PDA

View Full Version : Нужда от помощ ..



stefinkaa7
06-18-2012, 10:23
Здравейте !! Имам следния проблем .. с приятеля ми сме от 1 година и 4 месеца заедно, но нещата не вървят вече от около половин година. Когато се видим той нито се радва нито нищо .. Пример: отивам в тях някой от техните ми отваря казвам му "здрасти", а той дори не ме поглежда, защото е прекалено зает да играе на компютъра. След няколко часа става да вечеряме след това се прибираме у дома и лягаме да спим. Някой път се сеща да ми даде целувка някой не .. И като му кажа, че искам малко внимание и той почва да ми вика "ти само внимание искаш .. света не се върти около тебе .." и тем подобни .. Отначало плачех много като ми каже така, но после взех да свиквам и вече не го закачам .. От скоро обаче започнах да се зарибявам с едно момче .. Много ми е хубаво с него много е мил с мен нищо общо със сегашния ми приятел. Проблема е обаче, че на него му писна да се крием и иска да зарежа сегашния си приятел и да съм с него, но има 2 проблема той по принцип не е много сериозен, но ми каза, че иска нещо сериозно с мене просто до сега попадал се на някакви дето не знаят какво искат, а със сегашния ми приятел прекалено съм се превързала към него и семейството му и ме е страх да направя тази крачка. Не мога да преценя дали още го обичам или просто навика с него е останал .. Дайте ми съвет какво да правя да го зарежа ли и да бъда с другото момче с което адски ми се иска, но ме е страх да не ме остави след 1 месец, защото после ще плача и за двамата .. Благодаря Ви, предварително !!

stefinkaa7
06-18-2012, 10:26
Забравих да спомена, че той ми беше първия и нe знам дали това също оказва влияние .. :)

DisappointedDreamer
06-18-2012, 11:12
Зарязвай сегашния, тръгвай с другия.

DragonLady
06-18-2012, 11:15
Зарязвай сегашния, тръгвай с другия.

+1
Явно текущата ти връзка е изчерпана, а новото момче е нов шанс за това да намериш щастието си. Колкото до привързаността към твоя и семейството му, бързо ще я забравиш щом се появят по-дълбоки чувства към новият.

zliat
06-18-2012, 11:30
айде малко разлика
Кажи на настоящия си приятел,че смяташ да го напуснеш и нещата ще се завъртят на 180 градуса.
Веднага приятелят ти ще ти обърне огромно количество внимание.
Ако си си наумила да го зарежеш заради другото момче никой не може да те спре.
Сравни ги по сигурност демек по паричност-материално положение и си прави извода къде е по-добре
при настоящия или в бъдещия и несигурен чаровник.

stefinkaa7
06-18-2012, 12:00
айде малко разлика
Кажи на настоящия си приятел,че смяташ да го напуснеш и нещата ще се завъртят на 180 градуса.
Веднага приятелят ти ще ти обърне огромно количество внимание.



Не си прав/а, защото тези дни само му подмятам теми за раздяла и той ми каза "прави каквото си искаш .. не ме интересува .. ти си решаваш" всеки път това ми казва. Дори не ме пита защо искам да се разделим, толкова му е безразлично ..

zliat
06-18-2012, 12:06
спомена,че играе някаква игра на компютъра.коя е тя?
бъди малко по-директна и конкретна.
от несериозен човек много трудно може да очакваш сериозно отношение.

scandalousLady
06-18-2012, 12:20
Не се тормози. Какво е това безразличие, той не усеща ли,че те наранява ? Нима компютъра е по-важен ? Зарязвай го този непукист и бъди щастлива с този,които ти носи тръпка. И все пак сама трябва да си прецениш, ако искаш седнете и поговорете сериозно и тогава прецени. Успех.

dolly
06-18-2012, 12:22
Лично аз не бих търпяла такова отношение.Какво е това безразличие..??Мацка зарязвай го сегашния и виж как ще се развият нещата с другото момче.Може пък да е точен и да се получи нещо.Иначе според мен сегашния ти прятел не те заслужава.

LadyDi
06-18-2012, 12:24
Не се тормози. Какво е това безразличие, той не усеща ли,че те наранява ? Нима компютъра е по-важен ? Зарязвай го този непукист и бъди щастлива с този,които ти носи тръпка. И все пак сама трябва да си прецениш, ако искаш седнете и поговорете сериозно и тогава прецени. Успех.
Тръпка, тръпка, и то ще претръпне. Няма начин след определен период време всичко да е като в началото. Хората привикват един към друг, появява се така обичайната "рутина"... Сега не се чувства добре със сегашния, новият я кара да се чувства специална. Но и това ще е до време.
От друга страна, ако сега не се наживее, кога?
И аз мисля, че трябва да се раздели с първия и даде шанс на втория. Поне за година и 4 месеца :)

stefinkaa7
06-18-2012, 12:33
спомена,че играе някаква игра на компютъра.коя е тя?
бъди малко по-директна и конкретна.
от несериозен човек много трудно може да очакваш сериозно отношение.

CS играе и някой път като се изнерви тотално си го изкарва на мене. Почва да ми обижда, псува и тем подобни .. Викам му "престани да си изкарваш яда на мен", а той ми казва "ти си в момента тука, тъй че ще ме търпиш" .. Ами не знам, но наистина много убедително ми говори, че иска сериозна връзка .. Щом вече напира да зарежа сегашния и да съм с него без да се крием, може би наистина е сериозен ..

