PDA

View Full Version : Кандидат-студентска дилема...



NightKiller
06-18-2012, 19:30
Здравейте, пълнолетници! Кандидат-студентка съм, при това много объркана относно специалността, която да запиша, затова реших да потърся КОМПЕТЕНТНОТО ви мнение! :) решила съм да запиша икономическа специалност, но колебанията каква точно не спират да ме преследват... Та, ще се радвам да чуя вие какво мислите по въпроса: МИО, финанси, СК???? Коя считате за най-перспективна, най-доходоносна и с най-голяма възможност за реализация? Много ще се радвам някой завършил някоя от тези специалности да коментира. Благодара ви предварително за отделеното време!

DieselBlood
06-18-2012, 19:49
Ако не те влече,въобще не записвай-така мисля аз.Трудно е да се каже коя най-доходоносна и с най-голяма възможност за реализация,защото всичко зависи от това къде ще се уредиш.Учи това,което ти е на сърце.

NightKiller
06-18-2012, 20:13
В настоящия момент не мога да си позволя да не уча, така че трябва да запиша нещо. МИО-то най-добре ми звучи, но четох някъде из нета мнения, че в държавата ни това не е добър избор, а и получените умения и знания в края били много, но най-общи и трудно се намирала работа, докато за финансистите и счетоводителите било по-лесно, в смисъл получават точно определени умения, в една насока... Много бих се радвала някой завършил някоя от дадените специалности да ми даде мнение или някой учащ да изтъкне предимствата или недостатъците^^

scrooper
06-22-2012, 12:03
Наистина ли нищо не те влече?
За да станеш добър икономист, трябва да си сериозна. Иначе ще стигнеш най- много до счедоводителство. Конкурентна професия си е и хората от Търговско- банковата гимназия имат огромно предимство пред теб...
Направи си тест за професионална ориентация.

NightKiller
06-22-2012, 20:24
Имат предимство, но и аз не съм съвсем назад с икономиката - изучавала съм икономика, маркетинг, мениджмънт, счетоводство.. А колкото до теста за ориентиране - малко е късно за него.. Ще бъда икономист и все повече се навивам за МИО-то, но четейки и из други форуми срещам и доста отрицателни мнения по относно специалността... Няма ли някой завършиш това или учащ го във форума???

rumen petrov
06-24-2012, 14:58
За онези, които искат да учат нещо ново, много важно за България и страшно интересно: http://socialnarabotavbg.com/

rumen petrov
06-24-2012, 14:59
За онези, които искат да учат нещо много ново и важно, предлагаме това: http://socialnarabotavbg.com/

rumen petrov
06-24-2012, 15:03
Ще се радвам много, ако кажете мнението си за тази програма: http://socialnarabotavbg.com/. До момента тя се преподава на магистърско ниво. От тази година искаме да привлечем и бакалаври.

rumen petrov
06-24-2012, 15:08
За онези, които искат да учат нещо ново, много важно за България и страшно интересно: http://socialnarabotavbg.com/

vde
06-25-2012, 08:11
1. Записваш това което те влече най-напред.
2. По назад записваш специалности котио ако влезеш ще имаш възможност да се преместиш.
3. Като влезеш и не си доволна от това което виждаш си налягаш парцалите, за да се преместиш след първата година!

aks13v
07-02-2012, 21:16
Зависи от университета. Но повечето икономически специалности са на 93 процента еднакви, изучава се едно и също и реализацията е близка. Но МИО-то мога да ти кажа, че само името му изглежда примамливо. Ако има специалност "маркетинг" там където ще кандидатстваш, това е най-доброто сред ико. специалностите.

scrooper
07-04-2012, 09:13
Питай в раздел "училище и приятели".
Иначе да, в момента на икономистите в България им е тежко. Никаква отпуска.
За най- добрите винаги има хляб, но не се знае ти дали ще си сред тях.

mirki4a
07-05-2012, 14:18
Здравейте, пълнолетници! Кандидат-студентка съм, при това много объркана относно специалността, която да запиша, затова реших да потърся КОМПЕТЕНТНОТО ви мнение! :) решила съм да запиша икономическа специалност, но колебанията каква точно не спират да ме преследват... Та, ще се радвам да чуя вие какво мислите по въпроса: МИО, финанси, СК???? Коя считате за най-перспективна, най-доходоносна и с най-голяма възможност за реализация? Много ще се радвам някой завършил някоя от тези специалности да коментира. Благодара ви предварително за отделеното време!


МИО - ще цитирам моя позната "В България,за да практикуваш МИО ти трябват връзки - корабни въжета" ...Все пак зависи и колко голям е градът ти,но г/д нещата стоят така...
СК- ако това е счетоводство и контрол е най-доброто от трите...Дори аз се колебая дали да не запиша същото.
Финанси-По-ограничени са от СК,но пък според запознати мъже с тази специалност били търсени.

Ако бях на твое място бих записал СК...

PyCoKoCkA93
07-31-2012, 12:09
Аз ще уча Финанси ,защото в гимназията,където учех получих икономическо образование и това ми бяха любимите предмети.Горе-долу са на едно развнище със Счетоводството,зависи кое ти допада повече.Аз съм учила и двете и от личен опит знам,че финансите са моето привание,затова зарязах и Правото заради тях.Но ако нямаш личен поглед над нещата като мен трудно е да кажеш кое като не знаеш същността на материята...Накратко-финансите също включват счетоводство,но в по-малка степен,разглеждат разпределението на финансовите ресурси на физически,юридически лица и държавите.Докато счетоводството са сметки с шифри,които с течение на времемте научаваш наизуст ,както и някои операции.По-скучно е за мен,но сама си реши.А МИО-то не го коментирам,защото за мен диплома само за лично удовлетворение и престиж е като купената-имаш я и можеш само задника да си избършеш с нея...

EinGutesKind
08-17-2012, 09:39
Правото също е добра алтернатива според мен. Иначе ако не си амбициозен и не ламтиш за милиони, стани един даскал, навсякъде се търсят :lol: