PDA

View Full Version : Поправка по математика



kriisskaa
06-19-2012, 05:08
Здравейте хора, значи аз съм 7 клас и на матурата от НВО имам 2 по математика и на двата модула :(( само 2-3 точки не ми достигат за 3 както и да е.. днес ще ходя в дскл на консултация ..в къщи решавам доста задачки. Поправката е на 20.06 тоест вдругиден. Госпожата каза, че ще бъдат 8 задачи и то уравнения и неравенства . Започнах да решавам прости уравнения и неравенства с формулите. Тях ги мога вече : )но по сложните не мога да решавам :( Смисъл някой трябва да ми казва какво следва ако ме разбирате.Все тая...проблема ми е че след като си взема поправката заминавам да живея и уча в Германия.Ако не я взема всичко се проваля :( ..Не ме нападайте като казвате "Ами като си спала цяла година ето какво става" Не съм спала просто не мога да решавам изобщо.Обяснявали са ми и пак.. не мога !! ..Започнах да сънувам поправката :( и все я взимам с 3 но се плаша :(( защо я сънувам .. ОФ занимавам ви с глупости :( искам малко подкрепа за 20 ... Благодаря за загубата на време ..

perry_the_platypus
06-19-2012, 06:16
Не мисли за поправката и за провала, смисъл вече свирено положение и да ревеш, и да се дразниш. Дай ни някой по-сложни да ти ги обесним, и аз не можех да решавам задачи, но просто седнах и учих и се получи, ходи на консултация и искай да ти ги обеснят, а ако си мислиш, че в 7 клас е трудна математиката, само да видиш нагоре, наистина ако не седнеш да учиш от началото, после в края няма да стане. :) Успех!

kriisskaa
06-19-2012, 06:26
Ами след малко отивам на консултация ще питам г/д какви ще има да знам кое да упражнявам най-много. Имам късмет, че класната ми (тя е по биология) ще бъде квестор :) и ми каза, че ще помага колкото може.Но не спирам да мисля "ами ако не я взема?! :(" и да искам не мога да спра .. :( много се притеснявам. Иначе мерси много !

perry_the_platypus
06-19-2012, 06:33
МИСЛИ ПО-ОПТИМИСТИЧНО! Не знам как стоят нещата с поправките, но ако имаш 3, не я ли взимаш!? И все пак имаш късмет, че ще ти помагат. Интересно ми е как все учиш, а ти е толкова трудна математиката (аз просто седнах и учих, а имах кофти госпожа и учебник)!?
Все пак това си е твой проблем и ние нищо не можем да направим, просто ми е чудно. (:

kriisskaa
06-19-2012, 06:36
Да взимам я ако имам 3 : ) и на мен ми е доста чудно как уча а не мога да я разбера?! както и да е ще се опитам да мисля оптимистично :)

npp
06-19-2012, 06:37
публикувай онези задачи съдържащи математическите операции, които те затрудняват най-много

perry_the_platypus
06-19-2012, 06:40
публикувай онези задачи съдържащи математическите операции, които те затрудняват най-много

И аз това й казах.

Иначе споко, ще я вземеш, не си ли питала родителите си да ти помогнат? :)

kitty02
06-19-2012, 08:22
Дай някоя задача, която те затруднява :)

kriisskaa
06-19-2012, 08:40
ами родителите ми ги няма смисъл баща ми е извън града а майка ми в Германия пък ии те изобщо не разбират ;д .. ще дам задача момент само

kriisskaa
06-19-2012, 08:48
ето примерно тази --> (2+3х)(2х-1)-(2х+1) на 2 степен =

kriisskaa
06-19-2012, 08:49
грешка утре е :Д объркала съм се

perry_the_platypus
06-19-2012, 10:33
ето примерно тази --> (2+3х)(2х-1)-(2х+1) на 2 степен =

На мен задачата не ми се получи, така че някой по-компетентен да я реши.
Успех утре!

