 пъти. ^_^

Blab
06-17-2012, 15:52
Не позна, стрелец съм.
затова ли не вярваш в астрологията? защото характеристиката на стрелеца не ти отговаря. та стрелец е сигурно най-духовният знак за мъж. виж къде ти е юпитер в наталната карта, също и сатурн. я направо си дай картата или я пусни в някой астро форум. аз съм абсолютно начинаещ в тълкуването на карти, но например тук (http://astrosite.org/forum/index.php) има доста запалени ентусиасти.

приеми го като предизвикателство. нека те ти кажат за теб, да видим дали ще "познаят".

ShtrudeL
06-17-2012, 15:56
Аз пък не мисля, че стрелците са духовни ;О Дори мисля, че изобщо не вярват на тея неща и им се подиграват всячески.

Blab
06-17-2012, 15:59
според мен пък са отворени и толкова надматериални и не-от-този-свят, че съвсем естествено търсят красивото в езотериката.

ShtrudeL
06-17-2012, 16:26
според мен пък са отворени и толкова надматериални и не-от-този-свят, че съвсем естествено търсят красивото в езотериката.

Не знам. Но това не се отнася за никой стрелец, който познавам. 8-) А всичките си приличат адски много и по между си, и на зодията си.

StringTheoryPracticist
06-17-2012, 19:16
затова ли не вярваш в астрологията? защото характеристиката на стрелеца не ти отговаря. та стрелец е сигурно най-духовният знак за мъж. виж къде ти е юпитер в наталната карта, също и сатурн. я направо си дай картата или я пусни в някой астро форум. аз съм абсолютно начинаещ в тълкуването на карти, но например тук (http://astrosite.org/forum/index.php) има доста запалени ентусиасти.

приеми го като предизвикателство. нека те ти кажат за теб, да видим дали ще "познаят".
Допреди около година и половина не търсех доказателство за всичко. И защо да търся, щом го вярват повечето хора е така, нали - ако не беше вярно, само един щеше да го каже публично и всички останали щяха да му проверят доказателствата и да се съгласят с него. Да, ама не.

Тогава осъзнах, че много от нещата, които хората приемат за правилни в ежедневието си, всъщност не са верни. Има някои доста шокиращи примери. Също така, против тях има окончателно научно доказателство (обикновено не 1-2, а 10 експеримента), но никой не обръща внимание на това. Просто много от хората не приемат фактите и си ги обясняват както им е удобно. Резултата е, че има множество и много големи групи от хора, които вярват в неща, които са пълни измислици. Религията е добър пример. Има цял сайт, който опровергава тези неща и си посочва източника: http://skepdic.com/

Затова осъзнах, че скептицизма - да търся доказателство за всичко преди да го приема за вярно (а ако няма такова, мога да го приема за възможно) - е най-добрия подход. Оттогава съм изненадан колко много от нещата, които мислех за доказано вярни, всъщност са грешни.

С удоволствие бих писал в онзи форум, стига да имам време. Въпреки че за някой друг, би бил грешен подход да проверя за моята зодия - астрологията действа по такъв начин, че те заблуждава, че се отнася директно за теб, докато е много обща. Нямаш си представа колко убедителни психологически методи има - един хвана карта на Лондон и му заведе пръста на точно тази улица, където той живее (без да знае предварително), като същия този човек си призна, че не е магьосник, а използва психология. Затова би било по-логично да им поставя предизвикателството да ми познаят зодията и да ме питат каквото искат за личността ми. Въпреки че има шанс 1 на 12 да налучкат + някакъв шанс личността ми да съвпада силно с характеристиката на някоя зодия, което ще доведе до мнозинство еднакви, правилни отговори.

li0n
06-17-2012, 19:33
http://prikachi.com/images/275/4904275N.png
Щрудел, какво значат тея неща, дето съм оградила?
По-скоро слънце в еди-кво-си, луна в друго и тнт и тнт..

r19
06-17-2012, 19:41
Щтрудел какво е това асцендент?
Можеш ли да кажеш нещо за скорпионите, че ми стана интересно.. 8-)

li0n
06-17-2012, 19:43
Тя каза за асцедентите на предната страница.

r19
06-17-2012, 19:55
Ах, сега го видях, мерси за поправката.

ShtrudeL
06-17-2012, 20:21
Щтрудел какво е това асцендент?
Можеш ли да кажеш нещо за скорпионите, че ми стана интересно.. 8-)

Виж темата за зодиите в 'любов'

r19
06-18-2012, 11:24
мерси Щтрудке :3