PDA

View Full Version : проблемче с приятеля ми :(



daniellaaabg
06-17-2012, 15:49
здравейте , с приятеля ми сме заедно от 8 месеца , но в последно време адски много се караме ... почти всеки ден плача ... той не е романтичен , не прави много комплименти .. а за мен това е важно, искам да ме кара да се чувствам специална и обичана .. до сега го преглъщах , но вече ми става адски тежко .. обичам го , и бих направила всичко , за да останем заедно и връзката ни да продължи да се развива ... не знам вече какво да направя обаче ,, аз се съобразявам с него и стъпках егото си , примирих се с неща , с които ако бях с някой друг нямаше ... а като стане въпрос за това и той все ми казва "ще видим , какво ще стане" и все един и същ филм .. днес му казах , че ако ме обича и държи достатъчно на мен , ще го направи ,а той ми каза , че не може да се промени .. като цяло е добър с мен , подкрепя ме когато имам нужда , но това с романтиката разваля всичко ... мислите ли ,че го притискам и че съм дребнава ... защото аз да , но какво да правя , искам да ми показва , че ме обича както аз на него .. дайте съветче , моля ви .. объркана съм :(

ShtrudeL
06-17-2012, 15:53
Абсолютно в същата ситуация бях. :>
Е... разделихме се. :>

daniellaaabg
06-17-2012, 16:00
Абсолютно в същата ситуация бях. :>
Е... разделихме се. :>

ахх .. много лошо :(

ShtrudeL
06-17-2012, 16:43
Ами не, всъщност е за добро.

daniellaaabg
06-17-2012, 16:55
е да , то хората са казали ; всяко зло , за добро ... обаче аз съм си доста чувствителна , и като си представя какво ще ми е ако се разделим ,, направо не знам ..

Furious?
06-17-2012, 16:57
недей слуша щруделката - няма да свършиш далеч

Дани всичко зависи от вас самите - колко се харесвате/обичате и колко компромиси сте склонни да направите един за друг.Драсни в скайп или фб , че са много нещата , които може да се кажат.

marin4itu
06-17-2012, 17:04
Разминавате се в очакванията си. Или го приемаш такъв какъвто е, или се разделяте.
И моят приятел не е особено романтичен, но си има негови жестове, с които да ми показва, че ме обича, които аз, разбира се, ако не ги забелязвам и не оценявам и аз може би щях да бъда като теб.
Спомена, че си дребнава, не бъди дребнава само за лошите неща, а и за добрите. Не ти говоря глупости, щото и аз съм адски дребнав човек. Особено пък като си зодия дева, бих те разбрала много :D

ShtrudeL
06-17-2012, 17:08
обаче аз съм си доста чувствителна , и като си представя какво ще ми е ако се разделим ,, направо не знам ..

Аз съм същата. :> Мислех си същото. Отвратително е, да. Но е за добро.
Така само се натоварвате и тормозите. :>
Помисли си... щом сега сте в такива отношения, какво бъдеще ви очаква?



Furious? к'ви глупости говориш?! Струваш ми се адски неадекватен във всяка тема, в която пишеш. Специално в тази от какъв зор намесваш неща, които авторката изобщо не е споменавала?!

daniellaaabg
06-17-2012, 17:12
Разминавате се в очакванията си. Или го приемаш такъв какъвто е, или се разделяте.
И моят приятел не е особено романтичен, но си има негови жестове, с които да ми показва, че ме обича, които аз, разбира се, ако не ги забелязвам и не оценявам и аз може би щях да бъда като теб.
Спомена, че си дребнава, не бъди дребнава само за лошите неща, а и за добрите. Не ти говоря глупости, щото и аз съм адски дребнав човек. Особено пък като си зодия дева, бих те разбрала много :D

винаги е до мен , когато имам проблем .. изслушва ме , оценявам го ,но той не споделя и си мисля , че ми няма доверие :( а то е важно .. сега идва време за море .. иска да ходи само с приятелите си .. и после ако имаме пари , да отидем заедно , аз му казах ако иска да отиде .. (никога не съм си представяла , че ако имам сериозен приятел , ще ходим по отделно на море .. не ми допадна много , но ...) ,, не знае как да се държи в дадени моменти и това ме кара да издребнявам , дори не иска да опита , все ми повтаря , че няма да се промени .. а това ме наранява.. не искам да се разделяме .. и съм готова да преглъщам , това което не ми харесва , както съм правила до сега , но ми е тежко вече ,, става ми трудно ..

daniellaaabg
06-17-2012, 17:16
Аз съм същата. :> Мислех си същото. Отвратително е, да. Но е за добро.
Така само се натоварвате и тормозите. :>
Помисли си... щом сега сте в такива отношения, какво бъдеще ви очаква?

Furious? к'ви глупости говориш?! Струваш ми се адски неадекватен във всяка тема, в която пишеш. Специално в тази от какъв зор намесваш неща, които авторката изобщо не е споменавала?!