Xriis..
06-19-2012, 10:41
И на мен ^^ :D

perry_the_platypus
06-19-2012, 10:47
И на мен ^^ :D

За информация, получава ми се: 2х на втора - 3х - 3 :D

Xriis..
06-19-2012, 10:49
И на мен .. нз дали после трябва да се прави нещо (изваждане на нещо пред скоба) , така и не разбрах какво се прави след като получим т'ва , в случая 2х^-3-3х ..

kriisskaa
06-19-2012, 11:11
За информация, получава ми се: 2х на втора - 3х - 3 :D

точно това е отговора : ) ето решението --> 2.(2х-1)+3х(2х-1)-(4х на втора + 2.2х.1+1на втора)
4х-2+5х на втора -1 -4х на втора -4х -1
4х и -4х се задраскват
2х на втора - 3х-3 : )

perry_the_platypus
06-19-2012, 11:17
точно това е отговора : ) ето решението --> 2.(2х-1)+3х(2х-1)-(4х на втора + 2.2х.1+1на втора)
4х-2+5х на втора -1 -4х на втора -4х -1
4х и -4х се задраскват
2х на втора - 3х-3 : )
Да, така го реших. (:

anonymous546178
06-19-2012, 11:20
Не пиши по форуми, а разцъквай задачи, рано или късно ще проблеснат... мен ми се е случвало ден преди изпита да ми светне как се решават дадени задачи и това да ми изкара висока оценка... примерно (само че в моя случай изпита беше по аналитична геометрия, но принцира е един и същ)

Xriis..
06-19-2012, 11:31
Първо решаваш умножението в скобите .
(2.2x-2.1+3x.2x-3x) - (2x+1)^
Внимавай със знаците ;) +.+ =+ , -.- = + , +.- = - , -.+ = - :) ( . - знак за умн.)
Продължаваш ...
(2.2x-2.1+3x.2x-3x.1) - (2x+1)^
Умножаваш това , което е във скобата
(4х-2+6х^-3х) - (2х+1)^
Според формула за съкр. умн. , умножаваш това във втората скоба
4х-2+6х^-3х - ( (2х)^+2.2х.1+1^)
Разкриваме скобите .. внимавай със знаците :)
4х-2+6х^-3х-4х^-4х-1
После съкращаваме тези ,с противоположен знак и извършваме събиране/изваждане с възможните
2x^-3-3x

Ето по-подробно :D

perry_the_platypus
06-19-2012, 11:33
Първо решаваш умножението в скобите .
(2.2x-2.1+3x.2x-3x) - (2x+1)^
Внимавай със знаците ;) +.+ =+ , -.- = + , +.- = - , -.+ = - :) ( . - знак за умн.)
Продължаваш ...
(2.2x-2.1+3x.2x-3x.1) - (2x+1)^
Умножаваш това , което е във скобата
(4х-2+6х^-3х) - (2х+1)^
Според формула за съкр. умн. , умножаваш това във втората скоба
4х-2+6х^-3х - ( (2х)^+2.2х.1+1^)
Разкриваме скобите .. внимавай със знаците :)
4х-2+6х^-3х-4х^-4х-1
После съкращаваме тези ,с противоположен знак и извършваме събиране/изваждане с възможните
2x^-3-3x

Ето по-подробно :D

Щом тя си го бе решила, нямаше смисъл. :D

Xriis..
06-19-2012, 11:34
За Пери :
Да , сега видях :D Не мога да си изтрия мнението //

kriisskaa
06-19-2012, 11:49
Ами не съм го решила сама а с госпожата

Xriis..
06-19-2012, 11:51
Късмет с поправката :)
С нещо друго да помагаме .. ?

therichbitch
06-19-2012, 12:00
Накъде си се запътила към Гермяния, след като едни пикливи задачи не можеш да решиш (тази крайна невъзможност говори за цялостния ти потенциал).. Ебаси кофти самооценката

kriisskaa
06-19-2012, 12:06
Не ме нападай ако обичаш !! Каажи ми тук има ли живот ?! Мислиш ли че с една кирлива заплата от 300 лева се живее? Там живота е много по-добре. И помисли ли, че може би не ми се утдава??! Като не ти харесва НЕ ПИШИИИ !!!!!!!!!!!!! ;@@@

perry_the_platypus
06-19-2012, 12:26
Ами не съм го решила сама а с госпожата

Поне разбра ли задачата?

