PDA

View Full Version : Помислете...



ForsakenFreak
06-18-2012, 11:27
Така, стана ми любопитно...
Ако сте с някой, когото много сте обичали и сте им били верни вече 3-4 години, обещали сте им винаги да ги обичате и да не ги оставяте, че дори и за сватби сте правили планове, бихте ли го/я зарязали за друг/а, който/която отскоро познавате (да кажем 2-3 месеца макс, човека ви допада), но е много по-привлекателна/лен от сегашната ви половинка и ви заявява, че ви обича, а в същото време чувствата ви към предишната половинка (към която сте направили всичките онези обещания) са избледнели и онази страст я няма вече? Ще поемете ли нова авантюра или независимо от всичко ще останете с вашия партньор, към когото любовта ви вече не гори, с риск да разбиете сърцето на другия човек? Какво ще направите в такава хипотетична ситуация? Сърцето или разума ще следвате?

marin4itu
06-18-2012, 11:42
Ако не съм щастлива с даден човек, бих се разделила с него, като преди това съм се опитала да изгладя нещата. Но ако примерно залитна настрани и някой друг ми е завъртял главата, значи нещо в отношенията с приятеля ми липсва и не се чувствам удовлетворена.

SuzanFletcher
06-18-2012, 12:02
Любовта не може просто така да си отиде.Или я има,или никога не е съществувала.Ако чувствата са истински,не могат да избледнеят просто от времето.Едно е да харесваш някого,а съвсем друго да обичаш.Да речем,че си се заблудил?
Новата авантюра се окаже просто временно увлечение.Минава малко време,омръзва ти и тогава осъзнаваш колко много си обичал предишната си половинка,но вече си я загубил>?В такъв случай според теб струва ли си тази авантюра?Аз в такъв случай не бих приела никакви авантюри.

blaaablaaablaaa
06-18-2012, 15:46
Бих изчакал повече време, опитвайки се да съживя връзката си. Ако е било от 3-4 месеца, бих се доверил на разума си.

mrazqkindergarten
06-18-2012, 16:50
Бих останала с този, към когото аз имам чувства.

LadyTerrible
06-18-2012, 20:46
За това не трябва да се дават необмислени обещания.Гадничко ще е да зарежа момчето,с което съм била толкова време заради някаква проста авантюра,но ако човека и чувствата си заслужават достатъчно,може би бих направила тази промяна.Но в позицията си в момента,едва ли.

3oPuTy
06-18-2012, 21:31
Ако отскоро имаме проблеми във връзката ще поговоря с партньора ми и ще се опитам да оправя нещата.Не бих приключила една сериозна връзка заради някаква си авантюра.Онзи може да твърди и че е принц ама трябва ли да му вярвам?!Каква обич след като ме познава от скоро?!
А ако връзката ми е куцала от преди и вече съм опитала да оправя нещата,но без успех - ще се разделим,но няма веднага да скоча при новия.По-скоро няколко месеца или година ще искам да остана сама,защото 3-4 години не са малко и няма да мога ей така с лека ръка да загърбя всичко и да започна на ново :?

fenkaaa
06-18-2012, 23:24
Много бих си помислила дали да оставя толкова дълга връзка зад гърба си,заради нещо което може да трае прекалено кратко :)

TheBeliever
06-19-2012, 04:45
Ако чувствата ти са избледнели до там, че да обмисляш да зарежеш приятеля си само защото някакъв добре изглеждащ младеж ти се обяснява в любов, да, направи го. Щом най-малкото внимание от страна на трети човек те кара да слагаш връзката си на кантара, значи няма какво вече да те задържа при сегашният си приятел.
Дали ще съжаляваш после? Най-вероятно да.

