PDA

View Full Version : Философия



marrrto1
06-18-2012, 18:13
Здравейте,имам за домашно да мисля над тази мъдрост какво се е искало да се каже с нея.Тя е:Няма красиви жени,а има заслепени мъже. Индийска мъдрост:) благодаря предварително:):)

npp
06-18-2012, 18:53
пичаго, индусите са най-големите женомразци и осквернители на женският пол, много от момичетата в индия са били убивани още след раждането от утробите на майките им или още преди раждането им чрез аборт, а немалко от останалите жени са били убивани от семействата на съпрузите им, поради тази причина през десетилетията досега процентът на жените в индия спрямо мъжете там е бил доста по-нисък - досега индия бе държавата с най-малък процент жени, и всичко това заради проклетата им религия(666), според която жените и сексът са най-големият проблем, индийските вярващи са едни чудовищни сектанти, всичките им верчески/духовни убеждения са най-лъжливи, ето линк:

http://www.itsagirlmovie.com/synopsis

WeNeedMoreDrugs
06-19-2012, 03:06
Ако ти е трудно да измислиш нещо по инидийската мъдрост, пробвай с българската - "Няма грозна жена, има трезвен мъж."

Иначе защо прибягваш до това да молиш да ти пишем домашните и то, когато е по такива приятни поводи като есе? Точно в есето имаш свободата да кажеш собственото си мнение, да упражниш мисълта си, което е много по-интересно от всякакво друго домашно. Бих те разбрал, ако ставаше дума за постно съчинение разсъждение по литература, в което трябва да ползваш готови сентенции, за да покриеш някакви общоприети нормативи, а сега каква е причината? Мързел, липса на желание да напрегнеш мозъка си или...? Ама че смотано поколение...

gandalfepi4
06-19-2012, 06:28
Значи че красотата е субективен културен феномен, а не обективна реалност - има култури в които мъж чиято пишка не е срязана по дължина отдолу е смятан за грозен, има култури в които жена която няма изкуствено удължен врат се смята за грозна, жена без изкуствено зачернени зъби се счита за грозна, хора без гигантски плочки в устните и ушите се считат за грозни, жени чиито стъпала не са деформирани и нарязани че да са максимално мънички се смятат за грозни, дебели жени се считат за грозни, тънки жени се считат за грозни и какво ли още не.

Толкова е просто.

defender
06-19-2012, 07:13
но това показва, че във всяко култура има красиви жени
а мъдростта гласи че "няма красиви жени" независимо дали са с удължен врат или деформирани стъпала.

и все пак има световни конкурси за красота, на които се вижда, че все пак съществуват някакви световни стандарти за красота.

мисля че тази мъдрост не струва, защо пък да няма красиви жени.

Doctor_Satan
06-19-2012, 08:26
Пробвай да използваш някой от следните български мъдрости:
"Куцо, кьораво или сакато, щом е с дупка, то е злато."
"Сиромах човек и на половин путка се радва" :D - кръчмарска мъдрост
" Хуй род не признава"

:D :D :D

Имаше и още ама съм ги забравил. Чувствайте се свободни да допълвате. :)

SmilezZz
06-29-2012, 05:40
Май малко закъснях с отговора?