PDA

View Full Version : Нещо ЕФИКАСНО срещу стрии...



Lovely Dream
06-19-2012, 06:44
Имам червено-лилави стрии по бедрата, няколко са побелели вече, но са малко. От няколко месеца са. Аз напълнявам от 2-3 години вече, но дотогава нямах този проблем със стриите. Стигат до малко по-долу от коляното. Какво ще помогне? Чела съм ,че трябвало да се ексфолира и овлажнява кожата. Дали и с какви продукти (за овлажняването, ако може марки) ? А баба ми каза, че и тя имала, но чак като била бременна, а като отслабнала, се свили. Ще стане ли така? Другаде пък съм чела, че трябвало д се маже с различни масла, особено със свинска мас, която била изключително ефективна. От толкова много информаци, вече не знам на какво да вярвам и да пробвам. Попаднах и на това в една реклама: http://www.nivea.bg/products/body-care/q10-firming/Q10plus-Firming-Body-Lotion стягало кожата уж. Моля ви, дайте ми съвет как да се отърва от тези отвратителни неща, как сте го направили вие, как ви продукти и методи сте прилагали. Все пак, лято е и не мога да нося само дълги панталони от срам. Предварително благодаря! 8-[

FuckingFreak
06-19-2012, 07:24
Бяха ми се появили, отслабнах и вече нямам такъв проблем. Мазах и с някаква мас, не съм сигурна дали е свинска, ама най-много 5 пъти да съм мазала.

Lovely Dream
06-19-2012, 08:06
От колко на колко кг стана, за да изчезнат? Нещо ориентировъчно, да знам горе-долу и аз с колко да отслабна. А дали само мас би била ефективна поне малко?

FuckingFreak
06-19-2012, 08:30
Не вярвам. Просто ще избледнеят.
Колко трябва да отслабнеш зависи от теб. Ти може да си 120 кила и като махнеш 5, стриите няма да се махнат. Аз бях стигнала до 53-54 при ръст 157 за няколко месеца, но се захванах и си ги свалих до предишните + още малко отдолу.

don't say anything.
06-19-2012, 08:59
Много са грозни и гадни, и аз имам, обаче долу на сгъвките при колената, а уж спортувам, гледам да ям като хората, здравословно, ама... засега никакъв ефект :(
Те са такива бледи, де, ама са грозни, въпреки че някъде май бях чела, че не могат да се махнат напълно, а само такива бледи да си стоят?

betty-dimitrova
06-19-2012, 11:51
пробвайте да се мажете с пшеничено масло и свинска мас..

Lovely Dream
06-19-2012, 12:04
А откъде бих могла да намеря пшеничено масло?

taamara
06-19-2012, 15:00
От всяка аптека :)

lqlq89
06-20-2012, 08:18
^ И аз трябва да пробвам със свинска мас

А козметичка ми каза, че като са бели не могат да изчезнат. Това си е разпъване на кожата. Като ми да се мажа с маслото на Икаров против стрии или някакво масло за бременни, нямало да изчезнат, но ще се свият малко.

Meoww
06-20-2012, 10:11
Аз съм се мазала с свинска мас, но никакъв ефект.

lqlq89
06-20-2012, 11:16
Трябва много постоянство. Но е много мазна, то и олиото също е..

obichka
06-21-2012, 17:37
За жалост нямат махане ;(

winowna69
06-23-2012, 11:30
уууууф имам съъъщия проблем: значи имам я тази гад на гърдите (там е мнооооого бледо), на бедрата (бяха червени, но сега поизбледняха) ии от вътрешната страна на бедрата (там не са червени, ама се виждат) ...Мисля да си взема маслото на Икаров, казват, че помагало...ама знам ли

don't say anything.
06-23-2012, 11:36
Мисля да си взема маслото на Икаров, казват, че помагало...ама знам ли

Ползвам го, ама ефект може би на 5-тия месец..

ADMIRALKA14
06-23-2012, 11:47
Има един френски крем на COLLIN против стрии, който струва около 60лв. Всички мои познати, които са го изпробвали са доволни от него и аз си го купих преди 3 дни, но за толкова малко време не мога да дам отзиви.

Lovely Dream
06-29-2012, 18:22
Попаднах на този крем на Орифлейм, дали ще помогне, някой ползвал ли го е : http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=18434 Ето и рецепти за домашни кремове, на които попаднах в woman.bg, смятате ли, че биха имали ефект :

Дoмaшeн ĸpeм пpoтив cтpии c ĸaфe

4 ч.л. ĸaфe
1 ч.ч. ĸoĸocoвo мacлo

Cвapeтe ĸaфeтo, дoбaвeтe ĸoĸocoвo мacлo и oтнoвo ĸипнeтe. Ocтaвeтe cмecтa дa изcтинe. Bcяĸa вeчep пpeди лягaнe paзтpивaйтe cтpиитe c тoзи ĸpeм. Toвa щe изcвeтли и щe нaпpaви пo-мaлĸo видими cтpиитe.



Дoмaшeн ĸpeм пpoтив cтpии c ĸoĸocoвo мacлo

15 гp. пчeлeн вocъĸ
15 гp. ĸaĸaoвo мacлo
50 гp ĸoĸocoвo мacлo
2 ч.л мacлo oт вeчepнa иглиĸa
4 ч.л минepaлнa вoдa
1 ч.л eтepичнo мacлo oт илaнг-илaнг
1/2 ч.л eтepичнo мacлo oт лaвaндyлa
1/2 ч.л eтepичнo мacлo oт лимoн

Ha ниcĸa тeмпepaтypa paзтoпeтe пчeлния вocъĸ, ĸaĸaoвoтo мacлo, ĸoĸocoвoтo мacлo и мacлoтo oт иглиĸa, дoĸaтo пoлyчитe xoмoгeннa cмec. Oxлaдeтe дo 37 гpaдyca (тeлecнa тeмпepaтypa). Дoбaвeтe eтepичнитe мacлa oт илaнг-илaнг, лaвaндyлa и лимoн и бъpĸaйтe дo пoлyчaвaнe нa xoмoгeннa cмec. Cъxpaнявaйтe нa тъмнo в cтъĸлeнo бypĸaнчe, съветват от dieti.net. Macaжиpaйтe cлeд бaня мecтaтa cъc cтpии. Cpoĸът нa гoднocт нa тoзи ĸpeм пpoтив cтpии e дo 6 ceдмици.

+ това :
Πpи лeчeниe нa cтpии вĸлючeтe в диeтaтa cи xpaни бoгaти нa пpoтeини, цинĸ и нa витaмин A, C и E. Taĸивa xpaни ca плoдoвeтe, зeлeнчyцитe, pибa, бaдeми и дpyги ядĸи, зeлeни caлaти, яйцa, зeлeн фacyл. Бaлaнcиpaнaтa диeтa, ĸoятo вĸлючвa тeзи ocнoвни xpaни щe пaзи ĸoжaтa здpaвa, щe пpeдoтвpaти и нaмaли cтpиитe.

Ecтecтвeни и изпитaни пpoдyĸти пpoтив cтpии, ĸoитo cпoмaгaт зa oбpaзyвaнe нa ĸoлaгeнoви вpъзĸи ca:

aлoe вepa
бaдeмoвo мacлo
ĸaĸaoвo мacлo
ĸoĸocoвo мacлo
мacлo oт aвoĸaдo
мacлo oт пaпaя
мacлo oт шea
cвинcĸa мac