точно това си говорихме с него , че се натоварваме , по - скоро аз ... защото той няма проблем , а ако има аз се старая да не се повтаря , само за да не се караме .. и ето пак стигаме до там , че аз се затормозявам .. :(

ShtrudeL
06-17-2012, 17:23
омг не прави същата грешка като мен...
Чувстваш се виновна. Гледаш всичко да е ок и ако на него не му харесва, се чувсташ виновна. Недей. :>

daniellaaabg
06-17-2012, 17:28
омг не прави същата грешка като мен...
Чувстваш се виновна. Гледаш всичко да е ок и ако на него не му харесва, се чувсташ виновна. Недей. :>

all the time .. :( извинявам се дори , когато не съм виновна , защото го обичам.. лоша работа .. защо така стана , защо още от началото , когато се влюбих започнах да се примирявам , а не бях по твърда :( и в двата случая ще съм наранена , ако скъсаме и ако сме заедно ... без изход ;х

gabi_94
06-17-2012, 19:56
В подобна ситуация бях, може би по други причини, но пак ставаше въпрос за несходство в характерите, промяна и т.н. Е, не се промени моя човек...толкова рев от моя странна, толкова депресионни състояния и за какво??? Живота ми не свършва с него. Много ми беше трудно. Два месеца откакто сме разделени и психясах много сериозно в началото, но после някак се изправих. И ти ще успееш. Вече е въпрос на лична воля. Но един съвет: не допускай да паднеш на дъното от нервни кризи и като капак на всичко да си съсипеш здравето. Щом нещата стоят така - нямаш избор. Разделяте се. И повярвай ми ако се съберете, следващата раздяла ще е по-брутална и по-болезнена. Удължаваш собствената си агония. Ти си знаеш, но обмисли добре нещата.

fenkaaa
06-17-2012, 20:11
Не всички можем да показваме чувствата си.. НО! Това не значи,че няма такива :)

ShtrudeL
06-17-2012, 20:27
Не всички можем да показваме чувствата си.. НО! Това не значи,че няма такива :)

И какво като ги има? Ако не ги показваш как другия ще разбере за тях? Имах си ги! Чувствата трябва да се показват и не можеш да минеш с "не мога да показвам чувствата си". Хората не могат да четат мислите си.

Авторке, оставете се.
Това е като отлагането на първия път, защото можело да боли. Дори и да боли, това значи ли, че никога няма да го направиш?
Ще си поплакваш след това, ще ти се иска да се върнеш в миналото, ще си спомняш всичко хубаво и ще е трудно, но ще е за добро. И в един момент ще го разбереш.

marin4itu
06-17-2012, 20:30
Мен ме изумява това за морето.. Защо пък да не отидеш с него? Аз ако бях бих казала, че според мен не е прав да иска да си ходи само с приятелите и евентуално с теб. Щом ще бъдеш наранена от негово решение, му казваш преди да го е взел. Момиче, накарай го да се замисли, че може би те наранява.
Иначе моят приятел и той е инат и някой път много ме засяга, но му обяснявам така и така, не ми е приятно това и това, той в първия момент няма реакция, но после виждам промяна. Мъжете са малко както си ги научиш. А твоят явно си го научила да прави каквото си поиска и да мисли, че ти винаги нямаш проблем.
Иначе за споделянето, честно казано мъжете не споделят толкова колкото нас. Те се разтоварват по друг начин. Примерно ние като сме били на работа или даскало, нещо сме се изнервили, гледаме да споделим, така ни олеква. Разказваме всичко с най-малката подробност и се чувстваме добре. Мъжете не са така. Те се разтоварват по-мълчаливо, ако може и на компютъра най-добре ще е..

В крайна сметка, ако не се чувстваш щастлива и този човек не те удовлетворява, няма смисъл да сте заедно.

daniellaaabg
06-17-2012, 21:28
oх , всички сте прави ,,, реших , да изчакам , ще му дам шанс , да опита.. сега говорихме с него , и каза , че ще се постарае , ще видим какво ще стане , силно се надявам нещата да се оправят , но ако не стане е ясно .. благодаря ви много на всички , за съветите !

marin4itu
06-18-2012, 09:44
Успех!
Но както казах, недей да си мълчиш. Споделяй от какво ти става неприятно, но с добър тон. Връзката ви няма как да върви без да разговаряте по между си.

fenasf
06-18-2012, 16:19
Топката е в твоите ръце.


Направи му покъртителна свирка.
Кажи му, че искаш да пробваш анален.
Изненадай го с топло ядене някой път като е уморен.

Толкова много начини има да си върнеш вниманието му, а ти мислиш простотии.

daniellaaabg
06-18-2012, 18:01
мога да ти кажа , че не си е изгубил вниманието , него не го интересуват анални и тем подобни .. мен не ми пречи да направя каквото ми казваш , но той няма да започне да си показва чувствата , ако ще 10 свирки да му направя ,,

Furious?
06-18-2012, 19:44
направи му 20 :D - винати добра стратегия

виж , сериозно - не слушай щрудели , кексове и пайове . тва , че са странни и са си прецакали връзката , не те задължава и ти да постъпиш като тях и да скъсате. кажи му как се чувстваш и ако не ебава , си решаваш самата ти