PDA

View Full Version : BTV и нашите гори



scrooper
06-18-2012, 18:59
Какво мислите за нашумялото събитие?
За БТВ?
Аз в момента нямам думи, не вярвах, че ще паднат толкова очевидно долно.
http://vbox7.com/play:f58bb1cec9

Lucho
06-18-2012, 20:47
"Браво" на БТВ, че държат подобни некадърници на работа.

В другата тема за торентите пак коментирахме въпросната "медия" и нейните изцепки, но това вече минава всякакви граници. Кой и за какво да се извинява на БТВ? Оператора сам сподели в интервю, че е отразявал горещи точки на много места по света и не му е за пръв път да се сблъска със ситуации от подобен род. Погледнато и от друга страна това е оправдан риск - той е наясно, че това е протест, всеки има едно наум за подобни мероприятия (защото всеки човек гледа телевизия и/или се информира за случващото се на други места по света). Ами ранените полицаи? Защо не питат те как са? Защото винаги при такива мероприятия има пострадали служители на реда, но те остават на заден план на фона на този или онзи измислен герой от измислена телевизия.

В клипа ясно се вижда какво е отношението на самата медия БТВ към нейната аудитория и към гостите и, а въпросното отношение най-точно може да се изрази по следния начин: "Аз съм те поканил за да говориш когато ти кажа и каквото ти кажа".

Да, факт е, че БТВ не дава гласност на всичко, което се случва - те излъчват това, което им е удобно, или това, което е удобно някому (като разбира се медията извлича дивиденти от цялата работа).

koshtramba
06-21-2012, 13:39
Вчера и аз попаднах на въпросното видео, тъй като съм изпуснала ефирното му излъчване. Потресена съм от начина, по който се вербува "простолюдието", и по който журналистката се отнася със своя гост. Не разбирам какво беше това парадиране и подигравка с хората от протеста?! Сякаш те са виновни за световната инфлация и черните дупки!
Един обикновен протест беше представен като един карнавал на злото, сякаш са прекрачени всички закони от кодекса! Отношението на "журналистката" беше лично, от което прозира САМО И ЕДИНСТВЕНО непрофесионализъм и баснословна арогантност.
Относно извинението, което въпросната "журналистка" изпрости от госта си, нямам думи! Че какво е виновен човека за постъпките на другите? Определено много грубо, дори смея да твърдя - пошло поведение, което изясни доста неща в очите на обикновения български зрител.

scrooper
06-21-2012, 22:13
Че в ефира има нещо гнило, е ясно. Само че това мина всякакви граници и, надявам се, отвори очите на хората. Чудно как са допуснали такова нещо... или може би самите те са си промили мозъците и си вярват. Но по- вероятно ни мислят за достатъчно големи балъми, че да се връзваме. И сигурно има "вързали се" отново.

koshtramba
06-21-2012, 23:49
Информационно затъмнение или промиване на мозъците му викат още. :)
Бтв казва : "Този протест не е правилен" и човечецът вкъщи седи и си мисли "Щом БТВ казва, значи е така" - звучи пословично хумористично, но наистина има такива хора.

Ilikeliljon
06-22-2012, 08:38
Не става точно по този начин, в смисъл, човек не си казва щом БТВ, но то е някак си ясно от само себе си. БТВ се е утвърдила по някакъв начин като медия и човек и има доверие. За това медиите не са за вяра. Обикновено отразяват само лошите неща.

scrooper
06-22-2012, 12:07
Отразяват лошите, за да ни вменяват чувство за вина, последвано от апатия. И не отразяват най- лошите, защото не е наша работа :)

Riddle069
07-06-2012, 16:35
Как пък все с невинните журналисти на БосфорТВ има скандали.И журналиста им,ако беше пребит нямаше да могат да го познаят.Преувеличават в типично техен стил.В предаването тая е толкова надменна,нагла,прекъсва и постоянно провокира госта,просто човека има железни нерви,но други хора,на които им е писнало от наглите лъжи на БТВ,нямат неговите нерви и когато се срещнат очи в очи с такива журналисти като тая става проблем.
Дианка не дава и дума да се каже срещу управляващите,забелязахте ли?
Много точно изказване на госта - "Ако вие(БТВ) не отрязявахте тези неща(протестите),това не означава,че не съществуваха";"Спонтанна реакция от това,че 6 месеца нямаше никаква чуваемост".
Наглатата Диана - "можете да се изкажете когато ви позволя".