LadyDi
06-19-2012, 08:31
Тъй, сега.
Ако връзката ви е дълга и ако сте имали планове за сватби и т.н., нямаше да се зарибяваш с друг. Тва едно на ръка.
Второ, ако връзката е дълга (3-4 години, както казвате), и ти си на 18 (НАпримерНО) и тръпката е изчезнала, ама наистина изчезнала, за какъв... ще стоиш с него? Младо момиче, животът е пред теб. Не ми казвайте, че на 18 години ще стоите с някого, с когото сте били толкова много време и когото не обичате ей така... щото сте обещали. Ще се омъжите ли за него ей-така, щото сте обещали? Безсмислено е. Тази възраст, това е времето да експериментирате, да търсите тръпки, да "изгаряте" от любов... поне по 3-4 пъти :)
Та моят отговор е: да, бих го зарязала и да, бих отишла при новия.

valdesbg
06-19-2012, 08:44
Много глупава тема.

Поставяш нещата така сякаш хората са някви непознати, които живеят заедно (като съквартиранти) и не си говорят, всеки си гледа кефа и интереса и с едно щракване на пръста всичко изчезва. Което е далече от ситуацията.

Първо - подобни обещания са откровена глупост. Не обещавай неща, които не зависят от теб. Винаги е преклаено много време, и за съжаление не си властелин на времето и пространството.

Ако чувствата ми са изстинали и няма начин да се съживят дългата връзка е автоматично аут, независимо от всичко.

С новата мадама нещата ще се развиват независимо от старата връзка. Аз поне не смесвам двете неща. Ако ме кефи компанията и - хващам се на хорото и така, ако ли не - чао, доскиф.

И това със сърцето и ли разума е меееега глупаво и клиширано.

anonymous708973
06-19-2012, 10:16
Така, стана ми любопитно...
Ако сте с някой, когото много сте обичали и сте им били верни вече 3-4 години, обещали сте им винаги да ги обичате и да не ги оставяте, че дори и за сватби сте правили планове, бихте ли го/я зарязали за друг/а, който/която отскоро познавате (да кажем 2-3 месеца макс, човека ви допада), но е много по-привлекателна/лен от сегашната ви половинка и ви заявява, че ви обича, а в същото време чувствата ви към предишната половинка (към която сте направили всичките онези обещания) са избледнели и онази страст я няма вече? Ще поемете ли нова авантюра или независимо от всичко ще останете с вашия партньор, към когото любовта ви вече не гори, с риск да разбиете сърцето на другия човек? Какво ще направите в такава хипотетична ситуация? Сърцето или разума ще следвате?

В цялата работа не ми допадат обясненията от новия. Несериозно е.
Теоретично (а и чисто практически) - ако тръпката ми към новия човек е силна и виждам в него нещо повече от приятеля ми, ще се оставя на течението, да.

InnoraX
06-19-2012, 10:17
Щом друга ти е влезнала под кожата, забрави за щастлива връзка със сегашната мадама ;)

mags991
06-26-2012, 09:57
Затова не се дават празни обещания.Може и 10 години да си с някой и изведнъж да срещнеш някой друг,който да ти е на сърце много повече.И щом любовта към онзи човек и истинала,то явно той трябва да се е променил,защото ако си е същия човек,в който съм била влюбена и съм давала обещания,не знам как може да е отминало всичко нз....

bloodyF
06-26-2012, 18:33
ако кръстим човек 1 с А и човек 2 с Б
бих останала с Б, защото щом изобщо съм погледнала към друг значи нещо е куцало с А или не съм го обичала истински
може А да е бил подходящият, но Б да е сродна душа
и щом виждам бъдеще с Б, а не с А, значи няма смисъл да си терзая душицата и да се притеснявам и да го мисля
бих помислила и бих останала с Б в крайна сметка :))

YoUcANNOtiMaGiNe
06-26-2012, 20:15
Така зададено е много общо, но ако предположим, че рискът си струва, тогава избери втори вариант. Ако пък въпреки всичко имаш чувства към номер 1, тогава е ясно. Kато си направиш равносметка отговорът сам ще те връхлети, никой не знае по-добре от теб каква точно е ситуацията.