PDA

View Full Version : Тежести за крака



Pothead334
06-17-2012, 14:25
Искам да задам един въпрос относно тежестите и лостовете. Тренирам вече на лостове от доста време , тренирам и във фитнес от време на време , и с доста хора говорих и ми казаха , че трябва да обмисля използването на тежести вече. Тъй като съм чувал , че жилетките с тежести те набивали съм се спрял на тежести за крака. Хем по - удобни , хем и в краката ще заякна. Принципно съм се нахъсал да си взема 2 по 5 кила на крак общо 10 килограма тоест. Та ето и първият въпрос , мисля си че тази цифра 10 е смешна но са ми казвали , че не е шега 10 килограма отгоре при набирания , силови , кофи сещате се каквото се прави на лост. Та може би трябва да си взема по - леки? А и друго нещо , което искам да питам. Нямам намерение да тичам с пет кила на крак нито пък с каквито и да е тежести , защото доколкото знам "прецакват" ставите но има ли нещо лошо ако ходя с тях и изпълнявам упражнения да лост и успоредка?

anonymous546178
06-18-2012, 07:34
То сигурно и от фитнеса се набиваш ?

chukipuki
06-24-2012, 09:53
Някой малко по-информиран може ли да сподели за неблагоприятните ефекти от тежестите за крака, примерно като ги използваш докато тичаш. Чувал съм какви ли не неща, дори и, че влияят на тестисите...

bathory
06-24-2012, 11:11
Мисля, че жилетката е по-добър вариант. :) Това с набиването е пълна глупост, а ти да не мислиш, че тежестите за крака ще те издължат.. хахах