PDA

View Full Version : Спешен превод по Английски език



kyka1
06-18-2012, 17:42
Здравейте тъй като не съм много добър по преводите по английски ако някой може да ми го преведе този текст ще съм му много задължен.Трябва ми за утре 19.03.2012

Since sailing solo aroung the world in record time, she has become the nation's darling.Libby Brookes meets the young British yachtswoman Ellen MacArthur, 28.

Since her first solo round the world race in 2001, Ellen MacArthur has become famous.She only came second in that race but she sailed a great big boat round the world through force 10 storms.

For the last few weeks, MacArthur has been the centre of attention again.She has received the title of "Dame Ellen" from the Queen and huge crowds have welcomed her back after her record-breaking solo voyage around the world.She completed the trip in 71 days, 14 hours and 18 minutes, beating Francis Joyon's record by 33 hours.

Has she had time to enjoy her success? 'No'! she replies.'Of course you're pleased when you get an award but it's not just about you, it's about the team than helped me prepare for the race'.

MacArthur's first trip on the water was on her aunt's boat at the age of four.She has dreamt of the sea ever since then.'I' ve always loved the sea and the sea has been a great inspiration to me.' Was she scared of dying on her trip? 'You think about that later.I have come close to death but when it's happening to you, you don't think about falling of the mast.You think about holding onto ot with every brain cell you've got.'

Does she feel proud because she has acheved so much?'No, but I've learned a lot.i feel proud of my parents, and proud of my team.For years, a lot of people have helped me.

Has she ever felt lonely?'I do like being on my own,'she says,'but I'm not a solitary person.People think I'm a weirdo but I'm not than strange.I feel lucky.Since the age of 17, I have known exactly what I wanted to do.I've had thet passion.'

DisappointedDreamer
06-18-2012, 18:08
Откакто плава сама около света за рекордно време, тя се превърна в любимката на народа. Лили Брукърс се среща с младата британска жена с яхта? Елън Макартър, 28.

Откакто плава сама около световно съзтезание през 2001, Елън е станала известна. Тя завърши втора в онова съзтезание, но тя отплава в огромна лодка около света и през 10 бурии.
През последните няколко седмици, Макартър е център на внимание отново. Тя е получила титлата Лейди/Мадама Елън от кралицата и огромни тълпи от хора я приветстваха обратно след като нейното пътешествие около света, което счупи рекорди. Тя завърши пътуването за 71 дни, 14 часа и 18 минути, побеждавайки Франсис Джойонс рекорд с 33 часа.

Дали е имала време да се наслади на успеха си? Не!, казва тя. Разбира се, че си удовлетворен, когато спечелиш награда, но не е само за теб, но и за отбора, който ми помогна да се подготвя за състезанието.

Първото пътешествие на Макартър във водата е било на лодката на леля и, когато Макартър е била на 4. От тогава тя мечтае за морето. Аз винаги съм обичала морето и то е било голямо вдъхновение за мен. Дали е била изплашена по време на пътешествието си? Мислиш за това по-късно. Била съм близко до смъртта, но когато се случи на теб, ти не мислиш за падането от мачтата. Ти мислиш как да се задържиш с всяка клетка от мозъка си.

Дали тя е горда с постигнатото? Не, но научих много. Горда съм с родителите си, и отбора си. С години, много хора ми помогнаха.

Дали някога тя се е чувствала самотна? Харесва ми да съм сама, казва тя, но не съм единак. Хората ме мислят за странна, но не съм чак толкова. Чувствам се късметлийка. Откакто навърших 17, аз знаех какво искам да правя. Аз имах тази страст.

Дано ти е от полза.

kyka1
06-18-2012, 18:51
Благодаря ти адски много :) ;)

Illusion772
06-18-2012, 18:57
lol Тоя текст преди 1-2 години и аз го имах да превод