Не се вживявай, хейтъри има навсякъде, просто трябва да го приемеш, че без хейтъри няма да се размине темата ти. Аз затова исках да ти кажа, че ако математиката в 7 клас ти е трудна, смятай в по-горните класове. (:

kriisskaa
06-19-2012, 12:33
Да направо не ми се мисли в по горните класове какво ще е :( за задачара г/д я разбрах само нещо не ми е ясно но не знам как да го обясня

perry_the_platypus
06-19-2012, 12:36
Да направо не ми се мисли в по горните класове какво ще е :( за задачара г/д я разбрах само нещо не ми е ясно но не знам как да го обясня

Просто започни да учиш от началото на годината и ако нещо не ти е ясно питай учител/родител. :)

therichbitch
06-19-2012, 12:36
Ами аз като гледам и българският не ти се ОТдава, тогава какво ти се отдава.. Колкото и да не ти се отдава нещо, за да не можеш да минеш 7и клас, значи не си особено умен, независимо какъв е предметът, да не кажа тъп. И в тоя ред на мисли е глупаво да отиваш някъде, където ще ти е още по- трудно. Логиката е проста- там ще си още по-зле и ще има да мрънкаш двойно и тройно.

perry_the_platypus, разбирам просто да седна да я обиждам, да кажеш кой е хейтър и кой не, а аз просто задавам логични въпроси, съдържащи неприятната истина в себе си, която типично по български няма да се понрави на никого.

tattoobitch19
06-19-2012, 12:46
еми мацка, аре вместо да мрънкаш по форуми и да стоиш на компютъра почни да решаваш задачи, ако трябва ден и нощ! много добре знам какво ти е с неразбирането на задачите - и аз нямам математическо мислене АМА ВЪОБЩЕ ти казвам!
и кво направих тази година? 2 пъти на седмица по час и нещо на учителка, която ми ги обясняваше ;) от време на време решавах през свободното си време задачи. пети и шести клас = тройкаджийка. седми клас = пет и нещо на изпита.
и се надявам от това, което ти казвам, да си вземеш някаква поука, защото в германия ще те скъсат от учене, а и с твоите оценки...ще се оправиш само ако отделиш няколко месеца от лятната си ваканция да учиш математика, ако трябва ходи на учител, но просто така занапред не виждам как ще...продължиш в училище...
сори, ако съм твърде груба..
просто бях същата преди време и адски много се дразня, като си припомням...
иначе успех де :)

kriisskaa
06-19-2012, 12:47
therichbitch ---> прочети това и после ми казвай, че и по български съм зле ;) http://www.kakvo.org/tword/%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B8 ...... извинявай, че ти си Айнщайн, но не си ми никаква, че да ми държиш сметка къде да живея ;) айде дишай, че ме нервиш !!

kriisskaa
06-19-2012, 12:50
еми мацка, аре вместо да мрънкаш по форуми и да стоиш на компютъра почни да решаваш задачи, ако трябва ден и нощ! много добре знам какво ти е с неразбирането на задачите - и аз нямам математическо мислене АМА ВЪОБЩЕ ти казвам!
и кво направих тази година? 2 пъти на седмица по час и нещо на учителка, която ми ги обясняваше ;) от време на време решавах през свободното си време задачи. пети и шести клас = тройкаджийка. седми клас = пет и нещо на изпита.
и се надявам от това, което ти казвам, да си вземеш някаква поука, защото в германия ще те скъсат от учене, а и с твоите оценки...ще се оправиш само ако отделиш няколко месеца от лятната си ваканция да учиш математика, ако трябва ходи на учител, но просто така занапред не виждам как ще...продължиш в училище...
сори, ако съм твърде груба..
просто бях същата преди време и адски много се дразня, като си припомням...
иначе успех де :)

Не си ни най-малко груба.. права си много даже в у-ще през часовете и междучасията без почивка съм решавала към 30 задачи !! и вкъщи още 20-30 .. преди малко пак решавах и си ги обяснявах ..ще видим утре какво ще направя на изпита :(

perry_the_platypus
06-19-2012, 13:06
perry_the_platypus, разбирам просто да седна да я обиждам, да кажеш кой е хейтър и кой не, а аз просто задавам логични въпроси, съдържащи неприятната истина в себе си, която типично по български няма да се понрави на никого.

Няма смисъл от грубостта ти. :)

slunchoy
06-19-2012, 13:15
Много странно след като сигурно съм зле по математика точно колкото теб,обаче завърших с 4 за годината и получих 4 на матурата.Днес решавай колкото може повече задачи и не се разсейвай късмет и мисли оптимистично!

kriisskaa
06-19-2012, 13:19
Мерси :)

estel15
06-20-2012, 08:50
И мен ме оставиха на поправителен е минах матурата но все пак.. :) . Виж захвани се с уравнения и неравенства не с геометрия много е трудна . Алгебрата е по-лесна но трябва много ама много да решаваш ! Аз започнах преди месец и половина да решавам и сега съм добре нищо че ме оставиха (стана малко нечестно но..) . Решавай всеки ден , трябват ти много задачи . Има един сайт за видео уроци по математика (безплатно) само трябва да се регистрираш :) . http://www.videouchitel.com/ :) Успех . Само имам един въпрос понеже класната ми е много некомпетентна :Х . Как ще мога да кандидатствам като нямам диплома ?