SuzanFletcher
06-18-2012, 12:34
Сегашният ти приятел е влюбен в компютъра си.Опитвала ли си да вдигнеш скандал,а не да се примиряваш с отношението му?Ако да,как реагира той на това?Изобщо показва ли ти,че се интересува от теб по някакъв начин,защото по написаното от теб изглежда сякаш само ти искаш да си с него и ти го търсиш???Какво се е променило в тази половина година?Ти как си го обясняваш?

stefinkaa7
06-18-2012, 12:35
ако искаш седнете и поговорете сериозно и тогава прецени. Успех.


Не един път съм се опитвала да говорим, но той ми вика "пак ли почваш с глупостите си", "остави ме сега на мира", "нямам какво да кажа" и до там ..

stefinkaa7
06-18-2012, 12:37
Сегашният ти приятел е влюбен в компютъра си.Опитвала ли си да вдигнеш скандал,а не да се примиряваш с отношението му?Ако да,как реагира той на това?Изобщо показва ли ти,че се интересува от теб по някакъв начин,защото по написаното от теб изглежда сякаш само ти искаш да си с него и ти го търсиш???Какво се е променило в тази половина година?Ти как си го обясняваш?


Не знам какво се промени .. винаги като го питам се измъква .. Наистина го обичам, но вече едвам издържам това безразличие ..

DragonLady
06-18-2012, 12:41
Ще ме прощаваш ама тоя е пълен боклук и не те заслужава!!! Следващият път като ти каже, че не го интересува, му кажи "ами чао тогава, отивам при тоя дето се интересува от мене".

SuzanFletcher
06-18-2012, 12:49
Трябва да поговорите сериозно...Недей да мълчиш повече!Не се примирявай с това положение,искай отговор на въпросите :какво се промени,защо се държи по този начин,не те ли обича вече ,с какво си заслужила това отношение!!!Обясни му ,че го обичаш,но се измъчваш и не искаш да живееш така!Проведи един сериозен разговор с него за последно и ако отново не прояви интерес ,изводът е един- не те обича и няма смисъл да продължавате тази връзка.

zliat
06-18-2012, 13:47
От колко време си с новия и се криете?
настоящия е пълен дебил,като чета какво говори......почвам да си мисля,че не те заслужава
интересно ми е на каква възраст си.

fenasf
06-18-2012, 16:12
Трябва да поговорите сериозно...Недей да мълчиш повече!Не се примирявай с това положение,искай отговор на въпросите :какво се промени,защо се държи по този начин,не те ли обича вече ,с какво си заслужила това отношение!!!Обясни му ,че го обичаш,но се измъчваш и не искаш да живееш така!Проведи един сериозен разговор с него за последно и ако отново не прояви интерес ,изводът е един- не те обича и няма смисъл да продължавате тази връзка.

Типична истеричка.

Явно си толкова безинтересна на сегашния си, че му е все едно за теб. Остави го. С тоя новия бъзро ще изчезне тръпката и той ще те зареже, защото очевидно си скучен човек, щом и със секс не можеш да ги задържиш...

SuzanFletcher
06-18-2012, 16:49
Типична истеричка.

Явно си толкова безинтересна на сегашния си, че му е все едно за теб. Остави го. С тоя новия бъзро ще изчезне тръпката и той ще те зареже, защото очевидно си скучен човек, щом и със секс не можеш да ги задържиш...

Типично загоряло говедо.

stefinkaa7
06-18-2012, 18:42
Трябва да поговорите сериозно...Недей да мълчиш повече!Не се примирявай с това положение,искай отговор на въпросите :какво се промени,защо се държи по този начин,не те ли обича вече ,с какво си заслужила това отношение!!!Обясни му ,че го обичаш,но се измъчваш и не искаш да живееш така!Проведи един сериозен разговор с него за последно и ако отново не прояви интерес ,изводът е един- не те обича и няма смисъл да продължавате тази връзка.


Много пъти исках да говорим, но той просто се дърпа .. Не знам не се чувствам напълно сигурна, че искам да го оставя .. :X

stefinkaa7
06-18-2012, 18:44
От колко време си с новия и се криете?
настоящия е пълен дебил,като чета какво говори......почвам да си мисля,че не те заслужава
интересно ми е на каква възраст си.

Ами с новия сме от около 1 месец, но сме приятели и се познаваме от 2 години някъде, но винаги сме имали някакви симпатии един към друг, но всеки си мълчеше до скоро .. На 17 съм, ще правя 18 ..

xXxPETYAxXx
06-18-2012, 19:08
Щом сегашния ти приятел ти отговаря с "прави каквото искаш" и не му пука за теб, няма какво да те спира. Нормално е да си привързана към него и да ти е трудно да го оставиш, но връзката ви се е изчерпала. Така че тябва да продължиш напред и да бъдеш с човека, който те прави щастлива, а не с този, който те натоварва :)

stefinkaa7
06-18-2012, 19:21
Благодаря Ви, за мненията !! Дадохте ми кураж !! :)

draid
06-18-2012, 20:06
По принцип съм против, даването на такива мнения и препоръки, но в случая очевидно нещата не вървят, но не забравяйте, че в една връзка има две страни.

LadyTerrible
06-18-2012, 20:30
"Ти си тука и ще търпиш" ?? !! Честно казано аз не бих допуснала някой да си изкарва на мен нервите и то от някаква си игра!Ако новото момче те прави щастлива и е мил с теб,защо да си губиш времето и да си тровиш нервите с някакъв си боклук...това моето мнение...а дори и да не се получи с новия,поне ще си опитала,а ако останеш със стария ще се нервиш и нараняваш допълнително....но все пак решението е твое.