PDA

View Full Version : Страх от провал



SoCool
06-17-2012, 15:08
Здравейте! От една година се занимавам със спорт. Много бързо профучах през етапа на обучение и сега се подготвям за турнири. Но от известно време все по - трудно се концентрирам и всеки път, когато правя някое упражнение изпитвам парализиращо съмнение. (Нещо като “Какъв е смисълът да се прави това – обречено е! Нямам никаква идея как да се справя с това. Страхувам се, че каквото и да избера да направя ще е погрешно, затова няма да направя нищо!”) Мисля, че не мога да направя нищо - но това всъщност не е така. Искал съм мнение от професионални треньори и всички смятат, че съм много надарен. Но отскоро се появи нова конкуренция. Дойдоха двама много добри спортисти, които напоследък обират лаврите, а това много ме дразни, затова започнах все по - настоятелно да се надпреварвам с тях. Покрай цялата тази работа се появи и страхът от провал. Страхувам се, че ако се проваля, те пак ще оберат лаврите и ще остана незабелязан. Напоследък всички упражнения, които преди два месеца правех с лекота, сега ми се струват невъзможни. Покрай завършването не учебната година съм много развълнуван и това още повече ми пречи. Може ли някой да ми каже как да се справя със всичко това??? :(

awerw
06-17-2012, 15:28
За какъв спорт става въпрос ?

DownloadVirus
06-17-2012, 15:40
Ех деца.....

SoCool
06-17-2012, 16:03
Става въпрос за конна езда

awerw
06-17-2012, 16:11
:D:D:D Аз разбирам да беше боен спорт и да те е страх да не те натупат пред хората :D ама то какво било....кураж трябва

SoCool
06-17-2012, 16:28
Е не е толкова лесно.. Има ужасно сложни паркури от по 30 скока.. Не е само да се возиш отгоре.. Да не говорим, че и отвреме навреме трябва да се бориш с коня, а това не е никак лесно, та това е 700 - килограмово животно!

anonymous546178
06-17-2012, 16:48
Еми, ако разглеждаме темата глобално, като съвет мога да ти дам, да тренираш повече. Повечето тренировки ще увеличат увереността ти, пък и спортните ти достижения ще се дигнат.

Illusion772
06-17-2012, 18:36
Знам какво е чувството , аз съм волейболно либеро (посрещач) и секунда разсейване или чудене е фатално , и до ден днешен не знам как да преборя това чувство :(, и са ми много интересни отговорите

Ilikeliljon
06-17-2012, 19:03
Като гледам проблема ти е повече психологически ,отколкото в уменията. С повече тренировки няма да стане нищо според мен. Важна е нагласата ти и вътрешната увереност. Всеки може да сбърка в крайна сметка. Ти по-добре помисли защо ти идват такива мисли наум. Вероятно има причина за това, но трябва да я откриеш.

SoCool
06-18-2012, 11:11
Ти май единствен/а ме разбра. Поне според мен това не се уповава само на тренировки. Тъй като ездата е много бърз спорт трябва да мисля максимално бързо, да не говорим, че трябва да се налагам на някакъв огромен кон. Тъй като съм на 12 и мозъкът ми не е толкова развит, изчислявам тракторията на скока по - трудно и това ми пречи. Гадното е, че наближава републиканското и имам много малко време да се потготвя! :( :(

Everytime
06-18-2012, 12:43
поредната простотия.. тренирай си и не мисли много.Не всеки е роден да е шампион.

awerw
06-18-2012, 15:15
Te шампиони не се раждат, а се правят.

fenasf
06-18-2012, 15:38
Колкото повече го мислиш, толкова по-малко ще си уверен

SoCool
06-23-2012, 11:34
Пичове, искам да ви кажа, че ако не можете да напишете нещо, което да ми помогне, по - добре нищо не пишете. Ще докладвам!

DownloadVirus
06-23-2012, 13:54
Пичове, искам да ви кажа, че ако не можете да напишете нещо, което да ми помогне, по - добре нищо не пишете. Ще докладвам!

Ох на мама малкото - ще докладва :D Бягай да спиш