Blessed_
06-20-2012, 09:06
Ако си седми клас не можеш да кандидатстваш без удостоверението, ако си осми - не можеш без диплома.

Burgazliqta
06-20-2012, 09:33
Аз също не можех да ги решавам ама тръгнах на уроци на време. Не се притеснявай ще ти пишат най-малко 3 да не мислиш, че на тях им се занимава ...

estel15
06-20-2012, 10:17
Моля ви помощ ! Не може ли да се кандидатства ако си на поправителен , но ако го мина ? Казаха ми че отивам на 3-то класиране но как ? Моля ви класната ми нищо не ми обясни :Х :( помогнете !

windowlicker
06-20-2012, 17:43
В отговор на therichbitch, смятам, че по-скоро типична българска черта е да си на всяка манджа мерудия и то по отрицателен начин. Дори и най-тъпия човек на света да беше авторката не виждам защо се чувстваш длъжна да го казваш това, след като не това и беше въпроса.

Авторке, надявам се добре си се представила на поправката и ти пожелавам успех в Германия.

scrooper
06-20-2012, 17:53
Как се справи, авторке? :)

perry_the_platypus
06-20-2012, 18:27
Моля ви помощ ! Не може ли да се кандидатства ако си на поправителен , но ако го мина ? Казаха ми че отивам на 3-то класиране но как ? Моля ви класната ми нищо не ми обясни :Х :( помогнете !

Да, щом нямаш удостоверение не можеш да кандидатстваш в 1-во класиране? Срока за подаване на документи днес свърши, така че да, отиваш на 3то класиране.

AnonimenKolkoDaEAnonimen
06-21-2012, 17:39
Не ме нападай ако обичаш !! Каажи ми тук има ли живот ?! Мислиш ли че с една кирлива заплата от 300 лева се живее? Там живота е много по-добре. И помисли ли, че може би не ми се утдава??! Като не ти харесва НЕ ПИШИИИ !!!!!!!!!!!!! ;@@@


therichbitch ---> прочети това и после ми казвай, че и по български съм зле ;) http://www.kakvo.org/tword/%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B8 ...... извинявай, че ти си Айнщайн, но не си ми никаква, че да ми държиш сметка къде да живея ;) айде дишай, че ме нервиш !!


В грешка си, написала си УТдава, а си дала пример с УДава. Това са две различни думи. УТдава е грешно, правилно е ОТдава. Това не е заяждане, просто ти показвам къде ти е грешката ;д .

ПС. Това, че някой казва истината не го прави хейтър ;) .

kriisskaa
06-21-2012, 18:48
В грешка си, написала си УТдава, а си дала пример с УДава. Това са две различни думи. УТдава е грешно, правилно е ОТдава. Това не е заяждане, просто ти показвам къде ти е грешката ;д .

ПС. Това, че някой казва истината не го прави хейтър ;) .

абе аз да не съм учителка по бг?! :Д .. както ии да е взех го с 3 (партиии) :ДД има банкет идвайте :Д хаах

tattoobitch19
06-21-2012, 19:23
ЧЕСТИТТОООО!!!

но не забравяй - това не е краят, математиката ще те преследва...заавинаги... о.ООО
:D учи и няма да имаш проблеми и си направи изводите от цялата паника около поправителния и дали искаш да преживяваш това отново ;)
приятно прекарване в Германия!!! :) :) :)

AnonimenKolkoDaEAnonimen
06-21-2012, 20:45
Честито тогава ;дд .

Turgun_
05-13-2013, 07:43
По математика е много лесно. Как може да останеш на изпит по толкова лесен предмет (добре де да беше история или география ще те разбера , но математика) стегни се де едва 7ми клас си , а вече си с 2 по математика!!!!!

Chacho
05-13-2013, 07:44
По математика е много лесно. Как може да останеш на изпит по толкова лесен предмет (добре де да беше история или география ще те разбера , но математика) стегни се де едва 7ми клас си , а вече си с 2 по математика!!!!!

То поправката вече е минала..